Gdyby Tusk dostał kryminalne zarzuty, byłyby inne reakcje UE

Mogliśmy właśnie zobaczyć, że Zachód ma gdzieś zasady i ZAWSZE zastosuje dla siebie dogodne rozwiązanie nie zważając na NIC!
Liczenie w dyplomacji, że z krętaczami z Zachodu można cokolwiek osiągnąć z pozycji zasad i procedur kończy sie właśnie tak jak się skończyła i Druga Wojna Światowa, i potyczka o Tuska (ważniejsze potyczki - jak na przykład kładzenie po dnie Bałtyku pierwszej i kolejnych rurociągów - też tak się kończyły). Zachód ma mentalność kupiecką i zawsze zdradzi tego kto nie okazał na czas siły! Wbrew pozorom nie będzie sprawa z Tuskiem tak prosta i nie rozejdzie sie po kościach ponieważ nie mamy porządnego aparatu ludzi ani ludzi z charakterem, którzy - poza nielicznymi wyjątkami, ale zbyt nielicznymi - potrafiliby teraz wytrzymać napór konsekwencji i śmiało się z nimi rozprawić. Jak zwykle przekształci się to wszystko w emocje i walkę na poziomie piaskownicy lub magla.

Na pewno należało poważniej podejść do sprawy i przedstawić już dawno konkretne KRYMINALNE zarzuty Tuskowi, czy to w sprawie Amber Gold, czy to w sprawie Smoleńska, czy wielu, wielu  innych spraw - wtedy dla tamtych dyplomatów i opinii technokratów, nie wyglądałoby to na osamotniany głos rządu "szukającego zemsty" (a tak teraz wszystko będzie tłumaczone, że trzeba było tak zagłosować bo przywódcy PiS kierują się nie zarzutami meytorycznymi tylko emocjami).

Na przeprowadzenie kompletnej kampanii informacyjnej jakiego rodzaju zarzuty ciążą na Tusku miał PiS ponad rok (wiadomo było, że Tusk będzie się ubiegał o reelekcję) i tego czasu nie wykorzystał a Uniia Europejska nie będzie działać na takie czy inne życzenie nawet najbardziej wpływowych osób w Polsce, czy też na życzenie rządzącej partii politycznej.

Tuska można było zmiażdzyć prowadząc spokojna i wyważoną politykę informacyjną NIE nakierowaną na to, że działa przeciwko Polsce (bo to daje mu wręcz splendoru obiektywizmu i neutralności) lecz nakierowaną na to, że jest to zwykły kryminalista ścigany przez polski wymiar sprawiedliwości (nawiasem nawet sejmowa komisja do spraw Amber Gold nie pofatygowała się by gnoja zmusić do stawienia się przesłuchanie).

Żeby było śmiesznie Waszczykowski - mistrz nad mistrze - plecie już na forum publicznym jakieś androny sprzeczne z tym jaki stanowisko zajmuje Premier RP - Szydło uważa, że wybór nieważny i że niczego nie podpisze a Waszczykowski już daje ciała i twierdzi, że nie da się nic zrobić http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/witold-waszczykowski-komentuje-reelekcje-donalda-tuska-na-szefa-re/6z0s6qw

Czyli jak na dyplomatę ględzi zamiast milczeć i konfrontować swe bajki z wypowiedziami Premiera RP - wyskoczył ze swymi bredniami podobnie jak palnął swego czasu z Komisją Wenecką - pytanie teraz czy poniesie wreszcie jakieś konsekwencje za swe dyletanctwo?

Sytuację mamy teraz taką, że w "naszym obozie" wylądowała kolejna osoba z dawnego PO, chcąc nie(?)chcąc to kolejne otwarcie w stronę PO lub post PO - czy to dobrze? Nie wiem, obserwując z prowincji zawrotne kariery i powrót do "polityki" i braterstwa z PiS mafijno-partyjnego motłochu - to ten sam proces "odbudowy Polski", o którym ostatnio wspomniał Prezes RKW Jerzy Targalski http://stowarzyszenierkw.org/3116-wszedzie-awansuja-ludzie-starego-ukladu-czyli-kto-kogo-asymiluje

Teraz pierwsze pytanie, czy Prezes Kaczyński odwoła wreszcie Waszczykowskiego i przy okazji odwróci uwagę opinii publicznej od tego co wytworzyło się wokół żenująco słabej a nawet żadnej kampanii przeciwko Tuskowi, jaką spartaczył MSZ i LENIWI posłowie PiS z parlamentu europejskiego (którzy mają olbrzymie instrumenty działania na forum zagranicznym a od ponad roku nic znaczącego nie robili w sprawie przedstawienia kim jest Tusk).

Drugie pytanie: kogo powołałby Prezes PiS na miejsce Waszczykowskiego???

Saryusza Wolskiego?  Hmmmmm.... czy to nie byłoby jak w powiedzeniu "zamienił stryjek siekierkę na kijek"? Syriusz Wolski od tylu, tylu lat siedzący w kryminalnej szajce PO nagle teraz poprowadziłby DEKOMUNIZACJĘ I DEUBEKIZACJĘ polskiej dyplomacji??? A czym takim on się niby różni od swego nieżyjącego już kolegi Bolesława Gieremka?

Jeśli takowa zamiana nastąpiłaby to dla obozu nepodległościowców i antykomunistów będzie to czytelny sygnał, że się W OGÓLE nie liczymy w tych rozgrywkach i że DOBRA ZMIANA ma nas w dupęcji. Dlatego właśnie dla nas i dla naszych dzieci (które z takim trudem wychowywaliśmy na patriotów) NIE MA miejsca w aparacie rządowym, czy szeroko rozumianego państwa polskiego.

To byłoby właśnie konsekwentne budowanie rozszerzonego PiSu od lewa, czyli od Pani Ogórek z SLD (kóra robi zawrotną i niczym sensownym nie wytłumaczlaną a sterowaną ewidentnie karierę) do prawa, czyli po Pana Jacka Saryusza Wolskiego (który byc może teraz dostanie jakąś synekurę, jeśli nie tak ważny odcinek jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych).
Przy okazji wzmocni to styczniowego exkandydata na premiera, czyli zaznaczającego coraz wyraźniej swą pozycję Gowina, który - jak o tym niosła wieść warszawska - miał na bazie chaosu, przy okazji "puczu" ratować POlskę. Nie ukrywam, że zaangażowałem się swego czasu mocno w to by to zdemaskować. Pucz na szczęście okazał się puczkiem i premiera nie wymieniono - choć skierowano na drzewo (też nieudolnie).

Być może - snuję takie domysły - witanie wysiadającego na przystanku nowej kariery politycznej Saryusza Wolskiego i wprowadzanie go na salony PiSu i rządu jest jakąś ceną, którą trzeba było zapłacić Gowinowi za to by już tej naszej Polski nie ratował.

Wiem, że nie wpisuję się tu w churalny zachwyt nad tym, jak to "udało się nam" pozyskać Jacka Saryusza Wolskiego - mam antykomunistycznie skrzywione spojrzenie i czuję, że już odpływa ta rządowa łajba na dobrze jej znane wody kompromisów z wczorajszym wrogiem a w łajbie tej NIE MA miejsca dla normalnych Polaków i że ktoś zadecydował za nas, że nie my będziemy tworzyć elitę TEJ ziemi lecz, że będą ją znów tworzyć chłopcy okrągłostołowcy.

Trzeba zatem skonkludować to stwierdzeniem, że dla nich wcześniej czy później i Antoni Macierewicz i sam Jarosław Kaczyński, stana się przeszkodą i będą chcieli jak najszybciej o nich zapomnieć i sie ich pozbyć wysyłając na "emeryturę" - to że te obozy okrągłostołowe rozrzucone po wszytskich partjach i partyjkach do tej pory nie rzuciły sie sobie w objęcia to zasługa jedynie SMOLEŃSKA (czyli Opatrzności Bożej) - to wykopało nieml przepaść między partyjkami, ale jakże sprawnie się tę przepaść zakopuje choćby poprzez uderzające niewyjaśnianie sprawy smoleńskiej i to mimo posiadania teraz WSZYSTKICH państwowych instrumentów (w tym wszystkiego co ma SKW na ten temat).

Jeśli ten obóz "kopromisu elyt" zbytnio się wzmocni to zostanie wymieniony rząd Szydło na inny szerszy, bardziej kompromisowy, a pod koniec nawet odesłani zostaną na emeryturę ostatni "przeszkadzający" dobrej zminie (by dopomóc tej naszej, swojskiej zmianie). A my pójdziemy na drzewo!

Przy okazji w tle dzieją się na Śląsku rzeczy analogiczne w terenie - kwotnie geszefciarski kompromis tu gdzie decyduje się to czy wybory sie w skali Kraju wygrywa czy przegrywa - kopalnia z pokładami wartymi 40 miliardów będzie zamknięta a do jej złóż dobrać się mają niemiaszkowie - w tej skandalicznej sprawie odbędzie się konferencja prasowa i spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie (wejście od ulicy Zoli)  - szczegóły tutaj:

http://stowarzyszenierkw.org/3114-forum-rkw-gornictwo-polskie-czy-niemieckie-kopalnia-krupinski

FORUM RKW: GÓRNICTWO POLSKIE CZY NIEMIECKIE - kopalnia Krupiński

To będzie pierwsze z serii FORUM RKW - Ruchu Kontroli Wyborów - Ruchu Kontroli Władzy
Zapraszamy
W dniu 11.03 o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie (ul. Marszałkowska 7, wejście od ul. Emila Zoli)
odbędzie się spotkanie "GÓRNICTWO POLSKIE CZY NIEMIECKIE - zamknięcie kopalni Krupiński - przyszłość polskich kopalń"
Rządy PO i PSL doprowadziły polskie górnictwo do stanu kompletnej ruiny. Wytworzył się w ten sposób węzeł gordyjski idealnie nadający się do wykorzystania by - tak jak to było zawsze po okrągłym stole - majątek polski przeszedł "legalnie" w obce ręce.
Aby w kopalni "Krupiński" dotrzeć do złóż o wartości szacowanej na 40 miliardów potrzebna jest inwestycja ponad 300 milionów złotych (same odprawy dla górników pochłoną 400 milionów). Kopalnia jest zamykana w ramach programu ratowania wielu innych kopalń i dogadania się z bankami tymczasem do eksploatacji złóż kopalni "Krupiński" szykuje się firma niemiecka.
W Forum RKW dotyczącym sytuacji na Śląsku, roli wiceministra energetyki Tobiszowskiego, a także o Ruchu Autonomii Śląska, wezmą udział między innymi
dyr. Krzysztof Tytko i inż. Marek Adamczyk z Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych
Jadwiga Chmielowska Stowarzyszenie RKW ze Śląska
Jerzy Targalski Prezes Stowarzyszenia RKW
Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny
W dniu 06.03 w wieczornym programie TVP wystąpił minister energetyki Krzysztof Tchórzewski, który pod koniec audycji mówił o sytuacji wokół kopalni "Krupiński" (minuta 9., sek 5.):
http://vod.tvp.pl/29063575/06032017

Nie dajmy polec DOBREJ ZMIANIE nawet jeśli wojowników niepodległości chce sie kolejny raz wystawić do wiatru i zostawić samych sobie, jako chorych z nienawiści do... historycznych kompromisów

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

10-03-2017 [09:26] - anakonda | Link:

Czy autor na powaznie uwaza, ze gdyby mozna bylo Tuskowi przedstawic KONKRETNE zarzuty popelnienia przestempstw kryminalnych, to prezes Kaczynski
NIE SKORZYSTALBY ze wszystkich dostepnych mu mozliwosci aby zmusic prokurature do wszczecia postepowania karnego i postawienia w parlamencie UE wniosku
o pozbawienie Tuska imunitetu?
Dopoki takiego postepowania prokuratura polska nie rozpocznie i nie przedstawi dowodow na popelnienie przestepstwa, to wszelkie insynuacje sa tyle warte co bajeczki
z mchu i paproci.
 

Obrazek użytkownika krystal

11-03-2017 [14:19] - krystal | Link:

Skoro NIE MOZE przedstawić konkretnych dowodów, to PO CHOLERĘ SPECJALNA KOMISJA WAŁKUJE SPRAWĘ AMBER GOLD? Dla "imidżu"?