Inowrocław!

Inowrocław to także fantastyczny, wielki park i słynne solanki, obecnie częściowo remontowane. Genialnie miejsce do kilkugodzinnego relaksu, np. dla ważnych europejskich oficjeli odwiedzających Kujawy i Pomorze… Najmłodszy radny Rady Miasta Inowrocławia miał 19 lat w chwili wyboru (teraz 22) i jest z PiS. Prawo i Sprawiedliwość ma zresztą w tym mieście 3 najmłodszych radnych i ledwie 30-letniego wiceprezydenta.

 

Spotkałem się również z działaczami "Solidarności". Myślę, że w czasie tego spotkania premiera Tuska mocno piekły uszy i miał czkawkę… Związkowcy nie owijali w bawełnę, co myślą o rządach PO.

 

Konferencja prasowa z udziałem bydgoskiej telewizji, bydgoskiego radia (PIK) i przedstawiciela jednego z dwóch funkcjonujących w tym mieście portali internetowych.

 

Żegna nas Inowrocław pełen słońca, a w Bydgoszczy wieczorem burza z piorunami oraz ulewa. Pluralizm meteo niemal jak pluralizm polityczny.

Dzień spędzony w dużej mierze w Inowrocławiu. Bardzo duże bezrobocie w powiecie (ponad 20 proc.). Niestety, bezrobocie rośnie i w Polsce i w całym kujawsko-pomorskim. A rząd jest bezradny…