PRÓBA SPARALIŻOWANIA POLSKI

Okolice Wigilli to czas niezwyczajny. Jak głosi wieść gminna – bydlęta zaczynają wtedy mówić ludzkim głosem. Ale po raz pierwszy zdarzyło się, żeby ludzie zaczęli nagle gadać jak bydlęta...

Tę nową tradycję ustanowiła nam dziś totalna opozycja, dążąc do niespotykanego, chamskiego zerwania głosowań w sejmie nad ustawą budżetową i dezubekizacyjną. Dlaczego akurat te ustawy znalazły się na celowniku PO-Nowoczesnej-PSL? Tego możemy się tylko domyślać. Uderz w stół, a nożyce się odezwą... Już zachowanie się na mównicy sejmowej posła Szczerby było niestandardowe... (Tak przy okazji – czy nie powinno się sprawdzać „świrujących” na mównicy posłów testerem na obecność narkotyków czy choćby zwykłym alkomatem?).

Sejmowy rokosz był starannie zaplanowaną akcją, z przygotowaną sceną i osprzętem (megafonizacja) przed budynkiem sejmowym. I z wyreżyserowanym „gniewem ludu” w wykonaniu czekającej w blokach startowych śmietanki KOD-owskich celebrytów. Podwójnie wkurzonych, bo zdeterminowany na zmiany PiS – mimo okupacji sali sejmowej – przeforsował jednak obie ww. ustawy w sali kolumnowej. W nieco bardziej kameralnym, choć mającym wymagane kworum składzie...

Reasumując: gratuluję zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości opanowania, a totalnej opozycji serdecznie współczuję z powodu niemożności sprowokowania bijatyki i przelewu krwi. Ani haniebne zachowania podczas pogrzebu Inki i Zagończyka, ani próby zawłaszczenia/zakłócenia Marszu Niepodległości, ani zadymy w trakcie miesięcznicy smoleńskiej czy obchodów 13 grudnia nie doprowadziły do żadnych aktów przemocy. Brak ran, siniaków, nawet głupiego zadrapania sprawia, że nie ma z czym biegać do Brukseli na skargę w sprawie budzącego się w Polsce faszyzmu. Nic. Null. Zero. I tylko mieszkańców z okolic Wiejskiej żal; kocia (KODzia?) muzyka manifestujących obrońców tego, co było nie pozwoliła im się wyspać...

Tu podpowiedź dla „totalniaków”: Następnym razem musicie się bardziej przygotować, panowie – i poharatać się sami. Albo zabrać ze sobą na kolejną zadymę wiadro czerwonego keczapu. Tertium non datur – prawdziwi Polacy to niespotykanie spokojny naród...

PS Ostatnie ekscesy „elyty” narodu spowodowało u mnie tęsknotę za prawdziwymi elitami, jakie utraciliśmy w wyniku działań wojennych i ubeckich represji. Z tomiku „Ja tu zostaję” przypominam wiersz na ten temat...

ODBUDOWA ELIT

Zawsze gdy myślę o nich, żałuję jak braci,

Poległych śmiercią nagłą w różnych krańcach świata.

Wspominam te miliony biednych ludzkich istnień,

Zabijanych bezkarnie przez nieludzki system.

Była to wszak ELITA spod orlego znaku –

Największych patriotów i dumnych Polaków;

Uczonych, pedagogów, artystów i kleru,

Inżynierów, żołnierzy, poetów, bankierów,

Szlachetnie urodzonych i rodaków prostych

Których łączyło jedno – oddanie dla Polski!

Brakuje nam dziś wielce ich wiary gorącej,

Umiłowania kraju (nad sprawy bieżące),

Żarliwego przesłania – że Polska ma przeżyć!

Nawet za cenę życia danego w ofierze...

Oni, choć wybrać mogli: iść z „narodem panów”,

Przed swastyką – jak folksdojcz – ugiąć swe kolana

Lub flagę białą skłonić przed sowieckim wojskiem

I – za czerwoną gwiazdę – sprzedać wiarę ojców,

Wbrew totalitaryzmom Ojczyznę wybrali!

A to już wystarczyło, by ich mordowali

I ścigali jak wilki... Po polach, po lasach,

By wykorzenić polskość, zmiażdżyć pod obcasem...

Gdy przestały już dymić nad Auschwitz kominy,

Gdy skonała Warszawa, Katyń zaparł winy,

Gdy cudem ocalonych w karcerach zamknięto,

A doły zapełniono ciałami „wyklętych” –

Powyłaziły zewsząd wredne kreatury,

Rozbiegły się po kraju niczym głodne szczury;

Opanowały wszystkie stołki i urzędy,

Nastał terror czerwony, czerwone obrzędy,

Zniewalanie umysłów i psucie młodzieży,

Zastraszanie większości – by ich kłamstwom wierzyć...

Dzisiejsi spadkobiercy czerwonych kałmuków

(Wyszkolone zastępy ich czerwonych wnuków),

Uwłaszczeni na krzywdzie polskiego Narodu

Sączą jad do umysłów patriotów młodych.

Dzielą... Kradną... Linczują maczetą-gazetą...

Zdradzają... Zniewalają... Rżą: „Róbta, co chceta!”

Wyszarpują ochłapy wspólnego majątku

Ci, co ciągle starego pilnują porządku...

Gdy sens chcemy przywrócić naszego tu trwania,

Nowych ELIT nam trzeba, nowego rozdania!

Pora znów siły zebrać, wskrzesić etos cały,

I od podstaw zaczynać: „Ktoś ty? Polak mały!”...

A z cyklu znalezione w sieci – ballada „ROK 966”.

Ku pokrzepieniu serc!

https://www.youtube.com/watch?v=qxK-hjNsSkc

 

GALERIA

zgoda buduje

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-12-2016 [10:58] - Jabe | Link:

„Dlaczego akurat te ustawy znalazły się na celowniku PO-Nowoczesnej-PSL?” – Na celowniku znalazło się ograniczanie dziennikarzom dostępu do sejmu. Czy było w tym coś więcej, możemy się tylko domyślać.

Wrzuta z ograniczaniem swobody dziennikarzy nie była z pewnością przypadkiem. Trudno bowiem przypuszczać, żeby Jarosław Kaczyński nie wiedział, co robi. Tak więc postanowiono dać tamtym pretekst do protestu. Pozostaje tylko pytanie, jaki był tego cel. Nie sądzę, żeby chodziło wyłącznie o to, żeby można było krzyczeć, że tamci awanturują się w obronie ubeków. Właśnie z powodu tej wrzuty nie sposób tego wykazać. Zatem chodzi o coś jeszcze.

(Niezależna rzuciła hasło Nocnej Zmiany 2, co jest już kompletnym absurdem.)

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

17-12-2016 [10:55] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Uwielbiam piętrowe teorie spiskowe (wbrew pozorom to nie ironia).

Ale minimalizowanie takich czynników, jak głupota, brak wyobraźni, zapalczywość, rywalizacja o prestiż w grupie - podobnie jak czynników zewnętrznych - zwykle uniemożliwia zrozumienie sensu wydarzeń, które są wypadkową wielkiej liczby wektorów.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

17-12-2016 [11:33] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Tu mam jeszcze post scriptum: https://pbs.twimg.com/media/Cz...

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

17-12-2016 [11:52] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Ciekawe, co by było, gdyby teraz zastosowano manewr jak z ustawą antyaborcyjną: OK, jesteśmy otwarci na krytykę społeczną a nade wszystko kochamy dziennikarzy i rezygnujemy ze zmian w dostępie do Sejmu. Apelujemy do PT dziennikarzy o odpowiedzialne korzystanie z wolności itd.

Cała rozkręcona maszyna poszłaby w zaorane pole.

No, jakieś straty prestiżowe by z tego były, ale przy sensownej rozgrywce można pokazać hultajów jako nieodpowiedzialnych warchołów.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

17-12-2016 [17:34] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No i chyba właśnie tak to teraz idzie: http://wpolityce.pl/polityka/3...

Obrazek użytkownika Domasuł

17-12-2016 [12:10] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Takie mam wlasnie wrazenie ze lekceważy się przeciwnika. Być może jest to tylko wrazenie, bo w sumie wladza ma związane rece, sytuacja jest patowa. Już przed 13 grudnia pisalem ze totalniaki ida w tej chwili na rympal, jest eskalacja. Zrobia wszystko żeby sprowokować. PiS ma przeciwko sobie wszystkich, poza własnymi zwolennikami. Wszyscy inni ucieszą się, niektórzy ku swojej własnej głupocie, z ostatecznej porażki PiS-u.

Obrazek użytkownika Mind Service

17-12-2016 [14:14] - Mind Service | Link:

Dlaczego siejesz panikę? PiS nie ma przeciwko sobie wszyskich oprócz swojego elektoratu. To co się dzieje dzisiaj przed sejmem to jest garstka krzykaczy inspirowanych z zewnątrz. Nie oglądaj tyle TVN-u, bo to medium ewidentne kłamie.

Obrazek użytkownika Domasuł

17-12-2016 [14:37] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

O! Mind Service, uszanowanie! Zajrzyj do pana Andrzeja W. Co do TVN to wyobraz sobie ze nie oglądam. Podobna alergie mam do Polsatu.

Obrazek użytkownika Mind Service

17-12-2016 [14:51] - Mind Service | Link:

Nie mam zamiaru zaglądać do psychopaty i zniżać się do jego poziomu aby prostować m.in. kłamstwa ruskiego propagandzisty Ruszkiewicza. Każdy może kompromitować się na własną odpowiedzialność, tylko pytanie czy NB mają zacząć przypominać dom dla wariatów?

Obrazek użytkownika Jabe

17-12-2016 [12:59] - Jabe | Link:

Ja słowo „spontaniczny” trzymam w tej samej przegródce co „przypadkowy”. Powiedzmy, że sprawa swobody dziennikarzy w sejmie była „przypadkowa” a reakcja na nią „spontaniczna”. Szachiści.

Ten pan Wroński słusznie pisze, że przeciwnika nie wolno lekceważyć. Jednak jego przykłady sugerują coś przeciwnego. Zarówno 2007 rok jak i Nocna Zmiana okazały się mieć długofalowe skutki.

O co mu chodzi z „takimi akcjami wspartymi utrudnieniami ekonomicznymi”? Połapał się ktoś?

Obrazek użytkownika Jabe

17-12-2016 [11:36] - Jabe | Link:

Trudno mi przyjąć do wiadomości, że z tymi dziennikarzami to tak na poważnie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-12-2016 [11:34] - Marek1taki | Link:

Dał nam przykład Erdogan, jak zwyciężać mamy się nie rymuje, więc zastosowanie mają zagrywki typowe dla demokracji parlamentarnej.
Funkcjonariusze mediów i ich prowadzący wypuszczeni. Nawet jeżeli się połapali - bo dużymi literami było - to i tak byli w impasie.

Obrazek użytkownika Domasuł

17-12-2016 [11:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Mimo wszystko mam mieszane uczucia czy ta wiara zawsze szla w parze z interesem narodowym. Pod Wiedniem broniliśmy Europe przez islamem, a 100 lat później chrześcijańscy Germancy i Kacapy nam się pięknie odpłacili. Dlatego w dzisiejszych czasach nie powinnismy chyba popelniac tego samego bledu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-12-2016 [13:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

Od paru miesięcy mówiłem znajomym. Po co latać po niemieckich gazetach, po co skarżyć się w Brukseli. PiS sam sobie bata na d... skreci i wtedy trzeba ich tym batem porządnie wychłostać. Pocieszny widok ... pyskacz Sejmu, Pawłowicz wypłakuje się nad swą niedola w mediach. Ot co jej przyszło.

Obrazek użytkownika Jurek M

17-12-2016 [16:48] - Jurek M | Link:

A ty wpizdzichu (do Admina, to skrót od W ielko P olsk I Zdzichu)ciągle swoje, prowokatorze...