| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Ciche uroczystości w Moskwie ku czci "nagle zmarłych" Rosjan

   W ukraińskich oraz opozycyjnych rosyjskich mediach można znaleźć wiele materiałów, pokazujących fakty, z oczywistych względów nieobecne w mediach putinowskich, o których jednak, u nas, nie wiem dlaczego, wspomina się dość zdawkowo. Stanowiąc bezpośredni dowód na udział obywateli Rosji w działalności dywersyjnej na Ukrainie (pośrednio także dowód/poszlakę na zorganizowaną rosyjską operację wojskową), pokazują przy tym jeszcze jedno oblicze wywołanej przez Putina wojny.
   Przed dwoma tygodniami, w niedzielę 6 lipca odbyła się w Moskwie przemilczana przez kremlowskie media cicha uroczystość żałobna ku czci "nagle zmarłych" w "niejasnych okolicznościach" (wnioskując z oficjalnej narracji; ponoć jeden ze "świadków" miał twierdzić, że ponieśli oni śmierć podczas urlopu) osób, w tym żołnierzy 45 pułku specjalnego Wojsk Powietrzno Desantowych. Kilka mediów podało dane dwóch wojskowych tej formacji, 21-letniego Aleksieja Jurina oraz 20-letniego Aleksandra Jefremowa. Kadrowymi żołnierzami spośród "nagle zmarłych" byli też Aleksander Morozow (kawaler Orderu Męstwa, który otrzymał za udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej) oraz 48-letni Siergiej Żdanowicz (brał udział w walkach w Afganistanie i w Czeczenii). Jak zwracają uwagę portale newsru.ua oraz cesor.net.ua, powołujący się na świadków także wśród niezależnych rosyjskich dziennikarzy, część tych osób została wcześniej zidentyfikowana na terenie wschodniej Ukrainy.

źr: uapress.info


źr: ze strony weteranów 45 pułku

   Czyt. także: podrobnosti.ua, freejournal, sprotyv.info, zloy odessit, uainfo.org,
   Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie informacje podawane na wymienionych stronach muszą być w 100% pewne (jak np. udział w walkach regularnych rosyjskich poborowych; nieścisła informacja mówi też o "14 żołnierzach specnazu"), jednak fakt zidentyfikowania kilku z owych osób jako zabitych w walkach na Ukrainie, jest bezsporny.

*  *  *

Poniżej: zdjęcia z fotoreportażu Marii Turczenkowej "Ładunek 200" ze strony Radio ECHO Moskwy (materiał z 2 czerwca br.)
Trumny ze zwłokami Rosjan (nie umieszczam zdjęć samych zwłok) przewożone z Doniecka do Rosji (Ładunek 200 to przyjęte od czasów sowieckich określenie transportu zwłok żołnierzy)Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika W.J.

Popierają Putina – wracają w skrzyneczkach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.