Kronika zapowiedzianej śmierci, czyli afera podsłuchowa

  Chodzi tu oczywiście o "śmierć polityczną" obozu PO aktualnie rządzącego Polską.  Wygląda na to, że wyrok na niego zapadł na początku 2013 roku w USA.  Tak o tym pisze bloger 35stan w komentarzu do dzisiejszej /10.06.2015/ notki Rosemanna w Salonie24  /TUTAJ/:

  "W styczniu 2013 roku (po objęciu urzędu na II kadencję), Obama wysłał do Moskwy swego doradcę Toma Danilona, który przywiózł Putinowi ofertę(bycie elastycznym w sprawie powrotu Rosji do radzieckiej strefy wpływów, w tym do krajów bałtyckich) w zamian za współpracę w kwestii programu atomowego Iranu i Syrii(to obrona Syrii przez Putina, stała się powodem klęski I-go etapu resetu USA-Rosja, okupionego m. inn. śmiercią śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego i 95 towarzyszących mu osób.

Putin nie przyjął wtedy propozycji Obamy i wtedy przygotowano mu Majdan na Ukrainie.
W takiej sytuacji geopolitycznej(konfrontacji USA z Rosją), D.Tusk , przydupas A.Merkel, stał się dla USA niepożądany na czele rządu w Polsce i stąd to przestawienie wajchy w 2013, a potem już wypychanie Tuska i jego opcji aferą podsłuchową, czego kolejną odsłonę obserwujemy. 
Ruch antysystemowców Kukiza i Petru, moim zdaniem ma na celu niedopuszczenie PIS-u do samodzielnych rządów, czyli powtórka z 2005 roku(rządy PIS-u w koalicji z ugrupowaniem, którym będą służby sterować i ewentualnie rozwalić rząd, który posunie się za daleko).".

  Również Matka Kurka w swym wczorajszym wpisie  /TUTAJ/ szuka przyczyn obecnej sytuacji za oceanem:

  "Być może narażę się na śmieszność, bo żadnych dowodów na to nie mam, jedynie intuicję i logikę zdarzeń, ale mnie od kilku ładnych miesięcy wszelkie rewelacje pachną robotą z drugiej strony oceanu. Na miejscu kowbojów dokładnie tak bym zrobił, zwłaszcza dysponując wiedzą, którą oni muszą dysponować. Takie NATO to trochę lepszy ONZ, no ale mimo wszystko jest dużą przesadą, aby w samym środku Europy członek NATO robił za delegaturę Kremla. Wszyscy zgadujemy, to i ja się pokuszę o hipotezę, że Smoleńsk w powiązaniu ze sprawami ukraińskimi przyspieszyły akcję, czy też zmobilizowały kowbojów do podjęcia odpowiednich kroków. (...)  Tusk zwiał, Komorowski jest strzępkiem nerwów, nikt nie wie, co i kiedy wypłynie, łącznie z miejscową bezpieką, która też się domyśla kto, komu, po co i za ile. Poważna gra zacznie się wówczas, gdy wypłyną materiały smoleńskie, ale obawiam się, że właśnie te materiały nie wypłyną, bo to jest najcięższy kaliber, z zapalnikiem międzynarodowym. Jak się najtłustsze misie nie przestraszą widokiem swojego zmasakrowanego zaplecza, to może trzeba będzie wyłowić jakieś grubsze zwłoki,".

  Jest bardzo prawdopodobne, że 35stan oraz Matka Kurka mają rację, choć n.p. Jerzy Targalski uważa, iż afera podsłuchowa jest epizodem w walce wywiadu cywilnego z wojskowym w III RP.  Dla porządku przypomnę, że Zbigniew Stonoga zaczął w poniedziałek ujawniać na Facebooku akta Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga dotyczące podsłuchów w warszawskich restauracjach.  Do wczorajszego wieczora opublikował już 20 tomów /z 28/.  We wtorek /wczoraj/, został zatrzymany na dwie godziny, zrobiono rewizję w jego mieszkaniu i postawiono mu zarzuty publikacji akt prokuratorskich bez zezwolenia.  Potem go wypuszczono, ale objęto dozorem policyjnym.

  Stonoga twierdzi, że ktoś przysłał mu maila z linkiem do chińskiego serwera, na którym od paru tygodni znajdowały się akta śledztwa.  Podobnie jak Sylwester Latkowski, który prawie rok temu /w czerwcu 2014/ opublkowal pierwsze podsłuchane rozmowy polityków, Zbigniew Stonoga jest dość "szemraną" postacią.  W przeszlości byl związany z Lepperem i Samoobrona oraz oskarżany o poważne przestępstwa /patrz  /TUTAJ/ i  /TUTAJ//.  Także wczoraj Stonoga zapowiedział utworzenie swojej partii politycznej.

  Znacznie mniej uwagi niż perypetiom Stonogi poświęcano temu, co zawierają ujawnione akta.  Notka Rafała Momota na ten temat została usunięta z Salonu24 /kopia Google - /TUTAJ//.  Jej najciekawszy fragment głosił:

  "Najważniejszą chyba informacją jest natomiast głoszony przez najlepiej poinformowanych o tym – wysokich rangą wojskowych – totalny rozkład panujący w armii RP. Kilku z wojskowych spotyka się z panami Sikorskim oraz z innymi politykami i informuje ich o tym bardzo ważnym i groźnym stanie, szczególnie niebezpiecznym w świetle wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Z tego co można przeczytać z akt sprawy, nie robi to wielkiego wrażenia na słuchaczach. W przypadku pana Sikorskiego wg jednego z kelnerów, chce on to wykorzystać do swoich rozgrywek personalnych a nie dla ratowania tego co zostało z Wojska Polskiego.".

  Coś z tego musiało być prawdą, gdyż zaledwie kilka chwil temu portal RMF24.pl poinformował  /TUTAJ/, że Radosław Sikorski nie będzie już marszałkiem Sejmu.  Co wiecej, pani premier Ewa Kopacz oznajmiła, iż nie podpisze sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za 2014 rok.  Zapewne i on straci wkrótce swe stanowisko.  Wczoraj Bartłomiej Sienkiewicz oznajmił, że wycofuje się z zycia publicznego.

  Wczoraj w portalu RMF24.pl Tomasz Skory opisał /TUTAJ/, jak wedlug akt opublikowanych przez Stonogę:

  "Uwagę zwróciło choćby ujawniona przez jednego z kelnerów teza, że forsowana przez Donalda Tuska unia energetyczna to tylko fasada dla interesów prowadzonych na Ukrainie przez firmy Jana Kulczyka. Co więcej, z rozmowy Kulczyka z Radosławem Sikorskim wg przesłuchiwanego miałoby wynikać, że ówczesny szef MSZ chciał zostać unijnym sekretarzem do spraw energetyki, żeby móc nadzorować inwestycje Kulczyka na Ukrainie. (...) W złożonych przed prokuratorem zeznaniach jeden z kelnerów twierdzi, że Leszek Miller w rozmowie z Janem Kulczykiem miał mówić o pomocy "na pograniczu prawa", której udzielał jako premier różnym firmom. Z kolei w rozmowie Miller-Kwaśniewski obaj panowie mieli zgodnie opisywać swoje działania w tzw. aferze Rywina jako niezgodne z prawem.".

 Na zakończenie chcę zwrócić uwagę na publikację portalu Niezalezna.pl  /TUTAJ/. Dowiedzielismy się z niej, że portal ten oraz "Gazeta Polska" dysponowały wszystkimi 28 tomami akt śledztwa już od marca 2015.  Traktowano je jednak jako swego rodzaju "zloża informacji", które stopniowo eksploatowano.  W tym tekście można znaleźć szereg linków do artykułów powstałych na podstawie materiałów prokuratorskich.  Warto też przypomnieć, że ujawnionej niedawno rozmowy Wojtunika z Bieńkowską w aktach prokuratury NIE BYŁO.  Dostarczył ją prokuratorom dopiero Cezary Gmyz juz po opublikowaniu jej w "Do Rzeczy".

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

10-06-2015 [21:48] - Józef Darski | Link:

wojskowi to Rosja, wywiad cywilny - przewerbowani przez CIA w dobie I resetu agenci Moskwy, swingujący.

Obrazek użytkownika Obywatel

11-06-2015 [18:47] - Obywatel | Link:

Czyli, jak rozumiem, "wojskowi" wykańczają "cywilnych". W sumie nic nowego.

Obrazek użytkownika smieciu

10-06-2015 [22:06] - smieciu | Link:

Dla mnie udział USA w tej całej zabawie wydawał się oczywisty od zeszłego czerwca i początków afery taśmowej. Wspominałem o tym od czasu do czasu. Przede wszystkim dlatego że, co też jest oczywiste, nasze służby i te wszystkie nasze polityczne marionetki są niesamodzielne. Wiemy kim jest Bul. Wiemy jak w sumie dobrze działał mafijny organizm kierujący Polską pod rządami Tuska.
Dlatego trudno było tłumaczyć tak poważne działania jak afera taśmowa wewnętrznymi walkami, które mogły bardzo zaszkodzić stosunkowo dobrze działającej machinie. Co ważne wszyscy uczestnicy tej afery łącznie z kelnerami itp. mieli jakąś bardzo poważną ochronę skoro nie stała im się krzywda. Widać było że ci co stoją za taśmami mają wielkie możliwości. Taką kontrolę nad sytuacją mogli mieć tylko ci co kierują naszymi marionetkami. Sama góra. Takiej gry nie mógł np. prowadzić cwaniaczek Schetyna. Nie mógł też Bul bo Bul to WSI i Rosjanie. No bo właśnie oni byli głównymi beneficjentami Układu. W dotychczasowej dobie resetu i triumfów Putina. Dla nich było bez sensu rozwalać Układ.
No to zostawali Amerykanie. Zwłaszcza że zbiegło się to z Ukrainą, potem został sprzedany TVN itd.
Nastają nowe porządki, tylko że jakoś mam wrażenie że właśnie wpadamy z deszczu pod rynnę...

Obrazek użytkownika K.W.

10-06-2015 [23:04] - K.W. | Link:

Stonoga miał racją, że dente oskarżenia posłużyły temu ch...i Wojciechowskiemu o oskarżenie go o pedofilię.
Przywoływanie tych "faktów" i w kółko Macieju na różnych portalach i dyskredytowanie w ten sposób człowieka to k... restwo.

Obrazek użytkownika PDP

10-06-2015 [23:59] - PDP | Link:

Również nieskromnie dodam, że od początku upatrywałem w tym roboty Amerykanów. Oczywiście, jak każda profesjonalna akcja, ostatnim etapem było przekierowanie śledczych na ślepy tor.

Wielu blogerów, w tym np. Matka Kurka, widziało w tym robotę ludzi Komorowskiego. Tylko tak jakoś taśma Wojtunik <> Bieńkowska wypłynęła po długiej przerwie akurat między I a II turą wyborów i buta, grzeszki PO poszły na konto Bronka, grzebiąc jego szansę na wygraną. No i tym sposobem odstrzelony został ruski człowiek.

Rząd PO jak i sama formacja zostaną do jesieni zniszczeni. Kula śniegowa przyrasta w takim tempie a w szafie jest tyle trupów, że tu nie ma możliwości innego rozwoju wypadków.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-06-2015 [09:15] - NASZ_HENRY | Link:

Znaczy Barack nie Burak ;-)

Obrazek użytkownika Obywatel

11-06-2015 [10:41] - Obywatel | Link:

Odpowiedzią PiS na próby wciśnięcia koalicjanta typu Liga i Samoobrona (Kukiz i Stonoga) powinno być m.in. akcentowanie "wielonurtowości" Zjednoczonej Prawicy (przypomnę, obóz ten tworzą cztery partie). I - tutaj banał - "młodość" (niekoniecznie zawsze metrykalna) - przecież mają u siebie ludzi kompetentnych i niezgranych. Możliwa jest samodzielna większość!

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

11-06-2015 [11:49] - Teresa Bochwic | Link:

Ciekawe, nie ukazał się u Pani mój komentarz. Fakt, był bardzo niepoprawny politycznie.