Wolna Ukraina nie zna strachu

 
Oglądam milion ludzi na największym placu w Kijowie, oglądam relację z ataku janukowyczowsko- putinowskiego ZOMO na  demonstrantów, patrzę na zakrwawione twarze pobitych, na tłum brutalnie spychany po schodach i śpiewający „Jeszcze Ukraina nie umarła”, na spokojne, nieustępliwe twarze trwających niewzruszenie na Majdanie i przychodzi mi na myśl tylko jedno. Oni się nie boją.  Mentalnie wolna Ukraina nie zna strachu.
Nie liczę na żadne media antypolskie ani na żadne media polskie nie interesujące się tym, co się dzieje za naszą południowo – wschodnią granicą, włączyłam TV Republika.
Ukraińcy wiedzą, że lada chwila może być wprowadzony jakiś „stan” ( wyjątkowy? wojenny?) pozwalający na mordowanie w majestacie bandyckiego prawa bezbronnych uczestników ukraińskiego buntu przeciw hegemonii Rosji . Bo to nie jest manifestacja prounijna. To jest bunt antysowiecki. Potomkowie tych, którzy przeżyli ludobójstwo lat trzydziestych, tzw. „Wielki Głód”, zbuntowali się przeciw sowieckim, putinowskim porządkom w ich kraju.  Na wieść o planowanych siłowych rozwiązaniach, o platformach z wozami bojowymi zmierzających w stronę Kijowa nie opuszczają Majdanu - nie uciekają, nie wpadają w panikę. ORGANIZUJĄ OBRONĘ.
Boże mój, jak to możliwe, że w bezpośrednim sąsiedztwie obs…j  ze strachu UE i bezwzględnych zbrodniarzy ze wschodu przetrwał taki naród? Naród, który się nie boi? Który wybiera walkę, choć jest bezbronny? Naród, który wierzy w siłę sprawczą własnej determinacji i solidarności, za nic ma rany, krew, nie chowa się w mysią dziurę na samo hasło „użycie broni”?
Przypominam sobie pytanie znajomych, powtarzające się jak mantra, kiedy ujawniam swoje POGLĄDY: „I ty się nie boisz?”  Do takiego stopnia upodlenia doszliśmy. Miliony dumnych niegdyś i nieustraszonych Polaków boją się nie tylko ruszyć d… w obronie własnego państwa, w obronie własnej wolności i godności. Miliony przerażonych dziś do granic możliwości Polaków boją się o tym mówić, boją się słuchać. Mało tego – miliony takich Polaków boją się  także jakichkolwiek kontaktów z tymi, którzy mówić o tym się nie boją. Miliony teoretycznie wolnych ludzi postrzegają wolność jako zagrożenie. Czyż może być większy upadek? Czy można upaść niżej?
 
Czy dzisiejszy kijowski Majdan mógłby wydarzyć się w Warszawie?
NIE. Warszawa piszczy jak przerażona mysz. Polska piszczy jak przerażona mysz. Na samą myśl o nieustępliwym domaganiu się swoich praw, podstawowych praw człowieka i obywatela, Polaka ogarnia trwoga. Woli umrzeć z głodu niż stawić czoła złodziejom, którzy go na śmierć głodową skazują. Woli świadomość bycia szmatą do wycierania brudnych sowieckich łap, niż  własną godność, bo godność zobowiązuje. Honor – to nie jest order od Komorowskiego. Tego się nie dostaje. To się zdobywa, TEGO SIĘ BRONI.
 
Zwracam się do Was, tchórze z polskimi dowodami osobistymi, usiłujący „merytorycznie” wykazać bezsens buntu Ukrainy i dowodzący, że UE jest „większym złem”.
Pomyśleliście, że przy wszystkich swoich niezaprzeczalnych wadach UE także dla Polski mogłaby być  szansą, gdyby nie złodzieje rozkradający wszystko, co z UE dostajemy i sowieciarze czyniący z naszego Kraju V Kolumnę w UE i w NATO? Gdyby nie te sk… , opluwające dzieci poległych w Smoleńsku, nie ta hołota  broniąca własnych stołków, bo z tych stołków można bezkarnie kraść? Przyszło Wam do przerażonych głów, że emeryci nie muszą umierać z głodu, że w starej Unii nie umierają, umierają tylko tam, gdzie rządzą złodzieje, cisi lub zdeklarowani sprzymierzeńcy sowietów?
 
Zwracam się do Was, flanelki odsądzające od czci i wiary Jarosława Kaczyńskiego, ględzące o „banderowcach”.
 Jarosław Kaczyński podarował Wam dziś to, o czym dawno zapomnieliście – honor. Co z nim uczynicie – chyba wiem. Ale Jarosława Kaczyńskiego na taką wspaniałomyślność stać. On jest wielki bez Waszej wdzięczności, bez Waszego poparcia. Ci wszyscy, którzy są w Kijowie i wspierają ukraiński bunt, nie potrzebują Waszej akceptacji. Schowajcie się razem z Tuskiem w jakimś pokoju dziecięcym, żeby Was Putin nie spacyfikował przez pomyłkę. Tam Wasze miejsce, tchórze. Piszczcie dalej. Zobaczymy, co wypiszczycie.  
 
Ukrainie życzę zwycięstwa. Naród, który się nie boi, stać na zwycięstwo. Naród, który się nie boi, musi zwyciężyć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

01-12-2013 [21:03] - kat | Link:

piękny tekst...pozdrówka

Obrazek użytkownika danuta

01-12-2013 [21:07] - danuta | Link:

Jakoś tak... podobnie myślimy.
Pozdrawiam!!

Obrazek użytkownika Basia

01-12-2013 [21:34] - Basia | Link:

Gratuluję!

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [01:06] - danuta | Link:

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika pietrek

01-12-2013 [21:45] - pietrek | Link:

Warszawka to teraz ściek pachołków lizących du...uwczesnej władzy.Pobrali kredyty ponad stan i prędzej spzredadzą własnych rodziców aby im na gadżety nie zabrakło a bankomaty dalej drukowały pieniążki.To ludzie bez honoru,sumienia i wynaturzeni ..ba nawet nie wiedzący że wyrugowano ich po cichu z własnej ojczyzny.Ostatnia frekwencja nad odwołaniem szkodnika bufetowej to potwierdza.Oczywiście warszawka nie cala.Bo ci ludzie korzenni sa inni ale to zaledwie nikły już procent.Ogólnie rzecz biorąc to wstyd mi za warszawiaków.Oni zawsze są najmądrzejsi i wszystkich wokół chcą kultury i patriotyzmu uczyć sami nie dając żadnych pozytywnych przykładów.Cóż..jest co jest.
Pozdrawiam Rodaków pietrek z Trondheim
Gdy nadejdzie pora znowu stawię sie na czas...Na ;;Dudzie;;byłem jak nas większość przyjezdnych.Warszawiacy miejscowi natomiast pochowali sie pod stolikami ze strachu.Zal mi was bo nie zasługujecie na WOLNOŚĆ i górali nie uczta patriotyzmu bo nie dorastata nam w tej kwestji do pięt!

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [01:04] - danuta | Link:

... nie przebiega między "korzennymi" i "niekorzennymi". Referendum pokazało, że linia podziału przebiega między aparatczykami i wyścigowymi szczurkami z korporacji a normalnymi ludźmi. Głosujący za odwołaniem HGW, w większości z wyższym wykształceniem, pracujący, więc teoretycznie "mający coś do stracenia" zrobili to z pelną świadomością, że zostaną skrupulatnie zarejestrowani jako wrogowie władzy. Władza się mści. Taka władza. (Może nas w... pocałować!)  
Pozdrawiam gorali!! Serdecznie.
 

Obrazek użytkownika bolesław

01-12-2013 [22:20] - bolesław | Link:

Gratuluję tekstu.Trafia w sedno sprawy.
Przytoczę Twe słowa:
"Jarosław Kaczyński podarował Wam dziś to, o czym dawno zapomnieliście – honor."
Mam głęboką nadzieje, że PRAWDA I SPRAWIEDLIWOŚĆ na Ukrainie zwycięży!!
A wtedy Polacy przypomną sobie i uwierzą, że tuskobronków można odsunąć od władzy.
Serdecznie pozdrawiam,
bolesław

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [00:46] - danuta | Link:

Też mam taką nadzieję. Ale wlaśnie dlatego są zagrożeni, Bo Putin dobrze wie, że wywołają efekt śnieżnej kuli. Z całego serca życzę im zwycięstwa. 

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

01-12-2013 [22:43] - Marcus Polonus | Link:

Ale uważam, że jesteś zbyt wielką pesymistką - oceniam liczbę lemingów polskich (lemingus poloniae gamonis) na  około 800 - 900 tysięcy a i to głównie w Warszawie, Gdańsku, Łodzi i okolicach - reszta zastrachanych i pozbawionych umiejetnośći oceniania sytuacji Polaków, ocknie się z tego swoistego letargu, gdy i u nas wyjdzie milion ludzi na ulicę.Po prostu na nich zadziałała najlepiej propaganda parchów Ryżego,prowadzona w myśl III zasady mistrza Goebellsa: "Propagandę dopiero wtedy można uznać za skuteczną, kiedy poddawany jej naród, zaczyna być przekonany, że działa z własnej i nieprzymuszonej woli."
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [00:40] - danuta | Link:

... to jeden problem. Drugi - to obawa o nieprzerwane dostawy ciepłej wody. Ludzie pozwolili się zdegradować do poziomu jej odbiorców, troszczacych się TYLKO o ten przysłowiowy kran, odrzucających jakąkolwiek aktywność ze strachu przed zemstą "władzy". Ilu Twoich znajomych, o których wiesz, że myślą tak jak Ty, boi się o tym mówić? Moich bardzo wielu. W pracy omijają szerokim łukiem rozmawiających o polityce, udają, że nie znają tych, z którymi jeszcze niedawno współpracowali przy kampaniach wyborczych. Nie lemingi. "NASI" ŚMIERDZĄCY TCHÓRZE. 

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika marsie

02-12-2013 [00:42] - marsie | Link:

Popieram w całości i zapraszam na "Biuletyn blog", wystarczy wpisać w google.

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [00:28] - danuta | Link:

... za zaproszenie. Bylam, przejrzałam, wrócę.
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-12-2013 [08:16] - NASZ_HENRY | Link:

i potrzebują Solidarności ;-)

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [00:23] - danuta | Link:

Niech na razie nie mają Solidarności. Na Solidarność przyjdzie czas, kiedy będą u siebie, bez sowieckiego knuta nad głową. Mam nadzieję, ze to ich, tak jak nas, nie rozleniwi.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika bulsara

02-12-2013 [08:30] - bulsara | Link:

Tekst jest dokładnym odzwierciedleniem moich przemyśleń na ten temat .Stokrotne dzięki.
Ten zryw w 80-tą rocznicę Wielkiego Głodu jakże symboliczny a zarazem znaczący.

pozdrawiam serdecznie
bulsara

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [01:18] - danuta | Link:

... kolejny dzień relacja z Kijowa i rozmowy na ten temat. Okazuje się, że odczucia wszystkich, ktorzy stamtad dziś/wczoraj (01:17!) powrócili, są bardzo podobne. Ukraina walczy o wolność, o uwolnienie się od sowietyzmu - i walczy pięknie. Fantastyczne przyjęcie Premiera Jaroslawa Kaczyńskiego, podziękowania dla Polaków, wiele sympatii i ciepła po obydwu stronach.
Jesteśmy w znakomitym towarzystwie!

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika hibaro

02-12-2013 [13:43] - hibaro | Link:

Polacy GEN WOLNOSCI maja wyssany z mlekiem matki
i predzej czy pozniej on sie odezwie.
Ja nie trace wiary w Polakow.
Jest nas wciaz miliony! myslacych i reagujacych prawidlowo,choc czasem wyglada,ze jest na odwrot.
Propaganda swoje zrobila,bo zawsze jest krzykliwa nosna i ladnie opakowana,ale dziala to czasu.
Nabieraja sie przede wszystkim ci mlodzi,ktorzy nie maja odniesienia do czasow zainstalowanej nam komuny.

Pyta Pani "Czy dzisiejszy kijowski majdan moglby sie wydarzyc w Warszawie?"
On juz sie wydarzyl.
Kto byl naocznym swiadkiem i uczestnikiem stanu wojennego w Polsce,widzi w tych obrazach z Majdanu siebie
z tamtych lat.Bylo jeszcze gorzej i dluzej trwalo.
Historia zatoczyla kolo.

Pani dziekuje za pieknie zobrazowane notki, zawsze z przyjemnoscia czytam.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika danuta

03-12-2013 [00:19] - danuta | Link:

... musi się odezwać, jeśli marzy nam się niepodległe państwo. Problem w tym, że myśmy w ciągu dwudziestu paru lat istnienia jego atrapy przyzwyczaili się do zrzucania obowiązku walki o wolność (tę elementarną i tę narodową) na rreprezentacje. Taką reprezentacją, której włożyliśmy na barki caly ciężar odzyskiwania niepodległości byla po 1989 roku osłabiona i niewątpliwie infiltrowana Solidarność. Taką reprezentacją i zarazem ostatnią nadzieją jest dziś PiS. Nie ma w wyłanianiu reprezentacji niczego złego, to naturalne, ale odnoszę wrażenie, że ten proces utożsamiliśmy ze zrzuceniem odpowiedzialności z siebie, ze zwolnieniem siebie samych z osobistego uczestnictwa w nim. Gdyby było inaczej, od prawie czterech lat, każdego dzisiątego dnia każdego miesiąca maszerowałaby ulicami Warszawy rzeka ludzi porównywalna z tą na Majdanie. Gdyby było inaczej, uczestnictwo w wyborach postrzegalibyśmy jako bezwzględną konieczność.Tego wymaga nasza sytuacja, tego wymaga nasza zagrożona wolność. Jeśli deterninacja Majdanu nie zagości w Polsce, jeśli ci, którzy dziś z tchórzostwa, z wygody, dla "świętego spokoju" godzą się na upodlenie nie podniosą buntu, nasza historia zatoczy koło. Tragiczne koło.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję        

Obrazek użytkownika takijeden

03-12-2013 [07:52] - takijeden | Link:

"Pyta Pani "Czy dzisiejszy kijowski majdan moglby sie wydarzyc w Warszawie?""

A mnie ciekawi ... czy kijowski majdan moglby sie wydarzyc gdyby tym milionom niezadowolonych i trudna sytuacja zyciowa gotowych na wszystko Ukraincom
rozdano by paszporty i szeroko otworzono granice... z mozliwoscia osiedlenia sie w kazdym kraju uni..

Obrazek użytkownika goral

03-12-2013 [01:01] - goral | Link:

Tych tchorzy jest gdzies 50% glupawego,nieodpowiedzianego i gnusnie leniwego Polactwa..
Nie sa wstanie pojsc i wrzucic kartke do urny wyborczej a my oczekujemy od nich obecnosci na demonstracji czy barykadach ??...hihihihi.
To plugawe Sowieckie niedoroby z mentalnoscia niewolnikow.
Nie maja i nigdy nie beda miec nic wspolnego z Polskoscia.
Ich poziom "patriotyzmu" okresla kolejna butelka wodki wypita podczas grilowania..

Obrazek użytkownika takijeden

03-12-2013 [07:44] - takijeden | Link:

.."ich poziom "patriotyzmu" okresla kolejna butelka wodki wypita podczas grilowania.."

Czy tylko patriotyzmu??? to juz ogolnie poziom mentalnosci menela pod kazdym wzgledem.
To przeciez ci sami "wyborcy" ktorzy wybieraja takie a nie inne elity ( no chyba ze na wzor i podobienstwo swoje)
wybraly sila glosowania utwor grupy Jarzebina "Euro Koko Spoko" jako oficjalnie reprezentujacy
Polske na czas Euro2012.
http://tnij.org/7pcc
Rzadki moment kiedy oczy swiata byly zwrocone na Polske ... narody swiata przed telewizorami "niechcacy" moga sie czegos dowiedziec o dalekim
i malo znanym kraju i narodzie .... i po tym kiczu juz wiedza dlaczego nigdy sie Polska nie interesowali.
Zero klasy ...cepeliada takie cos mozna bylo wybrac w czasach chlopow panszczyznianych .. a to wybralo spoleczenstwo "zielonej wyspy" europy

To jest wlasnie ten poziom i ta swiadomosc patriotyczna wyborcow w Polsce.
Wybieranie ..dla kawalu , bo beda "jaja" bedzie smiesznie ...
na zasadzie "zrob mamie na zlosc i narob w majtki" NIe rozumieja te korelacji ze wlasnie swoimi wyborami sami sobie strzelaja w stope,
bo sami potem musza z tymi dla jaj wybranymi "elitami" zyc..

Ps: jesli kogos urazilem moim zdaniem na temat grupy Jarzebina ... to oczywiscie sorry ale kazdy ma prawo do swojego zdania.
ale ja nie zapomne tych poblazliwie usmiechnietych twarzy znajomych kiedy wspolnie mielismy ogladac mecze ..
I te potwierdzajace spojrzenia .. no tak Wasz kraj jest ciagle taki zacofany ... furmanki konie i niedzwiedzie na ulicach.
Ten cepeliowski "szajs" ucementowal jeszcze tylko stereotypy ktore zawsze o Polsce juz mieli.