Komu przeszkadza Patryk Jaki

Na pewno mordercom Jolanty Brzeskiej. Całej tej mafii fabrykującej „spadkobierców” i płynnie zawłaszczającej warszawskie kamienice w latach prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz, w latach brutalnego wyrzucania ludzi z ich domów. Mafii, która z błogosławieństwem HGW dyktowała horrendalnej wysokości czynsze (np. – to fakt! -  za 30-metrowe mieszkanie 3000 miesięcznie). Mafii  odpowiedzialnej za zniszczenie życia ok. 50 tysiącom mieszkańców Warszawy, mafii nękającej ich na najróżniejsze sposoby - od palenia opon pod oknami począwszy, poprzez odcinanie dostępu do wody, elektryczności, ogrzewania, zamykanie wejść na klatki schodowe, rujnowanie budynków pod pozorem „remontów” tylko po to, żeby się wyprowadzili. Żeby się zmęczyli, żeby się przestraszyli, żeby się załamali, żeby ustąpili przed przemocą. Jolanta Brzeska nie ustąpiła, walczyła do końca. Dlatego musiała zginąć, dlatego ją zamordowali. Dziś córka Jolanty Brzeskiej, nadal nękana za rzekome długi nie wierzy, że mordercy jej Matki zostaną ukarani. A przecież za tę śmierć są odpowiedzialni nie tylko bandyci wykonujący wyrok. Ten wyrok gdzieś zapadł. Ktoś zapewnił bandytom ochronę i bezkarność. Ktoś dał przyzwolenie na wszelkie metody pozbywania się niewygodnych dla reprywatyzacyjnej mafii ludzi, ze spaleniem żywcem włącznie. Ktoś doskonale wiedział, z kim ma do czynienia i czym może skutkować decyzja zwrotowa. Ktoś to akceptował,  pilotował, ktoś temu najzwyczajniej sprzyjał, ktoś wykazał się niewyobrażalną pogardą dla 50 tysięcy Warszawiaków, ktoś małe miasto w sercu Warszawy zmiótł z powierzchni ziemi - i niech mi nikt nie mówi, że ten ktoś nie wiedział, co robi, wydając decyzje zwrotowe! Niech mi nikt nie mówi, że ten ktoś nie wie co robi, odmawiając wypłaty odszkodowań pokrzywdzonym przez dziką reprywatyzację, nakazanych przez Komisję Weryfikacyjną Patryka Jakiego! Ten „ktoś” ma nadzieję na kontynuację. Na zmiecenie z powierzchni ziemi kolejnych małych miast w centrum Warszawy, bo roszczenia są nadal wobec prawie każdej kamienicy zbudowanej przed 1939 rokiem, i nie ma żadnego znaczenia fakt, czy po 1939 oku została całkowicie zburzona i po wojnie odbudowania, czy ocalała. Mafia działa z rozmachem i wcale nie zwinęła skrzydeł. Tylko przysiadła i czeka. Na „swojego człowieka”. „Swój człowiek” może pleść bzdury, kompromitować się na każdym kroku – grunt, żeby wygrał wybory. Mafia zrobi wszystko, żeby wygrał. Spróbuje fałszerstw. Próbuje dyskredytacji. Od miesięcy łażą za Patrykiem Jakim różne ciemne typy, zakłócając jego spotkania z mieszkańcami. Mafia działa według sprawdzonych wzorców. Zmęczyć. Przestraszyć. Załamać.
„Patryk Jaki kłamie” na sfatygowanej tekturce, równie sfatygowany nosiciel tekturki, twarz znana ze wszystkich zakłócanych spotkań, agresja i bezczelność także.
Dryblas z tekturką nowszą z napisem „Wszystko lipa”, kilometrami potykający się o własne nogi, od ul. Filtrowej do Szczęśliwic bredzący o „sekcie pisowskiej”.
Zawsze obecna TVN. Afera FOZZ zobowiązuje. Tropi się tylko tych, którzy tropią afery.

… Warszawa wychodzi naprzeciw. Na Rakowcu ok. dziesięcioletni chłopiec zsiada z roweru krzyczy do kolegów „Przecież to polityk! To Patryk Jaki!” Odpowiadam „Chodźcie z nami!”
-A dokąd?
-Przed siebie! Zapraszamy!
Zachwyceni. Dołączyli, popatrzyli, posłuchali i pojechali dalej.
Mama z sześciorgiem cudnych dzieciaków i Babcią na spacerze. Starsze maluchy częstują się jabłkami, młodsze uwodzą uśmiechami z wózków i z objęć Babci.
Na Szczęśliwicach dwie starsze Panie – 91 i 78 lat - i wiedza imponująca, i wspaniała rozmowa, aż trudno się oderwać. Oczywiście „sekta pisowska”, bo kogóż innego na taką cudowną szczerość  stać?
Ta Warszawa się nie boi. Ta Warszawa czeka na swoje miasto – takie, jakie zapamiętała sprzed wojny, takie, w jakiego chciałaby dla swoich dzieci, takie, jakie chciałaby poznawać.
Boi się mafia. To wszystko, co skłębiło się na styku władzy samorządowej, władzy sądowniczej i szemranego „biznesu”. A także PRL-owskich (jakżeby inaczej!) służb specjalnych, czyli tak naprawdę sowieckich służb specjalnych.
TO 50 tysięcy Warszawiaków wyrzuciło na bruk, TO zamordowało Jolantę Brzeską. TO jest niepodzielne. TO nie ma elementów bardziej czy mniej winnych temu, co się stało, bo tej winy nie da się podzielić. Oni wszyscy są winni tak samo.
I nie mam najmniejszych wątpliwości, że jeśli „ich człowiek” zostanie prezydentem Warszawy, jeśli ziści się marzenie mafii o czwartej kadencji, to wszystkie kamienice zwrócone miastu przez Komisję Weryfikacyjną znowu staną się mafijnym łupem. I nie tylko one. Jest jeszcze całe mnóstwo nieruchomości z roszczeniami - takich, których mafia nie zdążyła przejąć. W czwartej kadencji na pewno zdąży… Chyba, że jej na to nie pozwolimy. Że ta piękna Warszawa, która objawia się na każdym spotkaniu z Patrykiem Jakim, na to nie pozwoli.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

08-09-2018 [07:41] - xena2012 | Link:

Mafia nie ma nic do stracenia a podporą dla niej są sądy.One nie tylko będą mafię bronić ,chronić a tym których  uda sie wsadzić zagwarantują wysokie odszkodowania za brak ,,komfortu'' w celi. I pytanie -czy rodzina Jakiego ma ochronę?Bo to co widzimy to nie tylko film.

Obrazek użytkownika Lektor

08-09-2018 [09:34] - Lektor | Link:

W 2015 wybraliśmy sobie centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobrego dla nas i dla Polski !!!  PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej.
P.S.  Ponieważ borykamy się z antypolskim układem (totalna opozycja PO, PSL i Nowoczesnej, KOD, Feministki i część reżyserów tudzież aktorów, część sportowców, część sędzów (tzw.kasta) i profesorów, no i oczywiście część mediów), życzę większości Polakom by pomogli im odejść w zapomnienie, a dobro i   bezpieczeństwo Polski wzięli razem z PIS i zjednoczoną prawicą w swoje ręce !
Nie denerwujmy się na nich, a pomóżmy im. Pomóżmy im odejść do ich domów, rodzin, na łono natury i nie głosujmy już nigdy więcej na nich. Pierwsze ich usuwanie, lub odsuwanie odbędzie się już 21.10.2018