Gambit Kaczyńskiego wg. Radziejewskiego

W ciekawy sposób dzisiejszą grę Kaczyńskiego tłumaczy w Nowej Konfederacji B.Radziejewski:

1. Jeśli Tusk przejdzie Kaczyński udowodni UE, że właśnie padła święta zasada będąca dotąd fundamentem UE, że to kraje członkowskie delegują kandydatów na ważne stanowiska wspólnotowe. Nominacja Tuska wbrew PL byłaby tutaj odnotowanym przez wszystkich precedensem.

Dodam od siebie, że w ten sposób Kaczyński wskazałby innym krajom wydatnie, co oznacza marsz ku federacji: więcej władzy i fruktów dla dużych mniej dla małych. W takiej UE byłoby to nieuniknione. Dziś dotyczy to PL ale jutro Niemcy mogą sobie wziąć np. stanowisko przynależne wg parytetu Belgom czy Portugalii. Jest to też wygodne dla Niemiec, motoru przekształceniu UE w federację (czyli odnowy Cesarstwa Niemieckiego ze średniego średniowiecza), bo lepiej zrobić ten precedens na "wrednej" Polsce.

2. Jeśli UE zmądrzeje, i fundamenty wspólnotowe zostaną jednak  zachowane, prezes PiS też odnotuje zysk, bo zablokował kandydaturę Tuska. 

Radziejewski podsumowuje, że oba te warianty są dla Polski niekorzystne i Kaczyński gra o nic - dla samej gry.

Moim zdaniem tutaj się myli. Bo w przypadku najbardziej na dziś prawdopodobnym, czyli reelekcji Tuska, po awanturze jaką PL zrobiła na forum UE trudniej będzie Tuskowi szkodzić Polsce - mieszać się w jej wewnętrzne sprawy, przynajmniej przez rok. Będzie bowiem na cenzurowanym. Kraje członkowskie też będą wiedziały, że nie można całkiem bez konsekwencji robić sobie safari na dzikim wschodzie strzelając do polskich ministrów i instytucji, bo z czasem przeradza się to w kłopotliwe sytuacje dla całej UE. Jeden z celów Kaczyńskiego zostanie więc, przynajmniej częściowo osiągnięty. Za cenę zszargania reputacji. Pojawia się pytanie o bilans.

Jest też jakiś kolejny cel, mówił o tym w zawoalowany sposób Kaczyński w TV, jaki i Janecki na tt (pytanie czy mówią o tym samym),  jaki? Może kolejna nominacja kogoś? Jedyne co Kaczyński w tej sprawie powiedział jasno, to że ktoś z kim rozmawiał kilka tygodni temu złamał przyrzeczenie. Myślę, że ambasady śledzą kalendarz spotkań prezesa i wiedzą o kogo chodzi.
 
Na koniec świąteczne, ale ciągle aktualne życzenia Kaczyńskiego dla opozycji. To jest jednak żałosne, jak wielkie nic prezentuje ona dziś nam, obywatelom. Bo odpowiedzią opozycji na pomysły PiS nie jest ani kontrpomysł, ani argumenty za dziś lecz dziecięce: PiS jest głupi, Kaczyński jest mściwy, dyktatura, łamanie demokracji itp.itd. Jedyne zaś działania pozytywne sprowadzają się do prób zerwania sejmu i przeszukiwania prywatnych rzeczy posłanek przez podjaranego posła Nitrasa. Ta nędza intelektualna nie jest jednak zaskoczeniem, dla kogoś kto śledzi od dłuższego czasu scenę polityczną PL.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gracz ogame

09-03-2017 [07:38] - gracz ogame | Link:

Gambit – otwarcie szachowe, w którym gracz poświęca jedną lub kilka bierek, w zamian za uzyskanie lepszej pozycji.

Było wiadomo, że UE nie będzie chciało teraz zmiany na tym stanowisku. Możliwe, że przeciwko Tuskowi będzie jedynie Polska. Gdzie tu lepsza nasza pozycja?

J.K. mówi opozycji żeby zmądrzała. Niech J.K. zanim coś zaproponuje najpierw zrobi rozpoznanie, czy to co proponuje ma jakieś szanse.

Podobnie było z pomysłem - lider opozycji - który też był bez szans, bo nie pasował do naszej sceny politycznej.

Opozycja nie czekała na lidera opozycji, jej warunki były żadne - powtórka głosowania, co byłoby dla PiS-u formalnością i zostawienie dziennikarzy na starych zasadach.

I jeszcze jedna uwaga - to są działania podejmowane niemal w ostatniej chwili, więc jak to się miało udać?

Obrazek użytkownika foros

09-03-2017 [08:36] - foros | Link:

wybijanie się na niepodległość z pozycji kolonii nigdy nie było i nie będzie łatwe i bezkosztowe. Zwykle jednak się opłaca.

Obrazek użytkownika gracz ogame

09-03-2017 [08:13] - gracz ogame | Link:

A nawet gdyby na miejsce Tuska został wybrany jakiś socjalista, to czy ta nasza pozycja byłaby lepsza?

Obrazek użytkownika foros

09-03-2017 [08:37] - foros | Link:

nie wiem, wątpię jednak, by urządzał sobie tutaj safari, jak Tusk