| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Górnictwo - rachunek zysków i strat

5,5 mld zł rocznie - dopłaty państwa do górnictwa (1,1 mld do kopalni reszta do emerytur górniczych)
7 mld zł rocznie - suma, którą kopalnie płacą do budżetów (państwa, samorządów)

300 zł - cena wydobycia tony węgla w Polsce
800-900 zł - cena tony węgla dla konsumenta

Pierwsza kwota pochodzi z raportu  „Subsydiowanie węgla kamiennego i brunatnego w Polsce w latach 2010-2013” przygotowanego przez spółkę Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych opublikowanego przez PR, reszta z wywiadu J. Szewczaka dla GP.

Jeśli te liczby są prawdziwe, to prowadzą do ciekawych wniosków. Jeden z nich jest taki, że, przynajmniej moim zdaniem, zamykanie kopalni raczej pogłębi niż rozwiąże problem.

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.