| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Sukces! Ida zdobyła Oskara!

 

 

 
Chwała twórcom za to. Polska przez chwilę w centrum światowych jupiterów. I całkiem słusznie.
 
Piszę oczywiście te słowa po obejrzeniu filmu wraz z żoną w kinie, czyli dobrowolnie wydałem na to kilkadziesiąt złotych.
Piszę, mając jednocześnie świadomość, że działam kontrowersyjnie jako prawicowy konserwatysta, bo film ten ma już przybitą gwoździami łatkę dzieła antypolskiego i wybielającą żydostwo (???).
 
Tą łatkę przede wszystkim przybiły prawdziwe mohery i oszołomy, które oczywiście nie wydały ani grosza, bo na takie świństwo do kina nie pójdą.
Więc ich gniew, pogarda i żółć jest, jak zazwyczaj z drugiej ręki, bo przeczytali gdzieś, jak ich lokalny kacyk-guru tak im powiedział.
 
Nie ważne, że w tym filmie największą świnią i kanalią jest pani prokurator, Żydówka, świetnie i brawurowo zagrana przez Agatę Kuleszę.
Wiem, wiem o co chodzi – w filmie przedstawiono prymitywnych polskich parobków, którzy zarąbali żydowską, równie biedną rodzinę, by ukraść ich majątek. A przecież dobrze wiemy, że w Polsce nie ma takich chłopów, co zaorują sąsiadowi miedzę.
 
Jestem miłośnikiem sztuki filmowej. Wiele osób nie potrafi pojąć specyfiki tej nowej sztuki. To zarówno nie jest teatr, jak i malarstwo. Cenię sobie tak różnorodne i przełomowe w historii kina dzieła, jak Zmierzch Bogów, Kabaret, Pulp Fiction i Matrixy.
Jednocześnie bardzo wysoko cenię tak wybitnie antypolskie filmy, jak Ziemia Obiecana i Wesele (wg. Wyspiańskiego). Mimo, że zrealizował je obecny idiota, megaloman i zakręcony starzec Wajda.
 
Ida jest filmem bardzo skromnym, nakręconym w czarno-białym materiale. To odrzucenie koloru jest świadome i bardzo na miejscu. To film o podłości czasów i świadomym wyborze służby Bogu niezależnie od swojej proweniencji.
Polak jest Polak, nie ważne czy to Żyd, Łemek, Cygan, czy Prusak.
I jak w każdym narodzie jeden jest świnią, a drugi uczciwym przyzwoitym człowiekiem.
Jedna Żydówka skazywała niewinnych ludzi na karę śmierci, a druga Żydówka z pełną świadomością (to rodzenie się tej świadomości pokazuje właśnie film) wybrała jakże polskie i katolickie służenie Panu Bogu w zamkniętym klasztorze.
 
Jeżeli ktoś uważa, że Ida jest wybitnie antypolskim dziełem, bardziej niż wspomniane Ziemia Obiecana, czy Wesele, to niech mi to wytłumaczy. Bo chyba czegoś tu nie rozumiem.
Dla mnie to piękny film. Prosty, oszczędny, świetnie zagrany i pokazany. I najważniejsze – uniwersalny i zrozumiały na całym świecie.
Faktycznie, nie jest to obraz, jaki nasi prawicowi twardogłowi spod znaku BHO, chcieli by widzieć, z gatunku – "Budujemy nowy dom.."
 
 
 Ps. Zdaję sobie sprawę, że ten Oskar rozpali do czerwoności całą tą lemingową mentownię, GieWu, tefałeny, tefałpe i ich wszystkich przydupasów. Kopaczowa już wczoraj podpinała się pod ten sukces. Nie znaczy to jednak, że mamy przestać być obiektywni i odbierać wartośc autentycznemu dziełu. Stać nas chyba na wzniesienie ponad te chamskie i trywialne zagrywki.
.

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika Robs

Co do Oscarów to mnie o wiele bardziej bulwersuje film "Imitation Game" który jest kompletnym przekłamaniem historii bo:

1. Kłamie że Polacy przeszmuglowali Enigmę z Berlina.
W rzeczywistości Polacy zbudowali własną wersję Enigmy.

2. Mówi że kod jest "nie do złamania" bo jest 159 million million kombinacji ale to kłamstwo bo Polacy już złamali ten kod tylko wtedy nie można by mówić o "kodzie nie do złamania", co psuje film.

W rzeczywistości Turing oparł się na pracy polskich matematyków i ją rozszerzył. Jego maszyny dekodujące były lepsze od polskich i musiał on rozwiązać problem dodania przez Niemców dodatkowego koła rotacyjnego, co było bardzo dużym osiągnięciem. A jednak Brytyjczycy kłamią co do polskiego wkładu na temat Enigmyi to nie tylko w tym filmie, a ogólnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

Gorąco wszystkim polecam:

http://naszeblogi.pl/52947-oscar-part2

Warto!

Obrazek użytkownika Minimoa

Jako miłośnikowi dobrego kina polecam panu filmy Leni Riefenstahl. Może razem z Seryjnym-Samobójcą urządzicie sobie seans, żeby napawać się, za Wikipedią, "nowatorską estetyką"?

Obrazek użytkownika jazgdyni

Czemu pan zawdzięcza swój ciężki dowcip? Rozczarowaniom? Trudnościom życiowym, czy wrodzonemu nieudacznictwu?

Rozumiem... wiek i nieudane życie. Wskazuje na to przypomnienie propagandystki Hitlera Reinfenstahl.

Ja mimo wszystko wolę Cabaret Boba Fosse.

Obrazek użytkownika Minimoa

To nie dowcip. Skoro najbardziej z Seryjnym-Samobójcą cenicie sobie filmową estetykę, to zdaje się nie ma powodu łączyć propagandowej funkcji filmów Reinfenstahl z ich pozostałymi walorami, o których tak pięknie pisze Wikipedia? Dziwny brak konsekwencji...

Obrazek użytkownika jazgdyni

Pańska wypowiedź jest logicznie i semantycznie tak pokrętna, że podejrzewam następnego Mędrca Syjonu.

Obrazek użytkownika Minimoa

Za Wikipedią: filmy tej pani cechowały się "nowatorską estetyką", "nowatorskimi osiągnięciami technicznymi i estetycznymi, takimi jak podkreślające kontrast oświetlenie (w tym zdjęcia pod światło), dużą dbałością o wysoką jakość techniczną zdjęć, czy też dynamiczny, często asynchroniczny montaż sceny".
Tylko palce lizać i się zachwycać. Podobnie, jak Idą.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Jako miłośnik filmów napisał Pan notkę skrajnie polityczną, wartościującą, atakującą, jątrzącą. Rozumiem emocje, ale stać Pana na więcej. Można inaczej, naprawdę.

http://naszeblogi.pl/52949-ale-nudny-film-jest-przeciez-komorowski-nie-zasnal

Obrazek użytkownika jazgdyni

Witam

Panie Marcinie,
tak właśnie chciałem napisać. Nie jestem recenzentem, tym bardziej krytykiem filmowym. Ani Kotem lub Kłopotowskim, a obu bardzo cenię.
Jestem blogerem, który czasem lubi sprowokować emocjonalną dyskusję, bo ludzie wówczas są szczerzy.

Można się doprawdy dużo o kolegach dowiedzieć.
Zaraz podam powyżej lepszą recenzję.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Szczerzy, pyskaci i kłótliwi ;) O ile w tematach politycznych akceptuję (albo się przyzwyczaiłem) to w filmowych i sportowych ciągle trudno...

Pozdrawiam również

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Szczerzy, pyskaci i kłótliwi ;) O ile w tematach politycznych akceptuję (albo się przyzwyczaiłem) to w filmowych i sportowych ciągle trudno...

Pozdrawiam również

Obrazek użytkownika seaman25

ad vocem.

Tu: http://naszeblogi.pl/52945-gnida najcelniejsze podsumowanie (wraz ze źr4ódłami) "wzruszającego" filmu z odpowiednim tytułem "gnIda"

Obrazek użytkownika marekagryppa

My kręcimy "Idę" i"Pokłosie" a Niemcy "Nazi matki i nazi ojcowie".
Na efekt w świecie nie trzeba czekać długo.

Obrazek użytkownika kwintesencja

Oby sukcesy nie przysłoniły nam oczy, uniemożliwiając - zdolność widzenia. Nie cały naród jest podły, tylko pojedyncze lub salonowe "elyty". Nie licytujmy się, co kto komu zrobił - źle lub dobrze. Do wszystkiego trzeba mieć dystans i powściągliwość. Dokonujmy dobrych wyborów i to wszystko!

Obrazek użytkownika jazgdyni

Witam!

Dlaczego tak długo musiałem czekać na głos rozumu i rozwagi?!

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Robs

Moja opinia nie będzie tu popularna ale zgadzam się z autorem wpisu. Denerwuje mnie poprawność polityczna ale również praktykowana przez opozycję "poprawność krytykowania wszystkiego gdzie Polak nie jest dobro czyniącym bohaterem".

O wiele lepiej jest być uczciwym i przyznać że faktycznie takie rzeczy miały miejsce niż się zapierać. Bo takie zapieranie przypomina mi rosyjskie zapieranie się Katynia.

Natomiast jeśli Polacy sami pokazują taki film to wytrąca z ręki argument tych co twierdzą że Polacy to tacy wielcy anty-semici, nawet nie chcą się przyznać to tego że zginęli z ich ręki Żydzi.

Obrazek użytkownika seaman25

cyt: "....jeśli Polacy sami pokazują taki film"

Czy jesteś pewny że to Polacy zainwestowali - dali kasę i "zielone światło" - w ten film? Dlaczego, także Polacy - A.Krauze, T.Łysiak, M.Wolski i inni - borykają się z trudnościami z nakręceniem filmu "Smoleńsk"?

Obrazek użytkownika jazgdyni

To już jest nas pewna grupka "niezależnych" !

Niewolnicy niech tłuką swoje jaja.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

Na kaca po "Idzie" polecam "Generała Nila"
https://www.youtube.com/watch?...
W dodatku gratis ;-)

Obrazek użytkownika corcaigh

Gratis:)
Kradzione nie tuczy

Obrazek użytkownika jazgdyni

Dziękuję!

Dobrze, że nie Wałęsę....

Obrazek użytkownika Francik

Filmu nie widziałem, więc się nie będę wypowiadał. Razi mnie jednak w tej notce co innego. Przede wszystkim - mimo wielokrotnego podkreślania przez autora swojej "światowości" - dające się wyczuć zakompleksienie. "Polska przez chwilę w centrum światowych jupiterów" - oznajmia triumfalnie autor. A te wstrętne mohery filmu nie widziały, ale się czepiają i jątrzą. Autor uważa chyba, że Polacy to tak nędzny naród, że powinien się cieszyć, że "przez chwilę jest w centrum jupiterów". I to gdzie - w samym Hollywood! Dla mnie to żałosne, ale niestety wpisujące się w pedagogikę wstydu serwowaną Polakom od ponad ćwierćwiecza. Mamy się cieszyć nawet z tego, że Collin Farrel (ten Collin Farrel!) zrobił dziecko Bachledzie-Curuś. Cóż za sukces! Tymczasem dzięki postkomuszym złogom w tzw. środowisku artystycznym przez ponad ćwierć wieku nie wyprodukowano w Polsce ani jednego wybitnego filmu pokazującego wielkie momenty naszej historii i polskich - jakże często tragicznych bahaterów. To opowieści, które są scenariuszami na sensacyjne filmy - i to bez hollywoodzkiego podrasowywania. Pilecki, Państwo Podziemne, działalność Żegoty, Ulmanów, Sendlerowej, Dywizjon 303, tułaczka i los andersowców, żołnierze niezłomni itp. itd. Nie mówiąc już o dawniejszej historii jak Bitwa Wiedeńska, Kościuszko, Powstanie Styczniowe i Traugutt. Katyń Wajdy to żałość (jedyny dobry fragment to scena mordu - bo autentyczna), kiepska Bitwa Warszawska Hoffmanna i dwa ważne tematy spalone. Niestety Czarny czwartek, to nienajlepszy film, lepiej wyszedł Popiełuszko. Ale akurat te filmy miały kłopoty z uzyskaniem dofinansowania - tak jak film o Roju. A na Idę pieniądze się znalazły. Ciekawe czy znalazłaby się dotacja na film bliższy prawdy o postaciach i losach ubeków i prokuratorów. Bez nieprawdziwych rozterek moralnych, ale prawdziwych karierach, które zrobili - vide Bauman. I o losach ich ofiar - ich rozterkach i obawach podczas ubeckich nagonek i bestialskich tortur.

Obrazek użytkownika jazgdyni

Witam

Oj, czy nie następuje tu projekcja? Mnie się bardzo zdaje, że to pan leczy swoje kompleksy.
Że się cieszę z jupiterów? Oczywiście!!! Jak onegdaj z Justyny Kowalczyk, czy Małysza. To zaściankowość i prowincjonalizm? Oj panie...
Jedźmy do Holmenkollen, to zobaczysz pan, jak Norwegowie płaczą i skaczą z radości, jak ich człowiek wygrywa.

Nie mam kompleksów z bycia Polakiem i czuję się z tym swobodnie na całym świecie. Nie wierzy pan? Daję na to moje słowo honoru! To chyba wystarczy...

Obrazek użytkownika Francik

Jasne, to ja leczę swoje kompleksy, pan jest po jasnej stronie mocy. Daje pan słowo honoru to MUSZĘ uwierzyć. Miesza pan całkiem różne sprawy - radość ze zwycięstwa sportowego z przyznaniem nagrody kontrowersyjnemu filmowi. Wynik sportowy nie podlega ocenie ze względu na treść - chyba, że występują widoczne naruszenia przepisów celowo niezauważone przez sędziów lub tzw. drukowanie. Czy jeśliby Pasikowski tak dobrze nakręcił "Pokłosie", że zasługiwałoby na Oskara lub inne wyróżnienie też mielibyśmy obowiązek się cieszyć - bo "jesteśmy przez chwilę w blasku jupiterów"? Jeśli pan nie rozumie różnicy, to nie ma o czym dyskutować. W moim komentarzu nic nie było o zaściankowości i prowincjonalizmie, tylko o kompleksach "światowca", ale pan lubi sobie ustawiać innych w wygodny dla siebie sposób. Ponadto uprzejmie donoszę, że jestem zawistnym nieudacznikiem i nienawistnikem, plującym żółcią moherem i ciemnogrodzianinem więc dalsza polemika jest zbędna.

Obrazek użytkownika jazgdyni

Proszę wybaczyć, Pasikowskiego nawet za najlepiej zrealizowane Pokłosie bym nie popierał w żadnym wypadku.
To film na zamówienie. Przekroczył niewidzialną linię, czego niezależnemu artyście robić nie wolno.
To wajdyzm

Obrazek użytkownika Lech Kurowski

Takie rzeczy to pan sobie mógł wypisywać na neonie czy popapranych za którymi nie wiadomo kto stoi! Mam nadzieje że Pan Darski pokaże panu miejsce za drzwiami dla tych jawnych antypolonizmów rodem z GW, których tutaj wypisywać nie przystoi! Polacy to wedle pana "pijaczki spod budki z piwem, mordercy itd"? A Żydzi to wrażliwi, wspaniali ludzie? Cóż za lewacki relatywizm moralny z pana wychodzi! Jestem zniesmaczony i mam nadzieje że nie będzie tutaj tolerancji dla takich antypolonizmów, pan widzę testuję dokąd może się zapędzić w obrażaniu Polaków! Jest rok wyborów, a pan tak mąci by pokazać PiS jako niepatriotyczną, niepolską siłę, już nie pierwszy raz!!!

Obrazek użytkownika Robs

Nie za bardzo wiadomo o co panu chodzi.

Czy każdy *dobry* film to ten w którym Polacy to bohaterowie, a każdy *zły* to ten w którym dokonali jakiegoś przestępstwa i w związku z tym jest oznaką braku patriotyzmu aby go pokazać?

Przecież zgodnie z tą logiką Rosjanie jak najbardziej powinni wypierać się odpowiedzialności za Katyń bo to z ich punktu widzenia to nie patriotyczne przyznać się.

Obrazek użytkownika jazgdyni

Prawda?

Ostrożnie z logiką, bo tu niektórzy są na nią uczuleni.

Obrazek użytkownika jazgdyni

Żegnam pana jeszcze raz.
Mam nadzieję, że ostatecznie.

Obrazek użytkownika Adam

Sorki, ze nie na temat"budowniczy dziwnych statków" wow moze napiszesz cos o swoich projektach ja tez jestem inzynirem z wyksztalcenia proponowalem zeby otworzyc w gazecie polskiej czy niezaleznej jakis kacik nauki tech niki tu od monotematycznosci ludzie dotaja kociego rozumu , przed nami znowu wybory wszystkie rece na poklad , a poniewaz tamci maja wiecej rak ( jawnych i niejawnych) i komisje wyborca na bramce to pewnie wygraja , znowu czeka nas rozczarowanie "wieszanie kaczora " ( za to ze komisja sfalszowala wyniki jak udowdnil ziemkiewicz to nieszkodzi bo falszuja lokalnie) i ziechecenie . Moze o to chodzi ? Trzeba wziasc na luz czesami da sie zwyciezyc w jednym boju a czasami powadzic przez lata oblezenie albo walki partyzanckie . Albo czekac 123 lata na odpowiedni moment. Trzeba pamietac, ze Nemo mial byc Polakiem a juz przed rozpadem I rzeczypospolitej ludzie fantazjowali "o wielkich jezdzacych fotecach"..
Wiekszosc problemow jakie ma swiat niedotatek zrodel energii "niezestrzeliwalnosc pociskow balistycznych " to tak naprawde problemy techniczne ktore jak glosi lewacka propaganda sa nierozwiazywalne,
A moze to nieprawda?

Obrazek użytkownika jazgdyni

Witam

Z takich ciekawych, nietypowych jednostek to:
- shuttle tanker
- shuttle tanker na obszary polarne
- nowa generacja małych seismic survey vessel
- offshore construction and special purpose vessel

Oczywiście wszystkie statki pracujące w DP (Dynamic Positioning), napęd diesel elektryczny z azipodami i dodatkowymi thrusterami, albo VS. I także wielka serwerownia tylko dla prac poza ruchem statku.
To tak pokrótce

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Adam

To wszystko zrealizowales?

Obrazek użytkownika jazgdyni

Gdzieżby tam!
Przy tym tylko pracowałem. Dwukrotnie byłem project managerem, lecz oczywiście swojej działki.

Pozdrawiam

Ps. 40 lat na morzu i w stoczniach.

Obrazek użytkownika cichy

witam.
nasi starsi i mądrzejsi bracia po namysle zdecydowali żeby dalej isc w poprawność polityczna..nie nagrodzili "lewiatana"..a z pewnoscia jest to film wybitny...bardziej niż jakikolwiek inny..stad wniosek dość przykry dla nas niejako się wysnuwa ze w dalszym ciągu to MY jesteśmy wszyhstkiemu winni..zawiadlem się na nich..myslalem ze "czosnkowi" wybiorą w/w film by poirytować pułkownika..niestety..tak się nie stało..

Obrazek użytkownika cichy

witam.
nasi starsi i mądrzejsi bracia po namysle zdecydowali żeby dalej isc w poprawność polityczna..nie nagrodzili "lewiatana"..a z pewnoscia jest to film wybitny...bardziej niż jakikolwiek inny..stad wniosek dość przykry dla nas niejako się wysnuwa ze w dalszym ciągu to MY jesteśmy wszyhstkiemu winni..zawiadlem się na nich..myslalem ze "czosnkowi" wybiorą w/w film by poirytować pułkownika..niestety..tak się nie stało..

Obrazek użytkownika jazgdyni

Witam oczywiście, ze jesteśmy wszystkiemu winni. Krzyczmy rozpaczajmy i posypujmy głowy popiołem.
A może ruskim pokazać wała, że to my dostalismy Oskara, a nie oni?

Obrazek użytkownika cichy

z całym szacunkiem i zrozumieniem... :-)))....
tzw."pokojowa nagroda nobla"..Pulitzer..oskarek..sa to tzw "elementy nacisku poza "politycznego" ksztaltujace swiadomosc poleczna"..dlaczego JP2 nigdy nie dostal ani pulitzera..ani literackiego..ani pokojowego nobla??jest wiele wspaniałych filmow;ksiazek.innych ludzi i postaci zycia społeczno-politycznego które albo zostały celowo pominięte..albo celowo wbrew wszelkim możliwy zdroworozsądkowym zasadom w/w nagrodami odznaczone...które z tzw "jakichś tam powodow" nie zostały naznaczone tymi nagrodami...z reszta...baaa...gdyby nawet kiedyś ktoś odwazylby się odznaczyć w/w JP2 nagrodami..to i tak bylby by to dla mie nie do ogarnieca paradoks...pozdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

To ja też z całym szacunkiem...
Mimo, że zapałałem oburzeniem. Jak pan może?!
Święty Jan Paweł II nominowany do Nobla, Oskara, czy czegoś tam jeszcze ???!!!
No nie... Dla mnie to jakby świętokradztwo.

Ale coś zdradzę... Były negocjacje z Watykanem w sprawie Nobla. Nasz JPII powiedział - numquam! never!, basta! mai! nigdy! I tyle po Noblu.
Wyobraża pan sobie naszego świętego w jednym szeregu z Wałęsą, czy Obamą (Wałęsa by chyba pękł z pychy).

Proszę mi powiedzieć, gdzie są kompletnie obiektywne i sprawiedliwe nagrody?
Tylko... zaraz, zaraz! Wie pan ile jeszcze różnych nagród film Ida dostał?

Obrazek użytkownika cichy

ostatni film jaki ogladalem w kinie to była "pasja" gibsona..(wtedy jeszcze nie mialem kompa.. :-) )
nadmieniałem osobe JP2 nie chcąc ujmując jej szacunku z mojej strony..nie pomne tylko ile razy był niszczony przez możnych tego swiata...(nie pomne kiedy..ale jakiś czas temu jeden z czlonkowkomietu noblowskiego..protestant??luteranin??kalwinista??niestety nazwiska ani czasu tez nie pomne..powiedział gdzies do kogos w jakims wywiadzie..ze..tu cytuje z pamięci..sednem istnienia komitetu w obecnym składzie.specyfike wywieranego wpływu na zycie społeczno-polityczno-ekonomiczne swiata..sednem jest to aby nikt ..żadna osoba tak naprawdę liczaca się dla katolikow i obdarzona jaks wieksza charyzma nie ma prawa dostać nagrody glownej w 3 w/w kategoriach..nigdy!!!koniec cytatu...
choć gdyby czesc z tych skądinąd zwykłych ludzi stanela na "wysokości zadania" mogliby si pokusić o wyrażenie szacunku dla dokonan JP2 poprzez nadanie którejkolwiek z "nagrod tego swiata"..mogli mieć ambicje by przyznać i oglosic..ale nagrodzony miał obowiązek nie przyjąć i zaprotestować..proszę przeanalizować tzw..linie programowa;sklad etniczno-narodwosciowo-ideologiczno-wyznaniowy w/w instytucji "nagradzających"..dlatego ostanie me slowo to paradoks..

Obrazek użytkownika terenia

Dokładnie tak....dlaczego w 1996 uhonorowano literackim Noblem panią W.Szymborską? choć w opinii wielu bardziej zasługiwała na ten zaszczyt twórczość E.Lipskiej czy też A.Zagajewskiego.
Nie ma zatem czym się podniecać....dystans i rozsądek....przez miesiąc albo dłużej we wszystkich me(n)diach będzie "Ida" ....świetna przykrywka i temat zastępczy w okresie przed wyborami...ciesz się narodzie...masz Oscara.
Będą dominowali "trąbodzwonnicy"(świetny tekst Cz.Niemena z 1989r...a jak przystaje do naszej rzeczywistości
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

Pani Tereniu

to są tylko emocje chwili. Na dwa dni. Jak po złotym medalu siatkarzy.
Taki głupi jestem, że chciałbym, żeby na świeicie o Polsce mówili. W różnych kontekstach.
Poza tym wszyscy zapominają, że panuje pop-kultura. I to ona ma swoje prawa.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Francik

Politpoprawność jest dość przewidywalna a Oskary i Noble są politpoprawne. Nagrodę otrzyma film o Żydach, gejach lub globalnym ocipieniu, książka o lesbijkach lub lewackich ideach itp. itd. Pokojowy Nobel dla Obamy "na zachętę", nagrodzenie politpoprawnej Szymborskiej a nie niepoprawnego Herberta. Tak to się kręci i nie ma się czym podniecać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

Niestety, tutaj w dużym stopniu muszę się zgodzić. Proszę popatrzyć ile filmów o ludziach ułomnych dostało Oskara. Począwszy od "Lotu nad Kukułczym gniazdem". W tym roku zresztą też - "Teoria wszystkiego" o geniuszu na wózkku Stephenie Hawkinsie.
Jednakże, tak jak wszędzie istnieją pewne mody i trendy.
Na szczęście, nawet w Stanach jest Tarantino, Rodriguez, bracia Coen, czy Wachowscy.
Więc mimo politpoprawności, jakoś to się do przodu posuwa. Prawda?

Obrazek użytkownika terenia

Szanowny Panie

Mała poprawka "Teoria wszystkiego" mówi o Stephenie HAWKINGU (cierpi na stwardnienie zanikowe boczne) pomyliło się Panu z Richardem Dawkinsem autorem m.in. "Bóg urojony","Bóg nie jest wielki"
S.Hawking jest astrofizykiem,kosmologiem,teoretykiem fizyki.W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się Jego
"Krótka historia czasu"

Obrazek użytkownika jazgdyni

Dziekuję za sprostowanie. Byłem już dosyć wczoraj zmęczony.
Słusznie Pani zrozumiała, że chodzi mi o Hawkinga, którego wszystko co wydane mam na półkach i którego cenię jeszcze bardziej, gdy się pogodzil z Bogiem. Dawkinsa też czytałem, żebu znać przeciwnika. I "Boga urojonego" i "Rozplatanie tęczy". Lecz zdradzę Pani po cichu, że oprócz takiego Davidsona, Patricii Cortland, czy Feymanna, bez przerwy czytam i wkrótce będę znał na pamięć Anthonego Flew'a "Bóg istnieje"

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andrzej W.

"Niemcom ręce same składały się do braw
Nareszcie upragniony film, gdzie jest holocaust, a Niemców nie ma!
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz z wielka radością wręczał w Strasburgu kolejne laury dla „Idy”. Jaki piękny film! I jaki europejski!
Ręce same składały się do oklasków, a najbardziej europosłom niemieckim.
Wcale się nie dziwię radości Martina Schulza i innych niemieckich posłów, bo „Ida” naprawdę mogła im się spodobać. To bodaj pierwszy tej miary i klasy film, gdzie jest holocaust, ale Niemców nie ma!
Żydów zabija już nie SS, czy inny rycerski Wehrmacht, zabija ich zły, podły, prymitywny, brudny, pazerny na majątek, durnowaty polski chłop.
Jakiż to musu być miód na zbolałe niemieckie dusze(...)'' - Janusz Wojciechowski.
http://januszwojciechowski.salon24.pl/622659,niemcom-rece-same-skladaly-sie-do-braw

"Tą łatkę przede wszystkim przybiły prawdziwe mohery i oszołomy, które oczywiście nie wydały ani grosza, bo na takie świństwo do kina nie pójdą.
Więc ich gniew, pogarda i żółć jest, jak zazwyczaj z drugiej ręki, bo przeczytali gdzieś, jak ich lokalny kacyk-guru tak im powiedział."
- to już słowa "prawicowego konserwatysty" (sic!),   który z "zatroskaniem'' mainstreamowego cyngla- matoła udającego intelektualistę próbuje sprzedawać dylemat :
"Czy my nie chorujemy na nadwrażliwość?".
 
"Prawicowy konserwatysta '' nie tylko nie dostrzega, że nagrodzenie tej produkcji wpisuje się w cały ciąg zamierzonego antypolonizmu, a jedyna refleksja, na jaką go w tej sytuacji stać sprowadza się do porównania machiny antypolskiego zakłamywania historii przez sojusz niemiecko- żydowsko - ruski, do przedstawienia ruskich jako notorycznych pijaków ( w komentarzu). Czy "prawicowy konserwatysta'' chce przez to dać do zrozumienia, że cała antypolska ahistoryczna propaganda jest równie uprawniona, jak obraz kacapa - alkoholika ?
Nie wiadomo; mnie to już nie interesuje. Po prostu szkoda czasu na podróbki "prawicowych konserwatystów''.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

Panie!

Pierwsze i zasadnicze pytanie - widział pan film ???

"Nareszcie upragniony film, gdzie jest holocaust, a Niemców nie ma!"

Co za bzdury... (jeżeli to dokładnie Janusz Wojciechowski, to się bardzo dziwię... sprawdzę) GDZIE TAM JEST HOLOCAUST???
Bandyta zabił człowieka.

Poza tym, nie było żadnego całopalenia. A światowi durnie za podszeptem żydowskiej propagandy dali sobie wmówić słowo holocaust. Zgadzam się na shoah. Ale, czy w stosunku do jednego człowieka można użyć terminu zagłada? I to masowa zagłada?

Widzi pan, że głupstwa pan chrzani?

A może Martinowi Schulzowi ręce składały się do oklasków, bo nie jest tępym bezmózgowcem niemieckim, tylko wrażliwym na sztukę człowiekiem?

Nie... nie chce mi się już dalej przywoływać argumentów, bo ktoś o takiej złej woli i takich ograniczeniach nie zasługuje na marnowanie czasu.

Żegnam

Obrazek użytkownika Andrzej W.

Pańska tępota w połączeniu z rozdymanym ego sprawia, że jest Pan idealnym tworzywem na pożytecznego idiotę.
Sprawdza się Pan w tej roli.

Obrazek użytkownika jazgdyni

Pańska tępota w połączeniu z rozdymanym ego sprawia, że jest Pan idealnym tworzywem na pożytecznego idiotę.
Sprawdza się Pan w tej roli.

Ja pana nie znam. Na szczęście, dodam. A pan mnie zna? Nie?
To znaczy, że jest pan prymitywnym chamem, fornalem z czworaków, na co wskazuje pański język, styl i zawartość pod czaszką.
Tylko to może wytłumaczyć takie odzywki.

Żegnam

Obrazek użytkownika jazgdyni

Żeby przeciąć idiotyczne stwierdzenie, że Ida dostała nagrodę od hollywoodzkich Żydów za antypolonizm i pokazanie polskiego antysemityzmu:

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) – założona 11 maja 1927 r. honorowa organizacja zawodowa zajmująca się promowaniem sztuki i wiedzy filmowej. W jej skład wchodzi ponad 6 tysięcy osób związanych zawodowo z filmem. Akademia znana jest na całym świecie przede wszystkim poprzez doroczne uroczystości wręczania Oscarów – Nagród Akademii Filmowej.

Dodam od siebie - te 6 tysięcy osób to specjaliści filmowi z całego świata. Nie wyłącznie hollywoodzcy Żydzi.

Członkostwo w Akademii można uzyskać jedynie poprzez zaproszenie, które wystosowuje jej zarząd. Najczęściej otrzymują je osoby nominowane do Oscara albo takie, które zostały zgłoszone przez obecnego członka za swój znaczący wkład w rozwój kina.

Propozycje członkostwa nowych kandydatów są rozpatrywane corocznie. I chociaż Akademia nie ujawnia publicznie ile dokładnie liczy osób, to zawsze ogłasza nazwiska tych, którzy zostali do niej ostatnio zaproszeni. Członkostwo w Akademii nigdy nie wygasa i jest dożywotnie.

W jej skład wchodzi 15 branż, reprezentujących różne dziedziny filmu. Członkowie mogą należeć tylko do jednej z nich. Ci, którzy pracują w różnych gałęziach przemysłu filmowego zaliczani są do grupy tzw. „wolnych członków”. Posiadają wszystkie przywileje członkowskie, ale nie mają swojego reprezentanta w zarządzie Akademii.

Według badania przeprowadzonego w lutym 2012 r. przez Los Angeles Times (na próbie 5000 członków), Akademia to: w 94% biali, 77% mężczyźni, 14% ma poniżej 50 lat, a średnia wieku to 62 lata. 33% jej członków to byli zwycięzcy lub nominowani do Oscara.

I jeszcze:

Najczęściej nagradzane filmy obcojęzyczne:
Fanny i Aleksander – 4 Oscary, reżyseria Ingmar Bergman (Szwecja)
Przyczajony tygrys, ukryty smok – 4 Oscary, reżyseria Ang Lee (Tajwan)

Całe 6 tysięcy członków akademii to żydofile nienawidzący Polski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ameryka%C5%84ska_Akademia_Sztuki_i_Wiedzy_F...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.