Tomasz Komenda hańbą wymiaru sprawiedliwości III RP

Sprawa Tomasza Komendy niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo piętnastolatki jest hańbą wymiaru sprawiedliwości III RP. Obrońca pana Komendy pan Ćwiąkalski  powiedział , że niesłusznie skazany będzie domagał się minimum 10 mln zł. za zmarnowane życie.

Temu człowiekowi jak najbardziej te pieniądze się należą być może jeszcze większe, ale ja się pytam, dlaczego te pieniądze mają iść z moich podatków?

Przecież ktoś do tego wyroku doprowadził, policjanci , prokurator, wreszcie jacyś sędziowie, których obowiązkiem jest weryfikowanie przedstawionego przez prokuraturę materiałów.

Obrona pana Komendy wygląda na jakiś chichot historii. Przecież pan Ćwiąkalski był przez 1,5 roku ministrem sprawiedliwości a już za jego ministrowania pojawiały się wątpliwości  w sprawie wyroku, a pan minister,  obecnie obrońca nic nie zrobił.

To właśnie takich sędziów, którzy wydali wyroki z sufitu broni nadzwyczajna kasta, to przedstawiciele tej kasty i politycy ich popierający, jeździli do Brukseli w obronie tego co było w obronie sędziowskich patologii.

Reformę wymiaru sprawiedliwości w Brukseli nazywają łamaniem praworządności, a ja się pytam takiej praworządności jak w przypadku pana Komendy?

Jeżeli do tego dodamy zaangażowanie polityczne teoretycznie apolitycznych byłych sędziów TK, którzy występują na manifestacjach totalnej opozycji, to tylko należy dziękować Bogu i wyborcom, że  wybrali opcję obecnie rządzącą.

http://niezalezna.pl/225337-sad-najwyzszy-podjal-decyzje-o-uniewinnieniu-tomasza-komendy
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2018 [10:46] - Czesław2 | Link:

http://telewizjarepublika.pl/s...
do tego sfałszowanie protokołu wyborczego w Katowicach i uniewinnienia samej siebie przez sędzinę będącą szefem komisji wyborczej. To po prostu w jakimś stopniu mafia. Mafia sankcjonowana europejskimi standardami.

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2018 [12:26] - Andy51 | Link:

Klasyczny przykład mafii.

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2018 [12:00] - xena2012 | Link:

A ja się pytam kiedy wreszcie podczas  tych idiotycznych rozmów i negocjacji w sprawie naruszania w Polsce praworzadności,niepotrzebnych wyjazdów do Brukseli zaczniemy podawać przykłady patologii w polskim sądownictwie.Może wreszcie zamiast sztampowych regułek i gadania o niczym nasi ,,negocjatorzy'' skieruja dyskusję na własciwy temat.Casus pana Komendy nie jest bowiem odosobniony,glosy ludzi poszkodowanych przez sądy muszą wrecie uzyskać prymat nad jalowymi frazesami Timmermansa. 

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2018 [12:27] - Andy51 | Link:

Masz rację.

Obrazek użytkownika Zofia

17-05-2018 [13:23] - Zofia | Link:

Popieram . Dodam jeszcze,ze kiedy zjadą do Polski tzw.polscy europosłowie ,którzy nie będą już pod ochroną immunitetu, powinniśmy ich rozliczyć z ich donosów na Polskę i szkalowanie Polaków jako by byli faszystami.

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2018 [14:24] - Andy51 | Link:

Jestem za.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2018 [14:18] - Czesław2 | Link:

Gwarantuję Pani, że stan faktyczny nie ma żadnego znaczenia. Istnieje potrzeba posiadania przez przestępców w białych kołnierzykach prawników na telefon i jest to realizowane z żelazną konsekwencją.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2018 [13:28] - Imć Waszeć | Link:

"Przecież pan Ćwiąkalski był przez 1,5 roku ministrem sprawiedliwości a już za jego ministrowania pojawiały się wątpliwości  w sprawie wyroku" - pierwsza zasada psychologii mówi, że taki ktoś pierwszy wypełznie na POwierzchnię i się przyklei do Komendy. Dotąd jeszcze Pan nie poznał się na bezczelności POlszewików?

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2018 [14:25] - Andy51 | Link:

Poznałem, tylko zwracam uwagę.

Obrazek użytkownika angela

17-05-2018 [14:13] - angela | Link:

Niech placi cwiakalski i ten co wydal wyrok.
Ile bedziemy placic za ta mafie.
Do pierdla w zamian.

Obrazek użytkownika gorylisko

17-05-2018 [15:52] - gorylisko | Link:

hmmmm to co mnie zastanawia  czy to właśnie ćwiąkalski był wtedy ministrem "sprawiedliwości" kiedy został skazany...jak tak to nie powinien wziąść za obronę ani grosza...

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2018 [16:21] - Andy51 | Link:

Wówczas nie, ale w czasie jak był ministrem, były pierwsze sygnały, że sprawa jest dęta i nic nie zrobił.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-05-2018 [22:52] - RinoCeronte | Link:

Może chciał zarobić post factum ? Jest jednym z najlepszych prawników w Polsce.

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2018 [09:32] - Andy51 | Link:

Pojęcie najlepszy prawnik , jest pojęciem względnym.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2018 [23:37] - Marek1taki | Link:

Nie można sędziów wiązać odpowiedzialnością, w tym finansową, za brak nieomylności w orzekaniu ponieważ doprowadziłoby to do złagodzenia wyroków. Problem leży w braku zdolności środowiska prawniczego do autorefleksji gdy chodzi o złą wolę i brak staranności. W sposób oczywisty wynika to ze spadku po czasach stalinowskich w sensie personalnym i doktrynalnym. Dodatkowa patologia pojawiła się w wyniku zamiany marksizmu moskiewskiego na zachodni. Pod pozorami odnowy kryło się za tym pogłębienie rewolucji marksistowskiej tam gdzie jej bolszewicki pęd dawno przeminął.
Mec.Ćwiąkalski nie widzi nic złego w domaganiu się od społeczeństwa rekompensaty finansowej za czyny zawinione przez siebie oraz swoje środowisko zawodowe i ideologiczne.
Obawiam się, że w dodatku działa świadomie, że ma to być precedens w nakręcaniu koniunktury na wysokie odszkodowania. Ta krzywda jest oczywista i wzbudza jednoznaczne uczucia. Trudno odmówić zadośćuczynienia ofierze systemu. Trzeba jednak na tym przykładzie postawić pytanie o zasady takich rekompensat. Czy mają one być licytacją "wspaniałomyślności" środowiska prawniczego z kieszeni Polaków? To będzie rodziło konsekwencje finansowe zgodne z duchem lewicy. Koniunktura na zasądzane odszkodowania nakręcona w USA prowadzi do patologii, na której zarabiają adwokaci, ubezpieczyciele i finansjera. To jeden z mechanizmów rabowania kumulacji kapitału. Niektóre ofiary zyskują część spektakularnych odszkodowań, większość ma z nich tyle co ofiary holokaustu eksploatowane przemysłowo. Koszty będą ponoszone przez społeczeństwo, a nie chodzi tylko o odszkodowania z kasy państwa, konsekwentnie wzrosną stawki w sprawach wobec firm i osób fizycznych, a to wymusi ustawowe ubezpieczenia. Łącznie wywoła lawinę kosztów relacji społecznych. To zresztą już trwa - pamiętajmy o piramidzie ZUS i jej ofiarach.

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2018 [09:34] - Andy51 | Link:

Wiesz nie chodzi o nieomylność, bo każdy może się mylić, ale o ewidentny przekręt.