Własność telewizji to to, co sfilmujesz swoja kamerą

Do tej pory różni miewali pretensje do cudzych materiałów, bo albo sala była przez nich wynajęta, albo ich kamery czy taśma, albo ich pracownikiem zrobione. Ale żeby blokować film z natury, zrobiony przez kogo innego, na cudzych materiałach, ludźmi spoza telewizji - to takiego prawa autorskiego jeszcze na rzecz TVP nie było. 
Telewizja Polska zablokowała Solidarnym2010 film, nakręcony przez S2010, na organizowanej m.in. przez S2010 konferencji, za pomocą własnych kamer S2010, siłami S2010.
Co telewizji do tego? A nic. Zablokowała? zablokowała. A co jej za to zrobimy? A nic.
Oto wpis z portalu Solidarni 2010.
"BEZPRAWNE DZIAŁANIA TELEWIZJI POLSKIEJ !
data:21 lutego 2013     autor: GKut
Konferencja Smoleńska Smoleńsk UKSW cenzura TVP

W dniu dzisiejszym Telewizja Polska   iTVP wystąpiła z roszczeniem w stosunku do zamieszczonej na naszym portalu relacji z konferencji naukowej "Debata Smoleńska" z  5 lutego br.

Są to materiały, do których mamy wyłączne prawa autorskie!
Przypominamy, że 5.02. 2013 roku odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie konferencja naukowa „Debata Smoleńska” organizowana przez Stowarzyszenie „Doktoranci dla Rzeczypospolitej”.

Usunięty bezprawnie materiał to pierwsza część trzyczęściowej relacji video z Konferencji.  Poświęcona była przygotowaniom do wizyty w Katyniu; w tej części konferencji udział wzięli  płk. Pawlikowski i płk. Grudziński.

Streszczenie cz.1/3:

Pierwszy głos zabrał były szef BOR płk. Andrzej Pawlikowski. W ostrych słowach skrytykował sposób zabezpieczenia przez BOR wizyty Prezydenta 10 kwietnia 2010 r. Podkreślił, że jedyna osoba z Biura będąca na płycie lotniska, to funkcjonariusz pełniący rolę kierowcy, pozbawiony broni i odpowiednich środków łączności. Pawlikowski sporo miejsca poświęcił szefowi BOR Marianowi Janickiemu; zarzucił mu brak kompetencji, doświadczenia i odpowiedniego wykształcenia. Mówił także, że w czasie pokoju są dwie linie, które mają zapewnić bezpieczeństwo instytucjom państwowym.

Jedną linią ochrony jest BOR, drugą linią jest to, co się dzieje w służbach specjalnych. W jednej z interpelacji poselskich padło pytanie, czy po powrocie samolotu z remontu w Rosji było wykonane badanie pirotechniczno-radiologiczne. W odpowiedzi na pytanie zapewniono, że samolot był sprawdzany 10 lutego, a po remoncie wrócił... w grudniu.

Nie dość, że TVP nie przeprowadziła żadnej rzetelnej relacji z konferencji naukowej dotyczącej największej tragedii w powojennej historii Polski (do czego obliguje ją misja publiczna!), to dokonuje próby blokowania informacji zamieszczonych na stronie naszego Stowarzyszenia.

Próbę cenzury prewencyjnej, jaką zastosowała wobec nas TVP traktujemy jako niebezpieczny precedens i będziemy dochodzić swoich roszczeń na drodze prawnej.

Redakcja Solidarni2010.pl

link do zablokowanego materiału:

http://www.youtube.com/watch?v...
http://solidarni2010.pl/video....

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika navajo88

23-02-2013 [07:41] - navajo88 | Link:

Telewizja to może sobie zakazywać , w tym przypadku wystarczy średniej klasy papuga i sprawa jest wygrana !
hahahahahahaha J.M.H

Obrazek użytkownika Ewakropkapl

22-02-2013 [23:17] - Ewakropkapl | Link:

i oniemiałam... Człowiek po prostu nie może uwierzyć. W takich sytuacjach zawsze słyszę wyzwanie A.Wajdy:"To jest wojna domowa, to walka o wszystko!" Ci peerelowscy "Oni" walczą z narodem na wszystkich odcinkach, bo zawłaszczyli lub podporządkowali sobie wszystkie strategiczne instytucje.

Obrazek użytkownika baaabajaga

23-02-2013 [00:35] - baaabajaga | Link:

proszę go powielać w internecie a ludzie resztę zrobią...wszystkich kopii nie usuną, nie ma opcji ... boją się prawdy, boją się ludzi że się dowiedzą co się stało, jak to było z tą katastrofą ...wiem, bo o niej piszę na FB która również jest blokowana :(
Pozdrawiam serdecznie!!!

Obrazek użytkownika PS

23-02-2013 [01:35] - PS | Link:

Obrazek użytkownika Dalej

23-02-2013 [07:36] - Dalej | Link:

Tak niestety działa YouTube... wystarczy zgłoszenie o prawa autorskie i blokują bez sprawdzania.

Obrazek użytkownika wandaherbert

23-02-2013 [12:08] - wandaherbert | Link:

Ja chciałbym zwrócic uwagę na haniebne zdjecie w TV-Internetowej na WP.PL Podpis pod zdjęciem-Brytyjki sa .nieatrakcyjne?zobacz ją!Pól zdjęcia to twarz Pani Prof.Pawlowicz ,a dolna biust, chyba tej Brytyjki,o ktorej mówi napis. Nie wiem co zrobic ,by ta haniebna manipulacja była naglośniona

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-02-2013 [12:32] - Teresa Bochwic | Link:

Bardzo prosze o link w takiej sytuacji, wyszukanie czegos w tym galimatiasie i chłamie przekracza moje mozliwości.
A moglibysmy opisac w koljenym oświadczeniu OKEM.

Obrazek użytkownika wandaherbert

23-02-2013 [12:52] - wandaherbert | Link:

Przepraszam,ale ja nie mam pojęcia ,jak ten link znalez i go przesłac .Gdybym to umiał ,to link byłby przesłany.Jestem 70latkiem ,który od paru m-cy ma internet i nikogo do pomocy

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-02-2013 [22:58] - Teresa Bochwic | Link:

Kiedy widac jakieś ciekawe zdjęcie, tekst czy scenkę, na górze widać białe pole adresowe. To własnie nazywa się link. Trzeba to skopiować (zaczernić lub przepisac) i przenieśc do listu.
Inaczej nie do znalezienia.