Tabor cygański opuścił obozowisko w Sejmie.

Całe szczęście, że rząd nie ustąpił w sprawie żywej gotówki,  a  Zgromadzenie Plenarne NATO nawet nie zainteresowało się protestem , mówiąc  słowami przewodniczącego , że to jest wewnętrzna sprawa Polski, a sprawę wewnątrz Polską próbowała wyciągnąć na wierzch i zrobić sprawę międzynarodową reporterka TVN zwaną „żabie oczko”.

Protest kilku osób opiekunów osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi  dziećmi, w chwili jego zapoczątkowania , miał duże poparcie społeczne i od chwili jego zapoczątkowania miał całkiem inne postulaty. Jednak po wizycie PMM i zapowiedzi , że postulat dotyczący sprzętu medycznego i rehabilitacji zostanie spełnione,  osoby protestujące zrobiły salto mortale i powiedziały , że pomoc rzeczowa ich nie interesuje, one chcą żywej gotówki.

Ponieważ czas leciał i Plenarne Zgromadzenie NATO zbliżało się, dużymi krokami, ten kto „ stał”  za tym protestem wykoncypował sobie, że rząd „pęknie” przed żądaniami finansowymi, żeby zakończyć protest  przed Zgromadzeniem.

Całe szczęście, że rząd nie ustąpił i wprowadzając kilka ograniczeń, które moim zdaniem powinny być zastosowane od początku, doprowadził do zakończenia protestu.

Ostatnie dni protestu ukazały obraz na sejmowym  korytarzu okupowanym przez protestujących , niczym obozowisko cygańskie albo obóz emigrantów na   ulicach Paryża.

Nieformalna przywódczyni protestu mówiła o swoich 68 m2 i o swojej kuchni,  traktując korytarz sejmowy jak swoja własność.

W końcu panie i ich dzieci za podszeptem doradców zobaczyły, że nic więcej nie zwojują i zwinęły swój tabor.

Ciekawe jest kto ich witał niczym zwycięzców spod Troi, te same twarze ci sami rozmówcy, którzy byli na „Czarnym Proteście” kobiet, te same, które były na tzw. Marszu Wolności, nie chce ich wymieniać bo po co.

Jedyną pozytywną stroną  tego protestu było to, że zaczęto mówić o problemach osób niepełnosprawnych i ich opiekunów a rząd uchwalił dwie ustawy pomagające niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Ostatnia sprawa, rodzi się pytanie kogo reprezentowały te panie oprócz siebie? ponieważ szereg organizacji reprezentujące osoby niepełnosprawne  rozmawiały z rządem w Centrum Dialogu i pozytywnie zaopiniowały ustawy, które na rzecz niepełnosprawnych uchwalił i przegłosował sejm.

I wreszcie ostatnia sprawa, co robiła Straż Marszałkowska, gdzie była, jak wnoszono materace i dlaczego do tego dopuściła?

https://wpolityce.pl/polityka/396126-kto-czekal-przed-sejmem-na-protestujacych-min-komorowska-ks-lemanski-hadacz-konferansjerem-byla-uczestniczka-strajku-kobiet-zdjecia
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

28-05-2018 [10:59] - Lektor | Link:

No właśnie, i proponuję nie pisać o tym już więcej:  Było - minęło !!!  Mam nadzieję, że te dupki z władz sejmu wyciągną wnioski i zrobią wszystko, aby już żadni cyganie nie pomyśleli nawet o okupacji sejmu - bo wstyd na cały świat. Oglądaliśmy też akcję sejmowych rzołnierzyków w niedopuszczeniu do wywieszenia transparentu przez okno. Pożal się Boże, że takich niedołęgów zatrudnia się w sejmie (tam dużo nie brakowało a mamuśki i niepełnosprawni wypchnęliby tych paralityków z okna).
Pokazujcie im ten filmik i pokazujcie go politykom PIS, a szczegąlnie ministrowi spraw wewnętrznych jak postępować z cyganami i jak należy postępować z judaszami polskimi !!!
http://niezalezna.pl/225732-ko... 
I na koniec, jestem niezmiernie ciekawy realizacji ostatniego postulatu tej drugiej blondi mamuśki (niestety 40 dni protestu a nie podano nazwiska tej "apolitycznej" baby),
aby nikt w Polsce nie głosował na PIS w wyborach samorządowych. Niestety, musimy poczekać do jesieni, a jeśli Polacy nie wybiorą nikogo z PIS-u, to szkoda że nie mam jej nazwiska i adresu, bo wysłałbym jej szczególny, równie apolityczny  podarunek.
 

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2018 [11:57] - Andy51 | Link:

Słusznie Pan prawaisz.

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-05-2018 [13:05] - Pani Anna | Link:

Słusznie, ale z tym "wstydem na cały świat", to już lekka przesada. Świat ma głęboko w poważaniu, co się u nas dzieje w sejmowym korytarzu i ma własne problemy. "Wstyd na cały świat" to był w Hamburgu, podczas wizyty Trumpa, kiedy płonęły opony i samochody, Melania nie mogła wyjść z hotelu, a "Polizei" kryła się po bramach. A Niemcy jakoś nie wyglądały na zawstydzone.

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2018 [14:53] - Andy51 | Link:

Masz rację, z tym wstydem na cały świat, to beletrystyka.

Obrazek użytkownika Lektor

29-05-2018 [00:30] - Lektor | Link:

No dobrze, to podaj mi pani Anno jakiś przykład ze świata gdzie 4 czy 5 głupich bab (i zdaje się był tam też jeden mężczyzna-chyba niemowa ?) okupuje parlament, pomimo, że ich 2 postulaty zostały spełnione. Jeśli pani poda mi choćby jeden przykład, to zmienię treść ze "wstydu na cały świat" na "wstydu na całą Europę".

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-05-2018 [10:12] - Pani Anna | Link:

Panie Lektorze, a jak się nazywa partia opozycyjna Rumunii, czy Bułgarii? Pan pogrzebie w internecie i może tą nazwę znajdzie, ale "świata", ani "europy" w tym znaczeniu, o jakim pan pisze, to naprawdę nie obchodzi. Świat naprawdę nie śledził z zapartym tchem relacji z korytarza sejmowego w Warszawie. Napisałam juz powyżej, co naprawdęroporcje i p może przynosić wstyd - wydarzenia w Hamburgu. Wstydem na cały świat jest także, kiedy kobiety na ulicy są atakowane przez "gości", a policja boi się reagować. Znajmy przestańmy tak szafować tym naszym polskim "wstydem na cały świat". Te baby z sejmu są żenujące, są przykładem tego, że bezczelność i głupota opozycji nie ma granic, ale z bezczelnością, a zwłaszcza z szantażem emocjonalnym i zasłanianiem się niepełnosprawnymi trudno sobie radzić. To denerwuje, owszem, a w takich Niemczech pewnie tymi dziećmi dawno zajął by się Jugendamt. Nasza władza wzięła ich na przeczekanie i autokompromitację i nie jest to powód do "wstydu na cały świat", ani nawet na " europę". Samo to stwierdzenie powoduje u mnie alergię, my, Polacy byliśmy juz wystarczająco długo tresowani w poczuciu zaściankowości i tego, że jesteśmy "gorsi" od reszty świata i mamy się za wszystko wstydzić, nawet za te przysłowiowe skarpety do sandałów. Proszę spojrzeć na Niemców, oni nigdy i niczego się nie wstydzą, chociaż akurat oni mają wiele powodów do wstydu, a nawet hańby.

Obrazek użytkownika Andy51

29-05-2018 [11:00] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Panią , że w Niemczech tymi paniami i tymi dziećmi zająłby się odpowiedni urząd. W Polsce Rzecznik Praw Dziecka jakby zmiotło.

Obrazek użytkownika Lektor

29-05-2018 [12:29] - Lektor | Link:

Nie, pan się ze mną zgadza a nie z panią. W Niemczech tymi protestującymi zająłby się odpowiedni urząd, a w Polsce ta grupka siedziała 40 dni w parlamencie, bo nikt się nimi nie chcał zająć. Nie mam już ochoty tłumaczyć co robiło kierownictwo sejmu i straż marszałkowska. Wstyd na cały świat !!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-05-2018 [16:01] - Imć Waszeć | Link:

PIS pokazał światu, jak agentura niemiecka i Soros ma z nim i z całą Polską walczyć przez następne 150 lat. Jak ktoś rżnął plastusia w takiej poważnej sprawie, to teraz trudno będzie wyciągnąć pały w milionie innych mniejszych spraw, które na pewno nastąpią, spokojna głowa. Metoda sabotowania państwa okazała się bowiem tania i skuteczna, a po drugiej stronie mamy kilka najeżonych fachowcami sztabów różnych wywiadów, a nie obrzępały oderwane od styropianu.

PS. Żeby cokolwiek teraz mocniejszego zrobić, trzeba będzie znów zmieniać rząd. Może na sierżanta Jonnego, Szewacha i paru Smolarów? Takim to nawet Soros nie podskoczy. W końcu PIS specjalizuje się w gaszeniu pożarów benzyną, jak też zwalczaniu antysemityzmu poprzez futrowanie Semitów.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Andy51

29-05-2018 [14:36] - Andy51 | Link:

Oj wstyd.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-05-2018 [15:08] - Imć Waszeć | Link:

Politycy nie znają słowa wstyd. Właśnie zajęli się i całą Polskę przy okazji, kolejną wielką sprawą plastików przemycanych z całej Europy, bo ważniejszych i pilniejszych spraw nie ma. Proponuję zwyczajem Ziobry zażądać zaostrzenia prawa do 75 lat i oczywiście wprowadzić piętnaście koncesji oraz wymóg posiadania doktoratu na zarządzanie śmietnikami.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika stachu

28-05-2018 [11:17] - stachu | Link:

To jest pytanie co robiła straż marszałkowska każdy kto zna biuro przepustek w sejmie jest specjalne urządzenie do prześwietlania bagaży jakim cudem materace przeszły przez to niezbyt szerokie urządzenie ??W dodatku przepustkę dostaje się na dzień od godz do godz dlaczego nie poproszono  aby ta grupa opuściła sejm po upływie przyznanego im czasu na przepustce ??Straż marszałkowska na dywanik i konsekwencje dyscyplinarne  Nie udała się prowokacja na szczyt NATO  z niepełnosprawnymi to oficer prowadzący zarządził koniec prowokacji

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2018 [11:59] - Andy51 | Link:

Straż Marszałkowska i jej działanie wymaga dogłębnego zbadania, jak dopuścili do tego obozowiska?

Obrazek użytkownika Walerian

28-05-2018 [15:29] - Walerian | Link:

"Protest" niepełnosprawnych inaczej mam wykazał, jak źle chroniony jest sejm. Pamiętacie aferę ciężarówki z materiałami wybuchowymi?
Szurnięta i inni wykazali, że budynek sejmu  nie jest chroniony! - stąd prośba do PMM o nagrodę dla nich. Wystarczy placak, torba z trucizą, a posłów i rządzących nie ma. Są w niebie, choć prawdopodobnie nie wszyscy.

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2018 [16:48] - Andy51 | Link:

Taka rzecz nie mogłaby się zdarzyć w żadnym kraju Europy Zachodniej, Masz rację, Sejm nie jest chroniony.

Obrazek użytkownika xena2012

28-05-2018 [18:03] - xena2012 | Link:

Wstyd na cały świat?A czegóż tu się wstydzić? Panie pokazały ze protest jest stricte polityczny z elementami jego przedłużania .Stąd te histeryczne wrzaski o palarnię,dostęp do telewizora.Ostatecznie odeszły niezadowolone bo umówiły się na awantury do końca wakacji.To że protest był polityczny swiadczy liczba wielbicielek pod sejmem.Pani Komorowska,która nigdy tyłka nie ruszyła do pomocy niepełnosprawnym,Ochojska robiaca miny,Stalińska wygladajaca jakby dopiero co uciekła z zakładu psychiatrycznego .Całe towarzystwo czekało na swoje 5 minut przed kamerami.Co pozostało o protescie? Niesmak.

Obrazek użytkownika Andy51

28-05-2018 [18:56] - Andy51 | Link:

Wstyd na cały świat, tak mówią kodziarze, Stalińskie, Ochojskie i inni pseudocelebryci. którzy nic nie maja do zaoferowania, oprócz darcia swoich  mord. 

Obrazek użytkownika Lektor

29-05-2018 [00:42] - Lektor | Link:

"Wstyd na cyły świat"  nie dotyczy protestu,  tylko władz sejmowych łącznie ze strażą marszałkowską, którzy dopuścili do 40 dniowej okupacji sejmu przez kilka osób. Po prostu - jest mi wstyd za to !
A może teraz wejdzie tam 5 bezdomnych z postulatem posiadania własnych domów, a dlaczego nie ?!  A może teraz wejdą tam byli pracownicy PGR-ów z postulatami o odszkodowania za likwidację tych zakładów.  A może ....... no dobra - dam wam spokój.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

08-06-2018 [01:00] - Vadim Niżyński | Link:

Ten tekst i tzw."komentarze" pod nim to jest wyrazisty, niestety nie jedyny po stronie wyznawców PiS, przykład jakie szambo pełne hejterskiego łajna,wylało przy okazji protestu w Sejmie niepełnosprawnych i ich bohaterskich,ofiarnych, a tak właśnie pogardzanych i mieszanych z błotem matek. Tej hańby nie da się zmyć nawet najbardziej populistycznymi obietnicami wyborczymi.