A gdyby Powstanie nie wybuchło?

... wszelcy krytycy decyzji o wybuchu powstania. Więcej pokory. Trochę więcej pokory wobec bohaterów, bez których heroizmu Polski by nie było.

Godziemba, który doskonale zna historię II RP i późniejszą napisał:
"Od początku przejęcia władzy przez komunistów rozpoczęto kampanię propagandową, której celem była całkowita dyskryminacja Armii Krajowej"

A gdyby powstanie nie wybuchło?

Czy potrafimy sobie wyobrazić jak z Armii Krajowej Sowieci z miejscowymi inżynierami dusz z akowców zrobiliby faszystów, gestapowców i kolaborantów ?
Jakie poematy by pisali, jakie powieści – jakie literackie kariery czekały ?

Pisaliby mniej więcej tak jak w 1943 roku w organie Polskiej Partii Robotniczej pisali ci, którzy rok później z sowieckim okupantem przejmowali władzę:

„Jakże głęboko zżarte syfilisem zdrady muszą być serca i mózgi tych ludzi [...]. Ohydni plugawcy, po stokroć nędzniejsi od tępych oprawców gestapo"
To cytat z opinii o Komendzie Głównej AK pepeerowskiego „Głosu Warszawy" 15 X 1943.

Łatwo można sobie wyobrazić los tych „plugawców”, faszystów nędzniejszych od oprawców gestapo, zaplutych karłów reakcji, gdyby powstanie nie wybuchło, a Naród by pozbawiono godności.

Co miała czynić Warszawa - Stolica Polski?

Gdyby tysiącami mordowano akowców, gdyby eksterminowano inteligencję a niedobitki by wywieziono na Syberię, gdyby w końcu Polska stała się Republiką Radziecką – co dzisiaj pisaliby Ci, którym z taką łatwością przychodzi ocenianie - "Bić się, czy się nie bić!" -

"Polacy. Tylko zdrajcy i tchórze każą wam czekać w bezczynności!"

Dzisiaj w gazetach by pisano o tchórzostwie Polaków, o faszystach oraz o bohaterskiej Armiii Czerwonej i NKWD.

A jaki komunikat napłynął z Moskwy 29 lipca 1944 roku. Z audycji radiowej Związku Patriotów Polskich:

„Warszawiacy do walki. [...] Wy jesteście przodującym oddziałem naszego kraju, wysuniętym na przednie pozycje"

Tymczasem już 14 sierpnia Moskwa w audycji Radiostacji im. T. Kościuszki nadawała:

„Należy podkreślić zbrodniczą działalność Sosnkowskich i Borów, którzy wyzbyci zupełnie poczucia odpowiedzialności, bez skoordynowania z dowództwem sowieckim, rozpoczęli akcję zbrojną w Warszawie. Uczynili to oni po to, by podreperować swoją sanacyjną reputację [...]. Moralna odpowiedzialność za te zbrodnie spada na faszystowskich awanturników"
 

Dlatego wszelcy krytycy decyzji o wybuchu powstania. Więcej pokory.

Trochę więcej pokory wobec bohaterów, bez których heroizmu, miłości do Ojczyzny, umiłowania wolności, Polski by nie było.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jojo

01-08-2011 [12:20] - Jojo (niezweryfikowany) | Link:

Stolica by nie została zburzona i nie zgineło by setki tysięcy ludzi

Obrazek użytkownika Studentka:

01-08-2011 [13:04] - Studentka: (niezweryfikowany) | Link:

durni nie sieja, sami sie rodza, czego jestes najlepszym przykladem.

Obrazek użytkownika Jojo

01-08-2011 [14:01] - Jojo (niezweryfikowany) | Link:

Ci co nie mają racji potrafią tylko obrażac /jesteś tego przykładem/ nawet za cenę obiektywnym faktom, ale jak przypomniał Pan Ludwik Dorn: z głupim nie wchodź w spór.

Obrazek użytkownika Marta

01-08-2011 [12:33] - Marta (niezweryfikowany) | Link:

Chwała Wam Powstańcy 44

Obrazek użytkownika Marta

01-08-2011 [12:36] - Marta (niezweryfikowany) | Link:

a Warszawiacy ginęli na Pawiaku, pod ścianami, w łapankach.
Chwała Powstańcom 44.

Obrazek użytkownika Gość

01-08-2011 [12:44] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Po 1, Co rosjanie obiecali powstańcom że zdecydowali sie na podjęcie walki zbrojnej ?
Po 2, a może rosjanom chodziło o to, aby wielcy patrioci polegli w tym powstaniu ?
po 3, a może rosjanom i niemcom przyświecała wspólna sprawa i zaplanowana na 10-ki lat tzn: zniszczyć Polskość? (bo Polskość to nienormalność - polityka współczesna się kłania)

Obrazek użytkownika krzyh

01-08-2011 [13:01] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

przypomnę że gdyby nie optymizm i wola walki Polski w ogóle by nie było - nie byłoby "cudu nad wisłą" bo przecież teoretycznie byliśmy na straconej pozycji. Teraz kiedy wiemy że się powstanie nie powiodło każdy głupiec może się wymądrzać ale wtedy nikt nie potrafił ocenić szans. Los bitwy nigdy nie jest rostrzygnięty przed jej zakończeniem. Warto pamiętać że również oddziały partyzanckie idące na odsiecz Warszawie były przez bolszewię zatrzymywane. Ruska armia po raz kolejny współdziałała z hitlerem wbijając Powstańcom nóż w plecy.

Obrazek użytkownika Karol po Matrix

01-08-2011 [13:58] - Karol po Matrix (niezweryfikowany) | Link:

dowódcy AK powinni przewidzieć że Stalin nie pomoże Powstańcom i będzie czekał aż niemcy zrobią swoje.

Obrazek użytkownika onyx

01-08-2011 [23:59] - onyx (niezweryfikowany) | Link:

Karolu wyjdź kiedyś z tego matrixa.

Obrazek użytkownika zet

01-08-2011 [14:35] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Sikorski powinien to przeczytać?Pewnie nie musi,bo i tak to samo powie co powiedział o powstaniu.On to jak typowy komuch w czasach PRL-u,któremu propaganda zżarła szare komórki.Komu ten Sikorski służy?Komu PO służy?Tusk to wtrażnie pokazuje,że ma gdzieś powstanie warszawskie,że ma gdzieś Polaków.Tylko zależy mu na wysokich słupkach,bo jego mocodawcy chcą rządzić wiecznie,niczym PZPR.