Pozorowane ruchy Dudy i pozorowane ruchy rządzącego obozu

 
Ktoś mógłby uwierzyć w dobre intencje Prezydenta Dudy, gdyby nie upierał się on przy szalonym terminie referendum i gdyby przygotowywane pytania byłyby do przyjęcia przez Naród o wielkiej wolnościowej i niepodległościowej przeszłości (tymczasem w pierwszym zestawie pytań była to autokompromitacja na poziomie przedszkolaków dopuszczonych do polityki, zaś w drugim rozdaniu widać że ktoś już nad tymi pytaniami litościwie popracował, choć koniec końców i tak był to jakiś antyniepodległościowiec i socjalista z logiką na poziomie współczesnego pokiełbaszonego gimnazjum).
Jestem przekonany, że od długiego czasu - zarówno Prezydent jak i obóz Zjednoczonej Prawicy - symulują swą "zaangażowaną na wszystkich frontach" działalność polityczną, natomiast dziennikarze karmią nas eufeministyczna papką - Tytanic nieuchronnie się pogrąża.
Tak też się dzieje w sprawie referendum.
Po odrzuceniu referendum przez Senat RP wiele teraz zyskuje Prezydent. Nie kompromitując się dalszym procedowaniem referendalnego kukułczego jaja będzie mógł się teraz obrazić śmiertelnie na "macierzysty" obóz, zacznie się w jego polu działania jeszcze większe otwarcie (zwieraczy) na obcych i budowanie jeszcze większego obozu "zgody narodowej" (czyli okrągłego stołu for ever).
Zjednoczona Prawica też zyskuje - takie rozejście się umożliwi wytłumaczenie nam ciemnemu ludowi, że odejście od Dobrej Zmiany wynika ze skłócenia się wewnętrznego obozu władzy (przecież każdy wie, że tak być może bo Polacy się lubią kłócić) - da się zatem utrzymać mit Dobrej Zmiany, mit o tym, że wodzowie chcieli dobrze, tylko że jak zwykle "wady narodowe" okazały się silniejsze, no i nie da rady. To będzie świetne zamaskowanie tego, że po prostu obóz ten NIE CHCE już realizować czegokolwiek, co wymaga wysiłku, uporczywej i twardej walki, konsekwencji, realizowania polityki niepodległościowej i antykomunistycznej. Ludzie łatwiej kupią tę bajeczkę, że pomysły były wielki i szlachetne ale nie dało się ich zrealizować ze względu na wzajemną wrogość i ze względu na nieustępliwość Prezydenta oraz jego kancelarii, który przecież też chciał dobrze.
Tak więc w obecnej chwili Prezydent wypracował sobie dzielnie pole do manewru, markując prace nad referendum i zmuszając swój obóz do wystąpienia przeciwko niemu.
A co na to PiS lub co zyskał PiS?
PiSu już dawno nie ma (jest za to come back Unii Wolności), jeśli tego ktoś jeszcze nie zauważył. Prezes Kaczyński zepchnięty jest na margines i pogrążony pogłębiającą się ciężką chorobą, którą skrzętnie maskuje jego najbliższa politpoprawna cyganeria klakierów - klakierów, którzy od długiego czasu szykują się do śmiertelnych wzajemnych zapasów na "dzień po", kiedy to Prezesa już między nami nie będzie. I tylko to ich obchodzi, to jest NAJWAŻNIEJSZY drogowskaz polityczny dla tych "patriotów".
Powstanie wtedy kilka PiSów może nawet... więcej.
Ponieważ w większości mamy do czynienia z karierowiczami i pajacami, w tle wzajemnych zmagań o liść sałaty, upadnie sprawa Międzymorza, niepodległości, suwerenności a to wszystko w szumnie obchodzonym roku 100lecia odzyskania niepodległości.
To że 100 lecie obchodzone jest bez rozumnie od Prezydenta począwszy a na wielu "polityków wyprowadzających kury na szczanie" skończywszy świadczy dobitnie jedno z pytań referendalnych, czy jesteśmy za tym by przynależność do unii europejskiej i NATO była wpisana do konstytucji - nie przeszkadzało to durackie pytanie ani geniuszowi Prezydenta ani Zjednoczonej Prawicy, która jąkała się jedynie w kwestii "złego terminu" referendum nie odnosząc się do meritum a wiec niektórych haniebnych, czy wręcz niewolniczych pytań, na które chciano nabrać dumny polski Naród w w stulecie rocznicy odzyskania niepodległości.
Szkoda Panowie politycy, że się tak śmiesznie bawicie i wielką rzeczą jaką jest samo w sobie referendum i odmienianiem przez wszystkie przypadki słowa niepodległość, którego kompletnie nie rozumiecie i do którego w ogóle jeszcze nie dorośliście.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

25-07-2018 [22:02] - Lektor | Link:

Nie, no Grzesiu, no nie przesadzaj !  Dobre intencje są z obu stron !  Jak ty tego nie widzisz, to znaczy jesteś ślepy !  Przecieś nie muszę ci tłumaczyć, że tak samo jak na obchodach 550 rocznicy polskiego parlamentaryzmu, ta polska śmierdząca totalna nie wzięła udziału, tak samo ta śmierdząca totalna nie weźmie udziało w święcie niepodległości, i co za tym idzie zbojkotuje referendum. No chłopie tylko dlatego senatorowie PIS głosowali przeciw lub wstrzymywali się od oddania głosów. Kapito ?!
Zupełnie inna sprawą jest te 10 pytań. Większość Polaków musiałaby się doedukować, aby sensownie odpowiedzieć na te pytania, ale część ludzi, nie mających ochoty do edukacji, odpowiadałaby w tzw. "ślepo" - a nie o to chodzi, bo sprawy zawarte w tych pytaniach są zbyt ważne dla przyszłości Polski.

Obrazek użytkownika Jabe

26-07-2018 [08:20] - Jabe | Link:

Czyli senatorowie PiS-u uratowali referendum przed bojkotem ze strony Platformy?

Obrazek użytkownika Lektor

26-07-2018 [11:21] - Lektor | Link:

No widzisz Jabe, ty jak trochę pomyślisz, to natychmiast zaczynasz poprawnie myśleć !

Mimo wszystko Jabe, jest lato, ładna pogoda, więc idź gdzieś w plener, połóż te twoje zwłoki na trawie i daj temu twojemu mózowiu aby trochę odpocząć, a nie zawracaj nam tzw. tylnych części z których zbudowane są nasze organizmy. Kapito ?!

Obrazek użytkownika mmisiek

26-07-2018 [03:09] - mmisiek | Link:

"Prezes Kaczyński zepchnięty jest na margines"
- - -
Hmm... skoro tak, to kto zaplanował, przygotował i przeforsował Nocną Zmianę?
O ile mnie pamięć nie myli to Kornel chlapał o tym od dosyć dawna, bodajże długo przed "problemami z kolanem".
 

Obrazek użytkownika xena2012

26-07-2018 [11:48] - xena2012 | Link:

Wydaje mi się ,że dla Kancelarii Prezydenta jak jego samego wazne w referendum jest wyłacznie  pytanie o zwiększenie prerogatyw prezydenta i stworzenie systemu prezydenckiego. Stąd pospieszne niby konsultacje i termin dla przepchnięcia w sumie kompletnie nieprzygotowanego projektu. Reszta pytań przedstawionych Polakom ma po prostu charakter zasłony dymnej. Kilka dni temu do referendum zachecał rzecznik Łapiński sugerując,że to sami Polacy dowsciagający się gremialnie zmiany Konstytucji opracowali i spisali pytania referendalne przedlożone później Kancelarii Prezydenta.Prezydent zaś dobrotliwie i pod presją Polaków przychyli sie do takiej woli narodu.Nic bardziej mylnego i dziwię się wpieraniu takich kłamstw i zrzucanie odpowiedzialności na społeczeństwo.Pomijam już sprawe terminu referendum,zwracam uwage na niewłaściwy sposób reklamowania referendum. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-07-2018 [23:26] - rolnik z mazur | Link:

Polakom nie potrzebna konstytucja potrzebna jest polska władza,  Może to puszcza. Pzdr