Niemców pogięło a "naszym" brak elementarnej argumentacji

Gdy Polska zaczyna domagac sie reperacji i odszkodowań wojennych to niemcy (taka była pisownia zaraz po wojnie i należy chyba do tego wrócić) nagle zaczynaja podnosic argument, że wystarczającym odszkodowaniem dla Polski były wschodnie ziemie niemieckie, które niemcy stracili po przegranej wojnie i bezwarunkowej kapitulacji.

Jakos nie zauważyłem by ktokolwiek z "maszych" polityków wprost odpowiedział niemcom, ani tez nie wytłumaczył skołowanemu takim argumentowaniem Polakowi, że przegrana wojna zawsze oznacza dla strony przegranej zarówno odszkodowania i straty finansowe jak i straty terytorialne.
Nigdy te dwie rzeczy ze soba nie są mylone ani nie uważa się, że utrata terytorium w jakikolwiek sposób zwalnia z odszkodowań! A juz zuepłnie nie do pomyslenia była sytuacja, gdy dotyczy to agrsora - tu strata terytorialna i olbrzymie odszkodowania i reparacje MUSZĄ być tak duże by na przyszłość odstraszac każdego potencjalnego bandytę - inaczej zawsze warto byloby spróbować, jak się nie uda to wracamy do status ante nie tracąc niczego z tego, co mieliśmy w swym posiadaniu przed udeżeniem na przeciwnika. A jak się uda to zabierzemy, co nam się żywnie podoba - to też po przegranej w 1939 roku spotkało naszą Ojczyznę - utraciliśmy terytorium, wrogowie zrobili sobie takie granice jakie chcieli i ponieśliśmy po przegranej ogromne straty finansowe. Dlaczegóż zatem niemców nie miałyby spotkac te same zasady po ich klęsce w 1945 roku, jakie samiz astosowali wobec nas po 1939 roku???

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [06:23] - anakonda | Link:

POLSCE OD NIEMIEC NIC SIE JUZ NIE NALEZY.

To co sie Polsce nalezalo Niemcy Polsce wyplacili z nawiazka, poza tym w dalszym ciagu Polska korzysta z pieniedzy niemieckiego podatnika, ktore plyna do Polski
w ramach funduszy UE. Prosze pamietac iz nic nie jest wieczne, takze rzady Kazimierczakowej niedlugo sie skoncza, a to co dzis zepsujecie w stosunkach z Niemcami
swoim bajdurzeniem o " reparacjach " nie odbudujecie przez lata.

p.s.
Powinniscie sie cieszyc, ze Sowieci byli tak wspanialomysni, ze zgodzili sie na przyznanie Polsce niemieckich ziem na wschod od Odry, tak zgodzili sie, a nie musieli
bo mogli jako zwyciezcy sami te ziemie zatrzymac i ani USA czy Anglia nie oponowalaby za bardzo przeciwko temu.

Obrazek użytkownika Tomek K.

05-03-2018 [08:39] - Tomek K. | Link:

? Ot proste potwierdzenie. UE to niemiecki projekt IV Rzeszy. "Nasza władza, nasza kasa". Powinniście się cieszyć, że państwo niemieckie w ogóle istnieje. Rosjanie i alianci mogli go nie tworzyć, a raczej nie powinni. Ot błąd, który się teraz mści. Ale buta niemiecka nadal pozostaje. A jeśli Niemcom nie podoba się Polska w ich UE, to niech nas "wydalą". Ze spokojem poczekam na upadek Niemiec. Bo może anakonda jest ślepa, ale wierchuszka niemiecka z pewnością wie, jaką kasę ma z Polski.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-03-2018 [09:42] - Swisspola | Link:

Anakonda nie jest ślepa, tylko anakonda wypełnia postawione przed nią zadania. Jak myślisz, czy niemcy (powracam do właściwej pisowni) wykupili polskie media, żeby żyło nam się lepiej. To jest V kolumna pani Anieli, która ma propagandowo dbać o interesy niemieckie w Polsce. Anakonda jest agentem tej V kolumny. Podobnie jak ta antypolska qrwa Lis czy ten zdrajca Michnik i cala totalna opozycja. To są wszystko sprzedawczyki i z przykrością stwierdzam, że od 200 lat zawsze pełno byli i jest Polaków, a raczej pseudo Polaków gotowych sprzedać swój kraj i rodaków. Choć po postępowaniu PiS.-u w ostatnim sporze z Izraelem skłaniam się zaliczyć PiS do tej samej bandy zdrajców, pomimo aktywnej propagandy PiS-owskiego patriotyzmu!

Najwyższy czas, aby wprowadzić ograniczenia udziału kapitału zagranicznego w mediach, bo słuchając TV czy czytając gazety, często mam wrażenie, że jestem w Tel Awiwie bądź w Berlinie tak jak kiedyś kojarzyły mi się te czynności z Moskwą!

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [10:48] - anakonda | Link:

@ Swisspola

Panskie wypowiedzi sa niewiarygodne bo niewiele sie Pan rozni od tych mlodych wypasionych arabskich osobnikow, ktorzy zamiast naprawiac swoje panstwa
wola zyc w Niemczech na koszt niemieckiego spoleczenstwa. Pan rowniez zamiast naprawiac Polske, wybral wygodne zycie w Szwajcarii.

 

Obrazek użytkownika Swisspola

05-03-2018 [12:39] - Swisspola | Link:

Sam jestem emigrantem i znam dobrze takich łobuzów, volksdeutschy. Zmieniają sobie nazwiska np. z Lis na Fuchs, a z Mleczko na Milchli. Ich dzieci czytały trylogie nocą pod kołdrą, bo oficjalnie nie wolno było. A takie śmieci niezdają sobie sprawę, że są nikim ani Polakiem a tym bardziej Schwabem! Oni są zwykłym odpadem, nadającym się wyłącznie na śmietnik ludzkości!

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [13:11] - anakonda | Link:

@ Swisspola

" Sam jestem emigrantem i znam dobrze takich łobuzów, volksdeutschy."
--------------------------------------------------------
Po pierwsze, uzywajac slow zapozyczonych z obcego jezyka, nalezy je pisac poprawnie.
Po drugie, zal mi Pana, ze musi sie Pan dobrowolnie w takim towarzystwie obracac.
Po trzecie, nie zna mnie Pan, wiec prosze mi pochodzenia nie dorabiac, to ze znam jezyk polski
o niczym nie swiadczy.

Obrazek użytkownika Jabe

05-03-2018 [14:55] - Jabe | Link:

Pisząc po polsku, należy używać polskich znaków.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-03-2018 [12:57] - Swisspola | Link:

Skoro Niemcy są tak głupi, to ich sprawa. Teraz chcą tą islamską zarazą, którą sobie wzięli na swój głupi łeb podzielić się ze swoimi europejskimi niewolnikami! Zresztą widać po pańskich wypowiedziach, że ta głupota jest niestety zaraźliwe. Dobrze znam śmieci pańskiego pokroju, którzy po miesiącu pobytu w Niemczech zapominają ojczystego języka, i są bardziej schwabami niż rodowici Niemcy. Pańskie wypowiedzi są najlepszym dowodem, że w Polsce żyje obok masy bohaterów również dużą banda zdrajców i sprzedawczyków. Najczęściej są oni popychadłami na jakimś zagranicznym zmywaku, nie rzadko na socjalnym garnuszku, ale jadąc do Polski, udają bardzo zamożnych Niemców i pogardzają rodakami! Pan, jak i cala banda tych volksdeutschy jest po prostu nikim. Zdrajcę poznaje się nie po tym, że był bądź jest emigrantem, bo 80% wielkich Polaków było emigrantami, tylko po tym, co robią i jak traktują ojczyznę i rodaków! Proszę więcej nie pisać, bo ze śmieciami i zdrajcami nie dyskutuje. Żegnam volksdeutscha!

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [14:01] - anakonda | Link:

@ Swisspola

Brawo, nareszcie wyszla sloma z gumiakow!
Z braku merytorycznych argumentow, zaczyna sie obrazanie adwersarza,
widac, ze nawet pobyt w Szwajcarii polactwa w Panu nie zlagodzil.

Obrazek użytkownika admin

05-03-2018 [14:14] - admin | Link:

@Swisspola Przywołuję do porządku. Ludzie to nie śmieci

Obrazek użytkownika Swisspola

05-03-2018 [15:51] - Swisspola | Link:

Sorry, masz racje, ale już się tyle nacierpiałem jako emigrant przez takich volksdeutschy, że aż trudny utrzymać nerwy na wodzy. Poprawię się i jeszcze raz przepraszam.
 

Obrazek użytkownika Obserwator_3

05-03-2018 [11:33] - Obserwator_3 | Link:

"Anakonda" już kiedyś napisał(a) że jest Niemcem, więc nic dziwnego że prezentuje niemiecki punkt widzenia...

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [12:26] - anakonda | Link:

@ Obserwator_3

Narodowosc nie ma tu nic do rzeczy, tu chodzi o fakty, a te mowia, ze Niemcy wobec Polski swoje powinnosci spelnily zgodnie z zaleceniem zwycieskich mocarstw.
Jesli Polska uwaza, ze to co otrzymala jest niewystarczajace, powinna pukac u Putina, Trumpa czy u Teresy May.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

05-03-2018 [14:47] - Obserwator_3 | Link:

Powinności państwa niemieckiego wobec innych państw są regulowane traktatami bilateralnymi, w tym wypadku mającymi charakter traktatu pokojowego - o ile się nie mylę, do dziś nie został zawarty, prawda? 

Obrazek użytkownika paparazzi

06-03-2018 [00:32] - paparazzi | Link:

"ze Niemcy wobec Polski swoje powinności spełniły" ,w/g "Main Kampf" jeszcze nie. Tylko około 6 milionów zamordowanych. No nie,  do dzieła Anakonda ale teraz sprytnie i podstępnie jak węże.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-03-2018 [13:02] - Swisspola | Link:

Anakonda jest nikim. Takich Volksdeutschy, niestety często polskiego pochodzenia, jest polowa emigrantów, nie tylko w Niemczech. Sam jestem emigrantem i właśnie dlatego tak pogardzam takim zdrajcami, jak Anakonda. To są po prostu śmiecie, z którymi naprawdę nie warto dyskutować! Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-03-2018 [23:16] - Zygmunt Korus | Link:

@ Swisspola
"Powinniscie sie cieszyc, ze Sowieci byli tak wspanialomysni, ze zgodzili sie na przyznanie Polsce niemieckich ziem na wschod od Odry, tak zgodzili sie, a nie musieli" (anakonda)

Ten "polski Niemiec" to butny troll i nie należy traktować go poważnie. Próbował na moim blogu mieszać, ale pogoniłem TOTO (szwaba) językiem jak najbardziej dosadnym. Tutaj jątrzy cwaniej, bo nie tyka Gospodarza strony, tylko się do Pana przyrzepił, bo akurat Pana głos waży, a chodzi przecież o to, żeby prowokować i judzić. Jedyne wyjście na takiego padalca (jadowitego węża), to musiałby Pan Kniaziewicz zainterweniować...
Niemiec - czy to oryginalny, czy z Polski przeflancowany, ma milczeć jak grób i po grób! Za wszystkie niewyobrażalne (przemysłowe) ludobójstwa na narodach. Na własne życzenie sobie knebel włożył w usta - trzeba to Teutonom przypominać na każdym kroku. Gospodarka i ekonomia nie mają tu żadnego znaczenia. Szatańskie plemię w Europie należy stale otaczać sanitarnym kordonem złożonym z wartości moralnych, bo to je najbardziej boli i trzyma w ryzach.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika anakonda

06-03-2018 [07:55] - anakonda | Link:

@ Zygmunt Korus

Panie Korus po tych slowach ktores Pan tu napisal moge jedynie stwierdzic: ze to Pan jest prowokatorem i germanofobem,
a sadzac po innych Panskich wpisach takze antysemita.
Prosze pamietac, ze odmawiajac JAKIEMUKOLWIEK NARODOWI prawa do egzystencji, wolnosci czy nieskrempowanego rozwoju w jakiejkolwiek dziedzinie,
stajesz Pan na tej samej plaszczyznie na ktorej stali niemieccy narodowi socjalisci, to tyle i az tyle co sie nalezalo z mojej strony Panu powiedziec.

p.s.

" Szatańskie plemię w Europie należy stale otaczać sanitarnym kordonem złożonym z wartości moralnych "
--------------------------------------------------
Ha,ha,ha, swoje wartosci " moralne " ukazal Pan wlasnie w pelnej krasie w powyzszym tekscie, wczesniej zrobil to Swisspola tylko w bardziej prymitywny sposob.

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [10:36] - anakonda | Link:

@ Tomek K.

" UE to niemiecki projekt IV Rzeszy. "
--------------------------------------------------------------
Alez oczywiscie, wszystko jasne, duch Hitlera kazal wynegocjowac i podpisac " Rzymskie Umowy " ( Römische Verträge ) aby powstala " IV Rzesza " do ktorej nastepnie
Polska ochoczo wstapila. ( Oczywiscie przy usilnej namowie Niemiec )

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-03-2018 [08:57] - Marek1taki | Link:

Panie Anakonda, co Pan! Zawsze racjonalny, a tu:
"Polska korzysta z pieniedzy niemieckiego podatnika, ktore plyna do Polski w ramach funduszy UE" Niech sobie Niemcy wezmą wszystkie swoje wpłaty do UE, a Polacy swoje, a nie by psuć w obu krajach rynek, na czym oba państwa tracą, a bilans jest ujemny dla obu stron, bo to nie Niemcy zyskują na tym, że Polacy płacą podatki, UE je zwraca w formie dotacji unijnych, które generują fałszywe potrzeby w Polsce i fałszywy rozwój gospodarki w Niemczech gdy tam muszą być wydawane aby spełnić unijne wymogi.
"Sowieci byli tak wspanialomysni, ze zgodzili sie na przyznanie Polsce niemieckich ziem" - byli tak wspaniałomyślni, że zabrali 51% terenów IIRP, jeżeli nie okroili bardziej kadłubka, to z własnych potrzeb.

Obrazek użytkownika St. M. Krzyśków-Marcinowski

05-03-2018 [09:35] - St. M. Krzyśków... | Link:

LICZENIE JESZCZE SIĘ NIE ROZPOCZĘŁO

Ziemie za ziemie to tylko roszada Aliantów i jej bilans dla  Polski, z założenia i z doświadczenia, wynosi zero. Czeka was, Niemców, wypłacenie Polakom realnej rekompensaty za każdą minutę wojny, za każdego zabitego nauczyciela, za każdą karteczkę starodruku. Nie zrozumieliście na czym polegało darowanie wam winy w latach siedemdziesiątych, więc zapłacicie, według solidnie sporządzonego rachunku, również za swoje krzywe sumienie. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-03-2018 [13:08] - rolnik z mazur | Link:

Witaj anakondo !
Dane oficjalne mówia coś zupełnie innego . Wynik budżetu środków europejskich jest permanentnie deficytowy – deficyt (-) -10, 416 mld zł  ( 2015 )  -3, 232 ( 2016 ) mld zł. Mało tego z każdego euro wpływajacego do PL ok 60 centów wraca do Reichu. Takie sa dane. Rozumiem, że jako Niemiec protestujesz przeciwko reparacjom. Sam bym tak robił. Niemcy niszczą Europę ekonomicznie. Posłuchaj co mówi np.  prof. Flassbeck ( jest na YT ). Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-03-2018 [13:18] - Swisspola | Link:

Z anakondy taki Niemiec jak z koziej dupy trąbka. Na emigracji jest zatrzęsienie tego rodzaju volksdeutschy i zdrajców polskiego pochodzenia. Natomiast jeśli chodzi o fakty ekonomiczne, to uważam, że powinniśmy domagać się od naszego rządu rzetelnego bilansu naszego członkostwa w Unii, żeby taka pijaczyna jak Schulz, czy taki śmieć jak Anakonda nie wycierała sobie nami gęby, twierdząc, że nas utrzymują i budują nam autostrady! Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [13:52] - anakonda | Link:

@ rolnik z mazur

Takze witam i pozdrawiam serdecznie.

" Niemcy niszczą Europę ekonomicznie."
--------------------------------------------------------------------
Tramp takze twierdzi, ze Niemieckie auta psuja sprzedaz aut amerykanskich, podobnie jest ze stala, aluminium itd.
Moze to tubylczy popyt na niemieckie towary rujnuje tubylcze gospodarki? Czy ktos zabrania tubylcom produkowac
cos lepszego i do tego sprzedawac taniej niz robia to Niemcy?

" Mało tego z każdego euro wpływajacego do PL ok 60 centów wraca do Reichu. "
--------------------------------------------------------------------
40 centow jednak zostaje netto w Polsce, a to przy tych miliardach dotacji tworzy ladna sumke,
ktora mozna wykorzystac na rozne krajowe potrzeby bez dodatkowego zadluzania panstwa.

p.s.
Za Gomolki Polska byla bez dlugu na zachodzie,
za Gierka Polska zaczeka sie zadluzac na potege,
a pozyczone pieniadze nie zostaly spozytkowane na
rozwoj kraju tylko zostaly przeznaczone na konsumpcje,
kilka lat takiego dzialania i w drugiej polowie lat 70 byly juz tylko puste polki w sklepach.
Dzis po prawie 30 latach, dzieki zagranicznemu kapitalowi ( w tym niemieckiemu )
Polska jest nie do poznania w porownaniu do lat 70 - 80, takze postep technologiczny,
ktory przyszedl wraz z zagranicznymi firmami nie jest bez znaczenia.
Na zakonczenie musze jeszcze jedno powiedziec, takze polski przecietny obywatel
korzysta z dobrej koniatury w Niemczech bo zamiast wegetowac w Polsce gdzies
na " scianie wschodniej " pracuje w Niemczech i ma za co utrzymac rodzine.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-03-2018 [14:23] - rolnik z mazur | Link:

I po co było toczyć krwawe wojny skoro można gospodarczo zdominować  Mitteleuropę ? Tu nie chodzi tylko o Polskę. Podobne problemy ma reszta Europy. Jeśli Niemcy maja ca 300 mld euro nadwyżki w handlu zagr. rocznie to ktoś ma deficet. Jesli Niemcy prowadza dumping cenowy poprzez zanizanie kosztów pracy.  Lohnstueckosten ( koszty jednostkowe pracy )  od lat nie rosną mimo wzrostu produktywności to chyba o czyms to świadczy.. No ale zwykły Niemiec tego nie rozumie. To sie nazywa solidarna UE ? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2018 [15:01] - zbieracz śmieci | Link:

Niemcy jak nikt inny są mistrzami kreatywnej księgowości i ładnych kilka lat wstecz ich Trybunał nakazał korektę deficytu budżetowego bo go świadomie zaniżyli poprzez zaliczenie złota do aktywów.Dzięki temu zabiegowi chcieli ukryć deficyt budżetowy znacznie przekroczony ponad sztywne ramy UE.
Od czasu zjednoczenia a w ddr władowali bilion marek z czego jak sami przyznają 1/3 została rozkradziona,1/3 wydana na bezdurno i tylko 1/3 wydana rozsądnie i przynosi korzyści.
Ponieważ bilion i tak było za mało to wprowadzili podatek solidarnościowy niby na chwilę a płacony do dziś.Tęgo tez było za mało to armie doprowadzili do stanu rozkładu a o 2 % to nawet nie chcą słyszeć.Tego też było za mało to od czasu dojścia do władzy merkel systematycznie tnie się socjal i to grubo tak samo jak wydatki na służbę zdrowia a socjal i służba zdrowia to były zawsze wcześniej jednym z najważniejszych dogmatów.
Kolejne nieprzyjemne rzeczy czekają ich od Trumpa bo ten nie popuści jeśli chodzi o niewyrównane obroty i także o ich duszenie reszty Europy, związki zbyt czułe z Kremlem a już nie pozwolą na łamanie embarga i to na bezczela przez np.Simensa.

Obrazek użytkownika paparazzi

06-03-2018 [00:35] - paparazzi | Link:

To jest tak sprytnie urządzone ze nie ważne 60% i te 40% a ważne żeby gospodarka niemiecka kumulowała wzrost produkcji. Co my produkujemy? żywność? A i nawet cukier kupujemy od niemiec dwa razy drożej niż 10 lat temu. Cukrownie polskie zlikwidowano za PO dla niemiec. Amerykanie dawno to wiedza, kiedyś postraszyli ze cło na niemieckie auta zaprowadza, to by była katastrofa ekonomiczna dla Reichu. Właśnie musimy wyczyścić stajnie Augiasza od żmij :-) i targowicy. Potrzeba pragmatyków w Polsce i alleluja do przodu.

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2018 [16:35] - anakonda | Link:

@ rolnik z mazur

" Jeśli Niemcy maja ca 300 mld euro nadwyżki w handlu zagr. rocznie to ktoś ma deficet. Jesli Niemcy prowadza dumping cenowy poprzez zanizanie kosztów pracy. "
------------------------------------------------------------------
Maja bo ktos od nas kupuje ten towar ktory oferujemy, co do dumpingu cenowego, ten moze uprawiac kazde panstwo.
Rolniku, wiem ze sie orientujesz w sytuacji jaka panuje w Niemczech i zapewne doskonale wiesz, ze umowy taryfowe zawierane
pomiedzy poszczegolnymi branzami a dzialajacymi tam zwiazkami zawodowymi sa w porownaniu np. z Francja czy Anglia
bardziej powsciagliwe niz w tamtych panstwach. Poza tym " Agenda 2010 " zezwolila pracodawcow na powszechne stosowanie czasowych
umow o prace co w praktyce oznacza brak mozliwosci korzystania przez pracownikow z taryfowych podwyzek.
Dodatkowo reforma rynku pracy zawarta w " Agendzie 2010 " zezwolila na powszechne wynajmowanie pracownikow z firm nazywanych po niemiecku " Zeitarbeitsfirma ".
Pracownicy w tych firmach z reguly otrzymuja zaledwie stawkw minimalna czyli 8.84€ czasami nieco powyzej.
Inne panstwa Unii podobnych reform nie przeprowadzily i dzis narzekaja, ze Niemcy ich rujnuja ekonomicznie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-03-2018 [18:11] - rolnik z mazur | Link:

Ja to wszystko wiem. I dlatego rośnie przepaść w rozkładzie bogactwa i ciagle wzrasta  liczba  tzw. prekariatu -   pomimo wykonywania pracy permanentne uzaleznienie od państowaych programów socjalnych.   Jeśli chce sie mieć wspólny rynek i jedną walutę to niestety trzeba prowadzić jednakową politykę gospodarczą. Jesli jeden próbuje drugiego wykiwać to co to za unia ? Trzeba skończyc z tą farsą i wrócić do korzeni- czyli wspólnego rynku i odrebnych walut - inaczej powstaje kwadratura koła. To doprowadzi albo do rozłamu albo do czegoś jeszcze gorszego. Wiem, że Niemcy są totalnie zindoktrrynowani i nie przyjmuja do wiadomośći podstawowych prawd. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2018 [19:42] - zbieracz śmieci | Link:

Po poprzednich wyborach Zieloni mimo oporu Merkel wymusili na niej płacę minimalną do12,30 ojro za godzinę ,jeśli się pomyliłem to o centy.
Dumping cenowy jest ścigany i karany bo toi zagraża wolności gospodarczej, także swobodnemu obrotowi gospodarczemu tak samo jak korupcja czy ustawianie przetargów.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

05-03-2018 [22:58] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Panie Anakonda, jak wy tam w hajhitlerowie mówicie: "Maul halten", w temacie reparacji.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2018 [10:20] - zbieracz śmieci | Link:

Niedawno ziomkostwa z podpuszczenie rządu w Berlinie żądały oddania Sudetów przez Czechy a działo się to za prezydentury Klausa a ten im w w prostych słowach odpowiedział-
cytuję z pamięci "macie żądania to ja po drugiej stronie posadzę ponad 30 członków mojej rodziny którzy zginęli z waszych rąk i będziemy mierzyć racje"...!

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

05-03-2018 [15:35] - Andrzej-emeryt | Link: