„Chamy i Żydy” – kolejna odsłona

Jeśli wydaje nam się, że piękno opuściło świat,
 uznajmy raczej, że opuściło ono nasze serca.

Georges Duhamel

Na początek odsyłam od razu do Jedlińskiego :
„W 1962 r. na łamach paryskiej "Kultury" opublikowano esej Witolda Jedlickiego Chamy i Żydy *[W. Jedlicki, Chamy i Żydy, "Kultura" 1962, nr 12 (182), s. 3-41.], który stał się głośny, ponieważ naruszał dotychczasowe tabu. Autor w specyficzny - silnie naładowany emocjami - sposób scharakteryzował w nim życie polityczne w Warszawie końca lat pięćdziesiątych. Redaktor naczelny "Polityki" skomentował ten tekst następująco: "Facet po przyjeździe do Izraela machnął wielki artykuł, którego główną treścią jest teza, że grupa puławska od wielu lat zmierza do zdobycia wpływowych stanowisk. Są to »Żydy« [...], którzy obecnie, jak stwierdza, przystąpili do zdecydowanej walki z Gomułką. Chamy to natolińczycy, których autor potraktował jako ludzi uczciwych, acz agentów Moskwy" (M.F. Rakowski, Dzienniki polityczne, t. 1: 1958-1962, Warszawa 1998, s. 499)
Czytelników proszę zaś o zapoznanie się najpierw z linkowanymi niżej notkami, jeszcze z roku 2011, ponieważ nie ma sensu powtarzać tego, co już zostało napisane:
http://eska.salon24.pl/308918,chamy-i-zydy-czyli-rzecz-o-polskosci
http://eska.salon24.pl/310198,rzecz-o-polskosci-ciag-dalszy

A teraz króciutko o sytuacji „na dziś”.
Misja GW, czyli spadkobierców stronnictwa puławian (Żydy) została praktycznie wyczerpana. Zarówno pokolenie średnie (obecnie już starsze), jak i pokolenie młodych (dziś średnie) zostały skutecznie zainfekowane propagandą antypolską, a kto się temu oparł, ten się oparł i tu właściwie nic już nie zostało do zrobienia. Oczywiście możliwe są jakieś przepływy, następują „nawrócenia”, niemniej ta propaganda wobec zaistniałej sytuacji politycznej, zwłaszcza zewnętrznej, kompletnie się wyczerpała, czego dowodem najlepszym rozpaczliwy wyskok Hartmana.
W dorosłe życie wkraczają kolejne roczniki młodych, na których taka propaganda, oparta głownie na kompleksach, zupełnie już nie działa. Mało tego – nastąpiło klasyczne odbicie wahadła i młodzież poszła w patriotyzm romantyczny (tu ogromna rola Muzeum Powstania Warszawskiego, a rzeczy dopełniły ekshumacje na Łączce).
I tu wkracza do akcji środowisko spadkobierców natolińczyków, czyli Chamy. Metody znane doskonale ludziom starszej daty, ćwiczono to w ramach moczaryzmu, Zjednoczenia Grunwald  i innych tego typu ruchów w ramach komuny. Charakterystycznym przejawem tego typu propagandy jest nacjonalizm i antysyjonizm/antysemityzm. Już w latach działalności Moczara (za Gomułki) ruchy te zyskiwały poparcie wśród części środowisk AK, także wśród niektórych środowisk katolickich. Zasadniczym wyznacznikiem jest tutaj bezpośrednio lub pośrednio wyznawany kult endecji i szczególna nienawiść do Piłsudskiego i sanacji, a także wszelkich „romantycznych” zrywów typu powstania.Dziś ten typ propagandy jakoś dziwnie sączy się ze środowisk powiązanych z trepami LWP (Nowy Ekran), a panowie z WSI gdzieś tam się plączą w tle (Stowarzyszenie SOWA).
W tej sytuacji warto się zastanowić, jak to jest, że niektórzy nasi czołowi narodowi patrioci i dekomunizatorzy z kolei jakoś dziwnie plączą się wokół dzieł pana Zbigniewa Pełczyńskiego.

Ktoś zapyta – zaraz, zaraz – tu Soros, a tu endecja, jak to się ma do siebie, o co biega?
Zawsze o to samo, moi drodzy PT Czytelnicy, zawsze o to samo! O robienie Wam wody z mózgu!
O napuszczanie jednych na drugich, o awanturę zakrywającą rzeczywiste interesy politycznych mafii rządzących Polską. Niech Was nie zmyli sztafaż – jeśli ktoś kocha Europę, to działa na rzecz Wielkich Niemiec, jeśli inny nienawidzi UE i wszelkiego żydostwa, to działa na rzecz Rosji, tak już jest i inaczej nie będzie, zawsze ta sama komuna, tylko w dwóch odsłonach – liberalnej i dyktatorskiej. I zawsze na niekorzyść Polski i jej tradycji.
Dziś, kiedy siła propagandy i polityki proeuropejskiej, czyli proniemieckiej osłabła, a  jej czołowi realizatorzy, czyli Tusk z Bieńkowską zostali wykopani do Brukseli, rozwija się i zyskuje na znaczeniu polityka prorosyjska, czyli  kult „prawdziwego Polaka”.
Dlatego zakonotujcie sobie raz na zawsze – jeśli ktoś pluje na Piłsudskiego i jego myśl polityczną, obwinia za wszystko sanację, potępia powstania polskie itp., to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że albo Chamy albo Żydy gdzieś tam w tle się plączą.
Na co dzień ze sobą konkurując zawsze zwierają szeregi w obliczu zagrożenia zewnętrznego, którym jest powrót do polskiej tradycji „romantycznej”, czyli mówiąc wprost – do prawdziwej tradycji myśli polskiej, nieskażonej wpływami obcych agentur. Przypiszą tej tradycji najgorsze zjawiska i ich skutki, nie cofną się przed żadnym kłamstwem czy pomówieniem, nie obchodzą ich żadne świadectwa czy dokumenty. Walka o duszę rodaków trwa w najlepsze, trzeba zatruć kolejne pokolenie....

Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.... Niestety, ta prawda, zarówno w wymiarze eschatologicznym jak i naszym codziennym nie jest łatwa do odkrycia, natomiast jest nieustannie zamazywana, upraszczana, wykoślawiana, wreszcie zagłuszana na bieżące potrzeby polityczne tudzież biznesowe. Więc cóż robić?
Trzeba wierzyć w Polskę, trzeba powtarzać stare opowieści, uczyć dzieci starych pieśni, czcić bohaterskich przodków, nie pozwolić odbierać sobie tożsamości i dumy. Pracowicie i powoli odkłamywać i jeszcze raz odkłamywać nawarstwione przez lata indoktrynacji fałszerstwa, zmierzyć się z prawdą w pokorze i szacunku, bez chełpliwości i pychy.
Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. (Mt 17:14-20)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-10-2014 [18:56] - jazgdyni | Link:

Świetny tekst!

Widzisz sytuację bardzo przenikliwie i analizujesz prawidłowo.
Nadchodzi czas chamów.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika eska

19-10-2014 [18:02] - eska | Link:

On już dawno nadszedł, tyle że po chamstwie genderowo-libertyńskim nadchodzi chamstwo "narodowe", czyli filisterskie. Nuworysze szukają sobie swojej ideologii, jak zawsze kunktatorskiej i bez honoru.

Obrazek użytkownika Adam

18-10-2014 [20:05] - Adam | Link:

Nic dodac nic ujac trzeba wyznaczyc juz cele nwemu powstaniu:
1. rozwoj technologiczny ( do walki z zaborcami ktorzy przerastaja nas liczebnie potrzebujemy zawansowanej technologi) I dyskusja powinna byc o tym nie czy ale jak Polska ma pozyskac mowoczesne technologie ( firmy panstwowe czy prywatne to tylko narzedzie do osiagniecia celu)
2. Stworzyc Gwardie narodowa krora bedzie wpierala armie a takze bedzie przeciwwaga dla LWP ( mowie o obecnycm wojsku ) . Jako byly kapitan armii wiem jakie tam nastroje panuja I obawiam sie ze gdzies ktos wpada na pomysl z nowym " jazruzelskim" ktory zeby nas "uratowac" od nuklearnego holocaust ze trony rosji przylaczy nas to rosji ( co occyzwiscie wystawia nas na znisczenie ze strony wrogow rosjii ktorych rosja tak naprawde ma bez liku).Patrz tworczaosc Cenckiewicza I Ziemkiewicza
3.Odtworzyc substancje narodowa , uzmysowic mlodziezy ze ich glownym zadaniem to byc matka I ojcem ze kobiety powinny rodzic dieci a mezczyzni je wspierac , wycisczc antyseksualna I przeciprokreayjna polityke kosciola to droga do wyludnienia a nie swietosci . Polka katoliczka to w tej chwili najtansza ( w zasadzie darmowa ) kobieta dla muzulmanina na zachodzie .Polki katoliczki rodza w angli dzieci ale nie poslksie tylko muzulmanskie . Wspierac rodziny wielodzietne to one " produkuja " nowe pokolenie !!!! Zawsze ok 30 % polpulacji nie mialo dzieci ale rodziny wielodzietne "wyrownywaly " to z nawaizka
Ludzie ktozry nie maja dzieci maja obowiazek wspierac tych ktorzy je maja !!! do czasu az nie bedza mieli wlasnych dzieciJeszcze raz przyjzec sie technologi in vitro jezeli chodzi o zaplodnione komorki jajowe to konswerwatysci w stanach je adoptuja ( nazywaj takie dziseci) sienzkami . Mozna swtorzyc banki zaplodnionych jajeczek ( od wybranych dawczyn I biorcow ) z ktorych wszyskie sa przezanczone do wsczepienia!! A nie jak teraz nie bo nie !!!
Wima jak to wszystko brzmi ale cos trzeba robic Modele konserwatywne zakaz aborcji zakaz inwitro nic nie daly!!!!

To proste pomsysly do wcielenia wiem ze wymagaja wyasilku dlatego beda krytykowane . Belkot zeimiewicza I mikkego bardziej sie podoba bo wymaga biernosci.

Obrazek użytkownika Adam

18-10-2014 [20:05] - Adam | Link:

Nic dodac nic ujac trzeba wyznaczyc juz cele nwemu powstaniu:
1. rozwoj technologiczny ( do walki z zaborcami ktorzy przerastaja nas liczebnie potrzebujemy zawansowanej technologi) I dyskusja powinna byc o tym nie czy ale jak Polska ma pozyskac mowoczesne technologie ( firmy panstwowe czy prywatne to tylko narzedzie do osiagniecia celu)
2. Stworzyc Gwardie narodowa krora bedzie wpierala armie a takze bedzie przeciwwaga dla LWP ( mowie o obecnycm wojsku ) . Jako byly kapitan armii wiem jakie tam nastroje panuja I obawiam sie ze gdzies ktos wpada na pomysl z nowym " jazruzelskim" ktory zeby nas "uratowac" od nuklearnego holocaust ze trony rosji przylaczy nas to rosji ( co occyzwiscie wystawia nas na znisczenie ze strony wrogow rosjii ktorych rosja tak naprawde ma bez liku).Patrz tworczaosc Cenckiewicza I Ziemkiewicza
3.Odtworzyc substancje narodowa , uzmysowic mlodziezy ze ich glownym zadaniem to byc matka I ojcem ze kobiety powinny rodzic dieci a mezczyzni je wspierac , wycisczc antyseksualna I przeciprokreayjna polityke kosciola to droga do wyludnienia a nie swietosci . Polka katoliczka to w tej chwili najtansza ( w zasadzie darmowa ) kobieta dla muzulmanina na zachodzie .Polki katoliczki rodza w angli dzieci ale nie poslksie tylko muzulmanskie . Wspierac rodziny wielodzietne to one " produkuja " nowe pokolenie !!!! Zawsze ok 30 % polpulacji nie mialo dzieci ale rodziny wielodzietne "wyrownywaly " to z nawaizka
Ludzie ktozry nie maja dzieci maja obowiazek wspierac tych ktorzy je maja !!! do czasu az nie bedza mieli wlasnych dzieciJeszcze raz przyjzec sie technologi in vitro jezeli chodzi o zaplodnione komorki jajowe to konswerwatysci w stanach je adoptuja ( nazywaj takie dziseci) sienzkami . Mozna swtorzyc banki zaplodnionych jajeczek ( od wybranych dawczyn I biorcow ) z ktorych wszyskie sa przezanczone do wsczepienia!! A nie jak teraz nie bo nie !!!
Wima jak to wszystko brzmi ale cos trzeba robic Modele konserwatywne zakaz aborcji zakaz inwitro nic nie daly!!!!

To proste pomsysly do wcielenia wiem ze wymagaja wyasilku dlatego beda krytykowane . Belkot zeimiewicza I mikkego bardziej sie podoba bo wymaga biernosci.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

18-10-2014 [20:40] - 3rdOf9 | Link:

Bardzo dobry artykuł.

Dodałbym, że trzeba przywracać znaczenie tradycyjnym wartościom, np. takim jak Honor.

A także Miłość Bliźniego (czyli Przyjaźń, Troska i Szacunek).

Trzeba tłumaczyć, po co te wartości są i czym są.

Trzeba przywrócić ludziom Godność, ale przede wszystkim Poczucie Godności.

Trzeba przywrócić rozumienie podstawowej prawdy: To nie Wartości stają się bezużyteczne, czy też przestarzałe, a tylko bezużyteczny dla człowieka staje się świat, jeśli zmierza ku cywilizacji śmierci.

Obrazek użytkownika eska

19-10-2014 [18:04] - eska | Link:

AMEN !

Obrazek użytkownika Valdi

19-10-2014 [08:58] - Valdi | Link:

Witaj Esko
Poświęciłem 3 godz. czasu i obejrzałem starcie Ziemkiewicza z Zarembą .... ufff. Sam nie wiem czy to stracony czas i to nie z powodu Ziemkiewicza.
Dosyć wyrównane racje w kategoriach ważkości. Powiedziałbym nawet, że z lekkim wskazaniem na Ziemkiewicza.
Niestety nie czytałem książki ale mam wrażenie, że niektóre argumenty (które padły podczas tej debaty) nie zostały zawarte w książce. Stąd może wynika jej negatywna recepcja.
Rozumiem, że ta uwaga jest a propos w stosunku do Twojego tekstu ...
W związku z tym co napisałaś interesuje mnie co sądzisz o Bogdanie Porębie. Np. o filmie "Polonia Restituta" albo Hubalu ?
Pewno wiesz, że człowiek, wilnianin, był wręcz obsesyjnie oddany polskiej idei romantycznej.
Powstał ciekawy film o nim: "Kim był Bohdan Poręba? - historia wielkiego artysty i patrioty"
http://www.youtube.com/watch?v...
Oczywiście wiadomo mi o jego kompromisach z komuną ....
A na jakie kompromisy MUSZĄ się decydować ludzie pokroju Marcina Króla ? Nie mówiąc już o tym, że oni niczego oprócz banałów nie wnoszą do tzw. debaty publicznej.

Obrazek użytkownika eska

19-10-2014 [18:04] - eska | Link:

Polonii Restituty nie widziałam, Hubala tak i wtedy to był ważny film. Natomiast Zjednoczenie Grunwald to była najgorsza, zakuta komuna - sorry, to nie był flirt z systemem, tylko czysta paranoja.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-10-2014 [21:51] - Teresa Bochwic | Link:

Jedni za genderem i "nowoczesnością", Niemcami, inni "narodowcy" antypiłsudczykowscy. Kto właściwie został? Moi młodzi mówią: jest nas 3 proc. A reszta...
Bardzo dobry tekst. Natomiast Pani tekst z dziś (22.10) niezrozumiały trochę, za szybki jak dla mnie.