Trump niczym Reagan

Oto wywiad ,jaki udzieliłem red Przemysławowi Harczukowi z portalu dorzeczy.pl

Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący PE 

Krytyka Donalda Trumpa jako rzekomego sojusznika Rosji jest bardzo krzywdząca. Trzeba odróżnić słowa prezydenta USA od jego czynów. A te są bardzo stanowcze wobec Putina. Można powiedzieć, że Donald Trump wszedł w buty Ronalda Reagana – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl Ryszard Czarnecki, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk odniósł się do ostatnich wydarzeń. Przypomnijmy, że Donald Trump zaskoczył ugodową postawą wobec Rosji podczas wspólnej konferencji prasowej z Władimirem Putinem. Prezydent USA stwierdził, że Rosja nie wpływała na wybory w Stanach Zjednoczonych. Dzień później oznajmił, że się… przejęzyczył.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego mówienie o prorosyjskości Trumpa jest niezgodne z faktami. – Dobrze radzę spojrzeć na politykę Donalda Trumpa przez pryzmat czynów, działań i faktów, podczas tej prezydentury, a nie przez pryzmat słów – mówi Czarnecki w rozmowie z DoRzeczy.pl.

– Jeśli porówna się pierwsze 30 miesięcy prezydentury Donalda Trumpa i pierwsze 30 miesięcy prezydentury Baracka Obamy, to widać, że Obama mało mówił o zbliżeniu z Rosją, ale zrobił fatalny reset w relacjach Waszyngtonu i Moskwy, de facto oddając Polskę i kraje naszego regionu w ręce Rosji. Za cenę neutralności względem Iranu i urwania kontaktów Moskwy z palestyńskim Hamasem – mówi Czarnecki.

Zupełnie inaczej – według eurodeputowanego – wygląda polityka obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Trump w ciągu pierwszych 30 miesięcy swojej prezydentury zdecydował o bazach wojskowych w Polsce i krajach bałtyckich. Zwiększył liczbę amerykańskich żołnierzy w Polsce. Wielokrotnie bardzo krytykował publicznie Rosję. Wyrzucił 60 rosyjskich dyplomatów ze swojego kraju. Wymusił na członkach NATO zwiększenie wydatków na obronność – przekonuje Ryszard Czarnecki.

– Niejednokrotnie Donald Trump wchodził w buty Ronalda Reagana. Barack Obama w sposób bezrefleksyjny zachowywał się jak przedstawiciel ruchów pacyfistycznych. Na szczęście porzucił tę politykę w drugiej kadencji. Jednak dziś krytykowanie Donalda Trumpa za  słowa, za rzekome sprzyjanie Putinowi jest mocno krzywdzące – przekonuje eurodeputowany PiS.

– Uważam, że nie można mówić o nieprzewidywalności Trumpa. Nieprzewidywalna to jest Rosja, Iran, Korea Północna. Ameryka Trumpa jest jak najbardziej przewidywalna. A sam prezydent USA może nas zaskakiwać swoimi wypowiedziami, ale na pewno nie czynami – te są przewidywalne i na pewno nie służą Rosji – dodaje Ryszard Czarnecki.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

21-07-2018 [18:31] - Adam66 | Link:

Szanowny Panie Pośle, czy tego wywiadu udzielił Pan przed czy po spotkaniu Trump Putin?
Jeżeli chodzi o buty Prezydenta Reagana to Trump nawet nie zasługjue na to żeby mógł je czyścić!
Jeśli ktoś jeszcze miał jakiekolwiek złudzenia co tego jakim "macho" jest Trump to Putin pokazał mu miejsce w szeregu.
Dla porządku - uważam że Hillary byłaby jeszcze gorsza, prawdziwą tragedią tak potężnego kraju jest to, że nie było dobrego wyboru. Był tylko zły lub gorszy i to by było na tyle.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

22-07-2018 [06:25] - ExWroclawianin | Link:

@Adam66

0/100

Glupszego wpisu jeszcze na tym blogu nie widzialem. Tylko kretyn i czlowiek "niepoczytalny" cos podobnego by wypocil z siebie. Jak mozna wypisywac AZ TAKIE BZDURY????
Prezydent Trump robi fantastyczna robote dla Ameryki bo jako pierwszy w USA Prezydent "ma jaja" i odwage robic to, co jest dobre dla przecietnego obywatela w USA i wlasnie dlatego glosowalem i bede glosowal na Niego w 2020 roku. On ma "w glebokim powazaniu" FAKE NEWS i cale to chore z nienawisci lewactwo ktore DZIEKI BOGU ma coraz mniejszy wplyw na wszystko co sie dzieje w USA. Popularnosc jego w sondazach idzie ciagle w gore i ostatnio juz przekroczyla 60%......Trump odwazyl sie podjac decyzje ktorych Reagan nigdy nie podjal mimo tego ze Prezydent Reagan byl TAKZE bardzo dobrym prezydentem USA. Reagan druga kadencje (1985-1989) wygral z rekordowym poparciem Amerykanow bo dostal blisko 84% wszystkich glosow i przegral tylko 1 stan Minnesota. Ale musze przyznac ze Trump majac wielkie doswiadczenie biznesmena jest ODWAZNIEJSZY w podejmowaniu trudnych decyzji i TO JEST JEGO WIELKI PLUS !!!!!!!!  

Obrazek użytkownika Adam66

23-07-2018 [04:21] - Adam66 | Link:

Inwektywy pomijam, poczekamy zobaczymy.  Proszę poczytać książkę którą przypisuje się Trumpowi pod tytułem "How to get rich" - większej bufonady w życiu nie czytałem.  Niestety muszę się zgodzić z Pańskim zdaniem o czym zresztą wspomniałem, nie było lepszego wyboru.
Niemniej jednak jeśli chodzi o wspomniane spotkanie to "jaja" Trumpa odpadły i praktycznie zrobił "łaskę" na klęczkach Putinowi.
Być może jest to część jakiegoś większego planu ale w tym przypadku Trump wypadł jak nastolatek przyłapany na wyciąganiu gorzały z szafki ojca...
Ja rozumiem fascynaję "silnym" facetem ale w tym przypadku to on wyszedł na cwela. 
Podkreślam - nie jestem fanem Hillary!
Trzeba odzielić emocje od realizmu, to że on "walczy" z fake news to o niczym nie świadczy, podstawowy i jedyny problem to jest to czy utrzyma przywileje korporacji pozwalające im na wybór miejsca płacenia podatków czy nie.  Jeśli poza zwykłą propagandą coś do Pana dociera to proszę się zastanowić dlaczego zwykli obywatele MUSZĄ płacić podatki tam gdzie mieszkają a wielkie korporacje MOGĄ sobie wybrać kraj gdzie zapłacą szczątkowy podatek od ich zysków.  
Tylko i aż tyle.
Mimo wszystko pozdrawiam :-)