Tuleya, Łączewski, Żurek, zamiast do Kanossy poszli do Guard

Tuleya, Łączewski, Żurek, zamiast do Kanossy poszli do Guardiana
 
Ci trzej panowie nazywający się sędziami, pokazują  jak w ich mniemaniu wygląda niezależność i apolityczność, wraz z grupą sędziów, którzy ich popierają.

Panowie sędziowie jeden, który skazał człowieka za  walkę  z korupcją, drugi, który porównał działanie śledczych do ponurego okresu stalinizmu, wreszcie trzeci, który nie wiadomo czemu korzysta z przywileju, który dotyczy prawie wszystkich sędziów, oprócz sędziego Żurka o nie ujawnianiu swoich dóbr,  w oświadczeniu majątkowym.

Ci sędziowie niczym pomazańcy Boży, chcą być poza jakąkolwiek kontrolą i odpowiadać tylko przed Bogiem i historią.

Wchodząc w buty totalnej opozycji donoszą na lewo i na prawo, donosząc na niby represyjny rząd komu się da.

Przecież nowa władza nie ignoruje w orzecznictwo, tylko w sprawy organizacyjne. Ci trzej panowie, którzy powinni być plamą na honorze w swoim zawodzie idą drogą tych sędziów, którzy „latali” z donosami do Brukseli.

Zamiast zajmować się donoszeniem, powinni zająć się swoją pracą, którą powinni wykonywać zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem.

Niektórzy sędziowie zamiast wziąć się do pracy, ubrać worek pokutny, wolą płakać w mankiet i wyżalać się lewicowemu Guardianowi jak są strasznie prześladowani w Polsce. Nic refleksji, żadnego uderzenia się we własne piersi, tylko żale i donoszenie na swój los, los, który zmienił się nadzwyczajnej kaście po zwycięstwie PiS.

Refleksja jest następująca:   
mimo tego, że w Polsce  mamy 10 tys. sędziów, podczas gdy dwa razy większa Francja ma ich 5 tys. Jesteśmy na drugim miejscu także, jeśli chodzi o nakłady na sądownictwo w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. A na którym miejscu jesteśmy, jeśli chodzi o czas orzekania? Też na drugim miejscu - tyle że od końca.
 
 
https://wiadomosci.wp.pl/stalem-sie-wrogiem-panstwa-sedziowie-skarza-sie-brytyjskiemu-guardianowi-na-metody-pis-6264451513133185a
https://wpolityce.pl/polityka/400215-histerie-polskich-sedziow-w-brytyjskiej-prasie
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-06-2018 [13:03] - Imć Waszeć | Link:

No to teraz już Pan wie, na czym polegała rewolucja francuska. Był to bunt prawników przeciwko władzy króla i arystokracji:
https://www.polskieradio.pl/8/...
Rewolucja adwokatów: http://yadda.icm.edu.pl/yadda/...
Pre-marksizm w czystej postaci, kasta w każdym calu i podglebie ideologiczne dla rewolucji sowieckiej.
Już pisałem, że reżimy i ohydne dyktatury trwają tak długo, jak długo trwa prawnicza kasta tych reżimów.

Obrazek użytkownika Andy51

21-06-2018 [13:15] - Andy51 | Link:

Może i prawda.

Obrazek użytkownika minimax

21-06-2018 [14:40] - minimax | Link:

Rzekłbym, iż obecnie władzę dzierżą ksiegowi. Co komu po paragrafie gdy nie ma z tego grosza?

Obrazek użytkownika minimax

21-06-2018 [14:20] - minimax | Link:

Dzień dobry,

Polska jest to kraj, w którym zarówno prawodawstwo jak i wymiar tzw. sprawiedliwości zostały de facto sprywatyzowane - prawem kaduka - przez mafie/koterie - jak zwał tak zwał - prawnicze.[Por. Prywatyzacja państwa policyjnego - A.Zybertowicz]
Nie mówi się o tym zbyt wiele.
Ustawy, nowelizacje ustaw - po rozporządzenia ministrów i wyroki sądów - wszystko na sprzedaż. Eldorado prywaty na państwowym, bezkarnie i niezawiśle!
Obserwowaliśmy to przy okazji afery hazardowej, a wcześniej "lub czasopisma", innym razem KSH zmieniono by ktorys z ministrów nie poszedł siedzieć za działanie na szkodę spółki, nie wspominając o rozporządzeniach MinSpra hojnie obdarzającym  np. notariuszy, których stawki i dochody z dnia na dzień wzrosły wielokrotnie. To samo radcy prawni i adwokaci, o sędziach, komornikach i prokuratorach nie wspominając.
Dostęp do wszystkich zawodów prawniczych jest ściśle reglamentowany przez zawodowe samorządy, zwane izbami, radami czy jeszcze inaczej.
A że sądy, policję i prokuraturę oplatają macki mafii to mamy przesłanki w rodzaju spraw Olewnika, Papały, a ostatnio Komendy, gdzie kluczowy świadek rozstał się z życiem jak na zamówienie.
Dołóżmy do tego zgon Leppera, Zielonki, zgony okołosmoleńskie , a wcześniej zatrucie furosemidem posła Gruszki - to zobaczymy, że nad tym moczarem spod znaku Temidy unosi się złowrogi cień SS - Służb Specjalnych, niekoniecznie polskich.
Trzeba przyznać, iż trzymanie w garści prawodawstwa i sądownictwa jakiegoś kraju oddaje go de facto we władanie tego kto garść ściska.
Dlatego taki klangor się podniósł zewsząd, bo zarówno KASTA jak i jej zewnętrzni mocodawcy utraciliby i władzę, i pieniądze idące w setki miliardów €, gdyby rozbić ten mafijny układ i pochodne struktury przestępcze, pasożytujące na gołej skórze Temidy a skrzętnie skrywane tuniką, byśmy nie widzieli, nie słyszeli, milczeli i ufali :]

MiniMax

Obrazek użytkownika smieciu

21-06-2018 [16:08] - smieciu | Link:

A mnie ciekawi czy do ludzi dociera że obecny stan rzeczy jest naturalną konsekwencją istnienia wydzielonej grupy ludzi zwanych prawnikami. Ten sam pasożytniczy stan ma miejsce wszędzie tam gdzie istnieje takie rozwiązanie. Naprawdę ZADZIWIA mnie że ludzie nie widzą nic dziwnego że prawo do sądzenia itp. ma jakaś uprzywilejowana grupa ludzi. ZADZIWIA mnie że zwykły człowiek w sądzie staje się jakimś pyłkiem bez znaczenia, że MUSI mieć pomoc w postaci pijawki. Że ludzie uważają to za normalne... Że MUSZĄ ISTNIEĆ prawnicy!
No ale ok, dziwne, nie dziwne. Jedno jest jasne. Dopóki będzie coś takiego jak wyróżniona grupa ludzi, jako jedyna mająca przywilej dostępu do kluczowych czynności sądowych dopóty nic się nie zmieni.
I tyle, i choćbyście się zwrócili do samego Boga o „dobrych” prawników to nic to nie zmieni, gdyż taka prośba będzie dla niego kompletnie chora, kompletnie absurdalna i kompletnie niezgodna choćby z tym co stara się od czasu do czasu przekazać za pomocą różnych wysłanników.
Hah. I jeszcze można śmiało dodać że ufanie że jakiś prawnik coś zmieni jest jeszcze bardziej chore. To absurd do kwadratu. Ale ludziom to nie przeszkadza. Będą ufać Kaczyńskiemu, Ziobrze, Dudzie.
Nie no bez przesady. Albo wykazujemy zdrowy rozsądek albo zasłużenie pogrążamy się w gównie. Tyle w temacie.

 

Obrazek użytkownika minimax

21-06-2018 [16:26] - minimax | Link:

Powszechny dylemat chęci i niemocy.
Kto może ten nie chce, a kto chce, ten nie może [zmienić, poprawić, wyprzedzić - można wstawić niemal dowolny czasownik].
To chyba wynika z naczelnej zasady - reguły przekory. Entropia musi rosnąć, stąd prawa Murphy`ego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-06-2018 [17:48] - Imć Waszeć | Link:

To jest konsekwencja naturalnej degeneracji ludzi zwanych prawnikami. Trzeba wymyślić system, żeby kolesie nie byli wbrew swojej woli przyspawani do prawniczych krzeseł. Bądźmy humanitarni i dajmy im pożyć jak normalni ludzie ;)

Obrazek użytkownika minimax

21-06-2018 [18:13] - minimax | Link:

Taa, pożyć.
Za stówkę dziennie, z całą, 6cioosobową rodziną. Pożyją na całego...