UTRWALACZE WŁADZY LUDOWEJ ŁĄCZCIE SIĘ (13 grudnia)

No i znów się zaczyna!

Kiedy 13 grudnia 1981r. Wojciech Jaruzelski ogłaszał stan wojenny, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczał, że jego najwierniejsi „pretorianie” - ORMO, ZOMO, SB i „elyty” oficerów LWP walczyć będą o utrwalenie władzy ludowej nawet po jego śmierci. Emerytowani dziś resortowi funkcjonariusze nie stracili nic ze swej determinacji, a zachowana na starość broń służbowa ma im posłużyć do czynnej obrony zagrożonych dziś przywilejów. Tyle lat siedzieli cicho, spokojnie konsumując wypracowane („wypałowane”?) w pocie czoła resortowe emeryturki i renty – a tu nagle klops! Każą im żyć za średnią krajową, za jakieś głodowe dwa tysiaki na miesiąc... A miała być przecież dobra zmiana!

Na to zgody nie będzie! Rękę podniesioną na wiernych synów (dziś dziadów) PRL należy obciąć! I jest to bez znaczenia, że większość pałowanych niegdyś przez nich opozycjonistów może o takiej średniej emeryturze jedynie pomarzyć... Dlatego krzyczą: Nie o take Polske walczylym w 1989r. przy okrągłym stole – ramie w ramie z konstruktywno opozycjo! (Nawiasem mówiąc – był to jedyny na świecie okrągły stół z kantami). Nie po to obalalym w 1992r. rząd Olszewskiego, co to mu się zachciało nagle jakieś „lysty Macierewicza” publykować! I nie po to przywracalym po 10 kwietnia 2010 braterskie stosunki z mateczko Rassijo, żeby teraz te faszysty z PiS wszystko nam zepsuły... Precz z komuno! Precz z komuno! Precz z komuno!!!

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Mam świadomość, że przy świętowaniu każdej historycznej rocznicy potrzebni są rekonstruktorzy. Aby byli wiarygodni – powinni zadbać o każdy detal umundurowania, uzbrojenia czy wyposażenia. Rzadko nadarza się okazja, aby uczestnicy dawnych wydarzeń mogli osobiście wziąć udział w rekonstruowaniu przeszłości. Związani emocjonalnie z odtwarzanymi postaciami byliby najbardziej wiarygodni i przekonujący.

Taka okazja nadarza się właśnie 13 grudnia tego roku! Wystarczyłoby byłych funkcjonariuszy przebrać w milicyjne uniformy, rozdać im tarcze, pały i psy. I wyposażyć w gaz, czołgi, BWP i armatki wodne. A po drugiej stronie ustawić byłych działaczy opozycji – najlepiej tej totalnej, próbującej obalić demokratycznie wybrany przez Polaków rząd i Prezydenta.

Niestety – to jest niemożliwe. Zblatowanie części byłych opozycjonistów z dawnymi funkcjonariuszami władzy ludowej zaszło już zbyt daleko. Interes własny znów przeważył nad dobrem wspólnym... Dlatego „okrągłostołowi” pójdą dziś razem, zjednoczeni w walce o utraconą władzę i postkomunistyczne przywileje.

Każda rewolucja polega na tym, że najbiedniejsza, niezadowolona warstwa społeczna wyłania swych liderów i pod ich przywódctwem obala rządy tyrana. Po przejęciu władzy część rewolucyjnych elit rozsmakowuje się we władaniu i sama zaczyna dążyć do dyktatury. I to wszelkimi sposobami: fałszując wybory, piorąc (medialnie) mózgi elektoratu, bratając się nawet z dawnymi wrogami, tłumiąc siłą ruchy niepodległościowe, wreszcie – mordując oponentów i prosząc o interwencję obcych mocarstw. I tak aż do następnej rewolucji...

Zaradzić temu mogą tylko demokratyczne rządy większości. Dlatego każda próba ich obalenia jest niezwykle niebezpieczna. Dla nas wszystkich.

PS Historia jest najważniejszym przedmiotem w szkole. Oczywiście ta prawdziwa, a nie serwowana w czas zaborów i okupacji przez naszych wrogów. Z tomiku „Pro publico bono” - wiersz o tym.

HISTORIA

Wracam do Ciebie zawsze, o moja Historio!

Pełnaś Ty Klęsk i Zdrady, zmieszanych z Victorią...

Chłonę twoją opowieść jak film kostiumowy,

Z wypiekami na twarzy szukam treści nowych.

Tym się różnisz, Historio, od baśni narracji,

Że PRAWDĘ przekazujesz, zamiast czyichś racji.

Ludzkość trwa w swoich błędach, świat się kołem toczy.

Wszystko już kiedyś było! Nic tu nie zaskoczy...

***

Jeśli czytać umiecie starych ksiąg przesłanie,

Znajdziecie w nim odpowiedź, co się jutro stanie.

***

Gdy jeden kraj się zbroi, a drugi się bawi,

Wierz mi, za chwilkę małą słabszy będzie krwawić...

Nie zatrzyma gołąbek wrażych hufców zbrojnych;

Chcesz mieć pokój w swym państwie? Szykuj się do wojny!

Gdy w królestwie panuje bezprawie i nierząd,

A ludzie w prawa boskie i ludzkie nie wierzą,

To upadnie największa potęga na świecie!

Naród musi w coś wierzyć. Albo go wymiecie...

Wszystko jest po staremu, nic tego nie zmieni,

Doskonalą się tylko „metody rażenia”.

Zamiast łuku – karabin, rakieta, dynamit.

Niewolnictwo kredytów – to nasze kajdany.

Pranie mózgu wypiera wywody logika;

„Czip” wszczepiony pod czaszkę – lepszy od strażnika...

***

Wszak od zawsze chodziło tu o dominację,

Panowanie nad światem, pseudo-demokrację...

***

Wiem, Historio – przeszkadzasz tym „dusz inżynierom”,

Ludziom podłym i małym, mass mediów macherom.

Chcą Cię zniszczyć, wypaczyć, ograniczyć pragną,

By bezkarnie powiększać zakłamania bagno...

Podpowiedz mi, Historio, przywołaj z przeszłości,

Bohaterów służących Ojczyźnie z miłością,

Mężów prawych i mądrych (pokaż też tych próżnych).

Naucz nas wszystkich myśleć. Póki nie za późno...

A wszystkim „resortowym funkcjonariuszom” dedykuję film „Zawód – Prymas Polski”. Tak podpisana była teczka prymasa Wyszyńskiego. Zaczyna go i kończy fragment mojej ballady pt „Szachy”.

https://www.youtube.com/watch?v=D2Qu2Lq2kyk

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

11-12-2016 [20:23] - smieciu | Link:

Na jednego idiotę biorącego w tych postubeckich przedstawieniach przypada pewnie ze 25 prawicowych komentatorów analizujących tych błaznów.
Naprawdę nie dzieją się inne rzeczy? Takie, które mają FAKTYCZNY wpływ na życie Polaków?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

11-12-2016 [21:59] - Lech Makowiecki | Link:

Szanowny Panie S., ja tylko zwracam uwagę na brak dezubekizacji w naszym państwie. I domagam się nauki historii prawdziwej w szkołach. Wiem, że peerelowskie tuzy "biznesu" mają gdzieś resortowe emerytury. Ich na pewno nie zobaczymy na pochodach 13.XII.
Ten wpis ma tylko po raz kolejny przybliżyć ludziom jakieś zacierane i zakrzykiwane prawdy. Kłamstwo powtarzane sto razy wymaga co najmniej tylu sprostowań... Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Czesław2

12-12-2016 [14:05] - Czesław2 | Link:

Jest tylko duży problem. Wielu takich, jak Pan to nazwał, idiotów ma wysokie posadki na uniwersytetach i przekazuje cenne doświadczenia dalej.Poza tym, to nie są idioci. Idiotami są tylko lemingi służące jako organy wykonawcze ( ci prawicowi komentatorzy robiący za darmo reklamę też ).

Obrazek użytkownika Domasuł

12-12-2016 [00:09] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Chyba że to jest historia Polski i swiata w wersji Krzysztofa Pieczynskiego :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-12-2016 [09:11] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Lechu!

Puściłem tekst dalej. Wszyscy mamy poczucie, że komuna ze swoją ubecją zrywa się do konwulsyjnego, przedśmiertelnego ataku. Cóż, na szczęście sami sobie robią krzywdę i w końcu odejdą na śmietnik historii.

Serdeczności

Ps. Proszę zajrzeć na prywatne wiadomości.

Obrazek użytkownika Czesław2

12-12-2016 [13:57] - Czesław2 | Link:

Witam
Być może komuna w Polsce. Ale w UE ma się coraz lepiej. Podobno będą organizować europejską prokuraturę. Jak Pan myśli, kto w pierwszej kolejności będzie miał zarzuty? Ten ,co w Luksemburgu zrobił dla kolesi raj podatkowy? Chyba bez sensu jest nazywanie po prosu mafii wszelkiego rodzaju dodatkowymi epitetami jak faszyzm czy komuna.
Pozdrawiam.