MSZ i Polskie Radio finansują ludzi Janukowycza?

Portal wpolityce.pl:

MSZ i Polskie Radio finansują ludzi Janukowycza? Majdan wzywał do bojkotu firm, których właściciele poparli pobicie demonstrantów. Na liście znalazło się radio Derkacza – partnera Polskiego Radia
opublikowano: dzisiaj, 22:21PAP/EPAMSZ i Polskie Radio finansują ludzi Janukowycza?

Majdan wzywał do bojkotu firm, których właściciele poparli pobicie demonstrantów na Majdanie 30 listopada. Na liście znalazło się Radio „ERA” Andrija Derkacza – partnera Polskiego Radia, któremu Polskie Radio od 2011 roku płaci za translacje swoich programów, skądinąd - co jest osobnym skandalem - przygotowywanych zgodnie ze wskazówkami Derkacza. Z kolei polski MSZ finansuje te programy.

Andrij Derkacz brał udział w przygotowaniach do pobicia pokojowych demonstrantów 30 listopada, co wynika z zeznań byłego z-cy sekretarza Narodowej rady Bezpieczeństwa Ukrainy, złożonych 22 lutego przed Społeczną Komisją śledczą wypadków łamania praw człowieka.

Siwkowycz zeznał, iż tuż przed atakiem na Majdan naradzał się z Derkaczem i innymi członkami Partii Regionów w swoim gabinecie. Następnie Siwkowycz i Derkacz udali się na naradę do kierownika Milicji w Kijowie, odpowiedzialnego za represje wobec Majdanu 30 listopada, który następnie musiał za to ustąpić ze stanowiska. W gabinecie Koriaka, Derkacz i Siwkowycz obserwowali na monitoringu rozbicie Majdanu.

Pytania:

Kto jest odpowiedzialny w Polskim Radiu za zawarcie umowy z Andrijem Derkaczem, powszechnie podejrzewanym na Ukrainie, że jest oficerem KGB? W celu jej zawarcia pod koniec 2010 roku Polskie Radio wypowiedziało umowy z innymi nadawcami. Warto dodać, że ta zmiana umów i nadawców wywołała wówczas protesty kilku członków Rady Programowej Polskiego Radia. Niestety, zarząd Polskiego Radia nie zmienił swoich planów, co do Radia”ERA” Derkacza.

Ile Polskie Radio płaci radiostacji człowieka odpowiedzialnego za pobicie ludzi na Majdanie?

Jak długo Polskie Radio zamierza to robić?

Kleb/PreZainteresował Cię artykuł?
[Portret: Media Watch]Media Watch
http://wpolityce.pl/artykuly/7...