Żemek, Przywieczerski, a co z Rossatim?

 Jutro konwencja PO, a tu masz, tuż przed konwencją granat wybuchł w szambie. Chodzi o FOZZ nie tyle o Przywieczerskiego co o członka Rady Nadzorczej TW Buyera  prominentnego członka PO obecnie europosła , byłego członka PZPR (1966-1990) tow. Dariusza Rossati.

Tak w ogóle to pan Rossati uwielbiał Rady Nadzorcze. Po radzie nadzorczej FOZZ trafił do Rady Nadzorczej WGI (Warszawska Grupa Inwestycyjna), w której również zasiadały takie osoby, jak prof. Orłowski, czy pani Bochniarz.

Te osoby uwiarygadniały tę spółkę , w którą inwestowało wiele osób z pierwszych stron gazet , w efekcie władze spółki zdefraudowały ca. 300 mln zł.  

Wydaje się, że ponieważ lokowały w niej znane osoby, to jakby o tej spółce i osobach, które straciły duże pieniądze jakby ciszej.

Nasze wspaniałe sądy jak zwykle zachowały się jak trzeba, dwóch członków zarządu dostało kary w zawiasach, prezes 7 lat.

Przy skali malwersacji,  kary , które wymierzył sąd są po prostu śmieszne, po ca. 200 tys. . Jak zwykle o Rossatim cicho. Chyba  za wierną służbę w PZPR i dwie Rady Nadzorcze, PO wydelegowała Rossatiego do PE, bo chyba chłop miał za mało pieniędzy i musiał trochę w parlamencie dorobić.

Na nieszczęście dla PO ekstradycja Przywieczerskiego przypomniała o przekręcie FOZZ i roli Rossatiego w tej spółce, co w efekcie może przyćmić konwencje PO.
 
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-wgi-zapadl-drugi-wazny-wyrok-w-jednej,248,0,1998328.html
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

08-09-2018 [09:00] - xena2012 | Link:

A myśli Pan,że dzisiejsze sądy nie zachowają się ,,jak trzeba''? Myślę ,że pójda jeszcze dalej.Od czegóż jest Tuleya zwany sędzią?Sprawy będzie się przewlekać,motać,a na koniec oskarżeni dostaną wysokie odszkodowanie za straty moralne i wizerunkowe a zdefraudowanych pieniedzy nigdy się zresztą nie odzyska.Nie rząd,nie prezydent a sądy rządzą Polską.Przeciż wiadome ośrodki im się za tę ,,usługę''odwdzieczą.

Obrazek użytkownika Andy51

08-09-2018 [10:18] - Andy51 | Link:

Nie wiem co zrobią sądy, ale wyrok 2,5 roku więzienia  jaki zasadził sąd , jeżeli wróci do Polski , będzie musiał "odklepać", a może w tym czasie przyjdzie mu chęć do mówienia?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-09-2018 [16:23] - Kazimierz Kozio... | Link:

rossati byl slupem 100% czyli frajerem ktory zyrowal mafii ale kapitalu poczatkowego mu nie przydzielili tylko dostal zielone swiatlo zeby sobie radzic w tymkraju i calkiem niezle mu idzie. natomiast przywieczerski zalapal sie na kapital poczatkowy ale przeciez nie dlatego sie "ukrywal" zeby go pomnazac i konsumowac, tylko zeby go koledzy mafiozi nie odstrzelili z tytulu posiadania goracej wiedzy i przebywania z ta wiedza na niebezpiecznym terenie tzn. tam gdzie zbudowali swoje imperia. slupy po prostu likwiduje sie z powodu bhp chyba ze oddala sie na bezpieczne pozycje.
duzo wiedzacy kandydat do odstrzalu na polskiej ziemi zrobi wszystko zeby sobie zapewnic parasol ochronny na przezycie

przywieczerski zostanie sprowadzony po to zeby zaczać sie bac o swoje zycie natychmiast od chwili kiedy postawi noge na polskiej ziemi gdzie sluzby amerykanskie nie beda juz mialy nad nim dyskretnego nadzoru. 

Obrazek użytkownika Andy51

08-09-2018 [16:53] - Andy51 | Link:

Słup nie słup , ale odpowiedzieć musi.

Obrazek użytkownika Zunrin

08-09-2018 [18:40] - Zunrin | Link:

Pytanie czy zdąży. Może się zestresować i powiesić w monitorowanej celi. Albo potknąć i przywalić potylicą w mur - dwa, trzy razy bo taki z niego pechowiec. Albo dziwnym zbiegiem okoliczności w posiłku znajdzie się coś, na co jest uczulony, a co zadziała dopiero w nocy...

Obrazek użytkownika Andy51

08-09-2018 [19:18] - Andy51 | Link:

Może pójść na układ np. a amnestie.

Obrazek użytkownika xena2012

09-09-2018 [08:53] - xena2012 | Link:

Dla takich Rosatich,Przewieczerskich sytuacja nie jest ani trochę stresujaca.Wiedzą,że ich defraudacje i milionowe nadużycia nie interesują już dziś społeczeństwa ,które nie potrafi powiązać strat wynikłych z tych malwersacji z obecną kondycją gospodarczą Polski. Nie będzie więc ze strony opinii publicznej żądań zajęcia się tymi sprawomi ani nawet nikłego zaintersowania,najwyżej KOD wyjdzie na ulicę w obronie malwersantów,a ..apolityczne'' sądownictwo nawet nie dopusci do wznowienia oskarżeń.

Obrazek użytkownika Andy51

10-09-2018 [09:26] - Andy51 | Link:

Nie zgadzam się z Tobą.

Obrazek użytkownika xena2012

10-09-2018 [10:46] - xena2012 | Link:

Poczekamy,zobaczymy....