Multipleks za głowę Sakiewicza??

Reżimowe media nie mogły sobie wymarzyć piękniejszego scenariusza.  Sekowana przez lata TV Trwam, ośmieszane przez lata Radio Maryja ruszyły w bój. Bronią w tym boju jest wszystko. Przeszłość, przyszłość, prawdziwa troska i teatralnie podsycane fobie, satelita, pieniądze i głowa orła, sympatie, antypatie…  Wieża kłamstwa stoi sobie spokojnie, bo oblegająca ją armia, tak długo będąca źródłem frustracji zadekowanego w wieży medialnego establishmentu, czyni – ku jego radosnemu zdziwieniu – dokładnie to, czego establishment sobie życzy.  Zrezygnowała z oblężenia i pognała na oślep przeciw wyimaginowanemu wrogowi.   Zarządzenie odwrotu spod KRRiT i skierowanie ataku przeciw  sojuszniczym wojskom jest tak irracjonalne, że każe uważnie przyjrzeć się okolicznościom, jakie tej dziwnej wolcie towarzyszą.

Arcybiskup Wielgus panowałby nam po dziś dzień, gdyby nie DOWODY na jego współpracę z SB. Można ignorować ten fakt, jeśli jest się osobą prywatną. Można to nawet popierać, jeśli jest się osobą prywatną bez kręgosłupa moralnego. Ale jeśli jest się osobą publiczną darzoną zaufaniem i szacunkiem milionów ludzi, to obsesyjne domaganie się przeprosin za fakt ujawnienia agenturalnych powiązań arcybiskupa Wielgusa daje do myślenia. Odgrzewanie konfliktu sprzed lat, „pompowanie” go z zapałem godnym lepszej sprawy, stworzenie frontu walki z Gazetą  Polską, jej Klubami i jej redaktorem naczelnym, demonstracyjne odżegnywanie się od jakiejkolwiek „współpracy z Sakiewiczem”, wielka dbałość o to, żeby wszystko maksymalnie nagłośnić, daje do myślenia.
 Czy „sprawa Wielgusa” jest rzeczywistą przyczyną takiego stanu rzeczy?  Bo być może  jest tylko pretekstem, bardzo prostym w użyciu i gwarantującym „święte oburzenie”  hipokrytów, którym przeszkadzają nie tyle agenci służb PRL na najwyższych stanowiskach państwowych i kościelnych, co „media Sakiewicza”, od lat walczące z agenturą?  Aż nie chce się wierzyć, że cała ta wrzawa i uparte przyprawianie „gęby” ludziom od lat broniącym polskiej racji stanu , narażającym się co dnia na wizytę „seryjnego samobójcy” made in  Russia - to tylko i wyłącznie efekt frustracji  i obawy o odpływ widzów i słuchaczy. Tego akurat Ojciec Rydzyk obawiać się nie musi, bo Rodziny Radia Maryja to bardzo zdyscyplinowane środowisko, gotowe pójść za nim w ogień. Tu chodzi o coś innego.
Czy chodzi o warunki konieczne do spełnienia W ZAMIAN za multipleks? Czy chodzi o „głowę Sakiewicza” przyniesioną KRRiT na tacy? Żądania „przeprosin za Wielgusa” są zwyczajną hucpą, mającą doprowadzić do widowiskowej konfrontacji obydwu środowisk i zaszkodzić przede wszystkim  GP.
Nawiasem mówiąc – przeprosiny, uroczyste i na kolanach, należą się wyborcom PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu - za wykreowanie i uwiarygodnienie Romana Giertycha, od początku istnienia koalicji PiS- LPR – Samoobrona grającego z Tuskiem w jednej drużynie (czym sam nie omieszkał się ostatnio pochwalić). To jest prawdziwy powód do przeprosin.  Zdemaskowanie tajnego współpracownika SB – kimkolwiek by nie był – jest powodem do dumy, nie do skruchy. Jeśli marzy nam się uczciwe, przejrzyste państwo, to nie możemy przymykać oczu na takie sprawy. Nie możemy stosować podwójnych standardów ani udawać, że niewygodnych faktów nie ma. Takiej samej uczciwości wymaga sprawa marszów w obronie TV Trwam.
Nie ma żadnych powodów, żeby ludzi wspierających TV Trwam zmuszać do ukrywania swojej przynależności do Klubów Gazety Polskiej. Ci ludzie są z tego dumni i nawet Ojciec Rydzyk nie ma prawa im tej dumy odebrać. Opowiadanie bzdur o „bezprawnym lansie GP kosztem RM” byłoby śmieszne, gdyby nie wskazywało na wariant : „głowa Sakiewicza w zamian za multipleks”.  To jest jedyne logiczne wytłumaczenie irracjonalnego postępowania Ojca Rydzyka, który ponosi WYŁĄCZNĄ  ODPOWIEDZIALNOSĆ za demonstracyjną eskalację konfliktu ze środowiskiem GP.

Może być oczywiście przypadkiem to, że GP wypowiedziano  wojnę  akurat wtedy, kiedy PiS zaczęło zdobywać  przewagę w sondażach. Może być  - ale nie musi.
Ktoś, kto rozpętuje taką akcję – z sekowaniem tysięcy ludzi Klubów GP włącznie – musi sobie zdawać sprawę, że dzieli i konfliktuje polską  prawicę. 
Że może zaszkodzić partii tę prawicę reprezentującej.   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mat

20-06-2013 [18:08] - Mat (niezweryfikowany) | Link:

 Ojciec Rydzyk dostarcza amunicji do walki przeciwko Sakiewiczowi..  Nie przeszkadza mu, że w sprawie arcb. Wielgusa zadecydował papież w oparciu o posiadaną dokumentację.. W tej walce ma sojuszników w postaci lewaków. Czy nikt nie może go powstrzymać? Gdzie jest Jarosłąw Kaczyński? Dziękuję Ci, że demaskujesz szkodliwą działalność Ojca dyrektora. Czekam na dalszych sojuszników w tej walce. Ludzie - nie bócie się. Wszak Rydzyk to nie marszałek Rydz Śmigły (przypomoinam - bohater bolszewickiej wojny - też coraz mniej ludzi o tym pamięta). Pozdrawiam serdecznie!. 

Obrazek użytkownika Pokrzywa

21-06-2013 [19:10] - Pokrzywa | Link:

Kiepsko, dziecinada.
Nie ma się już od kogo uczyć jak jątrzyć skutecznie?
To byłoby pocieszające.

Obrazek użytkownika toshinori

20-06-2013 [18:33] - toshinori | Link:

Może warto było by się przyjrzeć kongresowi polonii jaki miał miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem ataków na kluby GP a mial miejsce właśnie u o. rydzyka. Nie dysponuję wiedzą, znam tylko spotkanie z Cenckiewiczem w USA gdzie sam mówił że w polonii agent na agencie a i prowokacje w trakcie spotkania miały miejsce. Też mam słuchhy nie potwierdzone że to polonia wspierała przegranie wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość. Problem jest. w klubach GP jest również duża ilość słuchaczy RM, nigdy nie było problemu, rydzyk ten problem wygenerwoał Za co powinni mu słuchacze podziękować. mam ndzieję że ważniejszy będzie los polski a nie doraźne interesy. Zawsze byliśmy za o. Rydzykiem, zawsze razem protestowaliśmy.Wydawało się że to ostatnie środowiska które uda się skłucić ubecji.

Obrazek użytkownika wandaherbert

20-06-2013 [18:55] - wandaherbert | Link:

To co robi o.Rydzyk, to rozbijanie prawicy .Powinna być zdecydowana reakcja PiS,GP,KGP i środowiska szeroko pojetej prawicy-nie można te ataki pozostawic bez odpowiedzi jasnej i konkretnej.Sl€chacze R.M i TV.Trwam zobaczą kto jest uczciwy w tym sporze .PiS, jako główny przedstawiciel prawej strony nie straci poparcia ,a może zyskać.To co wyrabia o.Rydzyk, te zarzuty są tak "grubymi nicmi szyte",że średnio inteligentni czytelnicy zastanawiaja się "co jest grane"Mimo,ze podziwiam o.Rydzyka za to co stworzył,nigy nie darzyłem go szacunkiem i zaufaniem -moze jestem w błędzie ,ale to jest moje wewnętrzne odczucie

Obrazek użytkownika bulsara

20-06-2013 [20:38] - bulsara | Link:

W związku z tym co obecnie głosi o.Rydzyk przypomniała mi się pewna informacja sprzed lat.
Otóż ks.Tischner /a wiem to ze sprawdzonego źródła /nazwał swojego psiaka "Rydzyk"/Sądziłam,że imię psa związane
bylo z kolorem siersci/Gdy to zasugerowałam na ustach osoby,która mi o tym mówiła zagościł zagadkowy uśmiech.
I teraz mam "zagwozdkę",czy to było żartem Tischnera czy miało to głębsze uzasadnienie.
Wiadomo,że Tischner nie darzył specjalną sympatią o.Rydzyka.

Przykre,że człowiek Kościola tak postępuje,lecz nie mnie to osądząć.
Pewne wątpliwości zaczęłam mieć przy sławetnej "czarownicy",pamiętacie Państwo???
Ręce opadają,nadzieja na normalną Polskę niknie.

Obrazek użytkownika Pokrzywa

21-06-2013 [19:51] - Pokrzywa | Link:

Wpływ plotkary z "zagadkowym uśmiechem"
zabójczy jak zawsze!

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

20-06-2013 [19:10] - Leszek Witkowski | Link:

funkcjonariuszy.
Oczywiscie prawdziwych Polakow. Jak najprawdziwszych !
Kazdy zatroskany gleboko o przyszlosc.
Swoja, wiec na pewno i Polski.
Jak tu ja zachowac w nienaruszonym stanie ?
To przeciez proste !
Niech sie za lby wezma !
Wszyscy !
Sakiewicz z Rydzykiem, PiS z RN, Polak z polskim Zydem.
Katolik z Protestantem, Cham z Mieszczuchem, policjant z tlumem.
I kto tam wiecej ?
Kazdy z kazdym.

Wowczas dopiero mozna bedzie godziwie i w spokoju zyc dostatnio.
Jak do tej pory.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

20-06-2013 [19:45] - Andrzej W. | Link:

Dzięki za ten tekst.
Już o tym pisałem, że TV TRWAM dostanie teraz te koncesje.
jak nie dostanie to zamilknę na zawsze
a swoja droga tylu łgarstw i manipulacji w wypowiedzi Rydzyka w RM ( aktualności dnia)to się nie spodziewałem
Nie każdemu wolno mowic "o. Tadeuszu", wiec niech będzie O. Rydzyk
jeszcze nie tak dawno wzywal o. do jedności " pana Zbigniewa"

jak dla mnie ten człowiek jest skończony

Obrazek użytkownika mostol

20-06-2013 [20:12] - mostol | Link:

Z jakiegoś powodu uznał, że już nie potrzebuje pomocy Sakiewicza. A to jak dziękuje za dotychczasowe wsparcie jest naprawdę oryginalne.
O.Rydzyk dzisiaj to przykład, jak łatwo można stracić sympatię.

Obrazek użytkownika Pokrzywa

21-06-2013 [18:46] - Pokrzywa | Link:

wiedzą najlepiej spece od manipulacji.
A my: katolicy na Krakowskim Przedmieściu, Sakiewicz, o. Rydzyk, abp Wielgus
i zatyrani Polacy byliśmy i jesteśmy ofiarami.
I o to chodzi specom "andrzejkom".

Obrazek użytkownika tagore

20-06-2013 [20:43] - tagore | Link:

Nie trzeba doszukiwać się w rozwijającej się nieciekawie
wojence żadnych ukrytych motywów .Powodem postępowania
zakonnika jest sam fakt zamachu na wysokiego rangą hierarchę.
Dla wielu ,ludzi kościoła rzecz bliska bluźnierstwu.
Nie są istotne fakty ,ważne jest naruszenie nieformalnie istniejącego
tabu. Odnoszę wrażenie iż Papierz Franciszek wyraźnie nie odpowiada
naszym hierarchom ,co to będzie jak spojrzy na nich nieco dokładniej.

tagore

Obrazek użytkownika Szpilka

20-06-2013 [21:25] - Szpilka | Link:

Czy red. Sakiewicz podtrzymuje poniższe słowa? "Prawdziwymi ofiarami ojca Rydzyka nie są jednak obrażani przez niego biskupi, dziennikarze czy politycy. Największą krzywdę wyrządza prostym ludziom, którzy zawierzyli mu, że mówi w imieniu Kościoła. Bo właśnie każdą krytykę swojej osoby przedstawia on jako atak na Kościół. Na podstawie kanonu 1364, 1369 i 1373 kodeksu prawa kanonicznego ośmielam się prosić o interwencję wobec działań ojca Rydzyka". Czy nadal uważa kard. Nycza za człowieka niezłomnego? A Giertych oszukał wiele osób. Ojca Rydzyka też. I ja mogę oczekiwać przeprosin od Giertycha, a nie od jego ofiar.

Obrazek użytkownika wicenigga

20-06-2013 [22:35] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

A kto pyta ??? Bo wygląda na to, że tu żaden handel potrzebny nie jest. Multipleksu nie da bo nie, a gdyby rządził Solorzem, to i na miejsce na jego platformie zgody by nie dał. Tyle, że Solorz ma własny biznes i nikogo o zdanie pytać nie musi. TvR płaci, to miejsce ma, niezależnie od tego, czy się to komu podoba, czy nie. Dodam tylko dla jasności, że TvR nie jest własnością Sakiewicza, do jasnej cholery!
Ojciec Rydzyk, prawdopodobnie przejściowo, odczuwa coś na kształt zawiści, ale to po pewnym czasie i iluś tam zdrowaśkach zapewne minie i będzie OK.

A ubecji w Polonii nie jesteście w stanie wyplenić, połowa z was to ubecja. Więc się nie przedstawiajcie, że jak Polonus, to od razu szczery patriota, bo bywa, że większy sukinkot, niż tutejszy.

Obrazek użytkownika Noemi

20-06-2013 [22:37] - Noemi | Link:

Czy Pani kiedykolwiek słuchała Radia Maryja lub oglądała TV TRWAM? Czy kiedykolwiek modliła się z tymi mediami? Jeżeli tak, to skąd ten atak? "Nienawiść zżera mozg" to cytat z klasyka, "Proszę nie iść tą drogą" to cytat z drugiego klasyka. A co do sekowania tysięcy ludzi z klubów GP, to Pani po prostu nie czytała wywiadu na który się powołuje, a tylko słyszała, że dzwonią....

Obrazek użytkownika Andrzej W.

20-06-2013 [22:46] - Andrzej W. | Link:

można się modlic poł kazdego dnia
a przez nast. pol lgac jak z nut

Obrazek użytkownika danuta

20-06-2013 [23:03] - danuta | Link:

... z modlitwą bywa różnie. Wywiad też czytałam. Dokładnie - wszystkie wywiady.
A teraz przejdźmy do meritum: postawiłam tezę i oczekuję argumentów (lub kontrargumentów), nie bełkotu.
 

Obrazek użytkownika Noemi

21-06-2013 [07:54] - Noemi | Link:

Jeżeli uważa Pani, że mój komentarz to bełkot, to co mam pomyśleć o wiarygodności Pani notki. Oto konkrety: portal Nasz Dziennik.pl, 19.06.2013, Komunikat o.dr T.Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.
"Dlatego też nie zgadzam się na współorganizację, między innymi marszów dla TV TRWAM, z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, jakkolwiek do ludzi związanymi z klubami żywię należny szacunek. Do p. red. nie noszę żadnej urazy i modlę się o godne rozwiązanie tych problemów".
Sekowanie jak diabli!

Obrazek użytkownika gorylisko

21-06-2013 [02:17] - gorylisko | Link:

zyli modlitwą cały czas... i co ? jezus użył kilku nieładnych zworotów owbec tych modlących się jak cholera...

Obrazek użytkownika Daf

21-06-2013 [08:32] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Witam Pania ! O.dr.T.Rydzyk da sobie rade. Ja ogladam tak czesto, jak tylko moge TV TRWAM. Madre audycje, czysty polski jezyk - dla mnie b. wazne, bo na codzien nie mam z jez. polskim kontaktu. Przykro mi, w Polsce nic sie nie zmienia, proces "rownania w dol" - jak za komuny. Potrzebna jest odnowa moralna i wlasciwe przepisy prawne. Bo ludzie sa wszedzie jednakowi, jedni nie robia innym krzywdy ze wzgledow moralnych a inni - bo moga byc konsekwencje prawne.
U nas pewien polityk kiedys wyrazil sie o pewnym urzedniku "eine Kröte" (ropucha) - za to jest 3 mies. paki, lub rownowartosc w pieniadzach. Tutaj ludzie szanuja sie wzajemnie - w Polsce niestety, jeszcze nie.
TV TRWAM popieram tez finansowo - systematycznie.
Serdecznie Pania pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pokrzywa

22-06-2013 [13:19] - Pokrzywa | Link:

Brzydko pachnie tu intrygą:
- istnieje na tym forum komentator ? który wcześniej ŚWIADOMIE doprowadzał do wściekłości swoimi drażniącymi wpisami,
- tenże komentator ? teraz wypowiada się bardzo pochlebnie, wręcz entuzjastycznie o Radio Maryja i TV Trwam,
- obawiam się, że to demonstracyjne poparcie ma faktycznie dyskredytować Radio Maryja i TV Trwam.
I na tym właśnie polega ten podstęp.

Obrazek użytkownika małe miki

20-06-2013 [22:56] - małe miki | Link:

zgadzam się z Pani diagnozą. W sprawie Wielgusa wierzę Panu Sakiewiczowi, mam do niego zaufanie i nigdy się nie zawiodłem na Gazecie Polskiej. Musimu oczyścić nasze życie publiczne z agentury, inaczej nie zbudujemy Polski sprawiedliwej. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika plastuś

20-06-2013 [23:20] - plastuś | Link:

Ja się akurat z Autorką w pełni zgadzam. Taka interpretacja wydaje mi się uzasadniona. Boli mnie ten konflikt i żenuje mnie postawa cenionego przeze mnie o. Tadeusza Rydzyka. Co do arcybiskupów, to nie wiem co gorsze, współpracownik SB arcybiskup Wielgus czy niewierzący w Boga arcybiskup Nycz, który nie stanął za krzyżem i wiernymi, kiedy należało.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

20-06-2013 [23:38] - Andrzej W. | Link:

trzeba sobie jednak uswiadomic
ze agent nieujawniony tez bylby na posylki
dla tych co te wiedze posiadaja

w całym polskim0 KK nie było innego? ani tego ani tego?

Obrazek użytkownika plastuś

21-06-2013 [11:37] - plastuś | Link:

Co prawda, to prawda. W życiu cywilnym obserwuję to samo. Skąd oni biorą tych wszystkich łachudrów? Wystarczy rozejrzeć się wokół. Jest mnóstwo kompetentnych i uczciwych ludzi w Rzeczypospolitej. Na stanowisko może jednak iść tylko ktoś, na kogo są haki.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-06-2013 [07:47] - NASZ_HENRY | Link:

Innym argumentem jest stosunek GieWu do arcybiskupa. Czerkistom prawdziwi TW jak Życiński czy Pieronek to nie przeszkadzali wprost przeciwnie dawali się wykorzystywać ;-)
A Sakiewicz to biedny taki o. Rydzyk go atakuje i Ruch Narodowy. Niewiniątko ;-)

Obrazek użytkownika Janko Walski

21-06-2013 [12:48] - Janko Walski | Link:

Zdanie:

"jeśli ujawnia się „papiery” na kogoś „od nich”, to są one całkowicie wiarygodne, jeśli na „naszych”, to są to fałszywki. Tocząca się obecnie dyskusja na temat rtm. Witolda Pileckiego jest tego dowodem. Ci sami historycy z IPN, którzy przekonują, że UB nie fałszowała dokumentów wewnętrznych, w sprawie Pileckiego twierdzą wręcz coś odwrotnego. "

zapaliło czerwone światło. Dlaczego? Przywołam dwa warunki wymienione w poprzednim komentarzu. Wymowy mordu na Pileckim nie daje się bowiem w żaden sposób złagodzić. Ten mord jest symbolicznym wyrazem NIEISTNIENIA  Polski. Pokazuje, że cały ideologiczny sztafaż służył jedynie przykryciu brutalnego podboju.

Jeśli o niewinności abp. Wielgusa miałoby świadczyć to, że oto podejrzany o zmowę z siłami ciemności (nie wykluczone)

"nuncjusz apostolski przedłożył abp. Stanisławowi Wielgusowi do podpisu tekst przygotowanej przez siebie rezygnacji, w której zamieścił stwierdzenia nie odpowiadające prawdzie. "

to czy można najwyższą funkcję w Polskim Kościele powierzyć komuś poświadczającemu nieprawdę?

Ponadto, w artykule roi się od kategorycznych stwierdzeń, które swobodnie powiewają nieprzypięte do niczego.

Spodziewam się, że środowiska Gazety Polskiej odpowiedzą na wszystkie zarzuty zawarte w książkach drążących spisek przeciwko  abp Wielgusowi, a może już odpowiedziały, tylko mnie ten temat nie interesował tak jak teraz, kiedy jest rozgrywany przeciwko jednym wolnym mediom świeckim.

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-06-2013 [12:57] - NASZ_HENRY | Link:

świeckie? A w "Sieci" i "wPolityce" to niby zniewolone przez PiS ;-)

Obrazek użytkownika kptnemo

21-06-2013 [09:13] - kptnemo | Link:

Materiał nowy z racji publikacji, ale czy zawiera coś nowego? Red. Karczewskiego pamiętam z cyklu artykułów w ND. Początkowo sądziłem, że to postać fikcyjna, pseudonim, gdyż nie palił się do publicznych występów i unikał polemiki z adwersarzami. Z lektury jego tekstów o abp. Wielgusie pamiętam, żałosny, propagandowy poziom. Wyglądało to tak, że na początku stawiana była bardzo wątpliwa lub wręcz niewiarygodna teza, a potem następowały kolejne odwołania do tej tezy. Na końcu czytelnik miał już mieć pewność, że było tak jak na początku orzekł autor, choć dowodów żadnych nie było. Może teraz napisał coś bardziej przekonującego, dojrzałego, ale po poprzednich doświadczeniach do tej lektury się już nie garnę.

Obrazek użytkownika fritz

21-06-2013 [11:16] - fritz | Link:

informacja.
Ja mozna i trzeba zwerifikowac.

Obrazek użytkownika kptnemo

21-06-2013 [17:25] - kptnemo | Link:

Z taką tezą wystąpił w tamtym czasie niejaki dr. Waldemar Gontarski. Ten sam, co to m.in. był "ekspertem" w komisji hazardowej (a bronił szefa totalizatora przed odwołaniem) i atakował akcję CBA w sprawie afery gruntowej.
Co do stwierdzenia prokuratury w sprawie sfałszowanych podpisów zachowałbym ostrożność znając język prokuratury i konstrukcje myślowe Karczewskiego. Ale sprawdzić trzeba...

Na marginesie warto również zastanowić się nad kondycją KUL po latach rektorowania ks. Wielgusa.

Obrazek użytkownika dogard

21-06-2013 [09:14] - dogard | Link:

rydzyk--fizyk ; zadaniowy rusza do ataku , dostal cynk od dworko--komoruskich---musisz wykonac jeszcze jedno zadanie....bo zaniedbujesz sie POmocniku, juz nie jestes guru prawicy, do boju..marnie wyladuje klamca wielgusowy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-06-2013 [09:44] - NASZ_HENRY | Link:

ale dlaczego tutaj ;-)

Obrazek użytkownika STARYWYGA-1

22-02-2014 [21:52] - STARYWYGA-1 | Link:

Oto jest pytanie!?

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

26-06-2013 [14:49] - Leszek Witkowski | Link:

Kazdy otrzymal swoja porcje. Dostalo sie im wszystkim - draniom i lobuzom !
Rydzykowi i Nyczowi, Wielgusowi i Kaczynskiemu - razem z Sakiewiczem i Rodzina RM.
I pewnie jeszcze innymi.
Sprzed dziesieciu lat i sprzed stu.
Slusznie i nieslusznie.

Ale to nie jest istotne !
Istotnym jest, by ten ogien podsycac nieustannie.
Dmuchac starannie, zeby nie daj Boze, nie zgasl.
Bo jak przestana sie zwalczac, to moze dopiero sie narobic !