Nie ma mowy o asymilacji

Kolejny zamach terrorystyczny, tym razem w Berlinie. Prawdopodobnie jego pierwszą ofiarą był Polak - Łukasz Urban, kierowca ciągnika, który (co podają media niemieckie) próbował zapobiec tragedii. Pan Łukasz osierocił syna, zostawił żonę...Patrzę na Sejm, a tam protestujący posłowie Platformy Obywatelskiej, tak tej samej formacji, która jeszcze nie tak dawno chciała ściągnąć nam na głowę tysiące imigrantów - solidaryzują się z ofiarami zamachu w Berlinie. Nie wierzę własnym oczom! Oni naprawdę nie widzą związku pomiędzy przyczyną a skutkiem! Żeby przypodobać się Angeli Merkel chcieli nas twórczo "ubogacić"! "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić" - powiedział do rządu Ignacego Daszyńskiego marszałek Józef Piłsudski. Pasuje jak ulał do totalnej opozycji, która chce przeprowadzić w Polsce ciamajdan. Jednak nie o tym, tzn. nie do końca chcę o tym pisać. Otóż przeczytałam ostatnio taką oto wiadomość: "Najnowsze statystyki dotyczące zatrudnienia w Niemczech osób, które złożyły wniosek o azyl wskazują, że jedynie 3 proc. przybyszów podjęło pracę zarobkową. Spośród 1,2 mln osób spoza Unii Europejskiej, które wypełniły wniosek azylowy, zawodowo pracuje zaledwie 34 tys. Jak podkreśla Joachim Moeller, dyrektor Instytutu Badań Rynku Pracy i Zatrudnienia, większość z pracujących azylantów to Syryjczycy, Irakijczycy, Nigeryjczycy oraz Afgańczycy. Moeller przyznał, że integracja na rynku pracy jest i będzie bardzo trudna". Rozumiecie państwo - jedynie 3 PROCENT IMIGRANTÓW PODJĘŁO PRACĘ ZAROBKOWĄ! To oznacza, że 97 procent imigrantów żyje na koszt niemieckiego podatnika. Trzeba mieć kompletną pustkę w głowie, by zafundować sobie taki "pasztet". Jeden z moich znajomych, który absolutnie nie jest sympatykiem PiS (a wręcz przeciwnie), po zamachu w Berlinie powiedział, że następnym razem, gdy tylko pomyśli o poparciu dla PO lub .Nowoczesnej, odetnie sobie prawicę. Nikogo nie namawiam, by cokolwiek sobie odcinał, apeluję jednak o włączenie funkcji myślenia. Istnieją takie procesy, których jeszcze nikt nie przetestował - wówczas podejmujemy ryzyko. W pozostałych przypadkach możemy uczyć się na doświadczeniach innych. Wystarczy na podstawie dostępnych informacji prawidłowo przeprowadzić prostą analizę. I teraz powstaje pytanie czy PO i .Nowoczesna nie potrafią przeprowadzić łatwego równania, czy też w imię dopuszczenia do pańskiego stołu (narracja, że jak będziemy solidarni z UE, to zajmiemy ważne miejsce w procesie decyzyjnym) godzili się na możliwość, że do takich ataków jak te w Nicei i w Berlinie, dojdzie w przyszłości w Warszawie? Oczekiwałabym od polityków PO i .Nowoczesnej jakiejś refleksji w tej kwestii, jednak zdaję sobie sprawę, że jest to raczej niemożliwe. Bo jak mogliby stanąć oko w oko z kanclerz Merkel i powiedzieć, że ma krew na rękach?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-12-2016 [13:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

I w związku z zamachem w Berlinie, Polacy mają akceptować każdy szwindel, każdy projekt ustawy, każdego cwaniaczka którego PiS zapragnie osadzić na wygodnym fotelu. Wszyscy na kolana przed Prezesem. Za niedługo każdego kto będzie miał inne zdanie niz obowiązujace nazwie się nie tylko gorszym sortem, lewakiem lub ubekiem.
Nowe hasło na 2017: nie chcesz rządów PiS jestes terrorystą.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

23-12-2016 [14:33] - StachMaWielkieOczy | Link:

Niemieckie elity zaczynaja dostrzegac do czego doprowadziła polityka otwartych granic.

Dla znających niemiecki ... bardzo ciekawa dyskusja z wydawca poczytnego tygodnika Focus .

Unangenehme Warheit "Nieprzyjemna Prawda"

https://www.youtube.com/watch?...

Helmut Markwort ..wydawca tego tygodnika mówi jak jest....

80% nowo przybyłych na których podobno liczył niemiecki przemysł jako ręce do pracy to ANALFABECI nie potrafiący pisać ani liczyć.
Nie potrafią obsłużyć klawiatury ... a w dzisiejszych czasach najprostsze maszyny wymagają umiejętności czytania i obsługi klawiszy .

Zamiast zawodu ... trzeba ich uczyć jak dzieci podstaw ... czytania i liczenia .... i to w obcym dla nich języku. O obcym alfabecie nawet nie wspominając.
To potrwa lata.... a w tym samym czasie te ponad milion nowych Niemcow ma darmowe ubezpieczenie zdrowotne.

Na te potrzeby niemiecki Bundestag SPLADROWAL po cichu tzw. rezerwy Kas Chorych . ... czyli zakosil 1,5 miliarda Eruro z rezerwy niemieckich ubezpieczeń zdrowotnych.
Oczywiście dokonano tego po mistrzowsku. podpinając w Bundestagu ten punkt do obrad na całkiem inne tematy. Wiec przeszlo to praktycznie niezauważone przez opinie publiczna

http://www.achgut.com/artikel/...

"Es wurde beschlossen, dass die medizinische Versorgung von Flüchtlingen aus den Ersparnissen der gesetzlich Krankenversicherten - der sogenannten Liquiditätsreserve des Gesundheitsfonds - bezahlt werden soll. Zu diesem Zweck sollen 1,5 Milliarden Euro aus der Liquiditätsreserve entnommen werden"

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-12-2016 [18:43] - rolnik z mazur | Link:

Markwort powiedział prawdę. Prowadzącej i reszcie lewackiego towarzystwa było to wyraźnie nie w smak. Wybory pokażą ( jeśli nie sfałszują )co się dalej będzie działo w Niemczech. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-12-2016 [16:06] - Kazimierz Kozio... | Link:

Jest Pani bardzo wspanialomyslna okreslajac targowiczan jako ugrupowania opozycyjne. zdrajcow wiesza sie na latarniach tak jak zrobili to Polacy 200 lat temu kiedy kryterium okereslajace zdrajce bylo oczywiste dla wszytkich.
Oni nie mieliby z nami najmniejszych skrupulow w razie kolejnego rozbioru RP przez Sowiety i Posthitlerowo. Trzeba sie przynajmniej zaczac interesowac mozliwoscia ustanowienia kary banicji.