HOLANDIA W DEPRESJI, CZYLI EUTANAZJA NA ŻYCZENIE

Zapamiętałem z lekcji geografii, że Holandia to kraj leżący w znacznej swej części poniżej poziomu morza. Nie mając możliwości powiększenia terytorium niewielkiego kraju pracowici i pomysłowi Holendrzy budowali na morzu tamy, a następnie osuszając tak powstałe słone jeziora pozyskiwali nowe obszary do zasiedlenia i pod uprawę. W XVI-XVII wieku osadnicy z Fryzji i Niderlandów (zwani u nas Olędrami) zakładali swe wsie w Prusach Królewskich, a ich umiejętności melioracyjne i wysoka kultura rolna do kultywowane są zwłaszcza na Żuławach.

Dziś Holandia jest światowym liderem we wprowadzaniu liberalnych nowinek i lewackich „wolności”. Przyzwolenie dla miękkich narkotyków, legalizacja prostytucji, aborcja i eutanazja na życzenie, tęczowa rewolucja we wszelkich odmianach genderu i homoseksualne małżeństwa – to z tym właśnie kojarzą się dziś Niderlandy bardziej, niż z wiatrakami czy tulipanami. Holenderskie chrześcijaństwo zwija się, a świątynie przerabiane są na muzea, dyskoteki, galerie czy rowerowe parkingi.

Wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych – mimo postępu islamizacji i „tureckich” zamieszek w Rotterdamie – podtrzymały ten trend. Jest duża szansa, że Królestwo Niderlandów przodować będzie również w samolikwidacji (EUTANAZJI?) kraju na rzecz utworzenia holenderskiego kalifatu. I tylko DEPRESJA, w jakiej od lat żyją nieświadomi Holendrzy ubogaci się o zupełnie nowe znaczenie...

PS Wybory w Holandii to początek wyborczej karuzeli w Europie. Niegdyś Europa słynęła z wielkich przywódców umiejących zadbać o swe kraje i uchronić je od klęski. Dziś w polityce światowej mamy selekcję negatywną. Szykuje się kres naszej cywilizacji. Może ktoś zdąży przetłumaczyć ten wierszyk na angielski, niemiecki, francuski, włoski, szwedzki?...

MĘŻOWIE STANU

Niegdyś Józef Piłsudski rzekł był: „Niech się stanie!”
Wyrąbał Polsce Wolność. Szablą. Nie gadaniem...

Charles de Gaulle też miał wizję; Francji chciał ogromnej.
Odszedł, gdy cel osiągnął. To jest jego pomnik...

Winston Churchill dla Anglii wszystko mógł poświęcić.
Nawet swych sojuszników. Cześć jego pamięci...

Ronald Reagan – mąż prawy – przenigdy nie stchórzył;
Imperium Zła powalił. Światu się zasłużył...

Premier Margaret Tacher (vel: „Żelazna Dama”)
Wybrała drogę reform. Przeciw wszystkim – sama...

Lech Kaczyński dla Polski dobro tylko czynił...
Doceni go Historia. Dzisiaj zaś – Gruzini...

Wiktor „Węgierski” Orban prawdy się nie lękał;
Pogonił precz złodziei, przed Unią nie klęka...

Kim jest każdy z tych ludzi przez Naród wybranych?
Podpowiem wam, rodacy: To Mężowie Stanu...

Ludzie prawi, szlachetni (władza ich nie zmienia),
Myślą swą ogarniają przyszłe pokolenia...

Receptę na nich znajdziesz w bajce Krasickiego
„Wół minister”... (Nie szukaj na lekcjach polskiego)...

Ryba od głowy cuchnie, skunks zaś od ogona,
Kraj od złych polityków psuje się, nim skona...
Ktoś ich wybrał? Tu morał wywieść mi wypada:
Jaki lud, taki władca! Proste, że żal gadać...

(z tomiku „Pro publico bono”)

I z cyklu: znalezione w sieci: najpiękniejszy wg mnie utwór Stanisława Moniuszki – „Pieśń wieczorna” - we współczesnej zupełnie aranżacji. Z płyty „Zayazd u Mistrza Adama”, w całości dostępnej na YT... Gorąco namawiam do rozpowszechniania...

https://www.youtube.com/watch?v=ke3uQiIj7q8

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Biedronka

17-03-2017 [10:11] - Biedronka | Link:

Piękne hasło, tylko czy tłumaczenie pomoże?
Co zrobić z ludźmi uwarunkowanymi na postawę roszczeniową. Takich jest też wielu. Może ich otrzeźwić oderwanie od źródła pieniędzy. Z branży biznesowej taki Philips dostał swojego czasu miliardy od podatników amerykańskich na produkt techniczny, który w USA już był. Niemcy swoich obywateli przez lata powojenne tresowali i wielu jest wytresowanych na polityczną poprawność jak pisze i mówi w swoich wywiadach p. Aleksandra Rybińska. 
Chyba na całym świecie wszystko zaczyna się od szkoły i jeśli w szkole, w mediach nie przedstawi się poszanowania wartości wspólnych dla kultury danego narodu w formie przystępnej dla młodych ludzi, to póżniej tak okaleczonemu człowiekowi trudno jest wytłumaczyć różnicę miedzy konsumowaniem oferty jakiejś firmy sprzedającej informacje czy handlującej środkami wpływającymi na rozród człowieka a tym co dla niego jest naprawdę dobre.

To co możemy zrobić na pewno to dbać o swoją młodzież, bo warto
Pozdrawiam Pana serdecznie

Obrazek użytkownika twardek

17-03-2017 [22:24] - twardek | Link:

„…Ktoś ich wybrał? Tu morał wywieść mi wypada:
Jaki lud, taki władca! Proste, że żal gadać...”
---
Miejże Pan litość! Proszę przy okazji wnieść poprawkę, może tak:
 
Ktoś ich wybrał? Tu morał wywieść mi wypada:
Jakie ludu ogłupienie, taki władca!
Proste, że żal gadać…
 
A poza tym, kolejne dla Pana gratulacje. Proszę mi tylko podpowiedzieć, czy oba utwory śpiewa ta sama piękna dziewczyna i kim ona jest?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

17-03-2017 [23:11] - Lech Makowiecki | Link:

Bożena Makowiecka. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa...

Obrazek użytkownika twardek

18-03-2017 [00:22] - twardek | Link:

Gratuluje. Szczęściarz z Pana.

Obrazek użytkownika twardek

18-03-2017 [00:31] - twardek | Link:

Nie mogę nie zapytać: Żona, Siostra czy Szwagierka ?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-03-2017 [10:12] - Lech Makowiecki | Link:

Na pewno nie córka, bo niepodobna.. :))) A w Wikipedii nic o tym nie piszą?

Obrazek użytkownika twardek

18-03-2017 [11:47] - twardek | Link:

Przeczytałem. Wstyd mi trochę, że Wikipedia nie przyszła mi do głowy, ale szczerze mówiąc po  odejściu Presley'a na scenie pop zaczęły pojawiać się dziwolągi, później beztalencia, wreszcie zwierzaki w rodzaju behemotów etc., co spowodowało, że przestawałem, także z innych względów,  śledzić scenę pop, gubiąc przy okazji inną, nową, wartościową twórczość na lekkiej scenie. Stąd, gdyby nie Pańska nota, nie wiedziałbym nic o p. Bożenie Makowieckiej, ze stratą dla mnie nie do odrobienia!
Ma Pan szczęście, że nie jestem 50 lat młodszy , jak Boga kocham :((
Serdecznie pozdrawiam i ślę wyrazy uznania i uszanowania dla Pięknej Dziewczyny, jak to trafnie ująłem.