RUSKIE SERWERY system PKW bezradność i współudział opozycji?

Kochani wyborcy! Tocząca się obecnie debata porusza wiele ważnych spraw ale nie porusza w ogóle sprawy fundamentalnej, o której napiszę jednak na końcu.

Sam na początku, zanim o fundamentalnej kwestii, napiszę o sprawie ważnej ale też mimo wszystko wagi mniejszej.

Napiszę bowiem na początku o tej nudnej rzeczy jaką są RUSKIE SERWERY - tu się nie ma co rozwodzić, opozycja w tej sprawie nie zrobiła NIC, kompletnie NIC! Co więcej nawet teraz mogąc mówić nie tylko o systemie PKW, kompletnie nie zająknęła się o RUSKICH SERWERACH, mimo niezwykle udostępnionemu i nieograniczonemu dostępowi do nawet wrogich mediów…

W sprawie systemu komputerowego, napiszę tylko rzecz ważną - przecież też było o tym systemie wiadomo, że pada raz po raz i ani razu nie ZAŻĄDANO by policzyć głosy ręcznie, przecież z tego, że system pada to MY, OPOZYCJA POWINNIŚMY SIĘ CIESZYĆ i ŻĄDAĆ liczenia ręcznego - bo to jest dla nas korzystniejsze… Tymczasem tu też NIE zrobiono NIC! (poza głupim wyśmiewaniem się z PKW ale OPOZYCJA nie jest od śmiania się tylko od działań politycznych, od wykorzystywania sytuacji i przekuwania jej na polityczne posunięcia – inaczej kury szczać prowadzać - przy okazji śmiać się wtedy owszem można - a nie politykę robić!

Od dawna wiadomo było,  że to co właśnie obserwujemy mogło się wydarzyć. Jakżeby teraz wzrósł autorytet opozycji gdyby to ona przedstawiła wyniki wyborów! Teraz zaś opozycja robi to co lubi najbardziej, czyli… stęka, jęczy i od czasu do czasu rozkłada bezradnie ręce po raz setny ewentualnie wysilając się na z góry przegrany pomysł "polityczny" o powołaniu komisji śledczej (nie mając w dodatku do tego wymaganej ilości głosów)...

Niestety - mimo danego nam z Nieba kolejny raz prezentu, a od paru tygodni było wiadomo, że z powodów nieznanych/wyższych system szwankuje i nawala (czyli, że pomoc z Nieba nadeszła i jest) - opozycja nie ZABEZPIECZYŁA SIĘ na tę sytuację i NIE PRZYGOTOWAŁA SIĘ do tego by to w fantastyczny sposób móc to wykorzystać...

I tu chciałbym powoli dotknąć według mnie najistotniejszej sprawy i tej właśnie fundamentalnej a świadczącej o z gruntu nielegalnych działaniach podczas tych wyborów i zupełnego ich wynaturzenia (możliwego na skutek upadku wrażliwości prawnej Polaków i ich przyzwyczajenia do medialno-komputerowej tresury)

Zadajmy sobie proste pytanie, dlaczego ani PKW do tej pory, ani nawet ktokolwiek - w tym oczywiście nieudolna opozycja - nie może i nie potrafi podać wyników wyborów?
 
Dlaczego nadal nawet na poziomie małego obszaru, jakim jest n.p. powiat, nie były przez bardzo, bardzo długi czas wiadome wyniki wyborów??? Dlaczego nie są znane nam bardzo długi czas wyniki wojewódzkie???

JAKI TO PROBLEM byśmy, bazując na paluszkach lub kalkulatorach, potrafili sobie PODSUMOWAĆ owe wyniki??? Dlaczego opozycja tego nie potrafi zrobić? Dlaczego tak trudne jest zliczenie głosów z protokołów???
 
Kochani wyborcy musimy sobie to jedno fundamentalne wydarzenie uzmysłowić, że NIE BYŁO tych protokołów - gdyż członkowie Komisji Wyborczych postępowali zgodnie i według szkoleń, stosując się do mechanizmów i dyrektyw PKW, jakie podczas tych wyborów zostały im narzucone w obwodowych komisjach wyborczych! W rzeczywistości katastrofa systemu komputerowego,  spowodowała na długi czas kompletny BRAK POWYBORCZYCH LEGALNYCH PROTOKOŁÓW.
 
Dlaczego tak twierdzę? Ano byłem podczas tych wyborów członkiem jednej z Obwodowych Komisji Wyborczych i wiem dobrze o czym piszę (nie po raz pierwszy w życiu w związku z czym mam porównanie).
 
Dawniej, po wstępnym przeliczeniu wszystkich głosów, nanoszono dane najpierw ołówkiem na goły, przygotowany urzędowy druk protokołu. Sumowanie pewnych kolumn, krzyżowe sprawdzanie wyników - według pewnych reguł opisanych w tymże druku urzędowym -  pozwalało na oczach całej komisji zweryfikować, czy nie ma jakichś błędów arytmetycznych i gdy już wiadomo było, że wyniki są OK.! wtedy na innym bliźniaczym druku (lub na tym samym po wytarciu gumką zapisów ołówkiem) nanoszone były wyniki długopisem i zarówno przewodniczący, jak i pozostali członkowie komisji podpisywali się pod protokołem, który NATYCHMIAST należało wywiesić w widocznym miejscu za szybą jednego z okien Obwodowej Komisji Wyborczej. W taki sposób NATYCHMIAST w kilku kopiach powstawał i musiał powstać FUNDAMENTALNY dla wyborów dokument.
 
Gdy ktoś był ciekaw wyników wyborczych w gminie, powiecie, województwie wystarczyło samemu lub w grupie zaufanych osób objechać interesujący nas obszar i po paru godzinach WSZYSTKO BYŁO WIADOME na podstawie ISTNIEJĄCYCH, wywieszonych, LEGALNYCH protokołów.
 
Czy z czymś takim mogliśmy mieć teraz do czynienia???
 
NIE!!! I jeszcze raz NIE!!!
 
Otóż w tych wyborach zwykły członek komisji NICZEGO podpisywać natychmiast nie mógł, ŻADEN protokół nie powstawał ani w jego obecności, ani też w obecności pozostałych członków komisji wyborczej!
 
Zgodnie z  procedurami zaleconymi przez PKW, niezakwestionowanymi na skutek wyuczonych zachowań u osób zżytych z wirtualnym światem i z komputerami, zupełnie jakby głosowanie i ogłaszanie wyników wyborów to był jakiś matrix i zwykła chcica do  umieszczenia w Internecie kolejnej facebookowej wiadomości, nie zważając na to, że to w odróżnieniu od facebooka, musi przekazywanie informacji o wynikach wyborów mieć jakąś fundamentalną podstawę prawną (a nie jakieś wytyczne PKW), wszyscy przewodniczący komisji wraz ze swymi zastępcami NATYCHMIAST, zamiast sporządzić legalny i podpisany przez wszystkich członków komisji PROTOKÓŁ, mieli uczynić zupełnie coś innego a mianowicie z kartkami owych wstępnych protokołów, wypełnionych ołówkiem, mieli NATYCHMIAST pobiec do komputerów zainstalowanych gdzieś piętro wyżej i w tych pomieszczeniach - innych niż te, w których liczone były głosy – rozpoczęli ów maraton wpisywania wyników do upadłego i na próbę, i znów, i jeszcze raz, i po kilku godzinach, i po kilkunastu godzinach, i po kilkudziesięciu godzinach znów (bo system padał i padał, szwankował i szwankował). A wyniki wpisywali bohatersko i do upadłego do komputerów z owych wstępnie przez siebie sporządzonych, ołówkowych szkiców, niepodpisanych, i nie mających żadnej mocy prawnej "protokołów" – prawdziwych protokołów wciąż nie było i nie było bo „komputer nie zatwierdził”.
Przewodniczący i ich zastępcy, wyposażeni w klucze i certyfikaty oraz w inne jeszcze czarujące „rzeczy”, w zaczadzające ich umysły „hasła” do wirtualnego świata i magicznego komputera, pobiegli „oczywiście” do komputerów pośpiesznie, zgodnie z wyszkolonym a teraz nagle wyzwolonym w nich owczym pędem do wklepywania w komputer wszystkiego co się tylko da wklepać, pędząc jakby do kolejnego facebooka, zostawiając osamotnionych pozostałych członków Komisji Wyborczych BEZ WAŻNYCH PROTOKOŁÓW. Zniknęli na wiele godzin, na kilkanaście godzin, na kikadzisiąt godzin sprzed oczu członków komisji, trwali przed magicznymi ekranami komputerów Z WYPEŁNIONYMI OŁÓWKIEM szkicami wyników, dzierżąc w rękach jedynie NIEPODPISANE PROTOKOŁY.  Uczynili tak i mogą tak czynić ze względu na własne i pozostałych członków karygodne niezrozumienie istoty działań prawnych ale też na skutek skretynienia spowodowanego medialno-komuterowymi nawykami, ZAKORZENIONYMI w pustogłowiu współczesnego pokolenia. Wszelkie protesty są albo lekceważone albo pogardliwie traktowane, jako czepianie się – wskazywanie na łamanie prawa, argumentowanie, jest jak rozmowa ze ślepymi o kolorach)
 
Bardzo ważną i wcale nie uboczną tutaj sprawą jest to, iż ostateczne Protokoły, jeśli wreszcie powstały po licznych perypetiach i po kilkunasto albo kilkudziesięciogodzinnym oczekiwaniu – o ile system się „odwiesił” – przekazywane były do podpisu pozostałym członkom Komisji Wyborczych, po WYDRUKOWANIU z drukarek podpiętych do komputerów PKW i po przejściu procedury zakwalifikowania protokołu przez PKW a nie Obwodowej Komisji Wyborczej.
 
Czyli ni mniej ni więcej tylko chcę wskazać na to, że PROTOKÓŁ, który normalnie i z istoty PRAWA powinien być FUNDAMENTALNĄ PODSTAWĄ do jakichkolwiek wstępnych i jakichkolwiek dalszych działań, powstawał dopiero WTÓRNIE, dopiero na skutek przejścia przez system komputerowy PKW i powstawał WTÓRNIE,  zwrotnie, dopiero jako finalny produkt, po zaakceptowaniu wprowadzanych danych przez system PKW a jako namacalny, materialny produkt i do podpisania przez wszystkich członków komisji był wypluwany przez DRUKARKĘ podpiętą pod system PKW.
 
TERAZ !!! NAJWAŻNIEJSZE - tak jakby tamto nie było wystarczająco ważne :-(((
 
Jeśli wszystko idzie gładko i po maśle, nawet gdy mamy z istoty nielegalny sposób liczenia głosów i nielegalny, nieprawny, niekonstytucyjny, niezgodny z prawem wyborczym sposób tworzenia protokołu oraz przy założeniu, że dzieje się to w innym kraju, wśród aniołów chodzących po ziemi, gdzie nikt nie chce niczego sfałszować, to:
 
- członkowie Komisji, którzy wiedzą, że MUSZĄ podpisać protokoły, czekają do upadłego na miejscu;
- członkowie komisji nie rozeszli się jeszcze do domów;
- pamiętają wyniki wyborów (chociaż mniej więcej i maja porobione notatki własne)
- protokoły, choć niekonstytucyjnie i bezprawnie przez czas jakiś ani NIE UTWORZONE, ani nie podpisane, koniec końców, po szybkim wpisaniu wyników do komputera i sprawnym zadziałaniu zarówno samego komputera jak i systemu,  jednak są wreszcie „wyprodukowane”, są wydrukowane i zaniesione do podpisu wszystkim członkom Obwodowej Komisji Wyborczej.
 
Co się jednak dzieje, gdy na nieszczęście nasze (a na szczęście dla z góry przygotowywanego sfałszowania wyborów) następuje AWARIA SYSTEMU, owe „nieoczekiwane” choć kolejne i już nam medialnie WDRUKOWANE oraz przyswojone nawalenie systemu komputerowego???
 
- NIE MA i nie będzie aż do końca usunięcia awarii, legalnych, prawnych, istotnie konstytucyjnych PROTOKOŁÓW z wynikami wyborów!!! Nikt ich nie wywiesi i nie ma szansy na podliczenie! głosów
- tylko nieliczni członkowie komisji nie maja jeszcze wszystkiego w dupie, są jeszcze jacyś członkowie w ogóle na miejscu, a nawet jeśli chcą wytrwać na miejscu to szkoły otwierają o godz. 6.00, śpiących członków komisji wyrzucają ze szkół, wielu z nich idzie do pracy lub do domów. Ida sobie w cholerę narzekając na „istniejące tylko teoretycznie państwo”, znikają i członkowie komisji, i mężowie zaufania (w 99% kompletni kretyni, którzy w ogóle siedzą jak barany i nie wiedza tak naprawdę czego mają pilnować i jak to maja zrobić (bo przecież opozycja nie szkoli tych ludzi)
- nikt już szczegółowych wyników nie pamięta, a nawet za bardzo nie chce pamiętać, mając w dupie takie wybory, (a o tym, czy komuś z komisji na tym zapamiętywaniu w ogóle zależało to przewodniczący i zastępca komisji zorientować się może doskonale podczas niedzieli wyborczej i podczas liczenia głosów, jeśli nikt nie robi notatek to OK.! można sobie pozwolić na wsio!)
- mijają kolejne dni, ponieważ NIE MA protokołów W OGÓLE, na podstawie których dopiero można w sposób prawidłowy podliczyć głosy a także dlatego, że udająca opozycję opozycja nie posiada żadnych własnych danych, żadnego spisu wyników, pochodzących z danych własnej siatki ludzi rozproszonych wśród członków komisji i mężów zaufania, to ANI OPOZYCJA, ANI PKW, ANI NIKT Z WYBORCÓW, ANI NAWET KANDYDACI, nie mają pojęcia o tym, jaki jest prawdziwy obraz wyników i i tak, i tak wynik zostanie przyjęty w sposób magiczny! (Ilu z nas pytało swych kandydatów o wynik nawet w ich małym okręgu – czy wiedzieli??? Nie „bo system nie działa”, a z protokołów? Nie bo przez kilkadziesiąt godzin, jak nie było tak nadal wywieszonych nie ma „bo system nie działa” i „się protokoły nie wydrukowały z komputera” podczepionego do systemu PKW).
 
Upływający czas, idący już w kilka dziesiątków godzin, pozwala na modyfikowanie wyników wyborów albo subtelne albo na chama  (w zależności od obwodów, okręgów, województw, na ile były obstawione „swoimi” ludźmi)
 
PODSTAWĄ FAŁSZOWANIA JEST BRAK LEGALNYCH I POWSTAŁYCH W SPOSÓB PRAWNY, SZYBKO SPORZĄDZONYCH, PROTOKOŁÓW WYBORCZYCH.
 
Mieliśmy w tych wyborach, po raz pierwszy w historii wyborów, w mistrzowski sposób skoordynowany, z jednej strony zapowiadany i faktyczny chaos a z drugiej zagwarantowany przez bardzo długi czas brak protokołów wyborczych w obwodowych komisjach wyborczych.
 
Podobnie jak w przypadku zastanawiającego, GROBOWEGO i OD LAT milczenia tzw. opozycji w sprawach „ruskich serwerów”, wskazującego na zadowolenie wszystkich stron z tej sytuacji,  postawić muszę PYTANIE, po tych kolejnych sfałszowanych wyborach PRLbis, czy i w przypadku zapowiadanego padnięcia systemu PKW, wytworzonego w ten sposób oswojonego chaosu, nagminnego złamania prawa wobec FUNDAMENTALNEJ kwestii procedury i czasu powstania PROTOKOŁÓW WYBORCZYCH, teraz też mamy tu do czynienia z mistrzowską KOORDYNACJĄ i ZMOWĄ???

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-11-2014 [00:38] - Józef Darski | Link:jak powiedział  Orzeł u Ronina system Pis też padł czyli nie miał zabezpieczeń przed atakiem.

PKW już przyznała, że dokonano włamania i skradziono dane pracowników czyli wszystkie loginy hasła itp., itd.  tzn że Moskwa już wszystko kontroluje OFICJALNIE

Obrazek użytkownika mada

19-11-2014 [07:55] - mada | Link:

Szklenie w Moskwie nie poszło na marne.
Patrzę na to i nie mogę uwierz w to co widzę. Kolejne bariery są przekraczane - i wydaje się to coraz bardziej normą. I o to pewnie chodzi.

Obrazek użytkownika gość z drogi

19-11-2014 [20:13] - gość z drogi | Link:

ruskie serwery podobno przeniesiono na te zaprzyjażnione zplatformą ,gdzie strzegą ich ich psiapsiel Donalda a drugi to Syn Bartoszewskiego..
a firma,która to firmuje ? wiadomo...czyja ...
ruskie,jak już ktoś powiedział , swoje mają ,
Najważniejsze dla nich to jednak to,TO że w Polsce zapanował ROZGARDIASZ i zakłócenia na "łączach" ale to już inna bajka.
.czas wrócić do ksiązki "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna,
Dezinformacja,Plotka i Intrygi...to stare narzędzia starych wrogów...a w Polsce kompletny rozkład...jeszcze powinny paść Elektrownie i ruskie nie muszą wprowadzać czołgów...wystarczy,ze powiedzą światu ,ze idą z pomocą humanitarną dlaPolski i WSIo POsprzątane...
żle się dzieje w panstwie Polskim,bardzo żle...i nie PIS o to oskarżać...tylko zapasy szykować....bo idzie Zima od Wschodu a leśne dziadki..zrobiły już swoje ,broniący ich bronek,
tożie...

Obrazek użytkownika kalkry

19-11-2014 [01:03] - kalkry | Link:

Prosze Pana. To co przeczytalam zapiera dech w piersi! To jest kryminal! Teraz najwazniejsze jest by to z kazdej Komisji Obwodowej (bylo ich chyba 25000?) zgloszono do prokuratury powiadomienie o mozlowosci popelnienia przestepstwa czyli zlamania prawa wyborczego. To jedno. A drugie to koniecznie trzeba naglosnic to wszedzie gdzie sie da. Czy Pana tekst dotarl juz do TV Republika? Do Gazety polskiej? Do wszystkich niezaleznych i zaleznych mediów?
Przeciez tak tego nie mozna zostawic!!!

Obrazek użytkownika Stan

19-11-2014 [09:44] - Stan | Link:

Byłem też w komisji i to też tak wyglądało.Budziło niepokój ale zmęczenie swoje robi.To ciągłe znikanie przewodniczącej było tłumaczone procedurami.Choć wyniki i nasze notatki raczej były zgodne.

Obrazek użytkownika xwro

19-11-2014 [09:50] - xwro | Link:

Ciekawe, ale tak samo było podczas wyborów do PE. Czyli liczenie głosów, wypełnienie ołówkiem/długopisem protokołu i wprowadzenie danych z protokołu do komputera. Po wydrukowaniu protokołu z komputera sprawdzało się jego poprawność z protokołem wypełnionym ołówkiem/długopisem i jeśli wszystko się zgadzało zanosiło się członkom komisji i dopiero wówczas wywieszało się protokół z drukarki wraz z podpisami członków.
Tak więc to nie jest nic nowego.
Tyle, że podczas tegorocznych wyborów do PE nie było takich problemów z system informatycznym (byłem przewodniczącym komisji) jak teraz.
A pisanie o sfałszowanych wyborach jest śmieszne.
Jeśli autor ma jakąś pewność, że popełniono przestępstwo to prokuratura czeka na zawiadomienie. Może nawet pozwoli autorowi przeliczyć ręcznie głosy w każdej ze 130 tysięcy komisji (he he he).

Obrazek użytkownika Sir Winston

21-11-2014 [11:37] - Sir Winston | Link:

W jakim kraju był pan przewodniczącym komisji wyborczej? 130.000 komisji???

Obrazek użytkownika Stan

19-11-2014 [09:56] - Stan | Link:

Ale organizacja z KONTROLNYM sumowaniem przez PiS też idzie po pod górkę. Bo Sztab czeka na wyniki od członków Komisji lub mężów a Ci nie wszyscy traktują TO PIORYTETOWO ODPOWIEDZIALNIE i niespieszno im je dostarczyć bo są zmęczeni 24-godzinową pracą.

Obrazek użytkownika eska

19-11-2014 [21:04] - eska | Link:

To jest GENIALNA notka i powinna być jako artykuł na samej górze Niezależnej.pl. Bo to jest kolejne naruszenie konstytucji.

Obrazek użytkownika Sir Winston

21-11-2014 [11:19] - Sir Winston | Link:

Ważność wyborów należy zaskarżyć w każdym województwie, a zobowiązanym do tego jest nie kto inny, jak tylko opozycja.
Opisana przez Pana przesłanka wystarcza do tego w zupełności, moim skromnym zdaniem: prawo opisuje wymagane czynności odmiennie od zaistniałej praktyki, a wynikła sytuacja jest dobitnym dowodem na to, że to naruszenie nie było obojętne dla wyniku.

Piszę o systemie przewału wyborczego w sumie już od lat i im dłużej się tym zajmuję, tym bardziej jestem przekonany, że jego konstrukcja, modyfikowana za każdym razem, jak to na wojnie, może funkcjonować jedynie przy (uzgodnionej?) bierności opozycji. Trudno więc traktować tę opozycję jako rzeczywistą, a nie koncesjonowaną, bowiem przy odrobinie zdecydowania wielokrotnie była w stanie sytuację zmienić.

Tym niemniej, możliwość skarżenia przysługuje każdemu wyborcy, nawet jeśli Prawo i Sprawiedliwość znowu zasypia gruszki w popiele. Pewien problem pojawia się jednak w związku z terminem przewidzianym na składanie protestów; konkretnie - z jego początkiem.

Zaraz dodam link do Pańskiej notki do mojej ostatniej.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Sir Winston

21-11-2014 [12:07] - Sir Winston | Link:

Notka na "dyskusję dnia"!