FORUM RKW GÓRNICTWO POLSKIE CZY NIEMIECKIE kopalniaKrupiński

http://stowarzyszenierkw.org/3114-forum-rkw-gornictwo-polskie-czy-niemieckie-kopalnia-krupinski

To będzie pierwsze z serii FORUM RKW - Ruchu Kontroli Wyborów - Ruchu Kontroli Władzy
Zapraszamy
W dniu 11.03 o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie (ul. Marszałkowska 7, wejście od ul. Emila Zoli)
odbędzie się spotkanie "GÓRNICTWO POLSKIE CZY NIEMIECKIE - zamknięcie kopalni Krupiński - przyszłość polskich kopalń"
Rządy PO i PSL doprowadziły polskie górnictwo do stanu kompletnej ruiny. Wytworzył się w ten sposób węzeł gordyjski idealnie nadający się do wykorzystania by - tak jak to było zawsze po okrągłym stole - majątek polski przeszedł "legalnie" w obce ręce.
Aby w kopalni "Krupiński" dotrzeć do złóż o wartości szacowanej na 40 miliardów potrzebna jest inwestycja ponad 300 milionów złotych (same odprawy dla górników pochłoną 400 milionów). Kopalnia jest zamykana w ramach programu ratowania wielu innych kopalń i dogadania się z bankami tymczasem do eksploatacji złóż kopalni "Krupiński" szykuje się firma niemiecka.
W Forum RKW dotyczącym sytuacji na Śląsku, roli wiceministra energetyki Tobiszowskiego, a także o Ruchu Autonomii Śląska, wezmą udział między innymi
dyr. Krzysztof Tytko i inż. Marek Adamczyk z Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych
Jadwiga Chmielowska Stowarzyszenie RKW ze Śląska
Jerzy Targalski Prezes Stowarzyszenia RKW
Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny
W dniu 06.03 w wieczornym programie TVP wystąpił minister energetyki Krzysztof Tchórzewski, który pod koniec audycji mówił o sytuacji wokół kopalni "Krupiński" (minuta 9., sek 5.):
http://vod.tvp.pl/29063575/06032017

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

10-03-2017 [17:43] - michnikuremek | Link:

Niemcy traktują zasoby węgla kamiennego na Śląsku jako swoje zasoby strategiczne. Można sie domyślić dalszego scenariusza - kopalnia bankrutuje, bo "nie opłaca się".
Niemieckie banki nie chcą dać kredytu na inwestycje.... Oczywiście - jako naucza od prawie 30 lat  GW - kapitał nie  ma narodowości....
Masę upadłościową przejmuje firma..... niemiecka - i nagle - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - kredyty są udzielane......
Ileż firm załatwiono w ten sposób....

Obrazek użytkownika xena2012

10-03-2017 [19:16] - xena2012 | Link:

sytuacja analogiczna jak ,,z bankrutujacymi'' rzekomo polskimi stoczniami.Wprawdzie Niemcy stoczni nie przejęli ale sama decyzja Tuska o ich zamknięciu spowodowała rozkwit pozbawionej już konkurencji stoczni w Rostocku.W kolejce do położenia niemieckich  chciwych łap czekają złoża geotermalne, Może już nawet Tusk w ramach zapłaty za posadkę sprezentował je Merkelowej.