niemiecki onet dał sygnał do rozbicia Zjednoczonej Prawicy

W sumie nawet nie będe tego, co publikuje onet.pl komentować lub wykazywać, że od dawna o tym pisałem. Ale znów powolnie stawiający kroczki Gówin górą!
To się już po prostu dzieje - kolejny etap rozwalania Dobrej Zmiany, kolejny raz poprzedzony też wstrząsem wywołanym albo vetem prezydenta albo groźbą blokowania czegoś przez jego kancelarię (nie darmo wymyślono przy okrągłym stole prezydenturę jako ostatni bezpiecznik przepalającego się układu.

Jak te etapy niszczenia Dobrej Zmiany widzi onet.pl?
Najpierw wojna z Ziobrą, później wykluczenie nawet i samego Kaczyńskiego (a dlaczego nie, skoro sam to prowokuje pozwalając na likwidację tych, którzy stanowiliby dla niego "zderzaki" - n.p. Macierewicza)
A głupiutkie media "prawicowe" myślą tylko jak się z tą polityką faktów dokonywanych pogodzić a nie jak przejść do ujawniania na przykład przeszłości i dokonań generała Kraszewskiego.

Beznadziejność obecnej sytuacji wynika z tego, że nie mamy prawdziwego dziennikarstwa, które by rozliczało władze i ośrodki władzy z działań a jedynie may dziennikarzy, którzy uprawiają politykę i włażą w dupę politykom według własnych upodobań i gustów stosując cenzurę albo autocenzurę.

Etap walki z Ziobrą:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wojna-premiera-z-ministrem/fj3cclr

Etap wykluczenia Kaczyńskiego:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-gowin-nowe-otwarcie-wizerunkowe-jest-konieczne/xbbzcvb

a w tym samym czasie ważna sprawa - oddawania w obce ręce złóż i gogactw naturalnych Polski:
Pikieta 5.04 - w obronie polskich zasobów naturalnych
https://stowarzyszenierkw.org/3274-pikieta-504-w-obronie-polskich-zasobow-naturalnych

Ministerstwa Energii, w czwartek, 5 kwietnia 2018 w godzinach 10:00-13:00
w obronie polskich złóż, przeciw ich pokątnej wyprzedaży w obce ręce
https://niepoprawni.pl/blog/ma...
https://www.facebook.com/event...
Złoża naturalne to dobro wszystkich Polaków. Kolejne rządy wyprzedawały nasze fabryki, stocznie i inne zakłady pracy zmuszając Polaków do emigracji zarobkowej. Obecny rząd PIS-u wziął się za ROZDAWANIE kopalń.
Kopalnia Krupiński to jedna z najnowocześniejszych i najbogatszych w surowiec kopalń w Polsce. W ostatnich latach była nieekonomicznie zarządzana oraz doinwestowywana co spowodowało, że były wykazywane straty. Tylko to wystarczyło, by obecny rząd PIS-u z ministrem energetyki p.Tchórzewskim na czele, znalazł angielską firmę, która już czeka aby przejąć ten potencjał.
On nawet nie chce jej sprzedać !!! - on ją chce oddać.
Anglicy szacują, że chcą zainwestować ok. 600 mln zł (część na zwrot kosztów poniesionych przez Polaków na tę kopalnię, ale przeważającą część tej kwoty na rozruch). Innymi słowy Polska NIC nie dostanie za to, że odda jakiejś prywatnej angielskiej firmie NASZE ZŁOŻA. Nie możemy na to pozwolić! Musimy działać bo potencjał jaki ma ta kopalnia to 2 biliony zł, możliwość wydobywania tych złóż najnowocześniejszą techniką zgazowania węgla, powoduje, że spod ziemi wydobywany będzie ekologiczny gaz, a nie węgiel w bryłach. To jest nowoczesna i ekologiczna energia, która mogłaby nas uniezależnić od dostaw z zagranicy, a wręcz sami bylibyśmy eksporterami.
Potencjał jaki ma ta kopalnia to 2 biliony zł , dla porównania dług publiczny Polski wynosi ok. 1 biliona.
Zachęcamy do poparcia petycji do premiera M. Morawieckiego ws. kopalni "KRUPIŃSKI" LINK DO PETYCJI 
Obecnie to ostatni moment, aby nie dopuścić do oddania tego majątku w obce ręce, to już nie chodzi tylko o patriotyzm, to kwestia przyszłości naszych dzieci, to od nas zależy czy one będą mogły żyć w naszej kochanej Polsce, czy będą zmuszone do emigracji za chlebem. Mamy potencjał, możemy się przeciwstawić głupocie, możemy powstrzymać to działanie, ale musimy otworzyć oczy i zacząć działać.
Zapraszamy wszystkich na pikietę w obronie tych zasobów w dniu 5 kwietnia 2018 r. do Warszawy przed budynek Ministerstwa Energii ul Krucza 36 godz. 10.00. i pokażmy, że patrzymy władzy na ręce i nie damy się okradać. Stańmy do boju, bo walczymy o naszą przyszłość !
Wywiad z Januszem Zagórskim:
https://www.youtube.com/watch?...
http://visveritatis.wixsite.co...
https://walkazesmogiem.pl/pols...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-04-2018 [01:02] - Zygmunt Korus | Link:

Dziś kupią Anglicy, a potem odsprzedadzą... komu? W PiS-ie za górnictwo odpowiada pewien dwuznaczny "członek" zblatowany z PO. Sprawa znana od lat. Ale na alarmy Prezes nie reagował. No i mamy to, co się kroi, i się stanie, jak dwa razy dwa. Nasze podpisy, choć trzeba je zbierać, i tak się na nic nie zdadzą.
Wajcha na degrengoladę Polski już przełożona. Po lekkiej odwilży. By nie oskubać nioski do gołej skóry dano nam pieredyszkę.
Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Zunrin

04-04-2018 [01:27] - Zunrin | Link:

Gdzie tu sens, gdzie logika...
Tak, zgadza się, dobrze byłoby żeby to polskie firmy korzystały na naszych bogactwach mineralnych. O ile one tak naprawdę istnieją - gazu łupkowego też mieliśmy mieć od zarąbania...
Ale co do szczegółów. ME nie szukało inwestora na Krupińskiego. Inwestor znalazł się sam (pominę już fakt czy to docelowy czy to stoją za nim robiący od dawna podchody Niemcy czy kto inny). I nie będzie oddawania za darmo kopalni wraz z okolicznymi złożami. Bo pomijając wspomniany już zwrot pomocy publicznej za eksploatację tych złóż inwestor zapłaci - polecam zapoznanie się z tematem opodatkowania górnictwa. Do przypilnowania pozostanie żeby te gagatki nie zniknęły bez zapłacenia za szkody górnicze oraz odkładały odpowiednie kwoty na fundusz likwidacji kopalni. Bo potem będzie szukanie wiatru w polu.
Dalej - jakie podziemne zgazowanie węgla? Co to za banialuki? To ma być normalne wydobycie.
I proszę przestać epatować tymi kwotami wartości majątku jaki niby oddajemy. Ktoś tu chyba policzył wartość wszystkich okolicznych złóż, a nie tylko tych, na które Krupiński ma koncesję. Poza tym gdyby tylko tak patrzeć pod kątem potencjalnej wartości złóż bez uwzględnienia kosztów, to Suwalszczyzna już dawno byłaby rozkopana.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-04-2018 [16:25] - Imć Waszeć | Link:

Niemniej jednak pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Dlaczego im się opłaca, a nam nie? Podam przykład: Pan Czesio ma żonę, którą sztorcuje przy każdej okazji na imprezie z kumplami z powodu nie pierwszej młodości  i urody. Żona podoba się jednak panu Rysiowi z gazowni. Czy to oznacza, że pan Czesio ma obowiązek podzielić się nią z panem Rysiem, bo tamten ją chce? Tak mniej więcej "rozumuje" "polski" biznes, a konkretnie spady po komunistycznej wojskówce przerobione na oligarchów i ekonomistów.

Obrazek użytkownika Zunrin

09-04-2018 [20:43] - Zunrin | Link:

Dlaczego im się opłaca? Strzelam w ciemno w kwestie organizacyjne, rozwiązania techniczne i całe tzw. know-how jakie po prostu potencjalny inwestor ze sobą wniesie do firmy. No i brak całego bagażu zobowiązań sięgających jeszcze poprzedniego systemu. Brak zleceń dla zaprzyjaźnionych dostawców czy naukowców.

Obrazek użytkownika Teutonick

04-04-2018 [23:04] - Teutonick | Link:

Moja staro gruba...

Obrazek użytkownika Jan1797

05-04-2018 [19:08] - Jan1797 | Link:

Odnośnie kopalni, mam pytanie, chcą zlikwidować Krupińskiego, Anglikom czy Niemcom sprzedać?
https://www.wykop.pl/link/3818...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Es

05-04-2018 [15:25] - Es | Link:

Wbrew tytułowi opisaleś mechanizm samoistnego rozpadu tzw obozu zjednoczonej prawicy, któremu pomoc jakigoś onetu lub innych wcale nie będzie potrzebna. Kooptowanie coraz to nowych jej członków metoda'od Sasa do lasa' w imię budowania jakiejś mitycznej większości konstytucyjnej doprowadzi samoistnie do jej rozerwania. A elektorat widząc ambicjonalne przepychanki i efekty w postaci absurdalnych ustaw,zupełnego i wcale nie śmiesznego cyrku wokół nich i co tu kryć,degrengolady reform funkcjonowania gospodarki i jej zarządzania odejdzie sam.Obym się mylił ale nie wróżę powodzenia w wyborach samorządowych  być może parlamentarne uda się jakoś przeskoczyć i czeka nas w najlepszym wypadku kolejny okres dychotomii po którym... ciekawe kto zgasi światło po dobrej zmianie