PiS otwiera Polskę na uprawy GMO. Szokująca zmiana polityki.

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

Szanowni Państwo,
Mamy przed sobą kolejne starcie w obronie Polski przed uprawami GMO. Prosimy o duże zaangażowanie!
W Sejmie jest procedowana propozycja ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw. 
Zawiera ona bardzo złe zapisy, które w praktyce otworzą Polskę na uprawy GMO:
Art. 49a. 1. Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem (!!!) ust. 2.
2. Uprawę GMO prowadzi się (!) wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej "strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO"...
Nie pozwólmy, aby w Polsce były prowadzone uprawy GMO!
WYŚLIJ SWÓJ LIST do Pani Premier, Ministra Środowiska, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sejmowej Komisji Rolnictwa i Komisji Środowiska ( info@mos.gov.plkancelaria@minrol.gov.pl,kozs@sejm.gov.plkrrw@sejm.gov.plsprm@kprm.gov.pl) oraz spotkaj się ze swoimi posłami i senatorami. DOMAGAJ SIĘ:
Wprowadzenia w proponowanej ustawie zapisu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie uwalniania GMO do naturalnego środowiska (w celach komercyjnych i eksperymentalnych).
Wydania odpowiednich rozporządzeń dla służb w celu skutecznego egzekwowania wyżej wspomnianego zakazu.
Aby Rząd PiS wypełnił swe zobowiązania dane wyborcom w sprawie bezwarunkowego zakazu GMO.
Podpisz Petycję http://www.petycje.pl/petycja/...

Z pozdrowieniami,

Edyta Jaroszewska-Nowak (Ekoland i Solidarność RI o/ Zachodniopomorski), Anna Szmelcer (Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO), Jadwiga Łopata, Sir Julian Rose i prof. Jacek Nowak (Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi), Dorota Staszewska i Anna Bednarek (Koalicja Polska Wolna od GMO)

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2017 [00:03] - Jabe | Link:

No, no, GMO-stokrotka Pana pożre.

Obrazek użytkownika RoK

31-03-2017 [13:21] - RoK | Link:

Ależ proszę Pana. Te strefy upraw GMO, które tak Pana zaalarmowały dotyczą naukowych jednostek badawczych zajmujących się inżynierią genetyczną i mogą być tworzone wyłącznie za zgodą ministra.
Nie lubię histerii i aż się zarejestrowałem na Naszychblogach z Pana powodu.

Obrazek użytkownika RoK

31-03-2017 [13:23] - RoK | Link:

Ależ proszę Pana. Te strefy upraw GMO, które tak Pana zaalarmowały dotyczą naukowych jednostek badawczych zajmujących się inżynierią genetyczną i mogą być tworzone wyłącznie za zgodą ministra.
Nie lubię histerii i aż się zarejestrowałem na Naszychblogach z Pana powodu.

Obrazek użytkownika twardek

01-04-2017 [00:06] - twardek | Link:

Apeluję do wszystkich zatroskanych o rozwój chłopskich gospodarstw do podpisania petycji. Niech nas zachęca fakt, że od dawna w ochronę n. rolnictwa szczerze zaangażował się angielski arystokrata. Osiadł w tym celu w Polsce. Wspierając ich ratujemy siebie.