Janicki jest idiotą, Janicki jest idiotą, Janicki jest…

Miałem pisać o czymś zupełnie innym (z wrażenia nawet nie pamiętam o czym) kiedy przeczytałem informację o „udostępnieniu” przez szefa BOR „Gazecie Wyborczej” tajnej dotychczas a odtajnionej właśnie przez Janickiego teczki, dotyczącej organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2007 r. I nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić, że szef BOR, generał Marian Janicki w mojej ocenie jest największym nieporozumieniem kadrowym III RP i oczywistym idiotą. Gdyby był idiotą tylko na swój własny użytek, rzecz cała, mówiąc kolokwialnie, latałaby mi koło d**y. Jednak pan Janicki jest tym idiotą w służbie państwa i to w dodatku na stanowisku, które decyduje i odpowiada za bezpieczeństwo najważniejszych osób państwa. Swoją droga, z uwagi na to, że obecne „najważniejsze osoby w państwie” pasują mi tak sobie, w zasadzie powinno mi zwisać to, że im akurat nie robi fakt, że powierzają swe bezpieczeństwo albo i życie komuś, kto dla mnie jest oczywistym i skończonym idiotą. Jednak to moje państwo, moje, choćby i najpośledniejszej jakości „najważniejsze osoby w państwie” i w związku z powyższym oburza mnie działanie wbrew interesowi tego mojego państwa. Jeszcze bardziej oburza mnie to, jakie przesłanki stanęły za tym skrajnie nieodpowiedzialnym i oczywiście durnym krokiem naszego szefa ochrony państwa i uosabiających je osób.

Jak się dowiedziałem, powodem było to, że jacyś wcześniejsi szefowie BOR źle ocenili sposób, w jaki organizował on wizytę Prezydenta w Smoleńsku i w Katyniu. Tu taka uwaga, ze nie musiał brać tego do siebie. Wszak nasz bohaterski generał już wrobił w to swego nieżyjącego więc nie mogącego się bronić podwładnego i ponoć kolegę.

To, że tamte wcześniejsze wizyt były (być może) organizowane jeszcze gorzej nie ma dla tego, co zrobił pan Janicki, który w moim mniemaniu jest oczywistym idiotą. Zdradzanie tajnych (panie bałwanie Janicki te teczki miały z jakiegoś istotnego powodu klauzulę tajności!) informacji by wybielić siebie lub pogrążyć konkurentów) albo przeciwników pokazuje, ze ów pan, który wedle mnie nie raz dowiódł, że jest idiotą, ma za nic interesy państwa i skupiony jest wyłącznie na sobie. I dla tej miłości własnej czy może dla chronienia własnej d**y jest w stanie zaryzykować interes państwa.

Udostępnianie tajnych materiałów dziennikarzom jest niczym innym jak udostępnianiem ich wszystkim w koło. Udostępnianie wszystkim w koło materiałów dotyczących sposobów zabezpieczania najważniejszych urzędników w państwie nie są informacjami, które wszyscy w koło powinni poznać. I jeśli nie pojmuje tego Janicki, co mnie zresztą nie dziwi skoro uważam, że jest on skończonym idiotą, powinni to wiedzieć ludzie, którzy są władni pozostawić go na obecnym stanowisku lub go z niego wywalić. Leży to tak w interesie państwa jak i w ich własnym. Nie sądzę by byli zainteresowani ani tym bardziej zadowoleni z faktu, że ich ochronę organizuje ktoś, kto dla mnie (jak sądzę, nie tylko) jest oczywistym idiotą.

Jeśli Janicki uznał, że jego poprzednicy wypełniali swe obowiązki jeszcze gorzej, powinien rzecz przekazać do sprawdzenia prokuratorom a nie redaktorom z Czerskiej. Nie wiem czy on w ogóle wie, że na Czerskiej nie mieści się żaden organ państwa tylko całkowicie prywatna spółka prawa handlowego. Może oczywiście tego nie wiedzieć będąc, jak mniemam, skończonym idiotą.

Mam tylko nadzieję, że znajdzie się w tym kraju ktoś, kto zwróci się do Prokuratora Generalnego z prośbą o sprawdzenie, czy odtajnienie materiałów służby chroniącej najważniejsze osoby w państwie powinno się odbywać w takim celu i w oparciu o takie przesłanki.

* http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/bor-ujawnia-jak-przygotowano-wizyte-lecha-kaczynsk,1,5414693,wiadomosc.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

07-02-2013 [14:33] - dogard | Link:

samobojcy kacapskiego miotu--janicki do odstrzalu...

Obrazek użytkownika krzysiek521

08-02-2013 [08:18] - krzysiek521 | Link:

To co czyni bohater BOR to zakrawa na kpiny.Ludzi w służbach mundurowych o znikome zaniedbania czy pomówienia wydalano ze służby.Mal tego odbierano stopnie degradując do najniższego stopnia jaki otrzymał po ukończeniu szkoły.W tym przypadku powinien decyzja przełożonych zostać zdegradowano do stopnia p.por.odpowiednik stopni wojskowych.Winien stanąć przed sądem odpowiadając za śmierć ofiar w Smoleńsku.

Obrazek użytkownika Krzysztof

07-02-2013 [15:21] - Krzysztof | Link:

A ja mam nadzieję, że na fali odtajniania pójdą w obieg również tajne teczki Janickiego i palantów z Czerskiej. Przecież być idiotą to nie grzech tylko wstyd, a te środowiska poczucia wstydu za grosz nie mają. Więc w czym problem? Że to interes? ... I co z tego? Nie takim interesem panowie kupczycie.

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen

07-02-2013 [18:10] - Marcin B. Brixen | Link:

Co się stało z Twoim blogiem na S24?

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

07-02-2013 [20:25] - patologiczny an... | Link:

To, że Janicki jest idiotą jest jasne dla każdego nieidioty. Gorzej, że ten idiota jest najpospolitszym bandytą, tchórzem i zaprzańcem. Ten idiota jest najzwyczajniej w świcie groźny! Plwociny szkoda. I właśnie dlatego Bul uczynił z niego generała choć powinien gnić w pierdlu. Tyle.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jacek Derewienko

07-02-2013 [23:37] - Jacek Derewienko | Link:

2 tygodnie temu. Powiedział, że Janicki ma być odwołany najprawdopodobniej w dniu zgłoszenia przez PiS konstruktywnego wotum nieufności, by smród był mniejszy. Może to latanie po mieście z teczkami "ściśle tajne" to element obrony, desperacka próba szukania poparcia a może - czego nie wykluczam to element teatru, by odwołanie było logicznym następstwem działania (nie wiem tylko gdzie interes  Janickiego? może w tym ,że samobójstwa nie popełni?)  

Obrazek użytkownika Jacek Derewienko

08-02-2013 [00:13] - Jacek Derewienko | Link:

 Trudno uwierzyć, że człowiek na tyle sprytny, by wspiąć się na wysokie stołki nagle traci rozum i szkodzi samemu sobie. On może tylko szkodzić społeczeństwu. Kandydatami na idiotów to my prawdopodobnie jesteśmy.