Śląsk - krzyk rozpaczy!

http://www.radiownet.pl/publikacje/slask-krzyk-rozpaczy

Trzy wypowiedzi to głos rozpaczy Ślązaków, którzy widzą nadchodzącą katastrofę. Katastrofę polegającą na odebraniu Śląskowi, czyli  Polsce wielkich szans rozwojowych. Polskie złoto, czyli nasze ogromne zasoby węgla kamiennego, które dzięki nowej technologii gazyfikacji w złożu powinny stać się na kilkaset lat podstawowym źródłem energii nie tylko dla Polski, ale także dla całej Unii Europejskiej, niedługo mogą przejść w obce ręce. Te same ręce, które teraz wyciągnęły się ku kopalni Krupiński, perle w koronie polskiego górnictwa węgla kamiennego. Wysłuchajmy przedstawicieli Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych, których nie chce niestety wysłuchać polski rząd.
https://youtu.be/KZCRjcTqAV0

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

13-03-2017 [23:12] - Zunrin | Link:

Podziemne zgazowanie węgla u nas to idee fixe, kolejny pomysł "węglowych" profesorów na dalszy przypływ kasy na ich badania i do ich kieszeni. W takie coś można bawić się na niezamieszkanych terenach Chin czy Mongolii.

Obrazek użytkownika wsiowynieuk

14-03-2017 [00:23] - wsiowynieuk | Link:

Uprzejmie informuję, że półtechniczną, udaną próbę gazyfikacji węgla dokonano w Polsce, w czynnej kopalni, w pobliżu czynnych wyrobisk i pracujących górników.

Obrazek użytkownika smieciu

14-03-2017 [00:57] - smieciu | Link:

A może wojna się szykuje? Wiecie, ponad 70 lat temu naziści potrafili z węgla otrzymywać benzynę i dzięki niej podtrzymywać całą gospodarkę w tamtym trudnym czasie. Jak trzeba wyciągną z szuflad zakurzone patenty. Które może nie są takie zakurzone a raczej elegancko dopracowane. I będą tak sobie pomykać, robiąc swoje paliwko podczas gdy my będziemy kupować u Rusków albo jakichś islamistów...

Obrazek użytkownika Czesław2

14-03-2017 [07:15] - Czesław2 | Link:

Sądzę, że po prostu nadrukowanej kasy jest tyle, że można przejąć cały świat z układem słonecznym włącznie. Jest tylko jeden problem. Ktoś musi zostać zmuszony do sprzedaży. Tylko dlatego w kopalniach trzymana jest cala komuna.