Timmermans, po co ten „wieprz” przyjeżdża do Polski?

Czy ktoś przez nikogo nie wybrany nawet jeżeli nazywa się Trans Timmmermans  może nam Polakom dumnemu narodowi , mówić co i jak mamy robić? Partia Pracy Timmermansa  poniosła w ostatnich wyborach w Holandii w 2017 r. klęskę zdobywając tylko 9 mandatów, stąd przebieranie nogami tego faceta i robienie wszystkiego, żeby rząd holenderski wyznaczył go na komisarza w nadchodzących w przyszłym roku wyborów do PE.

Jak widać jego partia ma znaczenie marginalne, stąd szarogęsienie się tego człowieka. Będąc wiceprzewodniczącym   KE  oraz komisarzem ds. lepszej regulacji, rządów prawa i Karty Praw Podstawowych z sadystyczną lubością próbuję trenować Polskę niby zwierzę w cyrku.

Ciężka praca donosicieli czyli współczesnej Targowicy przynosi owoce. Idąc śladami Goebbelsa, który mówił, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą, wrogowie Polski z PO starają się utwierdzić Fransa , że tak jest rzeczywiście.

Polskojęzyczna prasa z GW na czele przekazuje piórami swoich komisarzy politycznych nieprawdziwe wiadomości o Polsce, z czego ochoczo korzysta liberalno-lewicowa prasa.

Ale wydaje mi się, że Polski rząd powinien powiedzieć basta. Rząd Polski poczynił szereg ustępstw nawet wbrew swojemu elektoratowi, ale nie otrzymał nic w zamian, każde cofnięcie się powodowało jeszcze większy nacisk na Polskę i większe rozzuchwalanie się naszych rodzimych donosicieli w Brukseli.

Polska nie może być szczeblem do dalszej kariery pana Timmemansa a rząd Polski powinien dać wyraźnie do zrozumienia, że czas ustępstw się skończyć.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

18-06-2018 [10:56] - ruisdael | Link:

Ciekaw jestem czy rząd wierzy, że można osiągnąć porozumienie w wyniku tych upokorzeń czy też z premedytacją gra "w głupa" licząc na znużenie UE (oby nie znużenie elektoratu PiS). Chciałbym aby to było to drugie, ale...?

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2018 [12:21] - Andy51 | Link:

Wiara nie ma nic do rzeczy. Za rok będzie inna komisja i mówiąc kolokwialnie, komisja może nam nadmuchać.

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2018 [11:05] - xena2012 | Link:

,,Polski rzad powinien powiedzieć -basta''.....Marzenia,marzenia.......Polski rzad dzisiaj ustapi z ostatniej do ustapienia kwestii,ogłoszajac to jako sukces.Dupiasty Timmermans powie o uzgodnionym z Warszawą ,,kompromisie''a ledwie jego tłusty tyłek opusci Warszawę okaże się jak to dotąd bywało,że nadal ma zastrzezenia.

Obrazek użytkownika Teutonick

18-06-2018 [11:54] - Teutonick | Link:

"Polski rzad dzisiaj ustapi z ostatniej do ustapienia kwestii,ogłoszajac to jako sukces"
Ale z czego taka postawa wynika? Ktoś ma jakieś pomysły? Bo mi prawdę mówiąc chyba się właśnie skończyły. Zamiast plunąć na dziada i robić swoje, my staramy się jeszcze tego "Transa" za wszelką cenę obłaskawiać, podbudowując tym samym jego wątpliwą pozycję w UE. Tylko po jakiego grzyba, ktoś wie?

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2018 [12:23] - Andy51 | Link:

Nie wiadomo czy nie plunęli na niego.

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2018 [16:34] - xena2012 | Link:

A kto ma mieć pomysły-my? Zwykli obywatele i internauci?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-06-2018 [17:43] - Imć Waszeć | Link:

W sprawie POmysłów trzeba sięgnąć właśnie do pomysłu na PO i liberałów w latach 80-tych, a nawet w słynnym roku 1984. Stąd właśnie wynika dzisiejsza "dupowatość" PIS-u i nietykalność POlszewii. Dobrze ludzie mówią, że była to jakby Jałta 2. Jeśli mam rację, to zakres możliwych działań rządu PIS-u jest stale konsultowany z naszym "sojusznikiem" zza oceanu. I tak raz mamy kupon na awanturę z sądami, a innym razem na jakąś małą nacjonalizację. Nic ponadto. Wszystko po to, żeby się ciemny lud nie kapnął. Ktoś podsumował, bodaj Michalkiewicz ale głowy nie dam, że jeszcze nie rządził u nas nikt, kto nie byłby związany z okrągłym szwindlem albo ze "szkołą liderów" w USA. Jak Pan poczyta Wiki pod kątem "stypendyści Fulbrighta", to jeszcze więcej się rozjaśni. Oczywiście każdy nasz sojusznik gra pod siebie, traktując Polskę jak szmatę do podłogi, i stąd panuje taki chaos. Przykładową manipulacją służb jest też obrzucanie ludzi spostrzegawczych (to też Michalkiewicz) tytułami ruskiej agentury itp. Jest to dokładnie kalka obrzucania tych odważniejszych i mówiących za dużo tytułami antysemity. Słuchałem wczoraj debaty w Leeds i mam poważne obawy, że nawet nasze tajne służby utworzyli nam nasi "sojusznicy".

Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam. - Armand Jean de Richelieu.

Obrazek użytkownika mmisiek

19-06-2018 [02:42] - mmisiek | Link:

Samo sedno. A poza tym...
"jeszcze nie rządził u nas nikt, kto nie byłby związany z okrągłym szwindlem albo ze "szkołą liderów" w USA"
- i raczej szybko rządzić nie będzie. Ostatnie przedstawienie dla Ciemnego Ludu pt. "zła PKW i złe RODO" pokazuje jak oni wszyscy bez różnicy panicznie się boją uczciwych wyborów.
Jakkolwiek z drugiej strony, paradoksalnie, można to też interpretować trochę optymistycznie bo pokazuje, że scena polityczna i rzeczywiste preferencje wyborców może wcale nie są aż tak zabetonowane jak to się nam stale przedstawia (no chyba że to tylko standardowe podwójne zabezpieczenie systemu... oni lubią takie rzeczy).
 

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2018 [12:22] - Andy51 | Link:

Właśnie jest po konferencji, wydaje mi się , że wieprz ma nietęgą minę.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-06-2018 [13:18] - Czesław2 | Link:

Przyjeżdża, aby tubylcom przypomnieć nadrzędność prawa wspólnotowego nad krajowy. No cóż, nie jestem prawnikiem, i podpisanie Traktatu Lizbońskiego i nie wpisanie utraty niezależności Polski do konstytucji zakrawa na dowcip. Mamy dwa źródła prawa wykluczające się wzajemnie. Ale co to obchodzi np takich "konstytucjonalistów"?

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2018 [15:35] - Andy51 | Link:

Zagadnienie trudne z cyklu chciałabym i boję się.

Obrazek użytkownika Temperatus

18-06-2018 [14:42] - Temperatus | Link:

Do tytułu: "Żeby mądry wiedział,a głupi się dziwował" (stare przysłowie ludowe).
Do komentujących: umacniajcie nadal wiarę prostego ludu w to, że UE ,ETS i wszystkie inne jej instytucje, to wroga nam zagranica pragnąca naszej zguby, chociaż jesteśmy członkiem  wszystkich jej instytucji - brawo! Ciemny lud może dalej będzie  kupował teorię o naszym tragicznym  położeniu oblężonej twierdzy w samym środku Europy.

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2018 [15:36] - Andy51 | Link:

Nie mogę się wypowiadać w imieniu ciemnego ludu.

Obrazek użytkownika Temperatus

18-06-2018 [19:51] - Temperatus | Link:

Właśnie Pan to robi i to nie tylko w tym wpisie.

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2018 [20:26] - xena2012 | Link:

Proszę więc przekazać ciemnemu ludowi swoją teorię,z pewnoscią będzie madra i budujaca.

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2018 [20:28] - xena2012 | Link:

Mój wpis kieruje do Temperatusa.

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2018 [22:32] - Andy51 | Link:

O nie możliwe!!!

Obrazek użytkownika Temperatus

18-06-2018 [20:36] - Temperatus | Link:

Pani Xena zawsze musi występować na NB w roli adwokata, jakby ludzie tutaj sami nie potrafili obronić swoich racji? A poza tym  "ciemny lud, który wszystko kupi"  to nie mój wymysł tylko Waszej TVPiS - tego też  Pani Mecenas nie wiedziała?

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2018 [22:35] - Andy51 | Link:

Jak się nie ma argumentu to się pitoli takie głupoty.

Obrazek użytkownika Temperatus

18-06-2018 [22:41] - Temperatus | Link:

@Andy51
Dzięki za merytoryczną i kulturalną odpowiedź. Powinienem był się takiej spodziewać od kogoś, kto w tym wpisie i innych swoich wpisach nigdy oczywiście nie pitoli, ale zawsze wyPiSuje  same mądrości.

Obrazek użytkownika Temperatus

19-06-2018 [00:50] - Temperatus | Link:

@Andy51
Dzięki za merytoryczną i kulturalną odpowiedź. Powinienem był się takiej spodziewać od kogoś, kto w tym wpisie i innych swoich wpisach nigdy oczywiście nie pitoli, ale zawsze wyPiSuje  same mądrości. 

Obrazek użytkownika Andy51

19-06-2018 [07:43] - Andy51 | Link:

Obsesja to też choroba.

Obrazek użytkownika Temperatus

19-06-2018 [11:58] - Temperatus | Link:

@Andy51
O! znowu merytorycznie.Pan tak zawsze, czyli, że to Pan ma obsesję. Nie wspomnę już o łuskach na oczach, które nie pozwalają Panu widzieć rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Temperatus

18-06-2018 [20:53] - Temperatus | Link:

Pani Xena zawsze musi występować na NB w roli adwokata, jakby ludzie tutaj sami nie potrafili obronić swoich racji? A poza tym  "ciemny lud, który wszystko kupi"  to nie mój wymysł tylko szefa Waszej TVPiS - tego też  Pani Mecenas nie wiedziała? 

Obrazek użytkownika xena2012

19-06-2018 [06:19] - xena2012 | Link:

Zwrot ,,ciemny lud wszystko kupi'' tu na blogu własnie Temperatus użył jako pierwszy (choć wiem,że nie jest jego autorem) tylko po co.? Ciemny lud nie jest na tyle ciemny by nie widzieć polityki UE względem Polski. Takie same reformy sądownictwa w Hiszpanii jakoś nie budzą niepokoju Timmermansa.Polska jest dla niego wrogiem i nie zmienia tu nic jego rzewne słowa jak bardzo nas kocha,Najwyższy czas aby doszkolił się w dziedzinie praworzadności o której nie ma zielonego pojęcia.

Obrazek użytkownika Andy51

19-06-2018 [07:44] - Andy51 | Link:

Ale co zrobisz jak ktoś ma łuski na oczach.

Obrazek użytkownika Temperatus

19-06-2018 [11:53] - Temperatus | Link:

@X2012
Racja, że UE to nasz największy zagraniczny (!) wróg, bo wewnętrznym wrogiem Polski są wszyscy nie będący fanami przewodniej siły narodu. A Ziemia oczywiście jest płaska, nieprawdaż?
P.S.  Słynnego zwrotu Jacka Kurskiego używano na NB wielokrotnie zanim jeszcze ja się tu pojawiłem,moja pani.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-06-2018 [21:15] - Marek1taki | Link:

W skrócie: aktualne jest, że póki oni kłamią, my mówmy prawdę o nich.
Sprowadzili najazd na Europę a my ich nie oskarżamy. Zrujnowali cywilizację Europy, a my im nie wypominamy ideologii i praktyki marksizmu. Działają z pogwałceniem zasad prawa i demokracji i "nasi" dyplomaci milczą - tak zajęci są tłumaczeniem, że nie jesteśmy garbaci.

Obrazek użytkownika Andy51

19-06-2018 [07:45] - Andy51 | Link:

To bardzo pokrętne co piszesz.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-06-2018 [08:28] - Marek1taki | Link:

Co pokrętne skoro proste?