Piotr Nowak - "Czy zgotujemy imigrantom holokaust"

Pod koniec stycznia 2015 napisałam notkę "Grożba ludobójstwa w Europie Zachodniej?" {TUTAJ}.  Pisalam tam:

 "Zawsze byłam nieufna w stosunku do politycznej poprawności i multi-kulti, podejrzewając,że mogą one doprowadzić do jakiejś strasznej tragedii.  Ostatnio te przeczucia się nasiliły.  Przyznam, iz nie jestem w stanie wyobrazić sobie "Eurabii", czy też "Kalifatu" w Europie Zachodniej.  Doskonale za to mogę przewidywać wielkie "czystki etniczne" lub nawet "Holocaust-bis" [skierowany tym razem przeciw muzułmanom, a nie Żydom].  Oczywiście - nie dziś, ani nie jutro, ale powiedzmy, za 10. 20, lub 30 lat.

  Mamy bowiem kilkuprocentową, agresywną mniejszość, coraz bardziej znienawidzoną przez większość społeczeństwa, oraz tchórzliwe władze kneblujące ludziom usta polityczną poprawnością.  Przypomina to nieco sytuacje na Bałkanach, gdzie komuniści przez czterdzieści kilka lat wmawiali wszystkim "braterstwo narodów Jugosławii", a gdy władza ich upadła - narody te rzuciły się sobie do gardeł.

  Tak więc,  materiał wybuchowy jest już w Europie Zachodniej przygotowany. Czego potrzeba, by doszło do eksplozji?  Przede wszystkim głebokiego kryzysu lub wojny oraz załamania się dotychczasowego systemu władzy i wyłonienia się polityka /ów/, który poszczuje ludzi na siebie.  W Rosji carat załamal się po I wojnie światowej, a politykami byli Lenin i Stalin.  W Niemczech politykiem był Hitler, który doszedł do władzy z powodu Wielkiego Kryzysu.  W Jugosławii upadl komunizm, a politykiem był Miłoszewicz ze swą "Wielką Serbią".
  Przydatne są też wpływy zewnętrzne.".

 Tekst ten przypomniałam w moim przedwczorajszym artykule {TUTAJ}, stwierdzając, że:

 "Jeśli nie powstrzyma się tej inwazji imigrantów, UE się załamie, a po jej upadku dojdzie do krwawego konfliktu, podobnego do wojen na Bałkanach po rozpadzie komunistycznego reżimu Tito.  Przypomnę, że zginęło w nich ponad 200 tys. ludzi.  Pisałam o tym w mojej notce "Groźba ludobójstwa w Europie Zachodniej?".  Multi-kulti może się skończyć krwawą łaźnią.".

 No cóż, zasięg mojego blogu jest niewielki, a w mediach mainstreamu nikt nie pisnął na ten temat ani słowa.  Aż do dzisiaj [3.10.2015].  Ukazał się bowiem "Plus Minus" [weekendowe wydanie "Rzeczpospolitej"], a w nim publikacja Piotra Nowaka, profesora filozofii z Uniwersytetu w Białymstoku, zatytułowana "Czy zgotujemy imigrantom holokaust" .  Artykuł ten można przeczytać w portalu Rp.pl {TUTAJ}.

 Tytuł tekstu Nowaka ma formę pytajacą, ale w rzeczywistości profesor jest pewien, że holocaust muzułmanów nastąpi.  Zaczyna od apelu skierowanego do nich:

  "Nie przyjeżdżajcie do nas. W Europie czeka was tylko śmierć. Zabijemy was.".

 Dalej Nowak pisze:

 "Jeśli nie chcę mahometan w Europie, jeśli z przerażeniem odnoszę się do ich obecności na Starym Kontynencie, czynię tak z obawy o ich los; nie ze strachu przed nimi, ale o nich. Historia bowiem lubi się powtarzać i to bynajmniej nie jako farsa. Mówiąc krótko, oni tu zginą, zostaną wyeliminowani, zdeptani, wgnieceni w europejską ziemię, ponieważ warunki możliwości Zagłady ( ...) nie zostały usunięte. Dzieło zniszczenia może się powtórzyć zawsze na nowo, właściwie w każdej chwili.".

 Pod koniec tego artykułu czytamy:

 "Rzeź rozpocznie się w chwili, gdy mahometanie zmienią się z osób nieco abstrakcyjnych i egzotycznych we wszechobecnych, natrętnych innych – z ich chałatami, pejsami, z obcym słowem i niezrozumiałą mową. A kiedy przekona się mieszkańców Europy, że niechciani przybysze stanowią dla nich realne zagrożenie, wówczas przebudzą się uśpione demony. (...)

 Takie zjawiska, jak tolerancja, prawa człowieka, przekonanie o godności ludzkiej, zostaną uznane w obliczu skrajnej inności za śmiechu warte. Najpierw Europejczycy osadzą mahometan w obozach internowania – na świeżo wybudowanych stadionach, które nieraz służyły tym celom – następnie wymordują ich (...) Zachęcają nas do tego media, stopniowo odczłowieczając obraz mahometan, znieczulając i usypiając naszą wrażliwość na krzywdę innych; zachęcają nas chaotyczne, przekupne i niezrozumiałe decyzje europejskich polityków".

 Czy ta skrajnie pesymistyczna wizja może sie ziścić?  Brakuje mi u Nowaka uwag na temat załamania się systemu władzy w Europie Zachodniej.  Jest to warunek konieczny dla ludobójstwa - pisałam o tym w cytowanym wyżej fragmencie mojej styczniowej notki.  Nie sądzę też, by groziła powtorka z holocaustu Żydów - raczej seria pogromów, czystek etnicznych oraz masowych deportacji.  Uważam jednak, ze sytuacja robi sie coraz bardziej niebezpieczna i szybkie polityczne rozwiązanie kwestii napływu muzułmańskich migrantów jest konieczne.

 Na koniec wspomnę o debacie Plus Minus na temat poruszony w artykule prof. Piotra Nowaka.  Odbędzie się ona w poniedziałek, 5.10.2015, o godz 18:30 w kawiarni Niespodzianka przy Marszałkowskiej 7 w Warszawie. Udział wezmą: Piotr Nowak, Tomasz Terlikowski, Paweł Wroński, Piotr Szumlewicz, Wojciech Stanisławski oraz Mateusz Matyszkowicz {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

03-10-2015 [21:18] - xena2012 | Link:

polscy muzułmanie- Tatarzy żyja u nas i obok nas od wieków i jakos nie słychać,żeby Polacy zgotowali im holocaust,osadzali w obozach internowania,byli wobec nich nietolerancyjni.Przyczyna tkwi więc nie w mentalnosci czy ksenofobii Polaków.Pan Tomasz Nowak mając tytuł profesora powinien się zastanowić co pisze.

Obrazek użytkownika Zofia

04-10-2015 [10:56] - Zofia | Link:

Żydzi też żyją od wieków i jak mieszają.Przykład Michnik,ten co pier...i nie rodzi ( nie pomnę nazwiska) i ten filozof co nienawidzi Polaków - Hartman i Bartoszewski, który się nas bał a poszedłby na koniec świata za Niemcem i wielu , wielu innych. Polacy powinni zapobiegać multi-kulti , bo to nic dobrego. Pan prof. ma rację, że w przyszłości może dojść do jakiś wojen na tle narodowościowym.

Obrazek użytkownika wandaherbert

03-10-2015 [22:45] - wandaherbert | Link:

to raczej mulzumanie, przy swoim rozroscie, za 20lat ,zniszcza Europę i europejską kulturę ,takze tych europejczykow ,ktorzy będą przeciw ich ekspansji

Obrazek użytkownika marsie

03-10-2015 [22:58] - marsie | Link:

To wszystko jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe - na razie wygląda na to, że to raczej muzułmanie zapędzą tych zachodnich pożytecznych euro-idiotów do obozów. A wtedy my znowu będziemy musieli tę zidiociałą Europę uratować! Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Zunrin

04-10-2015 [11:16] - Zunrin | Link:

Z tekstu pana profesora Nowaka czuję smród zgnilizny maskowany perfumami. Nie wiem czy ten artykuł nie jest forpocztą nowej narracji w stosunku do islamskiego najazdu na Europę. Proszę zwrócić uwagę, jak zgrabnie pokazuje przejście ze zdobyczy, które przypisuje sobie lewica (tolerancja, prawa człowieka, przekonanie o godności ludzkiej) do zła, które lewicowa propaganda przypisuje prawicy (obozy koncentracyjne kojarzone z nazistowskimi Niemcami czy stadiony zamienione na miejsca odosobnienia najszybciej kojarzone z Pinochetem). To jest przygotowanie gruntu pod osiągnięcie jak największej korzyści z obecnych zdarzeń. Prawica odwali czarną robotę, po czym medialnie i propagandowo zostanie spałowana przez lewicę.

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

04-10-2015 [11:28] - KOCHAM POLSKE | Link:

TEGO ŚWIADECTWA NIE MOŻNA NIE POSŁUCHAĆ
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika diopter

04-10-2015 [16:53] - diopter | Link:

Na podstawie zachowań tubylczych mieszkańców Europy można dojść do pewnych ciekawych spostrzeżeń.
Otóż doły społeczne, t.zw. czerń, proles i.t.p są bardzo często oskarżane m. innymi o ksenofobię, rasizm, antysemityzm i nielolerancję, na co są przytaczane liczne dowody.
Zupełnie inaczej zachowuje się natomiast establishment, bo ich przedstawiciele zawsze i wszędzie prezentują tolerancję, antyksenofobię, antyrasizm i antyantysemityzm.
Cechą szczególną przedstawianej sytuacji jest także to, że doły społeczne zamieszkują najczęściej w blokowiskach, natomiast establishment najczęściej w zamkniętych osiedlach, chronionych płotem, bramą na pilota, furtką na hasło i patrolowane przez strażników.
Jedna z dróg wiodąca do mojej dzielnicy i bloku wiedzie właśnie obok takiego osiedla.
W obecnym czasie imigranci lokowani są tymczasowo w mieszkaniach komunalnych i t.zw. ośrodkach, przez co mają kontakt tylko z czernią, natomiast nie mogą, póki co, przenikać przez płot osiedli chronionych.
Znajomość historii, a także obserwacja istniejącej rzeczywistości dowodzi, w tym zakresie, kolejny raz prawdziwości powiedzenia "nihil novi sub sole".
Oczywiście, jak to już pisałem, przedstawiciele establishmentu są tolerancyjni i to na tyle, że mogą przykładowo w swoim apartamencie tolerować Syryjczyka hydraulika, który przyjdzie przepchać i oczyścić im ich zapchaną ubikację, no ale nie aż na tyle aby ten Syryjczyk był ich tam współlokatorem i korzystał po pracy m. innymi ze wspólnej wanny i łazienki.
Tak daleko to już ta ich tolerancja nie sięga.
Tak więc koszty tej osławionej tolerancji poniosą doły społeczne i w podatkach i w każdym innym zakresie, chcąc przy tym czy nie chcąc, jednocześnie przy kolejnym potwierdzeniu ich nietolerancji, rasizmu, i ksenofobii.