Sejmowa szopka

Kreślę słowa w drugi dzień świąt. Ten radosny czas powoli (niestety) dobiega końca. Magia, która towarzyszy tym szczególnym dniom, za chwilę będzie już tylko przeszłością, wspomnieniem czasu spędzonego w rodzinnym gronie.
Nie wszystkim było jednak dane zasiąść, wśród najbliższych, przy wigilijnym stole: jedni pełnili służbę, inni z własnego wyboru okupowali salę plenarną Sejmu. Mam niejaką satysfakcję, że tam - przy stole - posłowie, którzy na co dzień odcinają się od Kościoła (Kamila Gasiuk-Pihowicz "polonistka, ateistka, euro entuzjastka") celebrują chrześcijańskie święto!!! Na stole wystawiono świeczkę nagrobną (o ile dobrze dostrzegłam) oraz pasztet przygotowany przez zwolenników KOD, ale jeżeli w "Rozmowach kontrolowanych" w Wigilię towarzysze oficerowie mogli dzielić się jajkiem wielkanocnym, to dlaczego niektórzy posłowie opozycji totalnej nie mogą w dzień narodzenia Pana konsumować pasztet przy blasku nagrobnej świecy!? Smacznego.
Przed Sejmem "tłum" - jak chce TVN24 - zwolenników KOD (raptem kilkadziesiąt osób) pod wodzą Róży Marii Barbary Grafin von Thun und Hohenstein śpiewała kolędy. Bajeja by tego nie wymyślił. To nawet nie wyglądało jak parodia świąt, to była parodia świąt!
Mieliśmy do czynienia nie tyle co z opozycją totalną, co opozycją kieszonkowo - śmieszną, która działa - wprost- na rypmpał z gracją członków gangu Olsena.
Opozycja chce blokować parlament do 11 stycznia br, a co się stanie kiedy marszałek Kuchciński, nie zechce przeprowadzić reasumpcji głosowania nad budżetem? Nie można wykluczyć, że PO i .Nowoczesna będą okupywać Sejm do skutku. Proszę bardzo, jeszcze trzy lata mogą przebywać na miejscu marszałka i mównicy. A później trzeba będzie zwinąć manatki i wracać do domów. Mam nadzieję, że za czas nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy nie otrzymają wynagrodzenia, o co do pana marszałka niniejszym wnioskuję. Jednak czy opozycja, widząc mizerotę swojej akcji, złoży broń? Obawiam się, że nie. Nie w ich interesie jest zakończenie konfliktu, z którego wyjdą osłabieni. Dlatego też (obawiam się) wezwą swych sympatyków, by ci wyszli na ulice. Jak mawiał znajomy dziennikarz, nic tak dobrze nie robi informacji jak krew niewinnie przelana. Źle się bawicie Polską, oj źle.
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

27-12-2016 [18:51] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Polonistka, ateistka, euro entuzjastka - he he ta myszka to moja ulubienica :)

Ja tam zacieram rece na dalsze odcinki tego spektaklu. Komedianci sa naprawdę niezli.

Obrazek użytkownika Lektor

27-12-2016 [21:08] - Lektor | Link:

Ty tam, piszesz to serio, czy znowu się wyglupiłeś ?

Obrazek użytkownika gorylisko

27-12-2016 [20:17] - gorylisko | Link:

Szanowna Pani
znowu muszę stanąć w obronie ciamajdowatego gangu Olsena...to są skąinąd ciamjdowaci gangsterzy... a tutaj mamy wyrachowane typki które w obliczu klęski stają się tyleż śmieszni co grozni... bardzo proszę nie obrażać Olsena i jego gangu...

Obrazek użytkownika Lektor

27-12-2016 [21:06] - Lektor | Link:

Pani Doroto, pisze pani „ a co się stanie kiedy marszałek Kuchciński nie zechce przeprowadzić reasumpcji głosowania nad budżetem ?”. Pani kochana, no kto jak kto, ale pani powinna wiedzieć najlepiej, że budżet został przegłosowany zgodnie z prawem, a zatem nie może być powtórnie głosowany.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-12-2016 [22:41] - Marek1taki | Link:

Jak ktoś nazywa V kolumnę na POsadach pOSŁÓW opozycją, a ich biwakowanie w gmachu parlamentu okupacją, to sam robi za tubę ich propagandy. To jak nazywanie międzynarodówki terrorystycznej migrantami z Syrii.