Izolacja Niemiec i pieniądze imigrantów

  W dniu 21.01 2016 w znanym dzienniku "Die Welt" ukazał się artykuł Jacquesa Schustera "In Europa ist Deutschland plötzlich isoliert" {TUTAJ}.  Następnego dnia o tekście tym pisały polskie media.  W "Rzeczpospolitej" zamieszczono jego streszczenie zatytułowane ""Die Welt": Niemcy są izolowane w UE" {TUTAJ}.  Mogliśmy w nim przeczytać, że:

 "Polityka imigracyjna sprawiła, że Niemcy po raz pierwszy od powstania Unii Europejskiej znalazły się w izolacji - pisze "Die Welt". Kanclerz Angela Merkel ponosi odpowiedzialność za ten stan rzeczy (...) Publicysta wspomina o niedawnej decyzji Austrii, która postanowiła wprowadzić roczny limit uchodźców, i zaznacza, że Merkel bardzo krytycznie oceniła ten krok rządu w Wiedniu jako "posunięcie niedobre dla Europy".
"Gniew Angeli Merkel jest jak najbardziej zrozumiały. Kanclerz straciła swojego ostatniego sojusznika w gronie europejskich szefów rządów" - pisze komentator "Die Welt".
Jego zdaniem "Niemcy są obecnie osamotnione", (...) 

 Do Unii Europejskiej należy 28 krajów, większość z nich może zgodzić się na bardzo ograniczony dostęp uchodźców i ostrzejsze kontrole granic, a tylko jeden kraj, Niemcy, sprzeciwia się temu" - czytamy w "Die Welt".
  27 państw uważa swoją politykę za dobrą dla zachowania stabilności UE, a politykę niemiecką za "moralnie przesadną i szkodliwą dla UE". "Czy postawa większości jest antyeuropejska, a Niemców europejska?" - pyta Schuster.
  Upór Merkel doprowadził jego zdaniem do sytuacji, której starali się unikać wszyscy niemieccy szefowie rządów od pierwszego kanclerza RFN Konrada Adenauera. "Po raz pierwszy od wejścia w życie Traktatów Rzymskich 25 marca 1957 roku Niemcy są w sojuszu europejskim osamotnione" - pisze niemiecki dziennikarz.".

 Trudno o wyraźniejsze przyznanie, iż polityka Angeli Merkel poniosła klęskę.  Co jednak spowodowało ten upór pani kanclerz?  W mojej notce "Imigranci, gastarbeiterzy i polityczna elita Europy" {TUTAJ} stwierdziłam:

 "Tak naprawdę Merkel wykonała to posuniecie [zaproszenie imigrantów] na życzenie  niemieckich kół przemysłowych, a w szczególności wielkich koncernów.".  Przytoczyłam tez opinię szefa BDI, Grillo:  "kryzys migracyjny niesie w sobie też potencjał. Do obsadzenia jest obecnie 600 tys. miejsc pracy i są to tylko zarejestrowane wakaty. Fundacja Bertelsmanna wylicza w swojej aktualnej analizie, że dla zaspokojenia potrzeb rynku pracy do 2050 roku, rocznie musiałoby przybywać do Niemiec 200 tys. osób.".

 Dzisiaj [23.01.2016] w portalu Interia.pl ukazała się {TUTAJ} korespondencja Róży Romaniec z Berlina "Uchodźcy w Niemczech muszą oddawać majątek"  Mowi ona o artykule w Deutsche Welle, z którego można się dowiedziec, iż:

 "Nie tylko Szwajcarzy, ale i Niemcy odbierają uchodźcom większe sumy pieniędzy oraz przedmioty wartościowe. Sumy powyżej kilkuset euro są wliczane na poczet zasiłków, jakie uchodźcy otrzymują od państwa. (...) Odebrane im pieniądze są zaliczane na poczet późniejszych świadczeń społecznych. Wielu uchodźców wyruszając w drogę spienięża majątek i zabiera ze sobą wszystkie oszczędności. Część wydaje je albo po drodze, niektórzy docierają do Niemiec czy innych krajów europejskich z pokaźnymi sumami. W świetle prawa uchodźcy mogą zatrzymać sumę w wysokości kilkuset euro oraz niewielką sumę na drobne wydatki.(...)

 W każdym kraju związkowym Niemiec wysokość konfiskowanych sum jest inna. W niektórych landach uchodźcy muszą przekazać część posiadanego majątku dopiero po przyznaniu im azylu, w innych przy zgłoszeniu w ośrodkach dla uchodźców.
  Bawaria przyznaje, że przeszukuje uchodźców i pozwala im zatrzymać sumę do wysokości 750 euro na osobę. Pozostałe pieniądze muszą zostać wydane lub oddane do bawarskiej kasy publicznej. Badenia-Wirtembergia i Hesja z reguły nie przeszukują osób ubiegających sią o azyl i ufają składanym przez nich pisemnie deklaracjom. W Badenii-Wirtembergii uchodźcom wolno jest zachować dla siebie wyłącznie 350 euro. W przypadku, gdy uchodźca zmienia miejsce pobytu, wówczas skonfiskowany majątek jest przekazywany władzom w miejscu nowego pobytu.
  Podobnie zachowuje się Szwajcaria, gdzie uchodźcy mogą zatrzymać sumę do wysokości 914 euro.".

 W świetle tego jasno widać, na czym polegał ten "humanitarny" plan Merkel: zapraszamy imigrantów, po ich przybyciu na miejsce odbieramy im majątki, czyniąc z nich nędzarzy na zasiłkach, po czym wysyłamy ich do pracy w niemieckich fabrykach.  Wszystko jednak poszło nie tak, gdyż niemiecka propaganda była nadmiernie skuteczna.  Zamiast kilkuset  tysiecy imigrantów, pojawił się ponad milion, znaczna część z nich w ogóle się nie zarejestrowała [unikając prób odebrania im majątku].  Uważają oni, że wszystko im się po prostu należy i nie przejawiają zbytniej chęci do pracy.  Próby przerzucenia problemu na inne państwa UE doprowadziły do, opisanej na wstępie, izolacji Niemiec.

 Ciekawe, czy Angela Merkel i jej rząd przetrwają tę katastrofę?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

23-01-2016 [22:35] - OLI | Link:

O tej stronie operacji "Niemcy przyjmą każdą liczbę imigrantów" mało się mówi, a szkoda. Trochę to się jednak kojarzy z Żydami zwożonymi do Auschwitz i pozbawianymi na dzień dobry wszystkiego, co miało jakąkolwiek wartość.

Od początku jakoś tak podskórnie przeczuwałam, że Niemcy mają gotowy pomysł na to, co robić potem, jak już tych imigrantów będzie tyle, że będą nocować w parkach,na skwerach i w przejściach podziemnych, a rodowici Niemcy będą tak znękani, że będą się bali wyjść z domu.

Rozwiązania z okresu II wojny czekają gotowe, tylko wyciągnąć rękę i użyć. Niemcy to naród do bólu praktyczny.

Usiłuję sobie wyobrazić, co może nastąpić, jeśli w Europie zgaśnie wreszcie światło, a chwilę tę rozumiem w ten sposób, że runie fasada demokracji obojętne z jakiego powodu: rewolty, wojny, zamieszek, czy upadku tzw systemu.

Przybysze płci męskiej mogą już w tym czasie pracować w przemyśle np zbrojeniowym, albo brać żołnierski żołd. Imigranci nieprzydatni mogą w tym samym czasie rozlewać się niekontrolowaną falą na tereny państw ościennych - przecież nikt ich nie wystrzela.

Jest pytanie: czemu Merkel się uparła, żeby to zrobić, żeby sprowadzić tych wszystkich ludzi. Przecież nie jest głupia.

Myślę, że ona jest przeświadczona, że Niemcy sobie poradzą, nie na darmo są najsilniejsi w Europie.
Inne państwa staną bezradne. A nawet, gdyby były zdolne z tym problemem coś zrobić, to musiałyby poprosić o pozwolenie, które nie będzie im udzielone.
To jest podbój Europy metodą stratowania.
Ale jeśli karność Europy naprawdę teraz się rozłazi, to sztuczka może się nie udać.

Obrazek użytkownika xena2012

24-01-2016 [10:18] - xena2012 | Link:

na razie nie wiemy jak bardzo zachwycone są owe koncerny niemieckie kandydatami w których z powodu liczby moga przebierac jak w ulegałkach.Może wyłuskają potrzebne 600000 rzeczywiście chcących pracować Czy ta praca będzie na tyle efektywna,by zrównoważyć otrzymywane zasiłki na żony i dzieci?Co z nadwyżką imigrantów w tej klęsce urodzaju ? Na szczęście są i plusy: koncerny i pani Merkel nie będzie musiała stawiać meczetów,zrobi to Arabia Saudyjska.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-01-2016 [11:06] - NASZ_HENRY | Link:

Ten plan Merkel to fałszywy trop!
Gdyby był prawdziwy to Niemcy nie "eksportowali" by przymusowo migrantów po całej Europie.
Merkel chodziło głównie o osłabienie islamistami innych państw ;-)

Obrazek użytkownika jdj

24-01-2016 [12:50] - jdj | Link:

Czyż to nie przypomina III Rzeszę? Niech się cieszą, że pozostali przy życiu!

Obrazek użytkownika mada

24-01-2016 [16:40] - mada | Link:

Część z nich już siedzi w obozach koncentracyjnych i czeka na "ostateczne rozwiązanie kwestii" arabskiej.

Obrazek użytkownika Dyletant2

25-01-2016 [01:45] - Dyletant2 | Link:

Jak w bajce Coryllusa.