Sukces! Ida zdobyła Oskara!

 

 

 
Chwała twórcom za to. Polska przez chwilę w centrum światowych jupiterów. I całkiem słusznie.
 
Piszę oczywiście te słowa po obejrzeniu filmu wraz z żoną w kinie, czyli dobrowolnie wydałem na to kilkadziesiąt złotych.
Piszę, mając jednocześnie świadomość, że działam kontrowersyjnie jako prawicowy konserwatysta, bo film ten ma już przybitą gwoździami łatkę dzieła antypolskiego i wybielającą żydostwo (???).
 
Tą łatkę przede wszystkim przybiły prawdziwe mohery i oszołomy, które oczywiście nie wydały ani grosza, bo na takie świństwo do kina nie pójdą.
Więc ich gniew, pogarda i żółć jest, jak zazwyczaj z drugiej ręki, bo przeczytali gdzieś, jak ich lokalny kacyk-guru tak im powiedział.
 
Nie ważne, że w tym filmie największą świnią i kanalią jest pani prokurator, Żydówka, świetnie i brawurowo zagrana przez Agatę Kuleszę.
Wiem, wiem o co chodzi – w filmie przedstawiono prymitywnych polskich parobków, którzy zarąbali żydowską, równie biedną rodzinę, by ukraść ich majątek. A przecież dobrze wiemy, że w Polsce nie ma takich chłopów, co zaorują sąsiadowi miedzę.
 
Jestem miłośnikiem sztuki filmowej. Wiele osób nie potrafi pojąć specyfiki tej nowej sztuki. To zarówno nie jest teatr, jak i malarstwo. Cenię sobie tak różnorodne i przełomowe w historii kina dzieła, jak Zmierzch Bogów, Kabaret, Pulp Fiction i Matrixy.
Jednocześnie bardzo wysoko cenię tak wybitnie antypolskie filmy, jak Ziemia Obiecana i Wesele (wg. Wyspiańskiego). Mimo, że zrealizował je obecny idiota, megaloman i zakręcony starzec Wajda.
 
Ida jest filmem bardzo skromnym, nakręconym w czarno-białym materiale. To odrzucenie koloru jest świadome i bardzo na miejscu. To film o podłości czasów i świadomym wyborze służby Bogu niezależnie od swojej proweniencji.
Polak jest Polak, nie ważne czy to Żyd, Łemek, Cygan, czy Prusak.
I jak w każdym narodzie jeden jest świnią, a drugi uczciwym przyzwoitym człowiekiem.
Jedna Żydówka skazywała niewinnych ludzi na karę śmierci, a druga Żydówka z pełną świadomością (to rodzenie się tej świadomości pokazuje właśnie film) wybrała jakże polskie i katolickie służenie Panu Bogu w zamkniętym klasztorze.
 
Jeżeli ktoś uważa, że Ida jest wybitnie antypolskim dziełem, bardziej niż wspomniane Ziemia Obiecana, czy Wesele, to niech mi to wytłumaczy. Bo chyba czegoś tu nie rozumiem.
Dla mnie to piękny film. Prosty, oszczędny, świetnie zagrany i pokazany. I najważniejsze – uniwersalny i zrozumiały na całym świecie.
Faktycznie, nie jest to obraz, jaki nasi prawicowi twardogłowi spod znaku BHO, chcieli by widzieć, z gatunku – "Budujemy nowy dom.."
 
 
 Ps. Zdaję sobie sprawę, że ten Oskar rozpali do czerwoności całą tą lemingową mentownię, GieWu, tefałeny, tefałpe i ich wszystkich przydupasów. Kopaczowa już wczoraj podpinała się pod ten sukces. Nie znaczy to jednak, że mamy przestać być obiektywni i odbierać wartośc autentycznemu dziełu. Stać nas chyba na wzniesienie ponad te chamskie i trywialne zagrywki.
.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-02-2015 [09:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Stać nas chyba na wzniesienie ponad te chamskie i trywialne zagrywki..."
---------------------
Nas tak, Panie Januszu. Sęk w tym, co z resztą?

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [09:41] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Krzysztofie!

Czy mamy znowu pozwolić na zawłaszczenie polskiego sukcesu przez Bulów i Kopaczki? W imię czego? Wyimaginowanej antypolskości? Bzdura!
Konkurent Idy pokazywał zapijaczoną Rosję, co jest świętą prawdą, lecz nikt się święcie nie oburzał, że film jest antyrosyjski.
Czy my nie chorujemy na nadwrażliwość?

Oto, co mi napisał przyjaciel Polak z Londynu:

Jako naród nie jesteśmy lepsi od innych narodów - są wśród nas złodzieje, mordercy i zdrajcy, są też bohaterowie, ludzie światli, mądrzy i wielkiego ducha. Wy wszyscy, którzy plujecie na ten film i ziejecie nienawiścią do Żydów z pewnością nie zaliczacie się do tej drugiej kategorii. Jesteście malutcy i podli, a swoją nieudolność i przegraną odreagowujecie opluwając sukces innych. Twórcom "Idy" gratuluję, tak jak gratuluję każdemu, czyjego pracę doceniono.
Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jaz...
© Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2015 [09:55] - Marek1taki | Link:

@autor
Jeśli to wyimaginowana antypolskość to proszę streścić film. Na okrzyk "gonić złodzieja" proszę nikogo nie nabierać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [10:09] - jazgdyni | Link:

Tu nie ma prostej odpowiedzi....
Gdzie zaczyna się antypolskość? Czy pokazanie brudnych, nieogolonych i bezzębnych pijaczków z flaszką "Wisienki" pod wiejskim sklepem to jest już antypolskość?
Czy tak jak w tym filmie pokazanie małorolnych parobków, którzy zabijają sąsiada, by przejąc jego chałupę po wojnie, to antypolskość?

Oczywiście, że antypolskość!!! Bo przypadkiem tak samo małorolny chłop, sąsiad był Żydem! No jasne! (Jakby był Cyganem, to już by nie była antypolskość).

Proszę - nie dajmy się zwariować.

Obrazek użytkownika Lech Kurowski

23-02-2015 [13:02] - Lech Kurowski | Link:

Tak! Pokazywanie Polaków jako "brudnych, nieogolonych i bezzębnych pijaczków" to jest antypolonizm, bo Polaków nie można identyfikować w ten sposób, żadnej nacji zresztą nie należy, chociaż lewactwo z panem na czele nas sobie na cel niszczyć obrało. Kiedyś Michnik mordował Polaków, dzisiaj niektórzy mówią "był młody, miał dylematy" i pan jest wśród nich, jak taki brat tego Szechtera, czy teraz jemu chce pan swą neonową duszę zaprzedać wazeliniarstwem?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:03] - jazgdyni | Link:

Dlaczego mi pan wkłada w usta swoje idiotyczne wizje?!
Dlaczego pan oskarża mnie o lewactwo?! Przeczytał pan choć mój jeden inny tekst?!

Co mi pan tu z Michnikem wyjeżdża??? Gówno mnie obchodzi, co teraz mówi, bo dla mnie , w moim pojęciu to swołocz, o której się nie dyskutuje.
Lecz używanie go w argumentach świadczy o bezdennej głupocie i braku argumentów

Żegnam

Ps. Widział pan film? Wie pan o czym mówi? Czy to taka opina na podwórku?

Obrazek użytkownika eska

23-02-2015 [15:44] - eska | Link:

Filmu nie widziałam jeszcze, mam pytanie > wg Pana recenzji jest tak:
Młoda Żydówka, z traumą po śmierci rodziców, zamordowanych w czasie okupacji przez jakichś miejscowych pijaczków, mimo wszystko wybiera polskość i Kościół. Stara żydowska komunistka przegrywa wszystko, nie może już mordować, nie zdołała zdeprawować siostrzenicy,  więc przegrana na całej linii popełnia samobójstwo, a komuna urządza jej pogrzeb z honorami.
Jeśli to streszczenie oddaje faktycznie treść filmu, to reszta to didaskalia, wg mnie wychodzi na to, że to nie jest film antypolski, tylko przeciwko żydokomunie. 
Chyba muszę szybko sama sprawdzić :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [16:34] - jazgdyni | Link:

Witaj esko

Bardzo dokładnie odczytałaś moje zrozumienie tego filmu. Nic nie chcę sugerować - zatkaj uszy na podszepty, idź i zobacz sama.
Kontekst, dobór aktorów, nawet fakt użycia czarno - białej taśmy, jako symbol, ze poruszamy się w różnych odcieniach szarości, wpływa bardzo na prawidłowy odbiór tego filmu.
Jak napisałem: Bandyta zabił Żyda siekierą >>>>>>>> wniosek - film jest antypolski inspirowany przez internacjonalne żydostwo. Gdyby było: Bandyta zabił Cygana siekierą >>>>>>>>> nie ma całej dyskusji, a Oskar może też by był?

CZY WSZYSCY SĄ PEWNI, ŻE OSKAR JEST WYŁĄCZNIE DLATEGO, ŻE POLAK ZARĄBAŁ ŻYDA???

Bardzo naciągana teza.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

23-02-2015 [17:25] - eska | Link:

Tak sobie po cichutku myślę, że słuszne (być może) pretensje Świrskiego zostały błyskawicznie rozpętane w histerię po to, żeby znowu ośmieszyć mohery i żeby pokazać, jakie to to głupie. To kolejny element kampanii wyborczej  - będzie coraz gorzej...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [21:23] - jazgdyni | Link:

Ciekawa hipoteza...
Czyli reagują jak psy Pawłowa? Autentycznie, łatwo dają się podpuszczać, a potem prowadzić na smyczy.
Dobrze, że jesteś Ty i jeszcze paru...

Obrazek użytkownika mada

23-02-2015 [10:10] - mada | Link:

Ten pański przyjaciel z Londynu to przepisał to wszystko żywcem z Gazety Wyborczej.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

23-02-2015 [10:55] - AŁTORYDET | Link:

Niezwykle naskórkowo potraktował Pan "Lewiatana" Andrieja Zwiagincewa. Trochę tak, jakby "Piknik pod wiszącą skałą" zakwalifikować do filmów przyrodniczych. W ten sposób pozbawił mnie Pan ufności w trafność Jego opinii względem "idy".

Z należynm szacunkiem

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:05] - jazgdyni | Link:

Proszę wybaczyć.

Tak potraktowałem ten film, bo sam go nie widziałem. Posłuchałem parę dyskusji, m.in. madrych ludzi, których cenię w TV Republika.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika romekromek

23-02-2015 [12:05] - romekromek | Link:

3. Słowa w cudzysłowie sugerują, że autor oskarża mnie o nienawiść, tymczasem to one "zieją..."
4. Autor mówi "my" i "wy", bo chce zbudować nie opinię o filmie, ale o sobie (pozycjonując się jako ten "dobry, światły, znający zasady sztuki filmowej, esteta, ponad podziałami itp.") i o "nas" (mohery,które nic nie znają i o niczym nie wiedzą, patrz pkt. 3).
5. "Ida" jest niebezpieczna, bo nie została zrobiona, żeby pokazać wiejskie kapliczki we mgle i kanalię, która nawróciła się przez swoje samobójstwo. Jest niebezpieczna, bo zrobiono ją po to, żeby dać argumenty, komu trzeba, a kogo trzeba - ogłupić lub skłócić. To element wojny z polskością. Gdyby film dostał Oskara za zdjęcia lub za kreację aktorską, to pół biedy. Mógłby też walczyć o berło w kategorii najlepszego dzieła propagandowego (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/P...).
Dlatego Ameryka w 1942 zrobiła Casablancę, a w 1943 Saharę. A nie "Idę", która Polaka wali prosto w serce. Wymienię tu niektóre schematy propagandowe zastosowane w "Idzie":
katolicyzm - zimno, samotność, opresja
walka niepodległościowa - kłamliwy, niepotrzebny mit
sędzia - kat - wrażliwa, skrzywdzona jednostka, która płaci cenę życia za... (za co? za swoją działalność, czy serce jej pęka, że tylu jeszcze morderców nie zdołała ukarać?)
polskość - szarzyzna, prymityw, wóda i beznadzieja
moralność - mit
społeczeństwo - prymitywni bandyci, złodzieje, kłamcy,
Ida - skrzywdzona przez Polaków (!), siłą schrystianizowana, słaba, błądząca we mgle, zanurzona w beznadziei
powrót do klasztoru - wybór między złem a złem.

Mógłbym jeszcze długo tak snuć wywody. Ale czas na puentę:
Auschwitz jest polskim obozem koncentracyjnym.
Przysięgam, wszystko w powyższym wypowiedzeniu jest prawdą. Z wyjątkiem jednego słowa/wyrazu. Jak wg zasad logiki matematycznej ocenić w/w zdanie? Prawda czy fałsz?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:31] - jazgdyni | Link:

Witam

Wszystko jest kwestią interpretacji i punktu widzenia.

Porozmawiajmy więc szczerze:

1.katolicyzm - zimno, samotność, opresja
2.walka niepodległościowa - kłamliwy, niepotrzebny mit
3.sędzia - kat - wrażliwa, skrzywdzona jednostka, która płaci cenę życia za... (za co? za swoją działalność, czy serce jej pęka, że tylu jeszcze morderców nie zdołała ukarać?)
4.polskość - szarzyzna, prymityw, wóda i beznadzieja
5.moralność - mit
6.społeczeństwo - prymitywni bandyci, złodzieje, kłamcy,
7.Ida - skrzywdzona przez Polaków (!), siłą schrystianizowana, słaba, błądząca we mgle, zanurzona w beznadziei
8.powrót do klasztoru - wybór między złem a złem.

To pańska ocena. Wg. mnie subiektywna, bo ja widzę tak:

1. katolicyzm - siostra przełożona pyta się: - "Czy wiesz co tracisz?". Takie jest założenie wszystkich zamkniętych klasztorów. Spokój duszy i bezpeczeństwo, w zamian za wyżeczenie się pokus grzesznego świata.
2. walka niepodległościowa - proszę podać fakt z filmu, który dowodzi pańskiej tezy. Nic takiego nie zauważyłem
3.sędzia - kat - to jest pańska, swobodna i fantazyjna interpretacja. To jest stara kurwa, posyłająca ludzi na śmierć, widząca niewinność swoje krewnej, która po tym miała już dosyć i się załamała. Za nic nie przeprosiła. a jej pogrzeb był symbolem uhonorowania takiej działalności żydokomuny.

Przepraszam, muszę podzielić na tym portalu na dwie części
cdn

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:34] - jazgdyni | Link:

to jest ciąg dalszy, przepraszam lecz inaczej jest trudno

4. polskość - skąd się to panu wzięło? Czy to nie również przystojny polski młodzieniec? Czy mieszkania i lokale były obskurne i nędzne? Wódkę niestety, proszę pana, piło się i się pije. Rozumiem, że jest pan abstynentem i to pana denerwuje. Cóż począć?
5. Moralność - mit ???? A tego to już kompletnie nie rozumiem. Przecież moralność wygrała na całej linii. Może pan inaczej rozumie moralność? Np. jako brak grzechu, a nie skrucha po zgrzeszeniu?
6. Społeczeństwo - jakie społeczeństwo? dlaczego szermuje pan tym słowem? Tutaj było tyle tego społeczeństwa, co kot napłakał. To film wybitnie o jednostkowych działaniach i poczynaniach. O człowieku, nie o ludziach
7. Ida - tak pisząc, dowiódł pan, że chyba kompletnie nic nie zrozumiał. To bardzo mądra osoba, dokonująca w pełni świadomych wyborów. Dowiedziała się, co chciała; skosztowała, żeby później wiedzieć, czego nie będzie miała i uznała, że taki świat jest mało warty. Osobiście ją podziwia,/
8. Powrót do klasztoru - znalezienie właściwej przystani. Spokój i zamknięcie przed złem.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-02-2015 [15:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Czy my nie chorujemy na nadwrażliwość?..."
---------------------
Chyba tak, ale jak zważyć, co wyprawia na moim blogu vice-prezydent Żydowskiego Stowarzyszenia B'nai B'rith w Rzeczypospolitej Polskiej, to może jednak niektórzy komentatorzy mają rację.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [17:35] - jazgdyni | Link:

Panie Krzysztofie

O masonach i ludziach chorych w dobrym towarzystwie się nie mówi.

Jeszcze raz pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2015 [09:25] - Marek1taki | Link:

@autor
Ja poczekam na DVD w jakiejś Vivie żeby ocenić metody manipulacji antypolskiej. Z tego co piszą o treści "Idy" nie ma tam obrazu zbrodni żydokomuny przeciw Polakom - oglądał Pan to może dodać coś na ten temat. Jeśli więc nagłaśnia się postać zbrodniarki stalinowskiej to traktuję to jako element puzla propagandy zniekształcającej rzeczywistość, w którym obok Idy mamy "polskie obozy koncentracyjne".

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [09:49] - jazgdyni | Link:

Witam

"Z tego co piszą o treści "Idy" nie ma tam obrazu zbrodni żydokomuny przeciw Polakom..."

Nieprawda - fantastyczną rolę zagrała Agata Kulesza - żydowskiej prokuratorki, których jak wiemy było w żydokomunie sporo, osoby zdeprawowanej, która wysłała Polaków na śmierć. W zetknięciu się z czystą i niewinną krewną, oddającą się do zakonu zrozumiała całe to żydokomunstyczne kurestwo i popełniła samobójstwo. A potem, żydokomuna urządziła jej pogrzeb z honorami.
To silny akcent tamtych czasów. Co jeszcze potrzeba w tak oszczędnym minimalistycznym obrazie? Włączenia swojego własnego mózgu.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2015 [09:40] - Ptr | Link:

Nie zamierzam nawet ogladać fragmentów tego filmu. A Pan już jest "pijany" jego sukcesem. Złe drzewo nie wydaje dobrych owocow. Szkoda słów na tłumaczenie. Wczoraj już było wiadomo, że coś jest prawie pewne. Inaczej politycy nie pchaliby się tak na szkło. O żadna sztukę filmową tu nie chodzi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [09:53] - jazgdyni | Link:

Czy ja Panu odmawiam Pańskiej opinii?

Dziwię się tylko mądremu człowiekowi, a takim chyba Pan jest, że nie lubi sera Romadur, bo on śmierdzi.
Jak można mieć pogląd, gdy samemu nie dokonało się oceny?
Jest to dla mnie autentycznie niezrozumiałe.

Ale fakt, faktem - nie ma o czym z Panem dyskutować.

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2015 [12:57] - Ptr | Link:

Faszyzm, komunizm to było coś co do wolnej Polski przylazło, a dzisiaj tworzy filozofię dylematów moralnych swojej trudnej i jakże skomplikowanej historii ( którą samo całemu światu skomplikowało ) przy czym szuka winnych najlepiej wśród swoich ofiar. Nie żyję tym co mi wciskają przed oczy, choćby to miało światowy standard. Nie będę oceniał czegoś co i tak zostanie rozliczone, gdyż nasza kultura chrześcijańska, czy nawet judeochrześcijańska, utrzymuje, że Bóg realizuje zasadę sprawiedliwości. Chce Pan powiedzieć , że treść filmu jest prawdą, a nie ma tam ludzkiej manipulacji próbującej pokazać sprawiedliwość inaczej ? No nie wierzę. Kultura w Polsce jest brudną powodzią po komunie , a nie potokiem górskim z czysta źródlaną wodą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:46] - jazgdyni | Link:

Zgodzę się z panem tylko w jednym zasadniczym aspekcie: - świat, który widzimy swoimi oczami jest bardzo subiektywny i wpływa na to wiele czynników. Oczywiście, że wielu ludzi usiłuje nami manipulować, lub choćby coś tylko powiedzieć i na tej podstawie budujemy swoje poglądy i przekonania. Jednakże o skali mądrości człowieka świadczy to, żeby nie dać się zamknąć w tych swoich poglądach i przekonaniach raz na zawsze. Ciągle jeszcze mamy rozum i możemy dokonywać analizy rzeczywistości.
Film ten, jak każdy inny film jest wizją subiektywnych myśli twórców. Naszym zadaniem, odbiorców, jest stwierdzenie, czy mamy do czynienia z dziełem sztuki, czy marną robotą, lub nędzną agitką, albo zręczną propagandą.
Do ostatecznych wniosków dochodzi się na podstawie swojego życiowego doświadczenia i umiejętności osądu.
Zawsze to jednak będzie opinia subiektywna.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2015 [15:10] - Ptr | Link:

Odbiorcom radzę nie próbować wszystkiego jak popadnie, a nie znaczy to ,że zamykamy się w stetryczałym światopoglądzie. Kino jest środkiem manipulacji , tak po prostu jest, a już na pewno było w komunie i faszyźmie. Wiem juz ,że nie warto sie z tym filmem męczyć. Nie będę się zniżał do tego poziomu.

Obrazek użytkownika szara_komórka

23-02-2015 [22:22] - szara_komórka | Link:

jazgdyni:
"Naszym zadaniem, odbiorców, jest stwierdzenie, czy mamy do czynienia z dziełem sztuki, czy marną robotą, lub nędzną agitką, albo zręczną propagandą."
Pańskim zdaniem jest to dzieło sztuki!
Proszę odpowiedzieć sobie:
Czy dzieło sztuki może być propagandą?
Czy propaganda może być dziełem sztuki?
Czym jest sztuka? (z tym może mieć Pan kłopot)
Co to jest sztuka propagandy?
Z czym z powyższych mamy do czynienia w tym filmie?
Jeżeli nie odpowie Pan sobie na te pytania to rodzi się pytanie: po co Pan napisał ten tekst?

Obrazek użytkownika xena2012

23-02-2015 [09:45] - xena2012 | Link:

a tak na marginesie:uszcześliwiony rezyser po zdobyciu statuetki w ,,dowcipnej ''przemowie pozdrowił przyhaciół z Polski,,którzy pewnie teraz są pijani''.Miłe, prawda? I jak się wspaniale komponuje z filmowym stereotypowym obrazem polskiego przedwojennego chlopa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [10:02] - jazgdyni | Link:

Ależ droga Xeno!!!

Jak tak można?! Kto to tłumaczył? Polsat? TVN? Czy TVP Info?

Na szczęście osobiście to wysłuchałem, bo bym nie miał argumentów.
Pawlikowski powiedział, że pozdrawia przyjaciół z Polski (o ile się nie mylę sam jest Anglikiem polskiego pochodzenia) ,  którzy ".. know, how to take alcohol" (albo drink - dokładnie nie pamiętam).
To jest taki stary odwieczny podziw wyrażany w Anglii, że Polacy umieją pić, czego Anglicy nie potrafią i co corocznie widac na Rynku w Krakowie, z tą masą zapitych angoli..
Czyli - nie było w tym nic pejoratywnego.

Serdeczności

Ps. Anglicy sumarycznie piją znacznie więcej od nas.

Obrazek użytkownika Lech Kurowski

23-02-2015 [15:25] - Lech Kurowski | Link:

Portal Niezależna! Proszę nie pluć na "strefę", bo sam pan w tym temacie powtarzasz słowo w słowo slogany Kopaczowej i Michnika! Chyba portale się panu pomyliły!

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2015 [10:16] - Marek1taki | Link:

@autor
Ta przemiana bohaterki to właśnie fałsz historyczny. Wolińska żyłą w Londynie z polskiej emerytury a Wielka Brytania - natowski sojusznik nie zgodziła się na ekstradycję, pewnie w trosce, żeby nie zburzyć głębokiej jej przemiany.
Widać było stado leśnych dziadków na pogrzebie jaruzela. Widać mentalność resortowych dzieci z Michnikiem na czele. Nie kupuję tej ściemy ale obejrzę na pewno, żeby nie przegapić trendów propagandy.
Czekam na film o Roju i nie liczę aby, któraś z partii wyłożyła pieniądze z kampanii by wykorzystać go jako atut propagandowy. Tym bardziej nie liczę, aby film o antykomunistycznej partyzantce, kraju wydanego przez Roosevelta sowietom, mógł dostać Oskara.
Pozdrawiam
P.S. Pamiętam słowa innego przemienionego - Mieczysława Moczara: "My partyjniacy mamy jedną ojczyznę. Tą ojczyzną jest Związek Radziecki".

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:48] - jazgdyni | Link:

Skąd wiadomo na pewno, że to o Wolińską chodzi?

Innych nie było? Oj były, były.

Obrazek użytkownika cassiodorus

25-02-2015 [01:38] - cassiodorus | Link:

Wydaje sie, że jednak o Wolinską

http://nczas.com/publicystyka/...

A tak na marginesie dla mnie to niepojęte co '''piłsudczyk'' Płużański robi w stajni u Korwina-Mikke

Obrazek użytkownika szara_komórka

23-02-2015 [11:44] - szara_komórka | Link:

Polecam dzisiejszą notkę Coryllusa. Może trochę się Panu rozjaśni o co w tym wszystkim chodzi.

Obrazek użytkownika Lech Kurowski

23-02-2015 [13:27] - Lech Kurowski | Link:

Trzeba było wcześniej zapodać bo już się autor był zapatrzył w Baumana, też taki psia mać "światowy"...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:51] - jazgdyni | Link:

Drogi panie

O Baumanie wiem tylko tyle, że to zbrodniarz, były oficer KBW, który zwalczał żołnierzy wyklętych.
Co mi tu pan usiłuje imputować?
Nie rozumiem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [13:51] - jazgdyni | Link:

Kto to jest Coryllus???

Jakaś wyrocznia? Mędrca szkiełko i oko?

Ja już dawno pogoniłem tego lansera, naginacza historii i koslawy umysł.

Ps. Zaproponował sprzedaż książeczki?

Obrazek użytkownika szara_komórka

23-02-2015 [14:41] - szara_komórka | Link:

Co to tak acana wzburzyło?
Coś mi się zdaje , żeś acan jednak przeczytał:):)
A zawiść nie daje po nocach spać?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [14:55] - jazgdyni | Link:

Czy to na pewno "szara komórka"?

A jeżeli nawet, to czy nie wie, że dopiero strasznie skomplikowana sieć takich szarych komórek tworzy mózg - podłoże dla rozumu?

Proszę się więc skrzyknąć we większą grupę. Aż uzyskacie sens.

Obrazek użytkownika szara_komórka

23-02-2015 [20:33] - szara_komórka | Link:

Mój nick wybrałem z premedytacją. Jest to swego rodzaju wskaźnik na inteligencje adwersarza, taki papierek lakmusowy.
Ale niech waść nie ma kompleksów, inteligentniejsi od Pana łapali się na to i przy braku argumentów wpadali w pułapkę skojarzeń z "szarą komórką" (jedną na dodatek).
Powiem Panu coś od serca, powinien Pan leczyć nerwy.
Prostactwa nie da się wyleczyć.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [21:28] - jazgdyni | Link:

Nie ważne, czy z premedytacją, czy nie. To głupi nick.

Obrazek użytkownika szara_komórka

23-02-2015 [22:11] - szara_komórka | Link:

Głupi nick!!!!
Niektórzy jeszcze przy tym tupią i wrzeszczą: nie będę jadł szpinaku. Szpinak jest głupi.
Ale mnie Pan rozbawił.:):):)

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2015 [11:08] - jazgdyni | Link:

Dziekuję, chociaż specjalnie się nie starałem.
To dobrze, że jest Pani wesoła ;).
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [11:45] - jazgdyni | Link:

Żeby przeciąć idiotyczne stwierdzenie, że Ida dostała nagrodę od hollywoodzkich Żydów za antypolonizm i pokazanie polskiego antysemityzmu:

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) – założona 11 maja 1927 r. honorowa organizacja zawodowa zajmująca się promowaniem sztuki i wiedzy filmowej. W jej skład wchodzi ponad 6 tysięcy osób związanych zawodowo z filmem. Akademia znana jest na całym świecie przede wszystkim poprzez doroczne uroczystości wręczania Oscarów – Nagród Akademii Filmowej.

Dodam od siebie - te 6 tysięcy osób to specjaliści filmowi z całego świata. Nie wyłącznie hollywoodzcy Żydzi.

Członkostwo w Akademii można uzyskać jedynie poprzez zaproszenie, które wystosowuje jej zarząd. Najczęściej otrzymują je osoby nominowane do Oscara albo takie, które zostały zgłoszone przez obecnego członka za swój znaczący wkład w rozwój kina.

Propozycje członkostwa nowych kandydatów są rozpatrywane corocznie. I chociaż Akademia nie ujawnia publicznie ile dokładnie liczy osób, to zawsze ogłasza nazwiska tych, którzy zostali do niej ostatnio zaproszeni. Członkostwo w Akademii nigdy nie wygasa i jest dożywotnie.

W jej skład wchodzi 15 branż, reprezentujących różne dziedziny filmu. Członkowie mogą należeć tylko do jednej z nich. Ci, którzy pracują w różnych gałęziach przemysłu filmowego zaliczani są do grupy tzw. „wolnych członków”. Posiadają wszystkie przywileje członkowskie, ale nie mają swojego reprezentanta w zarządzie Akademii.

Według badania przeprowadzonego w lutym 2012 r. przez Los Angeles Times (na próbie 5000 członków), Akademia to: w 94% biali, 77% mężczyźni, 14% ma poniżej 50 lat, a średnia wieku to 62 lata. 33% jej członków to byli zwycięzcy lub nominowani do Oscara.

I jeszcze:

Najczęściej nagradzane filmy obcojęzyczne:
Fanny i Aleksander – 4 Oscary, reżyseria Ingmar Bergman (Szwecja)
Przyczajony tygrys, ukryty smok – 4 Oscary, reżyseria Ang Lee (Tajwan)

Całe 6 tysięcy członków akademii to żydofile nienawidzący Polski

http://pl.wikipedia.org/wiki/A...

Obrazek użytkownika Andrzej W.

23-02-2015 [11:52] - Andrzej W. | Link:

"Niemcom ręce same składały się do braw
Nareszcie upragniony film, gdzie jest holocaust, a Niemców nie ma!
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz z wielka radością wręczał w Strasburgu kolejne laury dla „Idy”. Jaki piękny film! I jaki europejski!
Ręce same składały się do oklasków, a najbardziej europosłom niemieckim.
Wcale się nie dziwię radości Martina Schulza i innych niemieckich posłów, bo „Ida” naprawdę mogła im się spodobać. To bodaj pierwszy tej miary i klasy film, gdzie jest holocaust, ale Niemców nie ma!
Żydów zabija już nie SS, czy inny rycerski Wehrmacht, zabija ich zły, podły, prymitywny, brudny, pazerny na majątek, durnowaty polski chłop.
Jakiż to musu być miód na zbolałe niemieckie dusze(...)'' - Janusz Wojciechowski.
http://januszwojciechowski.salon24.pl/622659,niemcom-rece-same-skladaly-sie-do-braw

"Tą łatkę przede wszystkim przybiły prawdziwe mohery i oszołomy, które oczywiście nie wydały ani grosza, bo na takie świństwo do kina nie pójdą.
Więc ich gniew, pogarda i żółć jest, jak zazwyczaj z drugiej ręki, bo przeczytali gdzieś, jak ich lokalny kacyk-guru tak im powiedział."
- to już słowa "prawicowego konserwatysty" (sic!),   który z "zatroskaniem'' mainstreamowego cyngla- matoła udającego intelektualistę próbuje sprzedawać dylemat :
"Czy my nie chorujemy na nadwrażliwość?".
 
"Prawicowy konserwatysta '' nie tylko nie dostrzega, że nagrodzenie tej produkcji wpisuje się w cały ciąg zamierzonego antypolonizmu, a jedyna refleksja, na jaką go w tej sytuacji stać sprowadza się do porównania machiny antypolskiego zakłamywania historii przez sojusz niemiecko- żydowsko - ruski, do przedstawienia ruskich jako notorycznych pijaków ( w komentarzu). Czy "prawicowy konserwatysta'' chce przez to dać do zrozumienia, że cała antypolska ahistoryczna propaganda jest równie uprawniona, jak obraz kacapa - alkoholika ?
Nie wiadomo; mnie to już nie interesuje. Po prostu szkoda czasu na podróbki "prawicowych konserwatystów''.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [16:23] - jazgdyni | Link:

Panie!

Pierwsze i zasadnicze pytanie - widział pan film ???

"Nareszcie upragniony film, gdzie jest holocaust, a Niemców nie ma!"

Co za bzdury... (jeżeli to dokładnie Janusz Wojciechowski, to się bardzo dziwię... sprawdzę) GDZIE TAM JEST HOLOCAUST???
Bandyta zabił człowieka.

Poza tym, nie było żadnego całopalenia. A światowi durnie za podszeptem żydowskiej propagandy dali sobie wmówić słowo holocaust. Zgadzam się na shoah. Ale, czy w stosunku do jednego człowieka można użyć terminu zagłada? I to masowa zagłada?

Widzi pan, że głupstwa pan chrzani?

A może Martinowi Schulzowi ręce składały się do oklasków, bo nie jest tępym bezmózgowcem niemieckim, tylko wrażliwym na sztukę człowiekiem?

Nie... nie chce mi się już dalej przywoływać argumentów, bo ktoś o takiej złej woli i takich ograniczeniach nie zasługuje na marnowanie czasu.

Żegnam

Obrazek użytkownika Andrzej W.

23-02-2015 [18:47] - Andrzej W. | Link:

Pańska tępota w połączeniu z rozdymanym ego sprawia, że jest Pan idealnym tworzywem na pożytecznego idiotę.
Sprawdza się Pan w tej roli.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [21:33] - jazgdyni | Link:

Pańska tępota w połączeniu z rozdymanym ego sprawia, że jest Pan idealnym tworzywem na pożytecznego idiotę.
Sprawdza się Pan w tej roli.

Ja pana nie znam. Na szczęście, dodam. A pan mnie zna? Nie?
To znaczy, że jest pan prymitywnym chamem, fornalem z czworaków, na co wskazuje pański język, styl i zawartość pod czaszką.
Tylko to może wytłumaczyć takie odzywki.

Żegnam

Obrazek użytkownika cichy

23-02-2015 [12:06] - cichy | Link:

witam.
nasi starsi i mądrzejsi bracia po namysle zdecydowali żeby dalej isc w poprawność polityczna..nie nagrodzili "lewiatana"..a z pewnoscia jest to film wybitny...bardziej niż jakikolwiek inny..stad wniosek dość przykry dla nas niejako się wysnuwa ze w dalszym ciągu to MY jesteśmy wszyhstkiemu winni..zawiadlem się na nich..myslalem ze "czosnkowi" wybiorą w/w film by poirytować pułkownika..niestety..tak się nie stało..

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [16:37] - jazgdyni | Link:

Witam oczywiście, ze jesteśmy wszystkiemu winni. Krzyczmy rozpaczajmy i posypujmy głowy popiołem.
A może ruskim pokazać wała, że to my dostalismy Oskara, a nie oni?

Obrazek użytkownika cichy

23-02-2015 [19:32] - cichy | Link:

z całym szacunkiem i zrozumieniem... :-)))....
tzw."pokojowa nagroda nobla"..Pulitzer..oskarek..sa to tzw "elementy nacisku poza "politycznego" ksztaltujace swiadomosc poleczna"..dlaczego JP2 nigdy nie dostal ani pulitzera..ani literackiego..ani pokojowego nobla??jest wiele wspaniałych filmow;ksiazek.innych ludzi i postaci zycia społeczno-politycznego które albo zostały celowo pominięte..albo celowo wbrew wszelkim możliwy zdroworozsądkowym zasadom w/w nagrodami odznaczone...które z tzw "jakichś tam powodow" nie zostały naznaczone tymi nagrodami...z reszta...baaa...gdyby nawet kiedyś ktoś odwazylby się odznaczyć w/w JP2 nagrodami..to i tak bylby by to dla mie nie do ogarnieca paradoks...pozdr

Obrazek użytkownika Francik

23-02-2015 [19:59] - Francik | Link:

Politpoprawność jest dość przewidywalna a Oskary i Noble są politpoprawne. Nagrodę otrzyma film o Żydach, gejach lub globalnym ocipieniu, książka o lesbijkach lub lewackich ideach itp. itd. Pokojowy Nobel dla Obamy "na zachętę", nagrodzenie politpoprawnej Szymborskiej a nie niepoprawnego Herberta. Tak to się kręci i nie ma się czym podniecać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [21:41] - jazgdyni | Link:

Niestety, tutaj w dużym stopniu muszę się zgodzić. Proszę popatrzyć ile filmów o ludziach ułomnych dostało Oskara. Począwszy od "Lotu nad Kukułczym gniazdem". W tym roku zresztą też - "Teoria wszystkiego" o geniuszu na wózkku Stephenie Hawkinsie.
Jednakże, tak jak wszędzie istnieją pewne mody i trendy.
Na szczęście, nawet w Stanach jest Tarantino, Rodriguez, bracia Coen, czy Wachowscy.
Więc mimo politpoprawności, jakoś to się do przodu posuwa. Prawda?

Obrazek użytkownika terenia

23-02-2015 [23:09] - terenia | Link:

Szanowny Panie

Mała poprawka "Teoria wszystkiego" mówi o Stephenie HAWKINGU (cierpi na stwardnienie zanikowe boczne) pomyliło się Panu z Richardem Dawkinsem autorem m.in. "Bóg urojony","Bóg nie jest wielki"
S.Hawking jest astrofizykiem,kosmologiem,teoretykiem fizyki.W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się Jego
"Krótka historia czasu"

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-02-2015 [11:05] - jazgdyni | Link:

Dziekuję za sprostowanie. Byłem już dosyć wczoraj zmęczony.
Słusznie Pani zrozumiała, że chodzi mi o Hawkinga, którego wszystko co wydane mam na półkach i którego cenię jeszcze bardziej, gdy się pogodzil z Bogiem. Dawkinsa też czytałem, żebu znać przeciwnika. I "Boga urojonego" i "Rozplatanie tęczy". Lecz zdradzę Pani po cichu, że oprócz takiego Davidsona, Patricii Cortland, czy Feymanna, bez przerwy czytam i wkrótce będę znał na pamięć Anthonego Flew'a "Bóg istnieje"

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika terenia

23-02-2015 [20:12] - terenia | Link:

Dokładnie tak....dlaczego w 1996 uhonorowano literackim Noblem panią W.Szymborską? choć w opinii wielu bardziej zasługiwała na ten zaszczyt twórczość E.Lipskiej czy też A.Zagajewskiego.
Nie ma zatem czym się podniecać....dystans i rozsądek....przez miesiąc albo dłużej we wszystkich me(n)diach będzie "Ida" ....świetna przykrywka i temat zastępczy w okresie przed wyborami...ciesz się narodzie...masz Oscara.
Będą dominowali "trąbodzwonnicy"(świetny tekst Cz.Niemena z 1989r...a jak przystaje do naszej rzeczywistości
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [21:56] - jazgdyni | Link:

Pani Tereniu

to są tylko emocje chwili. Na dwa dni. Jak po złotym medalu siatkarzy.
Taki głupi jestem, że chciałbym, żeby na świeicie o Polsce mówili. W różnych kontekstach.
Poza tym wszyscy zapominają, że panuje pop-kultura. I to ona ma swoje prawa.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [21:52] - jazgdyni | Link:

To ja też z całym szacunkiem...
Mimo, że zapałałem oburzeniem. Jak pan może?!
Święty Jan Paweł II nominowany do Nobla, Oskara, czy czegoś tam jeszcze ???!!!
No nie... Dla mnie to jakby świętokradztwo.

Ale coś zdradzę... Były negocjacje z Watykanem w sprawie Nobla. Nasz JPII powiedział - numquam! never!, basta! mai! nigdy! I tyle po Noblu.
Wyobraża pan sobie naszego świętego w jednym szeregu z Wałęsą, czy Obamą (Wałęsa by chyba pękł z pychy).

Proszę mi powiedzieć, gdzie są kompletnie obiektywne i sprawiedliwe nagrody?
Tylko... zaraz, zaraz! Wie pan ile jeszcze różnych nagród film Ida dostał?

Obrazek użytkownika cichy

23-02-2015 [22:36] - cichy | Link:

ostatni film jaki ogladalem w kinie to była "pasja" gibsona..(wtedy jeszcze nie mialem kompa.. :-) )
nadmieniałem osobe JP2 nie chcąc ujmując jej szacunku z mojej strony..nie pomne tylko ile razy był niszczony przez możnych tego swiata...(nie pomne kiedy..ale jakiś czas temu jeden z czlonkowkomietu noblowskiego..protestant??luteranin??kalwinista??niestety nazwiska ani czasu tez nie pomne..powiedział gdzies do kogos w jakims wywiadzie..ze..tu cytuje z pamięci..sednem istnienia komitetu w obecnym składzie.specyfike wywieranego wpływu na zycie społeczno-polityczno-ekonomiczne swiata..sednem jest to aby nikt ..żadna osoba tak naprawdę liczaca się dla katolikow i obdarzona jaks wieksza charyzma nie ma prawa dostać nagrody glownej w 3 w/w kategoriach..nigdy!!!koniec cytatu...
choć gdyby czesc z tych skądinąd zwykłych ludzi stanela na "wysokości zadania" mogliby si pokusić o wyrażenie szacunku dla dokonan JP2 poprzez nadanie którejkolwiek z "nagrod tego swiata"..mogli mieć ambicje by przyznać i oglosic..ale nagrodzony miał obowiązek nie przyjąć i zaprotestować..proszę przeanalizować tzw..linie programowa;sklad etniczno-narodwosciowo-ideologiczno-wyznaniowy w/w instytucji "nagradzających"..dlatego ostanie me slowo to paradoks..

Obrazek użytkownika cichy

23-02-2015 [12:06] - cichy | Link:

witam.
nasi starsi i mądrzejsi bracia po namysle zdecydowali żeby dalej isc w poprawność polityczna..nie nagrodzili "lewiatana"..a z pewnoscia jest to film wybitny...bardziej niż jakikolwiek inny..stad wniosek dość przykry dla nas niejako się wysnuwa ze w dalszym ciągu to MY jesteśmy wszyhstkiemu winni..zawiadlem się na nich..myslalem ze "czosnkowi" wybiorą w/w film by poirytować pułkownika..niestety..tak się nie stało..

Obrazek użytkownika Adam

23-02-2015 [12:12] - Adam | Link:

Sorki, ze nie na temat"budowniczy dziwnych statków" wow moze napiszesz cos o swoich projektach ja tez jestem inzynirem z wyksztalcenia proponowalem zeby otworzyc w gazecie polskiej czy niezaleznej jakis kacik nauki tech niki tu od monotematycznosci ludzie dotaja kociego rozumu , przed nami znowu wybory wszystkie rece na poklad , a poniewaz tamci maja wiecej rak ( jawnych i niejawnych) i komisje wyborca na bramce to pewnie wygraja , znowu czeka nas rozczarowanie "wieszanie kaczora " ( za to ze komisja sfalszowala wyniki jak udowdnil ziemkiewicz to nieszkodzi bo falszuja lokalnie) i ziechecenie . Moze o to chodzi ? Trzeba wziasc na luz czesami da sie zwyciezyc w jednym boju a czasami powadzic przez lata oblezenie albo walki partyzanckie . Albo czekac 123 lata na odpowiedni moment. Trzeba pamietac, ze Nemo mial byc Polakiem a juz przed rozpadem I rzeczypospolitej ludzie fantazjowali "o wielkich jezdzacych fotecach"..
Wiekszosc problemow jakie ma swiat niedotatek zrodel energii "niezestrzeliwalnosc pociskow balistycznych " to tak naprawde problemy techniczne ktore jak glosi lewacka propaganda sa nierozwiazywalne,
A moze to nieprawda?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [16:48] - jazgdyni | Link:

Witam

Z takich ciekawych, nietypowych jednostek to:
- shuttle tanker
- shuttle tanker na obszary polarne
- nowa generacja małych seismic survey vessel
- offshore construction and special purpose vessel

Oczywiście wszystkie statki pracujące w DP (Dynamic Positioning), napęd diesel elektryczny z azipodami i dodatkowymi thrusterami, albo VS. I także wielka serwerownia tylko dla prac poza ruchem statku.
To tak pokrótce

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Adam

23-02-2015 [17:32] - Adam | Link:

To wszystko zrealizowales?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [22:00] - jazgdyni | Link:

Gdzieżby tam!
Przy tym tylko pracowałem. Dwukrotnie byłem project managerem, lecz oczywiście swojej działki.

Pozdrawiam

Ps. 40 lat na morzu i w stoczniach.

Obrazek użytkownika Lech Kurowski

23-02-2015 [12:58] - Lech Kurowski | Link:

Takie rzeczy to pan sobie mógł wypisywać na neonie czy popapranych za którymi nie wiadomo kto stoi! Mam nadzieje że Pan Darski pokaże panu miejsce za drzwiami dla tych jawnych antypolonizmów rodem z GW, których tutaj wypisywać nie przystoi! Polacy to wedle pana "pijaczki spod budki z piwem, mordercy itd"? A Żydzi to wrażliwi, wspaniali ludzie? Cóż za lewacki relatywizm moralny z pana wychodzi! Jestem zniesmaczony i mam nadzieje że nie będzie tutaj tolerancji dla takich antypolonizmów, pan widzę testuję dokąd może się zapędzić w obrażaniu Polaków! Jest rok wyborów, a pan tak mąci by pokazać PiS jako niepatriotyczną, niepolską siłę, już nie pierwszy raz!!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [16:49] - jazgdyni | Link:

Żegnam pana jeszcze raz.
Mam nadzieję, że ostatecznie.

Obrazek użytkownika Robs

23-02-2015 [20:27] - Robs | Link:

Nie za bardzo wiadomo o co panu chodzi.

Czy każdy *dobry* film to ten w którym Polacy to bohaterowie, a każdy *zły* to ten w którym dokonali jakiegoś przestępstwa i w związku z tym jest oznaką braku patriotyzmu aby go pokazać?

Przecież zgodnie z tą logiką Rosjanie jak najbardziej powinni wypierać się odpowiedzialności za Katyń bo to z ich punktu widzenia to nie patriotyczne przyznać się.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [22:02] - jazgdyni | Link:

Prawda?

Ostrożnie z logiką, bo tu niektórzy są na nią uczuleni.

Obrazek użytkownika Francik

23-02-2015 [13:23] - Francik | Link:

Filmu nie widziałem, więc się nie będę wypowiadał. Razi mnie jednak w tej notce co innego. Przede wszystkim - mimo wielokrotnego podkreślania przez autora swojej "światowości" - dające się wyczuć zakompleksienie. "Polska przez chwilę w centrum światowych jupiterów" - oznajmia triumfalnie autor. A te wstrętne mohery filmu nie widziały, ale się czepiają i jątrzą. Autor uważa chyba, że Polacy to tak nędzny naród, że powinien się cieszyć, że "przez chwilę jest w centrum jupiterów". I to gdzie - w samym Hollywood! Dla mnie to żałosne, ale niestety wpisujące się w pedagogikę wstydu serwowaną Polakom od ponad ćwierćwiecza. Mamy się cieszyć nawet z tego, że Collin Farrel (ten Collin Farrel!) zrobił dziecko Bachledzie-Curuś. Cóż za sukces! Tymczasem dzięki postkomuszym złogom w tzw. środowisku artystycznym przez ponad ćwierć wieku nie wyprodukowano w Polsce ani jednego wybitnego filmu pokazującego wielkie momenty naszej historii i polskich - jakże często tragicznych bahaterów. To opowieści, które są scenariuszami na sensacyjne filmy - i to bez hollywoodzkiego podrasowywania. Pilecki, Państwo Podziemne, działalność Żegoty, Ulmanów, Sendlerowej, Dywizjon 303, tułaczka i los andersowców, żołnierze niezłomni itp. itd. Nie mówiąc już o dawniejszej historii jak Bitwa Wiedeńska, Kościuszko, Powstanie Styczniowe i Traugutt. Katyń Wajdy to żałość (jedyny dobry fragment to scena mordu - bo autentyczna), kiepska Bitwa Warszawska Hoffmanna i dwa ważne tematy spalone. Niestety Czarny czwartek, to nienajlepszy film, lepiej wyszedł Popiełuszko. Ale akurat te filmy miały kłopoty z uzyskaniem dofinansowania - tak jak film o Roju. A na Idę pieniądze się znalazły. Ciekawe czy znalazłaby się dotacja na film bliższy prawdy o postaciach i losach ubeków i prokuratorów. Bez nieprawdziwych rozterek moralnych, ale prawdziwych karierach, które zrobili - vide Bauman. I o losach ich ofiar - ich rozterkach i obawach podczas ubeckich nagonek i bestialskich tortur.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2015 [16:56] - jazgdyni | Link:

Witam

Oj, czy nie następuje tu projekcja? Mnie się bardzo zdaje, że to pan leczy swoje kompleksy.
Że się cieszę z jupiterów? Oczywiście!!! Jak onegdaj z Justyny Kowalczyk, czy Małysza. To zaściankowość i prowincjonalizm? Oj panie...
Jedźmy do Holmenkollen, to zobaczysz pan, jak Norwegowie płaczą i skaczą z radości, jak ich człowiek wygrywa.

Nie mam kompleksów z bycia Polakiem i czuję się z tym swobodnie na całym świecie. Nie wierzy pan? Daję na to moje słowo honoru! To chyba wystarczy...

Obrazek użytkownika Francik

23-02-2015 [19:48] - Francik | Link:

Jasne, to ja leczę swoje kompleksy, pan jest po jasnej stronie mocy. Daje pan słowo honoru to MUSZĘ uwierzyć. Miesza pan całkiem różne sprawy - radość ze zwycięstwa sportowego z przyznaniem nagrody kontrowersyjnemu filmowi. Wynik sportowy nie podlega ocenie ze względu na treść - chyba, że występują widoczne naruszenia przepisów celowo niezauważone przez sędziów lub tzw. drukowanie. Czy jeśliby Pasikowski tak dobrze nakręcił "Pokłosie", że zasługiwałoby na Oskara lub inne wyróżnienie też mielibyśmy obowiązek się cieszyć - bo "jesteśmy przez chwilę w blasku jupiterów"? Jeśli pan nie rozumie różnicy, to nie ma o czym dyskutować. W moim komentarzu nic nie było o zaściankowości i prowincjonalizmie, tylko o kompleksach "światowca", ale pan lubi sobie ustawiać innych w wygodny dla siebie sposób. Ponadto uprzejmie donoszę, że jestem zawistnym nieudacznikiem i nienawistnikem, plującym żółcią moherem i ciemnogrodzianinem więc dalsza polemika jest zbędna.

Strony