Pusty Tron

Sede vacante – puste siedlisko, pusty tron papieży.
Św. Benedykt to patron Europy. Ale Europa postanowiła popełnić samobójstwo – moralne, religijne, gospodarcze, być może to cena za to, że nie ma wojny. Wszyscy to widzą. Patron ze smutkiem stwierdził, że nie poradzi sobie z tą krnąbrną pięknością, niegdyś zakochaną duchowo w Chrystusie.
Kościół patrzy z nadzieją na Afrykę. Ale i tak wszyscy od dawna oczekują, że następny papież będzie czarny.
A co będzie z nami?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

11-02-2013 [20:40] - kanadyjczyk | Link:

Wczoraj wieczorem, szukano bomby na Jasnej Górze po telefonie "nieznanego gościa". Bomby nie znaleziono! Prawdziwa bombka wybuchła natomiast dzisiaj w Watykanie! Ja, po wczorajszym newsie o tym fałszywym alarmie, byłem bardzo sceptycznym do tych szytych grubymi nićmi rewelacjach i czekałem tylko na dalszy ciąg wydarzeń. Prawdziwa bomba(ta dzisiejsza to tylko ładunek zapalający, inicjujący prawdziwą mega-bombę)tykać zaczyna już coraz głośniej i tylko jest kwestią czasu kiedy wybuchnie! Nostradamus przewidywał, że nastąpi to w latach 2012-2014(polecam film dokument. na You Tube "Nostradamus 2012". Benedykt XVI zrobił pierwszy krok, najważniejszy w całym jego pontyfikacie, a mianowicie pokazał, że ŚWIAT WYMAGA NATYCHMIASTOWYCH ZMIAN! A my?
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika goral

12-02-2013 [00:24] - goral | Link:

Przyznam , ze bulwersuje mnie tak postawione pytanie..Nie rozumiem kogo poza pania ono ma dotyczyc? Pytam sie wiec siebie:"czy cos sie we mnie zmieni ,kiedy Duch Swiety zadecyduje o kolorze przyszlego Papieza?...Dla mnie nic...Pozostane nadal Swiatynia i Kosciolem Ojca..Bede nadal go Czcil z taka sama Miloscia i Wiara...

Obrazek użytkownika Piast

12-02-2013 [12:18] - Piast | Link:

Szanowna i Droga Pani,
Wiele razy, z wielkim szacunkiem czytałem Pani rόżne artykuły, nigdy i nigdzie nic nie komentując. Tym razem jednak czuję się na tyle poruszony że pragnę zabrać głos.
Odpowiada Pani "Gόralowi" : « Mój blog, moje problemy, piszę, co chcę, na szczęście ».
Tak to prawda, ale pisze Pani abyśmy to przeczytali, prowokując do odpowiedzi i zabrania głosu. Jeśli pisze Pani "dla siebie", proszę to robić w domowym kajecie , może tak będzie lepiej.
Ponadto :
1/ Europa nie postanowiła "popełnić samobόjstwa".
Pόki my żyjemy, tak jak dla naszej Ojczyzny, mamy obowiązek jej pilnować.
2/ Kościόł nie patrzy " z nadzieją na Afrykę".
Kościόł patrzy z Nadzieją w Ducha Swiętego, z Nadzieją w Dobrego Boga.
3/ Patron stwierdził, że aby radzić sobie z "krnąbrną pieknością" potrzeba świeżych i młodych sił. Zrobił to z radościa i Wiarą w Ducha Swiętego. Z wielkim optymizmem udowodnił, że ma nowoczesną wizję świata i że nie jest konserwtywnym starcem. To zdziwiony świat, to “krnąbrna piękność » zostały z tyłu, Patron-Starzec poszedł daleko do przodu.

"A co będzie z nami ?"
Kościόł, czyli my wszyscy, z radością przyjmiemy co Dobry Bόg nam da. Wszelkie dywagacje, dyskusje na blogach, w prasie, w telewizjach, są bezzasadne, nie na miejscu. Dobry Bόg czeka na pokorną modlitwę, nie na pełne pychy telewizyjne debaty.

Na koniec :
Skąd w Pani tyle pesymizmu ?

Przesyłam wyrazy szacunku.

Obrazek użytkownika goral

20-02-2013 [01:58] - goral | Link:

Rozumiem,ze zaciera pani i cenzuruje swoja publicystyczna "dzialanosc..Ten pani komentarz i pozniejsze zachowanie jest najlepszym dowodem.Poznalem pania w atmosferze przygotowujacej 1-szy Zjad Zalozycielski,ktorego rowniez bylem uczestnikiem.."Wszedzie jej pelno"...Pyskowata i gada bez sensu","kto za nia stoi" ?..takie oto panowala wtedy opinia na pani temat..Owszem srodowisku "Bolka" i "Karola" i innym "doradcom" wchodzila pani tam "bez mydla"...I tak juz pani pozostalo.Ja i wielu moich przyjaciol juz nie da sie nabrac na pani
"ropciowska" legende.Posiadamy duzo wieksza wiedze co do osob i czasow.Nowo tworzaca sie telewizja Republika,NIE bedzie zatrudniac i promowac Renegatow i odszczepiencow z bylej Solidarnosci.Ja jako jeden ze sponsorow,rowniez Osobiscie tego przypilnuje...