Test na percepcję obrazu

     Dziś chciałbym zaprosić wszystkich do "Testu na percepcję obrazu". Celem testu jest sprawdzenie jak radzimy sobie z odczytywaniem otaczającego nas świata za pomocą wzroku. Będziemy próbowali rozpoznać szereg konturów figur geometrycznych, postaci popularnych i lubianych powszechnie zwierząt, a także sylwetek ludzkich. No to co - jedziemy? ;-)

     Na początek runda rozgrzewkowa:

     Taaaak, oczywiście, wszyscy odpowiedzieli dobrze!:) Dla formalności podaję prawidłową sekwencję odpowiedzi:

1. d
2. d
3. d

     Ale nie zawsze będzie tak łatwo. Teraz już skoncentrujmy się jak należy. Pytanie drugie:

     Mam nadzieję, że przez tę część testu przebrnęliśmy również bez problemu. Prawidłowa sekwencja odpowiedzi:

1. d
2. d
3. d

     No dobrze. Myślę, że wszyscy już są rozgrzani i "w uderzeniu". Teraz przenieśmy się w plener. Sytuację mogą komplikować obiektywne warunki terenowo - atmosferyczne; a to gałęzie rosnącego drzewa, a to noc i mgła... No ale "im więcej potu na poligonie tym mniej krwi na wojnie"... Zatem przystępujemy do rundy trzeciej:

     Nnnnno tak... Pytania stopniowo się komplikują, ale mam nadzieję, że wielu z Was udało się i tutaj trafić w przysłowiową dziesiątkę. Oto blankiet prawidłowych odpowiedzi w rundzie trzeciej:

1. d
2. d
3. d

     No i wreszcie! Czas na rundę czwartą - finałową. To tutaj decydować się będzie całościowy wynik "Testu na percepcję obrazu". Maksymalna koncentracja, głęboki wdech... I runda czwarta:

     Prawidłową odpowiedź podam niebawem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika BazyliMD

04-03-2012 [00:35] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

... a nie jak Pan twierdzi d ( żadna z powyższych)
Wie Pan dlaczego?

Obrazek użytkownika Siluro

04-03-2012 [00:54] - Siluro | Link:

Ma pan rację:) Kwadrat też jest rombem!

Mało tego! Koło też jest rozetą :)
Ok, załóżmy, że w teście chodzi nie o romb szczególnego rodzaju jakim jest kwadrat i nie o rozetę szczególnego rodzaju jaką będzie koło, lecz taką powszechnie znaną i widywaną np. w witrażach.

Idąc Pańską drogą moglibyśmy równie dobrze powiedzieć, że w rudzie I dla obrazka 1 prawidłowa jest odpowiedź a! Przecież koło jest również gwiazdą o nieskończonej ilości ramion :) Ale załóżmy, że abstrahujemy od przypadków szczególnych i rozważamy te trywialne.

Obrazek użytkownika BazyliMD

04-03-2012 [01:23] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Nie jest to żaden szczególny przypadek, lecz wynika to z definicji rombu: czworobok, wszystkie boki równe.
Wiedza na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej.
Udzielona w tekscie odpowiedź jest błędna.

Idąc z kolei Pańską drogą, możnaby mieć trudności z rozróżnieniem samolotów RAFu z samolotami armii czerwonej.

Obrazek użytkownika Siluro

04-03-2012 [01:42] - Siluro | Link:

Oczywiście, ma Pan rację! Posypuję głowę popiołem i dziękuję za zwrócenie uwagi na niedoróbkę z mojej strone. Podmieniłem rysunek i teraz powinno być ok:)

Obrazek użytkownika Siluro

04-03-2012 [01:16] - Siluro | Link:

Dzięki za słuszną uwagę i spostrzeżenie. Podszedłem zbyt lekko do początku, bo myślami byłem na końcu. Zrobiłem zastrzeżenie umowne w tekście przed pierwszą rundą, które może trochę ratuje sprawę.
Ukłony!

Obrazek użytkownika BazyliMD

04-03-2012 [01:38] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Zabawne, bo rzeczywiście tak jest w granicy ciągu dla n = nieskończoność.
I tu przyszedł mi do głowy problem z rozpoznawaniem samolotów. No bo wytłumacz Pan lotnikowi, że Anglicy tyż mają na samolotach gwiazdę z nieskończoną ilością ramion!!!
Dzięki za receptę na dobry dowcip.

Obrazek użytkownika Siluro

04-03-2012 [02:05] - Siluro | Link:

A gdybyśmy jedną z podstaw trapezu zmniejszali do granicy a=0, to niebezpiecznie  zbliżałoby go to w stronę trójkąta:) Ale już nadużyciem byłoby stwierdzenie, że trapez z podstawą o długości a=0 jest nadal trapezem:) Po prostu stałby się trójkątem.

Obrazek użytkownika Paczula

04-03-2012 [11:03] - Paczula | Link:

A jest jakaś prawidłowa odpowiedź?

Pozdrawiam:)

Obrazek użytkownika Siluro

04-03-2012 [11:08] - Siluro | Link:

Myślę, że jest, ale to już następnym razem.

Obrazek użytkownika MirekW

04-03-2012 [12:08] - MirekW (niezweryfikowany) | Link:

na rozmazanym zdjęciu.
I tyle.