Co naprawdę powiedział Obama w Warszawie

CO BARDZO WAŻNEGO POWIEDZIAŁ PREZYDENT OBAMA W WARSZAWIE, 4 czerwca 2014 ?
   Komu zechciało się uważnie przeczytać, w oryginale, tj. w języku angielskim, oficjalną wersję przemówienia Baracka Obamy, tego wygłoszonego “do Polski” w tak hucznie świętowanym “dniu wolności”, 4 czerwca br ? Komu zechciało się porównać wersję angielską z polskim tłumaczeniem, naczytanym na żywo przez komentatorów telewizyjnych, np. TVN, albo poczytać uważnie skróty tego przemówienia w prasie…? Mam wrażenie, że nikomu, zwykłym  odbiorcom mediów się nie dziwię, przemówienia nudzą, słucha się ich raczej nieuważnie, wrażeniowo. Ale nasi dziennikarze także nie zauważyli tych dwóch wyjątkowych zdań, wypowiedzianych przez prezydenta Obamę mocno, dobitnie. Dlaczego ? w wersji czytanej przez telewizyjnych tłumaczy zdania te nie zostały przetłumaczone wiernie !
  Oto te dwa zdania, które jakoś szczególnie “umknęły” polskim komentatorom i dziennikarzom – wklejam je w oryginale, kopiując ze strony internetowej Baracka Obamy, tj. Białego Domu:
- zdanie nr 1:
“… Here in Poland we see a vibrant press and a growing civil society that holds leaders accountable — because governments exist to lift up their people, not to hold them down.”
 - zdanie nr 2:
“…Leaders must uphold the public trust and stand against corruption, not steal from the pockets of their own people.”

 A tu dokładne tłumaczenie obu zdań:
- /1/ “…Tutaj w Polsce widzimy żywą presję i rosnące społeczeństwo obywatelskie, które rozlicza swoich przywódców – ponieważ rządy istnieją po to, aby podnosić swoje narody, a nie przygniatać. “
- /2/  “…Przywódcy muszą podtrzymywać publiczne zaufanie i sprzeciwiać się korupcji, a nie okradać kieszeń własnego narodu. “
    Zdania te, wypowiedziane prosto w oczy prezydenta RP i wszystkich dostojników RP, zapatrzonych w przemawiającego Obamę,  mogą stanowić rodzaj ostrzeżenia dla nich.  Tym bardziej znacząca jest cisza w mediach polskich, bo strach myśleć, że może po prostu…polscy politycy  oraz usłużni im dziennikarze nie znają angielskiego, albo przespali to przemówienie ? Czyżby tylko “bestia” przykuła ich uwagę i paru pijanych policjantów, w te dwa tak znaczące dla Polski dni?
/A. T. Pietraszek. Fr. Grabowski, M. Gizmajer/
za KMN Info Niepoprawneradio.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

16-06-2014 [21:34] - smieciu | Link:

To nawet pasuje do wpisu, który dodałem tuż po Pani...
Mam pewne podejrzenia.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

17-06-2014 [22:58] - Teresa Bochwic | Link:

A gdzie Pan dodał?

Obrazek użytkownika siermięga

16-06-2014 [22:29] - siermięga | Link:

Droga Pani ,jedna prośba ,proszę to puścić tam gdzie Pani może,ja też porozsyłam znajomym ,wielkie dzięki!

Obrazek użytkownika eska

17-06-2014 [00:03] - eska | Link:

Wyjątkowo zapraszam do siebie na S24, napisałam rzecz kontrowersyjną tylko tam, bo nie dam rady komentować "na dwie ręce" :)
Wszystkie puzzle zaczynają do siebie pasować.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Józef Darski

17-06-2014 [01:12] - Józef Darski | Link:

Należy zobaczyć w kogo uderzono
Belka - potencjalny sługus Amerykanów, zarejestrowany KO "Belch", Cytrycki też zarejestrowany przez Dep. I
Kondonek - podnóżek Angeli. Nowak - śmieć bez znaczenia - służy do uderzenia w Kondonka

Kluczowe będzie zachowanie Komoruskiego. Jego sojusznicy: Radsik, Gówin, Schetynescu, Giertych - pozostają "czyści". Jako siła protestu i sumienia wystąpił Ruch Narodowy (Bosak, Winnicki)

To jednak wygląda na uderzenie wyprzedzające ruskiej wojskówki od Komoruska, by Obama nie miał kogo przewerbowywać. Odpowiedzią Kondonka byłaby mobilizacja Departamentu I. Mianowanie Gowina i Schetyny ma sens jeśli chciałby rozbić obóz Komoruska.  

Ważne jest też źródło publikacji. Kiedyś Wprost podlegał pod ABW, teraz widocznie pod wojsko. Red. Naczelny ma tyle za uszami, że zrobi wszystko.

Trzeba obserwować niemiecki onet - broni Kondonka i ruski wp - kolejne informacje, czyli chcą go uwalić.

polska hołota nie dostała instrukcji i pełny chaos.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-06-2014 [08:04] - NASZ_HENRY | Link:

© POczątki restauracji w przyjaciół restauracji ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

17-06-2014 [08:34] - Józef Darski | Link:

Rano rozpoczęło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z prezesem NBP Markiem Belka

Obrazek użytkownika alchymista

17-06-2014 [17:56] - alchymista | Link:

Wiem że to głupie pytania, ale prędzej czy później zadam je każdemu, kto z jakichś powodów "siedzi" w tematyce politycznej.

1. Jaki jest sens chodzić na wybory, skoro cechą charakterystyczną reżimu sowieckiego w Polsce (i nie tylko) jest to, że wszystko jest atrapą, a prawdziwa rozgrywka toczy się między, powiedzmy, Natolinem a Puławami? Jaka mamy rolę do odegrania poza legitymizacją względnie delegitymizacją kolejnej grupy sprawującej władzę?
2. Jaki jest sens komentować te nieustające wrzutki, faktoidy, manipulacje, skoro za każdym razem dajemy się wodzić za nos (nie mówię, że wszyscy) i dla wolności słowa nic dobrego z tego szumu nie wynika?

Obrazek użytkownika boson

18-06-2014 [01:43] - boson | Link:

do poprawki -> /1/ “…Tutaj w Polsce widzimy żywą prasę...

Obrazek użytkownika arieltiamson

17-06-2014 [05:08] - arieltiamson | Link:

I przed, i po wypowiedzeniu tych zdan Barak dalej klepal sie z tymi przywodcami po plecach.

Ja nie odbieram tego jako ostrzezenia. Oni po prostu tam w Ameryce albo nie maja najmniejszego pojecia o tym, co sie rzeczywiscie w Polsce dzieje, albo w osobach i Tuska, i Komorowskiego Obama zobaczyll prawdziwych mezow stanu, z ktorymi warto rozmawiac, bo liczy sie panstwo i jego interes, a nie jakies jednostki.

Czy Barak spotkal sie w Polsce z kims znaczacym z opozycji....? Lider najwiekszej partii opozycyjnej, zeby zakamuflowac calkowite olanie swojej osoby nawet do szpitala sie polozyl.

Oto i cala prawda.

W Polityce liczy sie silny przywodca, ktory innych trzyma za morde, a porazki szybko zamiata pod dywan. A takim przywodca niestety jest Tusk i wlasnie takich ludzi Ameryka potrzebuje do wspolpracy.

Przykre, ale powtorze: czy Obama spotkal sie na osobnosci z kims z opozycji...?
No wlasnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-06-2014 [07:39] - jazgdyni | Link:

Witam!

Nieprawda Pani Tereso. Słuchałem przemówienia na żywo i zwróciłem baczną uwagę na te ważne zdania. Ale... potem zapomniałem.
To było bardzo dobre przemówienie, nie tylko zwykłe schlebianie. Widać, widzą, co się dzieje i wiedzą, co robią. Myślę, że dobry ambasador jest obecnie w Warszawie.
I Amerykanie, po raz pierwszy od dawna, mają tu jakiś cel.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

17-06-2014 [22:56] - Teresa Bochwic | Link:

Ale co jest nieprawdą? nie rozumiem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-06-2014 [08:12] - jazgdyni | Link:

Nieprawdą jest tylko to, że nikt nie zwrócił uwagi.
Sporo osób słucha w oryginale, bo ci telewizyjni tłumacze są do kitu.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

28-06-2014 [23:01] - Teresa Bochwic | Link:

W tekście nie ma narzekania, ze nikt nie zwrócił uwagi, tylko że nami manipulują, również omijając niektóre wypowiedzi nawet takich osób jak Obama.