Ironia losu - teczki Wałęsy "przykryły" porażkę PiS

  w Radomsku.  Jedną z teorii wyjaśniających, dlaczego właśnie teraz sprawa TW "Bolka" zyskała taki rozgłos [IPN zwlekał ponad dwa tygodnie], było to, iż miała ona "przykryć" sukcesy Prawa i Sprawiedliwości, czyli program 500+ oraz pozytywny bilans pierwszych 100 dni rządu Beaty Szydło.  Okazało się jednak, że najskuteczniej "przykryła" ona  porażkę tej partii w wyborach prezydenta miasta Radomska.

    W owym 48-tysięcznym grodzie od 2006 do listopada 2015 urząd ten pełniła pani Anna Milczanowska, która została potem posłanką z ramienia PiS.  Następnie komisarzem w mieście był Wiesław Kamiński z PiS, wuj Prezydenta Dudy {TUTAJ}.  Jego kontrakandydatem w drugiej turze wyborów, jaka miala miejsce wczoraj, 21.02.2016, był Jarosław Ferenc z KW "Razem dla Radomska".  Ferenc uzyskał 63, 75% głosów, a Kamiński tylko 36,25%.  Frekwencja wyniosła 35,09%.  Była to więc spektakularna klęska Kamińskiego - prawie 2/3 głosujących wolało Ferenca.

 Według Onetu.pl  {TUTAJ} pani premier Beata Szydło tak skomentowała to wydarzenie:

 "W wyborach samorządowych mieszkańcy decydują, kogo chcą wybrać na gospodarza swojej miejscowości, więc trzeba szanować wybór mieszkańców Radomska" - oświadczyła Szydło.
Szefowa rządu dodała, że wczoraj odbyły się również wybory na burmistrza miejscowości Zator, w których wygrał "kandydat wspierany przez PiS".".

 Zator, Zatorem, ale na miejscu PiS potraktowałabym wyniki wyborów w Radomsku jako poważny sygnal ostrzegawczy.  Coś szwankuje w kontaktach tej partii z wyborcami.  Bawi mnie natomiast postawa wrogów PiS.  Gdyby nie poświęcili oni wszystkich swoich sił bezsensownej i  beznadziejnej obronie Lecha Wałęsy, to mogliby wykorzystać wybory w Radomsku w swej antypisowskiej kampanii.  Wolą oni jednak plątać się w kłamstwach, niż odwoływać się do prawdziwych faktów.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

22-02-2016 [22:02] - mada | Link:

Na własne życzenie. Powtórka z 2005r. Zamiast przejąć tvp całkowicie, Kurski tak jak wcześniej Urbański i Wildstein pokazuje swoją rycerskość i pozostawia w tvp jawnych wrogów PiSu. Kłamstwa nie są odpowiednio neutralizowane i ludzie nie mają jasnego przekazu co jest prawdą a co fałszem. Po 10 latach szczucia na PiS potrzeba nawet lekkiego przegięcia w drugą stronę - na krytykę rządu przyjdzie czas ale z zupełnie nowymi ludźmi w tvp.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

23-02-2016 [01:50] - ExWroclawianin | Link:

mada

100/100!

Absolutna PRAWDA!

No cholera mnie bierze jak w dzisiejszym TVP INFO widze wywiad z Julia Pitera! Na Boga panie Jacku Kurski! Nie idz pan ta droga. ZDrajcy i zaprzancy jak rzadzili to nie wpuszczali was i PiS-u W OGOLE DO STUDIA. Czy naprawde chce powtorke z historii? Oni dla was byli BEZWZGLEDNI, dlaczego nie stosujecie tej samej metody! Gonic Halickich, Laubnauer (lesbijka), Kierwinskich, Petru-Swetru, Grupinskich, Neumannow i innych gadow i wrogow PiS-u i Polski i narod bedzie wam wdzieczny BO W KONCU BEDZIE JEDNOZNACZNY MEDIALNY PRZEKAZ. Nie bawcie sie zapalkami na stacji benzynowej.......

Demokracja i dopuszczanie wrogow w mediach ZNISZCZY WAS.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2016 [09:50] - NASZ_HENRY | Link:

10/10 ;-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-02-2016 [05:31] - maks jamnicki | Link:

Trafnie. TVP a la Urbański. Zacząłem znowu oglądać ale dałem sobie znowu spokój, zbyt frustrujące i odpychające. TV Trwam, jest bez fajerwerków ale i niemiłych niespodzianek. W sposób ciągły lub kilka razy w tyg. ogląda 6-7 mln Polaków. Ja też,kilka razy w tyg.,nie dlatego że jestem taki religijny, ale to jedyne miejsce gdzie mam 100% gwarancji, kogo tam nie będzie. Warszawa nie rozumie, że dla patrioty milszy jest pusty ekran z kropką i jakimś podkładem muzycznym niż gęba Sierakowskiego. Jakaś medialna Sodoma i Gomora. Strasznie frustrujące. To tak, jakby do "Ogniem i mieczem" co drugą kartkę wdrukowano "Manifest komunistyczny". Po chwili rzucam w kąt.

Obrazek użytkownika samarytanin1

23-02-2016 [14:48] - samarytanin1 | Link:

max jajnicki. ty już odleciałeś na maksa. skąd wziąłeś te dane? chyba z sondażowni rydzyka. to jest 6 tys. (słownie sześć tysięcy)

Obrazek użytkownika jdj

23-02-2016 [08:32] - jdj | Link:

Od dawna nie oglądałem, ale, myślę, może znów warto. Zawiodłem się. Potwierdzam opinię: TV nadal nie do oglądania.

Obrazek użytkownika samarytanin1

23-02-2016 [14:52] - samarytanin1 | Link:

tylko gdzie oni wszyscy podepną się za 3,5 roku?

Obrazek użytkownika Franek_Kimono

22-02-2016 [23:21] - Franek_Kimono | Link:

Ma Pan(i) Mada Rację. Media są podstawą nastrojów społecznych, a wszystkie głowne w Polsce są antyPis. Ludzie w miastach siedzą w blokach, niewiele robią, tylko po pracy albo i na emeryturach wlączają tv i widać po antenach na balkonach, co ogladają gównie polsat i tvn i tak też sie zachowują przy urnie, jak mają wpompowane z tv. Powinni jakieś storzyć nowego operatora medialnego prawicowego i ten monopol platform cyfrowych tvn i polsatu próbować podbić. Bez otoczki medialnej na nic nawet najlepsze chęci i działania.

Obrazek użytkownika xena2012

23-02-2016 [10:43] - xena2012 | Link:

aptekarska waga na której pan Kurski skrupulatnie odmierza ,,pluralizm''chyba się jednak zacina.Zamiast spodziewanej równowagi medialnej may serwowane bez umiaru kreatury typu Petru i jego brzdka jak noc rozwrzeszczana damska zgraja.Pitera z uśmiechem kretyna,czy Marcinkiewicz z brodą.Dlaczego w telewizji publcznej Petru ma prawo wygadywać co chce,bezczelnie wmawiac Kaczyńskiemu kontakty z wdową po Kiszczaku,a nie przedstawiony jest nikt kto dałby odpór temu chamowi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2016 [11:01] - NASZ_HENRY | Link:

Te zakazane mordy powinny występować wyłącznie po godzinie 22 jeden dzień w tygodniu ;-)