"Ucho prezesa", czyli kto się boi satyry?

  Robert Górski zasłynął jako twórca Kabaretu Moralnego Niepokoju, dobrze przyjętego przez widzów TVP2.  W roku 2016 zrezygnował jednak ze współpracy z TVP uzasadniając to tak:

 "- Sami wynieśliśmy się stamtąd, choć niekoniecznie na własną prośbę. Po prostu kilku decydentów określiło rozrywkę, jaką dostarczał m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, jako mało ambitną. No to jak nie, to nie, nic na siłę. Zresztą gołym okiem widać, jaki bałagan panuje w TVP. Lepiej się od tego trzymać z daleka - wyjaśnia Robert Górski." {TUTAJ}.

 Dzisiaj [8.01.2017] w portalu Wirtualnemedia.pl {TUTAJ} ukazał się wywiad, jaki z Robertem Górskim przeprowadził Jacek Kowalski.  Tytuł rozmowy brzmiał: "Robert Górski: Teraz nikt nie chce śmiać się z władzy, więc ja spróbuję".  Górski uskarża się:

 "Byłem w kilku telewizjach, zrobiliśmy solidne rozpoznanie. Proponowaliśmy im "Ucho prezesa", ale nikt tego nie chciał, rozmowy kończyły się na pierwszym spotkaniu i prezentacji materiału. Nikt się już potem z reguły do nas nie odzywał. Nie wiem dlaczego nie byli zainteresowani, nie będę snuł domysłów. Stwierdziliśmy więc, że najbardziej nam się opłaci wystąpić z pozycji autorskiej, samemu to napisać, wyprodukować, zatrudnić aktorów i zamieścić to w sieci.

  Według Wirtualnemedia.pl:

 "Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, przygotowuje na najbliższy poniedziałek, 9 stycznia, dwa pierwsze odcinki miniserialu "Ucho prezesa". Będzie to opowieść o tym, co dzieje się w gabinecie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. W prezesa wcieli się Górski, a całość będzie można obejrzeć wyłącznie w internecie.".  Zwiastun serialu jest zamieszczony w wywiadzie.  Górski mówi także:

 "Pomyślałem sobie: tak wiele zmieniło się wokół, więc chyba czas zagrać prezesa. Grałem przez długi czas Tuska, trzeba spróbować Kaczyńskiego. Przecież ostatecznie mam do tego prawo, prawda? Wykonuję taki zawód a nie inny, więc dlaczego nie mam śmiać się z władzy? Nikt będący przy zdrowych zmysłach nie przypisze mnie przez to do jednej opcji politycznej, bo śmiałem się już z różnych opcji. Przy czym zaznaczam, że tutaj nie chodzi o szydzenie z PiS, a raczej o zdrowy śmiech, o rozładowanie tej ciężkiej, obezwładniającej atmosfery w kraju, która już fizycznie zaczyna nas wszystkich dusić.".

  Całą tę sprawę skomentował Rafał Ziemkiewicz na Twitterze:

 "Żadna telewizja nie chciała Górskiego parodiującego Jaro Dla mediów państwowych politycznie niewygodne, dla prywatnych zbyt inteligentne?" {TUTAJ}.

 No cóż - niechęć ze strony TVP może tłumaczyć przytoczona na wstępie do tej notki wypowiedź  Roberta Górskiego.  Co zaś do mediów Antypisu....  Zwiastun "Ucha prezesa" pokazuje, że żarty Górskiego są łagodne, zbyt łagodne dla Antypisu przyzwyczajonego do "kurdupli", "PiSd", "PiSuarów" i podobnych wiców.  Górski znalazł się w sytuacji faceta, który podszedł do dwóch okładających się cepami gości i próbuje jednego z nich połaskotać piórkiem.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

08-01-2017 [19:11] - Zunrin | Link:

Hmm z artykułu nie wynika, że były prowadzone rozmowy z TVP. A przydałoby się to potwierdzić, bo w ciągu ostatnich kilku dni widziałem zapowiedzi z robioną atmosferą serialu zakazanego.
A zwiastun taki sobie.

Obrazek użytkownika eska

08-01-2017 [19:20] - eska | Link:

Obejrzałam zwiastun, uśmiałam się jak norka :)
Robert Górski powinien pójść wprost do Prezesa, inaczej nikt go nie weźmie, ani z lewej ani z prawej strony :))))

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2017 [20:15] - Jabe | Link:

Nie musi iść, jeśli ma ucho.

Obrazek użytkownika szara_komórka

08-01-2017 [19:45] - szara_komórka | Link:

Chałtura.
Płaski dowcip.
Nie ma się czym podniecać, że telewizje nie chcą tego kupić.
Pasuje do disco-polo.

Obrazek użytkownika Terma

08-01-2017 [21:04] - Terma | Link:

Bez przesady - w porównaniu do normalnego poziomu KMN, zwiastun wypada całkiem nieźle. Trochę więcej wysiłku w podróbkę wymowy Kaczyńskiego, bo jedynie chwilami przypominała oryginał. Poza tym oszczędny i nawet chwilami zabawny.

Kabarety to generalnie od lat rozpacz, co jakiś obejrzę, dochodzę do wniosku, że straciłam poczucie humoru.

Obrazek użytkownika JJC

08-01-2017 [21:17] - JJC | Link:

Obecna atmosfera w kraju kogoś obezwładnia? A niby dlaczego? Bo opozycja nie wydaje sie być obezwładniona, skoro dopuszcza się nawet fizycznej agresji w parlamencie i na ulicach. TVN nadal bez przeszkód kłamie i ogłupia mniej rozgarniętych obywateli. Więc w czym rzecz? Zagrożone są jakieś wolności?
Intencje wesołka Górskiego są jasne - wspieranie "obrońców demokracji", a humorek prezentuje kiepski. Do TVP nie powinien być angażowany.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-01-2017 [21:19] - zbieracz śmieci | Link:

Kiedy byli jeszcze razem i zespołem to był jeden z lepszych kabaretów ,jak Górski poszedł na swoje to było cos innego ,za bycie wśród gnid to trzeba się skurwić i nie raz i nie dwa,tam nie ma nic za darmo.
To jeden z tych co nie przewidzieli mądrości etapu do ostatniego dnia a dziś płacz.
Do szału mnie doprowadza widok neonówki w TVP2 i kunia polskiego -polsat to dobre dla nich miejsce.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-01-2017 [21:40] - zbieracz śmieci | Link:

Kiedy byli jeszcze razem i zespołem to był jeden z lepszych kabaretów ,jak Górski poszedł na swoje to było cos innego ,za bycie wśród gnid to trzeba się skurwić i nie raz i nie dwa,tam nie ma nic za darmo.
To jeden z tych co nie przewidzieli mądrości etapu do ostatniego dnia a dziś płacz.
Do szału mnie doprowadza widok neonówki w TVP2 i kunia polskiego -polsat to dobre dla nich miejsce.

Obrazek użytkownika PDP

09-01-2017 [12:24] - PDP | Link:

Szczerze mówiąc mało mnie to interesuje co powie Górski. Od dłuższego czasu tych kabaretów nie da się w TVP oglądać ze względu na naprawdę żenujący poziom żartu i ogólny przesyt tym zjawiskiem. Dotyczy to również KMN.

Mnie na tę chwilę w zupełności wystarczy błazenada Petru-erudyty, alimenciarza i Shreka.
Tego nie da się przebić.

Obrazek użytkownika JacekB

09-01-2017 [15:15] - JacekB | Link:

"Dla mediów państwowych politycznie niewygodne, dla prywatnych zbyt inteligentne?"

Raczej zbyt łagodne. Jest też niebezpieczeństwo wzbudzenia sympatii - nikt przecież nie jest doskonały ;)

Zobaczymy jak to się rozwinie. Wcześniej czy później jakiś trend pewnie się pojawi - oby nie.

Serdecznie pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Zunrin

09-01-2017 [16:05] - Zunrin | Link:

Widziałem oba odcinki. Pierwszy - niektóre fragmenty takie sztuczne, że aż razi, ogólnie taki sobie. Drugi - normalnie bomba. Jak się skupili na samej akcji i tekstach ("ja jestem tylko szeregowym posłem" ma szansę wejść do słownika potocznego), to boki zrywać.

Obrazek użytkownika Dorota M

09-01-2017 [19:53] - Dorota M | Link:

Nie powinien sie przerzucać z Tuska na kogo innego. Tusk wraca do gry. To o wiele bardziej nośny temat :)