Około trzysta poprawek do budżetu

Trzysta > 300.
Wszyscy widzą wyraźnie? To nie pomyłka. Tyle (około) poprawek do ustawy budżetowej zgłosiła opozycja, tak mówił wczoraj Szejnfeld w TVP1, strasznym głosem żądając demokracji. Ile dokładnie tych poprawek? Nikt nigdzie nie sprawdził, wszak mamy fachowych dziennikarzy od zaglądania do majtek pani Schmidt, kogo tam obchodzi budżet. Ja sprawdziłam – na pierwszym posiedzeniu komisji budżetowej zgłoszono dokładnie 242 poprawki.
Otóż straszne naruszenie demokracji polega na tym, że PiS odmówił głosowania nad każdą poprawką osobno, do tego ten straszny marszałek Kuchciński wywalił posła Szczerbę po piątej bodajże próbie gadania o byle czym w ramach wniosku formalnego. Mimo, iż było to już trzecie czytanie ustawy, w czasie którego zgodnie z regulaminem sejmu nie ma dyskusji merytorycznej, opozycja żądała głosowania nad każdą poprawką osobno z dopuszczeniem dyskusji, co trwałoby pewnie do czerwca.
I nadal tego właśnie się domagają. I cała banda głupków dziennikarskich po prawej stronie (z litości nie wymienię nazwisk) uważa, że PiS powinien ustąpić, czyli naruszyć prawo w imię świętego spokoju, którego i tak nie będzie.

To ja mam proste pytanie > gdzie są te poprawki? Dlaczego nigdzie w mediach nie ma śladu po informacji, czego one dotyczą? Dlaczego opozycja nie chwali się swoimi genialnymi pomysłami do budżetu? Odpowiedź jest prosta – bo to kretynizmy, bzdety od czapy wymyślone tylko po to, żeby zablokować budżet. Ale nie znajdziecie nigdzie przykładu omówionego fachowo, a skąd!
Cóż, jak zwykle odwalam za darmo robotę za gostków z „naszych mediów”, trudno, Oto przykłady poprawek autorstwa posła Szczerby:

Nr.3. W części 77 – Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody z podatku od towarów i usług (dz. 756) o kwotę 340.000 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie nowej pozycji w części 83 – Rezerwy celowe pn. „Budowa sali koncertowej przy ulicy Grochowskiej w Warszawie na potrzeby Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz modernizację zabytkowych obiektów” (wydatki majątkowe).

Nr.9. W części 77 – Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody z podatku od towarów i usług (dz. 756) o kwotę 250.000 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie nowej pozycji w części 83 – Rezerwy celowe na budowę hali widowiskowo-sportowej przy Stadionie Narodowym w Warszawie (wydatki majątkowe).

Nr.13. W części 77 – Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody z podatku od towarów i usług (dz. 756) o kwotę 200.000 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie nowej pozycji w części 83 – Rezerwy celowe pn. „Budowa Stadionu Lekkoatletycznego SKRA w Warszawie” (wydatki majątkowe).

I tak do oporu – zwiększyć podatek VAT, żeby pobudować inwestycje z listy żądań posłów opozycji.
Następny zestaw poprawek dotyczy zmniejszenia funduszy na Kancelarię Prezydenta RP, kancelarie Premiera i sejmu - znowu na rzecz listy pojedynczych, niewielkich inwestycji. Ale mamy też inne kwiatki, oto znowu poseł Szczerba:

Nr.102. W części 13 – Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu zmniejszyć wydatki o kwotę 10.000 tys. zł w jednostkach podległych Instytutowi Pamięci Narodowej (rozdz. 75112, wydatki bieżące jednostek budżetowych), z przeznaczeniem na utworzenie nowej pozycji w części 83 – Rezerwy celowe na Narodowy Program Chorób Mózgu prowadzących do otępienia – badania naukowe (wydatki bieżące).

Teraz już wszyscy wiedzą, na czym polega numer? I dlaczego PiS zblokował te poprawki? Proste - wszystkie dotyczące zwiększenia VAT – do kupy i won, wszystkie dotyczące zmniejszenia funduszu IPN – do kupy i won. Itd., itp. A banda idiotów medialnych po prawej żąda kroku w tył dla poprawienia atmosfery...
Mam propozycję dla PiS – pokazać te wszystkie poprawki, podliczyć i zaproponować podniesienie VAT na życzenie opozycji. Po czym oczywiście to uwalić. Nie gadać z tą bandą, bo nie ma o czym, natomiast pokazać wszystkim, że opozycja żąda podniesienia podatków, żeby sobie dalej swojaki mogły kraść na swojskich inwestycjach.
I niech to wszyscy zobaczą! 

http://orka.sejm.gov.pl/
Druki8ka.nsf/0/615575F38B66F587C1258080004B1659/%24File/1094.pdf

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [15:04] - eska | Link:

Cd.
Jak to przeczytałam wszystko na druku sejmowym, to mi autentycznie ciśnienie skoczyło! Dlaczego od trzech tygodni trwa chryja i nikt nigdzie nie wyjaśnił, od czego zaczęła się ta chryja ????

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-01-2017 [05:07] - ExWroclawianin | Link:

No wlasnie, czyli "Dobra zmiana" powinna objac takze prawicowych dziennikarzy czy nocnikarzy juz mi sie myli....niestety upada na naszych "oczach" etos prawdziwego dziennikarza.....na rzecz nocnikarza!

Obrazek użytkownika WESOŁY TROLL WANIA

11-01-2017 [08:14] - WESOŁY TROLL WANIA | Link:

Można by postawić inne, jeszcze banalniejsze pytanie - dlaczego nie zakończono protestu ROTACYJNEGO prostszą metodą, bez używania siły - wystarczyło wszystkich z Sejmu wypuszczać (nikogo nie zatrzymujemy, każdy ma prawo wyjść itp.), ale nikogo nie wpuszczać, z dostawcami pizzy włącznie (bo Sejm nie obraduje, więc jest nieczynny).

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2017 [15:29] - Jabe | Link:

Obstrukcja parlamentarna jest stara jak parlamentaryzm. Jakoś sobie z tym dotąd radzono. Blokowanie mównicy, o ile mi wiadomo, zaczęło się przed odrzuceniem hurtem wszystkich poprawek, więc sugestie, że to był pretekst, są naciągane.

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [15:52] - eska | Link:

O ile pamiętam, to było przed odrzuceniem poprawek własnie w blokach i własnie do tego opozycja próbowała nie dopuścić, stąd te wygłupy Szczerby. Niemniej nikt tego publisi nie opisze fachowo, "nasi" wolą się podniecać plotami.

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2017 [21:47] - Jabe | Link:

Dodam jeszcze, że za cywilizowanych czasów posłowi nie wolno było przerwać. Mówił, ile chciał. Bywały maratony. I nikt nie histeryzował, że to zdziczenie obyczajów. To teraz jest zdziczenie. Z drugiej strony, marszałek w Izbie Gmin, o ile dobrze pamiętam, może wsadzić posła do kozy. I dlatego tego nie robi, że może. Tylko że całkiem możliwe, że taki ▇▇▇▇▇ zaraz by połowę posłów opozycji do tej kozy wsadził. Brak potrzeby obyczaju politycznego po obu stronach. Po pupach ich!

Czy nie wystarczyło zgłosić dalej idącą poprawkę, że np. dochody z VAT zmniejszamy o 1 grosz, i finito?

Obrazek użytkownika JacekB

09-01-2017 [15:41] - JacekB | Link:

"Mam propozycję dla PiS – pokazać te wszystkie poprawki, podliczyć i zaproponować podniesienie VAT na życzenie opozycji. Po czym oczywiście to uwalić. Nie gadać z tą bandą, bo nie ma o czym (...)"

Święte słowa ;)

PiS (i dziennikarze) nie pokazuje "od podszewki" wszystkich opozycyjnych zarzutów i pomysłów.
A budżet jest uchwalony. Koniec, kropka!

Raz - powaga Sejmu, prawo, racja i wskazanie na przyszłość, czy absurdalnymi i bezprawnymi działaniami można coś wymusić?
Dwa - co PiS zrobi, gdy znów zacznie się blokada np. po 156 poprawce?

Serdecznie pozdrawiam.

PS Prezydent podpisał. Na edukacji i jej problemach się nie znam, ale skoro reforma jest potrzebna, to im szybciej nastąpi, tym lepiej. Dyskutować można w trakcie jej realizacji, a niezadowoleni zawsze będą.

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [15:57] - eska | Link:

Wiedziałam, że podpisze - ale zawszeć to lepiej poprzeć i wyjaśnić, zanim "nasi" znowu zaczną się wymądrzać.

Naprawdę, jak słuchałam wczoraj bodajże pana Muchy z GP w tej TVP, to mało nie rzuciłam czymś w telewizor! Podobnie u Ziemkiewicza - idiotki "panieńki" bredziły o consensusie itp.
Boże, za co nas pokarałeś zarozumiałymi palantami także na prawicy? :))

Jeżeli zdecydują się na poprawkę budżetu ze strony senatu, to tak własnie powinna wyglądać - zwiększenie VAT dla zaspokojenia żądań opozycji. I zrobić z tego cyrk na cała Polskę.

Obrazek użytkownika Leonarda

09-01-2017 [16:45] - Leonarda | Link:

Witaj, dzięki za mrówcze opracowanie niewdzięcznego tematu - bardzo potrzebne. Idiotyzm kompletny te poprawki, widać od razu, że większość tego to widzimisię skierowane na obstrukcję i paraliż pracy rządu. Faktycznie nie wiadomo, co "nasi" publicyści robią, że tego kretyństwa jeszcze nie zanalizowali i nie przedstawili publiczności - bo część ludzi rzeczywiście może po prostu nie wiedzieć, o co chodzi (w końcu mało kto zajmuje się na co dzień budżetem) i potem będą myśleć, że to awantura dla awantury. Zgadzam się, że PiS powinien to po prostu przedstawić - wtedy będzie sprawa jasna - no i zakończyć te dywagacje o "kompromisie" (poza tym jaki "kompromis"? - przecież ustawy budżetowej nie można sobie tak o zmienić a tych poprawek to i tak nikt nie uchwali). Orientujesz się, jak to ma dalej wyglądać? Budżet podpisany, to obowiązuje. A te poprawki? Będą sobie teraz siedzieć i po kolei debatować nad tą twórczością?
Serdecznie Cię pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [17:27] - eska | Link:

Budżet musi być klepnięty przez senat, a jeszcze nie jest.

A to żadna mrówcza praca, wystarczyło poszukać odpowiedniego druku na stronach sejmu, nie wiem, dlaczego nikt tego nie zrobił, informacja leży jak zwykle...

Mastalerek, wróć.....:)))

Obrazek użytkownika Mona

09-01-2017 [18:06] - Mona | Link:

Nooo...Szkoda Masty. Czy ktoś wie, co właściwie się z nim dzieje?

Obrazek użytkownika favorita

09-01-2017 [17:12] - favorita | Link:

Trochę się gubię - czy to dobrze, że PiS wyciąga rękę do tej hołoty? Zasłużyli sobie co najmniej na kary finansowe za ten cyrk w Sejmie... Może chce ich wybadać? Nie jestem zachwycona tym ruchem, wolałabym politykę "ani kroku w tył", ale ufam, że to będzie w ogólnym rozrachunku dobre posunięcie.

Jakiś plan w tym musi być, na razie wychodzi rozbicie opozycji na dwa obozy - radykalny i koncyliacyjny -, ale mam wrażenie, że to tylko efekt uboczny działań JK, a właściwy cel/powód jest inny. Jaki? Tłumaczenie tego skuteczną mediacją Kościoła jakoś do mnie średnio przemawia, a w ogóle to po co tam Kościół się wmieszał???

Dziwne rzeczy się dzieją, coś się musi nieźle kotłować za kulisami, bo te treści oficjalno-medialne jakoś słabo trzymają się kupy.

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [17:24] - eska | Link:

Na razie to wygląda na starą grę w dobrego i złego policjanta - ale co z tego wyniknie, to nie wiem. Wydaje się, że PiS gra na rozbicie opozycji, ale z drugiej strony są terminy ustawy budżetowej. Zobaczymy....
Moim zdaniem złe jest to, że ludzie nie wiedzą, co chodzi z tym budżetem. Jakby wiedzieli, to PiS mógłby grać ostrzej. Niestety, media prawicowe są równie głupio prowadzone jak te lewicowe, czyli trwa nawalanka zamiast racjonalnej informacji.

Obrazek użytkownika favorita

09-01-2017 [19:23] - favorita | Link:

Zależy też, co hołota szykowała na 11-ego, Kamiński już pewnie wszystko wie :-) Może JK chciał po prostu rozbroić jakąś paskudną bombę?

Dziwne, jak Rysiek nagle spuścił z tonu, gada już jak nie przymierzając Kosiniak... Rozjemca się znalazł.

Obrazek użytkownika favorita

09-01-2017 [19:40] - favorita | Link:

Zależy też, co hołota szykowała na 11-ego, Kamiński już pewnie wszystko wie :-) Może JK chciał po prostu rozbroić jakąś paskudną bombę?

Dziwne, jak Rysiek nagle spuścił z tonu, gada już jak nie przymierzając Kosiniak... Rozjemca się znalazł.

Obrazek użytkownika MAUR

10-01-2017 [12:02] - MAUR | Link:

Kary finansowe to za mało.
Na pewno sprzeniewierzyli się przysiędze/ślubowaniu posłów. W Wariancie hard - ich mandaty powinny być wygaszone a naich miejsce wejść kolejni z ich list partyjnych. Ten wariant nauczy wszystkich i po wsze czasy zachować jakiś minimalny poziom kultury politycznej.
Złamali też prawo karne i powinni ponieść odpowiedzialnosć taką jaką prawo przewiduje na takie okloliczności.

Tyle, że dostrzegam pozyteczność obecnej sytuacji dla rządzących. Bo mają wyjątkowy prezent w postaci procesu samounicestwiania się opozycji. Dla Polaków to spory dyskomfort bo widzą, że ich interes nie jest brany poważnie przez nikogo.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-01-2017 [17:19] - krzysztofjaw | Link:

esko
Masz jakiś kontakt do "pisiaków", bo może warto byłoby im podrzucić ten tekst a pomysł z VAT-em jest przedni :)
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [18:02] - eska | Link:

Podrzuciłam do Ronina, nic więcej nie mogę zrobić.
Wrzucaj na fejsa albo na twitt - do ważnych osób, ja nie mam tam kont.

Obrazek użytkownika Mona

09-01-2017 [17:59] - Mona | Link:

Nawet przez moment nie zakładam dobrej woli. Bez KOD-ziarstwa będzie znacznie trudniej, ale uchwalony budżet to kamień u szyi Nowoczesnej.Podejrzewam kolejny przekręt z kolejną awanturą.
Chyba, że naprawdę sami dostali cyk-cyk cykora - jak ten cyrk jest odbierany w kraju i za tą granicą, gdzie jeżdżą płakać i prosić o "bratnią pomoc". No i obejrzeli sobie aktualne sondaże.Zobaczymy!

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [18:12] - eska | Link:

Ja też zastanawiam się tylko nad tym, jaki jeszcze numer wytnie to opozycyjne badziewie

Obrazek użytkownika eska

09-01-2017 [19:02] - eska | Link:

Napisałam komentarz i znowu wcięło - tutaj można zgłupieć z tymi komentarzami :)
Powtórzę - tez się boję, żeby to opozycyjne badziewie znowu czegoś podłego nie wymyśliło.

Obrazek użytkownika fritz

09-01-2017 [19:59] - fritz | Link:

Czasami sa spore opoznienia w pokazywaniu komentarzy.

Moze redakcja to przymysli bo poniewaz w wyniku sytuacji z salonem 24 ma NaszeBlogi maja duza szanse ale pod warunkiem ze komentarze beda sie szybko pokazywac.

Obrazek użytkownika admin

09-01-2017 [20:10] - admin | Link:

Komentarze są moderowane. Taki model jest na NB. Jeśli ma być szybciej, możemy wprowadzić komenty przez Facebooka, kiedy to zarejestrowany z imienia i nazwiska użytkownik będzie brał odpowiedzialność za swoje wpisy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-01-2017 [23:08] - Imć Waszeć | Link:

Można to zrobić inaczej i zamiast nabijać kabzę lewackiemu FB, po prostu samemu zbliżyć się do standardów tego rodzaju portali społecznościowych. Można wprowadzić po prostu grupy użytkowników, którymi będzie zarządzał moderator i które będą się same pilnowały. Na przykład grupy: Angels (za PIS), Devils (anty PIS), Beginners (np. <5 postów w ogóle), Comets (<5 na miesiąc), Trolls (jak widać) itp. Grupy główne jak A i D mogłyby same oceniać, kto może do nich należeć, a kto nie zasługuje: łapka w górę lub w dół pod komentarzem; oceniamy tylko swoich i nowych; A i D widzą tylko oceny swojej grupy; nowi widzą obie. Nie musi to być struktura płaska i np. A+D mogłyby znaleźć się w większej grupie Known_users, B+C w Guests, a T na indeksie w grupie Hell, czyli zawsze do sprawdzenia. Wtedy post członka grupy pod postem innego członka grupy mógłby wchodzić bez czekania, ale z dodatkowym linkiem "zgłoś". Po zgłoszeniu przez przeciwnika rozstrzyga się konflikt pomiędzy grupami - regulamin A, po zgłoszeniu w ramach grupy - regulamin B, celowe łamanie regulaminów (regulamin C) powodowałoby automatyczne zaklasyfikowanie do T. Po odsiedzeniu swojego w Hell, klient znów trafiałby do G, a w razie klęski resocjalizacji Kick Out!. Taka struktura pozwoliłaby zamieszczać jakieś 90% postów natychmiast po opublikowaniu.

Nie polecam nikomu metod rejestracji przy użyciu imienia i nazwiska, jeśli baza użytkowników nie jest chroniona silnym szyfrowaniem zarówno na serwerze, w transmisji, jak i w komputerze klienta. Do wykradania tych informacji służą złośliwe skrypty na setkach tysięcy stron WWW. Do tego wykradana jest geolokalizacja, adres e-mail itp. Brakuje tylko PESELu, żeby się obudzić z hipoteką na dom. Już sam email wystarczy do wyrejestrowania z wielu usług lub wmanewrowania w złośliwe usługi (tak też kradną konta), a co dopiero nazwisko i adres. Jeżeli Pan nie wierzy, to proszę uruchomić Google Maps :) i to nie zależy, czy Pański numer jest w sieci lokalnej, czy nie. Google węszy do skutku.

Obrazek użytkownika eska

10-01-2017 [01:03] - eska | Link:

Ratunku! Nie strasz, człowieku, tym fejsbukiem, przecież własnie dlatego wszyscy zwiali z S24 i przychodzą tutaj!
To miał być żart? Chcesz, żebym zawału dostała? :))

Obrazek użytkownika fritz

09-01-2017 [19:57] - fritz | Link:

Proste - wszystkie dotyczące zwiększenia VAT – do kupy i won, wszystkie dotyczące zmniejszenia funduszu IPN – do kupy i won. Itd., itp. A banda idiotów medialnych po prawej żąda kroku w tył dla poprawienia atmosfery...

*** Bingo !!

Obrazek użytkownika twardek

09-01-2017 [20:59] - twardek | Link:

Tak dla odprężenia, pisze Pani:
"Oto znowu poseł Szczerba....Rezerwy celowe na Narodowy Program Chorób Mózgu prowadzących do otępienia – badania naukowe (wydatki bieżące)."
---
Zdaje się, że p. Szczerba jest osobiście zainteresowany postępem medycyny w tym zakresie i tą poprawkę można by mu odpuścić !
Tak na poważnie, to dziwię się, że autorzy budżetu do tej pory nie "spłętowali" w ten sposób tej sprawy publicznie .

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-01-2017 [20:59] - zbieracz śmieci | Link:

Esko,300 poprawek ale kiedyś mieli kilka tysięcy,furmanka dowieżli do Sejmu.
Po co im to ,nieuchwalenie budżetu to w perspektywie przyspieszone wybory,po drugie gdyby dopuścić do ich zgłaszania to darmowa reklama dla posłów opozycji którzy mieliby by okazje pokazać się swoim wyborcom jak o nich dbają domagając się czegoś tam z budżetu a wraży PIS jak widzicie i rozumicie nie chce wam dać a ma bo kisi dla swoich .
Szejnfeld to może ryczeć co chce bo sobie siedzi w PE i kasiorę tłucze za friko,ale ci co na miejscu to muszą dbać o siebie i po cichutku ,chociaż gromko zwijają pucz bo ostatnia rzeczą jaką sobie życzy opozycja to przyspieszone wybory, żadnej gwarancji ,że ktoś z nich wejdzie do sejmu.Sondaże ,kredyty no i gdzie wracać .
Masz racje ,że trzeba z takimi informacjami dotrzeć do wszystkich niezależnie po której stronie barykady ale w jaki sposób...!?
Portal w internecie ,nie trafi do wszystkich ale wąskiego grona które i tak jest kumate,kanał TV w kablu bez seriali i rozrywki
pies z kulawą nogą nie zajrzy .
Masz racje ,ze każda poprawka to wzrost VAT ale jak dotrzeć z tym do wyborców !?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-01-2017 [21:53] - Imć Waszeć | Link:

Ostatnio widziałem jak w publicznej TV ci dwaj

https://www.youtube.com/watch?...

nabijali się z ministra Macierewicza. Wyraźnie nie mają pomysłów. Niech PIS zaproponuje im ponabijanie się z ciamajdanu, poprawek i nawet zapłaci.

Obrazek użytkownika gorylisko

10-01-2017 [00:39] - gorylisko | Link:

czy ktoś tu miał jakieś wątpliwości o co chodzi z tymi poprawkami ?? co do dalszych działań schetyna zdaje się jutro przyjdzie do siebie i klepnie wsystko co mu kaczor pokaże... żadnych numerów już nie będzie US Army w drodze... to nie przypadek, że żołnierze jednostek specjalnych wylądowali we wrocku własnie, mateczniku schetyny i celu nr jeden dla "odzysku" przez szkopów, moim zdaniem to lądowanie ma pokazać szkopom, my tutaj już jesteśmy... poza tym, moim zdaniem całe to towarzycho ma portki pełne strachu bo ()uuujnia nie krzyknie słowa w ich obronie... ładnie przyklepią wszystko co im się pokaże... ujazdowski będzie błagał o powrót w szerego PiS ;-) ale najbardziej zabawne może być śpiew owsiaka o wazelinie, Kaczyńskim czy Prezydencie Dudzie... nie wykluczam rzeki wazeliny... ale to nic nie da... gość wyląduje za kratami za malwersacje i za czyny różne...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-01-2017 [04:45] - ExWroclawianin | Link:

100/100

Wlasnie o tym napisalem w komentarzu na panski artykul. Hey....

Pozdrawiam z USA

Obrazek użytkownika K.W.

10-01-2017 [01:42] - K.W. | Link:

Trzeba jasno mówić
Opozycja chce podnieść podatki.
Na samym vacie chcą uzyskać 6 mld zł.
Tymczasem gardłują, że PiS nie obniża podatków.

Obrazek użytkownika MAUR

10-01-2017 [11:52] - MAUR | Link:

Nie ma Pan dzisiaj humoru czy jak?
Żeby też straszyć "pejs-zbukiem" od rana.:)
Proponuję raczej pomyśleć jak wykorzystać wyjatkową okazję by ten ten portal wywindować na TOP.
Zaglądam od czasu do czasu na S24. Zupełnie poważni Autorzy mówią czego im brakuje, co im zostało zabrane. Jak Pan doda im to tutaj to raczej ich przyciągnie.
Oni też tu zaglądają. Siłą przyciagającą jest własnie możliwość interakcji pomiędzy dyskutującymi i decydowanie przez autora o dopuszczalnym poziomie dyskusji. To chyba nie jest jakiś nadmierny wymóg?

Można o tym podyskutować. Wrzuci Pan temat jako Admin, z koncertu życzeń wybierze Pan realne, nad mniej realnymi podyskutujemy technicznie - i może coś z tego wyjdzie.

Np. Pan jako Admin winien mieć wgląd w pełne dane personalne Uzytkowników. Użytkownik rejestrujący się bez pełnych danych niech sobie dalej bierze udział w dyskusji o ile zachowuje minimum standardu przyzwoitości.Z czasem Użytkownik może otrzymać status zaufanego i wówczas jego komentarzy nie będzie potrzeba moderować. Notki - tu nieco inna sprawa. O tematyce decyduje właściciel portalu i tak powinno pozostać. Może warto nad tym pomyśleć?...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-01-2017 [16:07] - zbieracz śmieci | Link:

Jestem tu od dawna i było tu i tłumnie i ciekawie ale się rozmyło.
Tak się porobiło ,że kilka razy musiałem robić operacje plastyczna i nawet zmienić odciski palców aby nie być rozpoznanym,
do odcisków palców byłem szczególnie przywiązany bo były popularne w policjach w wielu krajach.
Jak nie trafiłeś z notka albo komentarzem w poglądy admina jakie obowiązywały na daną chwile to już po tobie ,ban albo robienie głupka z tego co nie kumał co to jest etap.
Niby cel wspólny ale nie po linii.
Była okazja i chyba dalej jest aby przyszli ci z salonu ale to nie od nas zależy i bez ściągnięcia za sobą trolli czy zadaniowców którzy teraz tam z głodu zdychają.
Komentować możesz też w dziale Opinie ,bywa ciekawie a i piszący tam wchodzą w dyskusję ,no nie wszyscy ale większość tak.
PS.Drogi Adminie o twarzy tak strasznej ,że aż niewymownej,ja odszedłem z salonu bo nie chciałem wyjść na głupka sprzedanego jak bydle robocze pejsowatym i tyrać dla janke {obojga],pejsowaci dla zysku sprzedali dane osobowe władzą Chin wszystkich co tam negatywnie się o nich wypowiadali i jak władze dostały ich dane to powsadzali ich do obozów ,teraz komuchy w Chinach już sami cenzurują fejsbuka za zgodą właścicieli.
U nas zaczęli działać podobnie oddając cenzurowanie lewactwu a na te trzy rzeczy mojej zgody nie ma .
Nie wstydzę się ani swojego nazwiska ani miejsca zamieszkania ani tego kim jestem ale na pewno nie podam swoich danych ani poglądów

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-01-2017 [16:23] - zbieracz śmieci | Link:

Esko,pozwoliłem sobie na przywołanie twojej notki u Kużmiuka i Arciszewskiej bo faktycznie szlag może trafić!

Obrazek użytkownika eska

10-01-2017 [17:29] - eska | Link:

A proszę bardzo, to tez do nich pretensja o brak rzetelnej informacji.