Amerykańskie 447 ...i co dalej?

Poniżej publikuję moją wypowiedź (25.04) dla portalu wPolityce.pl. Pytał redaktor Tomasz Plaskota:

wPolityce.pl: Izba Reprezentantów przyjęła ustawę JUST Act, uchwałę 447. Regulacja dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu. Panie pośle, wicepremier Jarosław Gowin zapewnia Polaków, że nie ma co się bać amerykańskiego aktu 447. Pan też jest takim niepoprawnym optymistą?

Ryszard Czarnecki: Decyzje o polskim majątku i jego przeznaczeniu podejmują tylko polskie władze. Przede wszystkim będzie je podejmował polski rząd i polski parlament. Polacy są suwerennym krajem i to oni decydują jakie mogą być decyzje odnośnie naszej własności. Mówimy o decyzji amerykańskiej, gdzie nawet słowo Polska nie pada.

No tak, ale trudno, żeby w tej uchwale padło słowo Polska. Przecież wiadomo, że na terenie ziem polskich okupowanych przez Niemcy mieszkało najwięcej ofiar Holokaustu.

Deklaracja dotyczyć ma około 40 krajów. Rozumiem chęć interpretowania tego przez różne organizacje na różne sposoby.

Dobrze, ale jak należy traktować decyzję amerykańskich polityków?

Można traktować to, co zrobili amerykańscy politycy jako element pewnego nacisku, presji, demonstracji politycznej wobec Polski. Nie należy jednak traktować aktu 447 jako prawnie wiążącego.

Trudno jednak nie ulec przed naciskami Departamentu Stanu USA.

Nic nie wiem o takich naciskach. W interesie Stanów Zjednoczonych są dobre relacje z Polską, która po Brexicie zastąpiła Wielką Brytanię jako sojusznika USA nr 1 w Unii Europejskiej. Amerykanie mają wspólne z nami żywotne interesy nie tylko geopolityczne, strategiczne, militarne, ale też i ekonomiczne. Nie sądzę, żeby ta sprawa, która przypomnijmy ma formę nieostrej deklaracji mogła zaciążyć na relacjach polsko-amerykańskich.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

27-04-2018 [10:26] - gorylisko | Link:

pitolisz pan jak potłuczony... nic pan nie zrobiłeś w tej sprawie...zapomniałes pan, że pecunia non olet...więc USA też może mieć swój udział w wyszlamowaniu Polski z kasy...
proszę posłuchać co ma do powiedzenia polka mieszkająca w USA dr Mira Modelska-Creech https://www.youtube.com/watch?v=-MRk2XRBSx0  proszę wysłuchać tej rozmowy i ruszyć d*** zwłaszcza w kierunku Polonii w USA... a magierowskiego i całe MSZ zlustrować...

Obrazek użytkownika matt

28-04-2018 [11:08] - matt | Link:

dokładnie...Czarnecki, czy też mój ulubiony stanisław Janecki--- od dej pory są dla mnie kompletnie spaleni....Macierewicz też się niby obudził, ale dzień po, wcześniekj też rozmydlał, ze ta ustawa 447 to eeeee takeee tammmeeee

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-04-2018 [15:13] - Imć Waszeć | Link:

Ale gdybyśmy teraz zechcieli bez pytania pohandlować z Chinami trociczkami albo z Iranem gilzami do papierosków, to mogłoby się okazać, że już nam tego nie wolno, bo akt może nagle zacząć działać. Tak właśnie nakłada się samemu na własną szyję pętle szantażujące i za własne pieniądze buduje szubienice stawiające do pionu. Przytaczane w tym kontekście przez niektórych komentatorów pojęcie "zdrady stanu" jest tu jak najbardziej na rzeczy, gdyż drastycznie zawęża nam pole manewrów dyplomatycznych i potencjalnie zmusza do wykonywania poleceń z zewnątrz. Na przykład do przepłacania dwudziestokrotnie za śrubki do Patriotów i do przyjmowania uchodźców z Tel Avivu.

Aktualności: właśnie zaczyna się otwarta wojna z Polską z użyciem przegłosowanego aktu: https://wpolityce.pl/polityka/...

"Apelujemy do was (Departamentu Stanu-red.) abyście dołączyli do nas i organizacji działających na rzecz praw człowieka w walce z antysemityzmem, ksenofobią i wszelkimi formami nietolerancji, wzywając rządy Polski i Ukrainy do jednoznacznego odrzucenia wszelkich form zniekształcenia Holokaustu oraz honorowania nazistowskich kolaborantów, i do pełnego ścigania antysemickich przestępstw

Jako członkowie Kongresu USA konsekwentnie popieraliśmy dążenie Polski i Ukrainy do demokracji. Martwi nas, że wzrost antysemityzmu i negowanie przeszłości mogą powstrzymać demokratyczny rozwój tych krajów i uniemożliwić Polsce i Ukrainie stanie się wolnymi i otwartymi społeczeństwami dla wszystkich swoich obywateli, zarówno żydowskich, jak i nieżydowskich"

W ten sposób PIS staje się ewidentną żydowską dywersją. Kropka.

Niech autor ucałuje bezcennego pana Jonnego b in Mosad w ... wysokie czoło:
Gebert (komunistyczny żyd "Dawid Warszawski"): "Polacy uczestniczyli w Holokauście, a Kaczyński musi przytulić faszystów, bo to jego elektorat" -- https://wpolityce.pl/polityka/...
 

Obrazek użytkownika xena2012

27-04-2018 [14:07] - xena2012 | Link:

Podejrzewam że europoseł Czarnecki własnie dopiero co wrócił z Marsa,sta taki niezorientowany i tak optymistycznie nastawiony.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-04-2018 [15:23] - rolnik z mazur | Link:

Jestem pewien, że europoseł wie więcej niż chce powiedzieć. Po co straszyć dzieci ? Niech się dalej bawią spokojnie w swojej piaskownicy. W odpowiednim czasie się dowiedzą.Pozdrawiam ro z mazur.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-04-2018 [15:30] - Imć Waszeć | Link:

Sumliński mówi koniec z tym! https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-04-2018 [16:41] - rolnik z mazur | Link:

Nasi umilowani przy wódcy mają nas za idiotów i co najgorsze to maja rację. Jaki narod dałby się tak szlamowac i ciągle robić w bambujo ? Sumlinski spoko mówi co i tak kazdk myślący wie ale co z tego ? Wyświetleń raptem 7 500 Ca. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-04-2018 [17:39] - rolnik z mazur | Link:

Nasi umilowani przy wódcy mają nas za idiotów i co najgorsze to maja rację. Jaki narod dałby się tak szlamowac i ciągle robić w bambujo ? Sumlinski spoko mówi co i tak kazdk myślący wie ale co z tego ? Wyświetleń raptem 7 500 Ca. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-04-2018 [20:57] - Imć Waszeć | Link:

O 18:46 było 11300. O 20:56 już 16300.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-04-2018 [16:37] - Jan1797 | Link:

Rolniku, Niemce tego nie pisali?
https://www.pch24.pl/just-act-...
https://cyklista.wordpress.com...
https://www.wykop.pl/link/4146...    - czytają co czasem?
Co w takiej sytuacji, uraaaaa? gratuluję.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-04-2018 [17:46] - rolnik z mazur | Link:

No to wina Tuska i Bartoszewskiego pseudonim profesor bo to podpisywał w Terezinie. Wszystko wina Tuska i jego kamandy. Lepiej teraz ? Pozdrawiam ro z m
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-04-2018 [17:54] - Imć Waszeć | Link:

No to teraz zobaczymy, czy PIS oskarży Tuska o zdradę i wycofa się z umowy, w której podmieniono paragrafy już po podpisaniu (pretekst), czy też pop... o Maryni jak zawsze i dołączy się cichutko do tej zdrady. Sami sobie gotujecie ten los, jak z niepełnosprawnymi, a wybory tuż tuż.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-04-2018 [18:25] - Jan1797 | Link:

Chłop swoje a baba.....;.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-04-2018 [18:24] - Jan1797 | Link:

Nie liczę na zrozumienie, może jednak(wykład 2015 r), vide 32'+23'';
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-04-2018 [20:27] - Imć Waszeć | Link:

Tu jest nowszy wykład i nowe treści: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-04-2018 [18:26] - Goral Supreme | Link:

Panie Czarnecki.
Dajze pan nam spokoj I nie rob pan posmiewiska z siebie i PIS (Powsciagliwi I Spolegliwi)..
Narod I my, juz wiemy ,ze jestescie zwyklymi Impotentami Politycznymi..'...przy tym "bijecie piane" rownie skutecznie jak wasi poprzednicy..
Chyba jeszcze do was nie dotarlo, gdzie to moze was zaprowadzic ?

Obrazek użytkownika Czesław2

27-04-2018 [18:50] - Czesław2 | Link:

Na świecie kończą się zasoby darmowej siły roboczej. Wygląda na to, że trzeba zrobić kolejny globalny reset, czyli wyrżnąć wszystkich, którzy po poprzednim resecie w wyniku "negatywnej" selekcji naturalnej uzyskali IQ powyżej 100 i przejrzeli na oczka. Oczywiście reset na wybranym, ograniczonym terytorium.

Obrazek użytkownika Kalumet

29-04-2018 [18:07] - Kalumet | Link:

Ciekawy artykuł dla Pana:

http://wei.org.pl/blogi-wpis/r...