NOWA KALUMNIA

NOWA KALUMNIA –  oto 19 lutego br.  w australijskiej telewizji ( kanał ABC) emitowano w południe – w drugiej części dziennika -  nową antypolską, a właściwie antypisowską kalumnię. A przypominała ona dawne supozycje Totalnej Targowicy o ...psuciu demokracji przez rząd PiS-u ( jest akurat odwrotnie!) i o zbliżaniu się do modelu... putinowskiego (!). O tych bardzo niecnych zamiarach mówili przedstawiciele ruchów oczywiście  „demokratycznych” jak Konrad Korzeniowski  ( z Citizen Movement) czy Jacek Kucharczyk ( tu nazwa ruchu przeleciała zbyt szybko). Obaj panowie perorowali po angielsku, indagowani przez korespondenta z kanału ABC, a wyglądali na szalenie zatroskanych sytuacją w Kraju, wprost załamywali ręce. Ich obawa przed demokraturą w stylu Putina mogłaby wycisnąć łzy naiwnym obywatelom Zachodu, gdzie znajomość historii jest prawie żadna, a rozeznanie sytuacji geopolitycznej naszego regionu bliskie zeru. I na to właśnie liczyli obaj panowie, wyczarowani na ekranie jak króliki z kapelusza! Ich ziejącym grozą komentarzom towarzyszyły paski z napisami o rychłym zbliżeniu się Polski do imperium Putina, a może nawet o jakiejś fuzji z post-sowieckim systemem (!?) – oto histeria mediów o antypolskim profilu.  Wiadome media ciężko pracują nad robieniem wody z mózgu odbiorcom TV! Zastanawia, że w tym zestawie medialnym ( a trwał przynajmniej pięć minut) nie było miejsca na przypisywanie nam antysemityzmu ! Ani słowa o tym ? I to w tych dniach, gdy jest to głównym tematem dzienników ? Jakie niedopatrzenie! Odłożyli to pewnie na inną okazję, nie popuszczą. Tym bardziej, że nasi przywódcy na ogół w bardzo nieśmiały sposób bronią Polski, unikają też raczej wytykania brutalnego antypolonizmu, który szaleje w określonych sferach. Na zakończenie warto zauważyć, że sprawa polska bardzo „leży na sercu” pewnemu lobby, jeżeli w tym dniu, kiedy premier Izraela demonstrował szczątek irańskiego drona, znaleziono jeszcze czas na komentowanie sytuacji naw Wisłą!
W tej materii przekaz jest zmasowany, bo w „A Journal of Politics and Culture” ( a jakże pełna kultura!) znajdujemy jadowity artykuł Anny Applebaum pt: „1917, 2017: Old Bolsheviks, New Bolsheviks”  - jego tytuł i treść pasuje jak ulał do prymitywnej propagandy z kanału ABC. Magazyn ten jest dostępny w australijskich kioskach, choć wychodzi w Waszyngtonie!
                                                                                             Marek Baterowicz   
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

21-02-2018 [20:01] - Starszy Młotkowy | Link:

Obaj panowie (dyskutanci w australijskiej TV)... indagowani przez korespondenta z kanału ABC, a wyglądali na szalenie zatroskanych sytuacją w Kraju, wprost załamywali,ręce (nad możliwością wprowadzenia w Polsce demokratury w stylu Putina)
Ich ziejącym grozą komentarzom towarzyszyły (...) i.t.d, i t.p., etc...
 
Wreszcie naszemu antypol...pardon: antypodzkiemu znaffcy aktualnej problematyki, zwłaszcza sytuacji politycznej Polski, wypsnęło się samokrytyczne określenie swojej działalności blogerskiej, której styl i meritum jest jakże zbieżne z tym, co autor zarzuca szyderczo owym dyskutantom telewizyjnym