Czemu zarówno PIS, jak PO, tak wściekle atakują Prezydenta?

Zastanawiała mnie furia, z jaką niektórzy politycy zarówno partii rządzącej jak i opozycji zaatakowali ostatnio prezydenta Andrzeja Dudę?

I szczęśliwym trafem trafiłem dzisiaj przypadkowo na bardzo interesujący i moim zdaniem godny polecenia artykuł pt. „Prezydent wywróci prezydencki stolik? Referendum nabiera rumieńców” autorstwa Piotra Trudnowskiego, który jest redaktorem naczelnym portalu Jagielloński24.pl oraz członkiem zarządu krakowskiego Klubu Jagiellońskiego.

Dla zachęty zacytuję początek tej ciekawej analizy:
Prezydencki minister odpowiedzialny za referendum konstytucyjne zapowiedział właśnie, że Andrzej Duda chce podjąć sprawy absolutnie kluczowe z perspektywy sanacji polskiego życia publicznego. Proponując instytucjonalizację mechanizmów budowania ponadpartyjnego porozumienia i wzmacniając rolę obywateli prezydent może zmienić zasady gry rządzące polską polityką i wywrócić partyjniacki stolik.
Referendum konsultacyjne dotyczące zmiany Konstytucji RP zapowiedziane 3 maja przez prezydenta Andrzeja Dudę mogło budzić dotąd mieszane uczucia. Deklaracje poruszania w nim np. kwestii gwarancji socjalnych mogły sugerować, że celem tej inicjatywy jest po prostu zbudowanie społecznego zaplecza głowy państwa.
We wczorajszym wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP i minister odpowiedzialny za zapowiedziane na stulecie niepodległości referendum, właściwie pierwszy raz przedstawił prezydenckie postulaty, które mogą naprawdę dogłębnie zmienić polską politykę. Nie bez satysfakcji stwierdzamy, że to pomysły, o których konsekwentnie piszemy na łamach naszego portalu i, szerzej, w środowisku Klubu Jagiellońskiego.
Większość kwalifikowana, czyli porozumienie zamiast partyjniactwa
Po pierwsze, w rozmowie pada wprost postulat wprowadzenia do polskiego systemu prawnego ustaw organicznych – czyli takich, które do zmiany wymagają większości kwalifikowanej. Chodzi o to, by w najważniejszych sprawach ta czy inna partia lub koalicja rządząca nie mogła samodzielnie podejmować decyzji dysponując karną, acz niewielką większością posłów. Wprowadzenie ustaw organicznych – w zapowiedzi prezydenckiego ministra tych, które dotyczą konstytucyjnego katalogu praw i wolności – będzie wymagało znalezienia poparcia również po stronie opozycji…”, koniec cytatu.

Przeczytajcie Państwo koniecznie cały artykuł pana Piotra Trudnowskiego – vide: http://jagiellonski24.pl/2017/09/01/prezydent-wywroci-partyjniacki-stolik-referendum-nabiera-rumiencow/, a znajdziecie odpowiedź na pytanie postawione w tytule notki.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa) Post Scriptum

Czytaj także: „Bohaterowie są zmęczeni” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/460264,bohaterowie-sa-zmeczeni

Post Scriptum
Dzień dobry Państwu!
 
Jak Państwo wiecie każdą napisaną notkę publikuję zarówno na Naszych Blogach, jak i na Salonie24. Więc mam do Państwa prośbę. Przeczytajcie Państwo merytoryczne komentarze dodane do mojej notki na Salonie24 – vide:
 
https://www.salon24.pl/u/salonowcy/806149,czemu-zarowno-pis-jak-po-tak-wsciekle-atakuja-prezydenta
 
i zastanówcie się nad poziomem merytorycznym i intelektualnym zamieszczonych tam komentarzy oraz na wysokim poziomem dyskusji pomiędzy komentatorami.
 
I sami musicie przyznać, że w porównaniu z tamtymi komentarzami poziom politycznego dyskursu na Naszych Blogach jest, poza nielicznymi wyjątkami kompromitująco niski i de facto sprowadza się do bardziej lub mniej prostackich ataków na autora notki.
 
Należy się tedy zastanowić, dlaczego się tak dzieje? Bo jestem pewien, że nie wszyscy internauci prawicowi odwiedzający Nasze Blogi są tak intelektualnie ograniczeni. Skoro tak, to nasuwa się kolejne pytanie, dlaczego Ci dorzeczni prawicowcy nie chcą komentować? Otóż nie komentują, dlatego, że nie chcą, albo lepiej brzydzą się wypowiadać na forum Naszych Blogów, gdyż wiedzą że zostaną łajnem ochlapani przez komentujących tu ćwierć-inteligentów.
 
I sytuacja ta nie dotyczy tylko mojego blogu, gdyż na innych blogach na portalu Nasze Blogi komentuje z małymi wyjątkami zawsze ta sama ograniczona intelektualnie sfora „moralistów” i „mentorów”, a de facto osób ideologicznie nawiedzonych, a nie rzadko niewychowanych.
 
Jeśli mogę coś Administratorom Naszych Blogów doradzić, jak uniknąć takiej sytuacji, która co tu dużo mówić wyniszcza wizerunek portalu, moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie do programu opcji umożliwiającej blogerom kasowanie głupawych bądź chamskich komentarzy, oraz blokowanie prawicowych trolli.
 
Życząc Państwu miłej niedzieli pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

02-09-2017 [20:28] - fritz | Link:

Cytat: "Proponując instytucjonalizację mechanizmów budowania ponadpartyjnego porozumienia i wzmacniając rolę obywateli prezydent może zmienić zasady gry rządzące polską polityką i wywrócić partyjniacki stolik."

Budowanie ponadpartyjnego porozumienia jest mozliwe tylko jezeli istnieje wspolny mianownik w wartosciach partii bioracych udzial w porozumieniu.

Otoz on NIE istnieje: PiS jest Polska partia ktorej celem jest silna i niepodlegla Polska a PO jest  niemiecka administracja w Polsce i Polske likwidujaca. Kropka.

Dlatego wszelkie dywagacje wychodzace z "ponadpartyjnosci" nie maja najmniejszego sensu.

Na teraz wszyscy Polacy i polakofobi z zapartym tchem czekaja na ustawy: czy beda pudrowaniem systemu czy tez rzeczywiscie zmienia system?

Proba przejecia przez PAD wylacznosci na mianowanie sedziow do SN bylaby proba zamachu stanu.
 

Obrazek użytkownika Domasuł

02-09-2017 [21:44] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysku, zauwazyl Pan, ze dla tych wszystkich prawicowych zatwardzialców nie ma już prezydenta, tylko jest jakiś PAD?

Obrazek użytkownika admin

02-09-2017 [21:58] - admin | Link:

PAD to właśnie Prezydent Andrzej Duda. Skrót używany głównie na TT. Nowoczesny ale pełen szacunku. Jak POTUS czy FLOTUS.

Obrazek użytkownika Lektor

03-09-2017 [00:15] - Lektor | Link:

Ty, synu, który wabisz się Domasuł, nie będę ci dokladnie wyjaśniał o jakiego syna chodzi, ale to słowo nie należy do przyjemnych, ty jesteś takim cymbyłem, że twoje przebywanie w europie zachodniej jest dla ciebie odpowiednim miejscem.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-09-2017 [00:51] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Do admina. Wyjasnianie mi co oznacza skrot PAD jest zbędne. Zamiast tego chyba dobrze byłoby zajac się niejakim Lektorem. No chyba ze Lektor ma dodawać kolorytu portalowi. Ale jeśli już to kolorytu dodaja pan Krzysiek, Jabe i kilku innych komentatorow. Niestety tylko kilku. A co, oprócz syfu, wnosi Lektor?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-09-2017 [21:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Fritz

Sorry, ale ja dyskutuję wyłącznie na temat poważnych komentarzy.

Obrazek użytkownika fritz

03-09-2017 [03:11] - fritz | Link:

To nie jest dowcio, to jest bardzo powazne.

Obrazek użytkownika Pers

02-09-2017 [23:35] - Pers | Link:

"PiS jest Polska partia ktorej celem jest silna i niepodlegla Polska"

No jasne :) Taka "silna", że na klęczkach prosi obce wojska, żeby zagnieździły się w naszym kraju i taka "niepodległa", że jak pierdnie jakiś senator sklerotyk z USA to wszyscy stają na baczność.
Gdzie ty się wychowywałeś? W Komsomole?

Obrazek użytkownika Domasuł

03-09-2017 [00:00] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Zdaje się ktoś mnie pytal o silny nurt antyamerykański wśród prawicowych radykalow. Ze niby taki nie istnieje...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

03-09-2017 [08:03] - ExWroclawianin | Link:

Pers:

0/100
Twoj wpis jest tak glupi ze szkoda komentowac, musisz wydoroslec zeby zabierac glos na powazne tematy. A gdzie ty zyjesz na Marsie???

Obrazek użytkownika michnikuremek

03-09-2017 [14:00] - michnikuremek | Link:

Zasadniczy błąd PIS polega na uznawaniu jawnej AGENTURY jako pełnoprawnej, demokratycznej opozycji. A z tymi łajdakami powinni rozmawiać co najwyżej oficerowie kontrwywiadu....
Tylko czy PRL-bis ma w ogóle coś takiego jak kontrwywiad?

Obrazek użytkownika Domasuł

02-09-2017 [20:37] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Którzy politycy PiS-u tak atakują prezydenta? Pytam zupełnie poważnie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-09-2017 [21:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Którzy politycy PiS-u tak atakują prezydenta? Pytam zupełnie poważnie..."
-------------------
Pierwszy z brzegu to Zbigniew Ziobro i myślę, że samo to powinno wystarczyć.

Obrazek użytkownika HenrykH.

03-09-2017 [14:38] - HenrykH. | Link:

Witam.Szanowny Pan ministra Ziobro do PiS sam zapisał ,czy w innej rzeczywistości się poruszamy.Przyznaję że komentowanie Pana notek a tym bardziej komentarzy ,pozwala wielu Panu niechętnym komentatorom z łatwością Pana tezy obalać ,czy wręcz ośmieszać .Wstawki jakoby A.Ścios był sympatykiem PiS ,no to już "grubo". ..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-09-2017 [21:51] - Imć Waszeć | Link:

Najwyraźniej ci, których rzekomo słyszał redaktor TVN. Właśnie takie rewelacje powstają, gdy się wyrabia "obiektywny" punkt widzenia na podstawie krynic propagandy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-09-2017 [23:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Kochani! Nie obraźcie się, ale Wy macie jakiegoś fioła na punkcie tego TVN-u. Cokolwiek napiszę zawsze słyszę o tym TVN-ie. Żadnego innego argumentu. Czy Wy macie Polaków za aż takich debili? A poza tym odnoszę wrażenie, że Państwo oglądacie ten TVN znacznie częściej niż ja, no bo skąd wiecie, że to taka zaraza? No, pytam. Skąd to wiecie Panie i Panowie? A może to nie ja, tylko wy jesteście tym mitycznym TVN-em zaczadzeni? Poważnie mówię, bo nie widzę innego wytłumaczenia tej Waszej obsesji.

W oczekiwaniu na odpowiedź serdecznie Państwa pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gorylisko

03-09-2017 [03:31] - gorylisko | Link:

no jak to skąd...pingwiny z Madagaskaru wciąż ostrzegają i przypominają los Manfredi i Johnsona którzy zaczęli oglądać tą stację... Skipper wspominał, że trzeba ich było zbierać łyżeczkami z podłogi... czyli jak widać tvn ma przygniatający wpływ... a poza tym skrót od tusk vision network... a co może mieć tusk ciekawego do powiedzenia to już sam pan wie najlepiej ;-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-09-2017 [11:53] - Imć Waszeć | Link:

U mnie jest akurat tak, że przychodzi pewna znajoma i treściami z tego szamba nakręca mi matkę. Trudno, żebym w takim klimacie nie poznał treści komunistycznej propagandy. Oczywiście dziewice z PIS nadal nie wiedzą jak to działa, bo do nich nie przychodzą nabzdyczone na Kaczyńskiego i zbajerowane antypolską propagandą (w skrócie "Polska to gnój", "AK to bandyci", "ojciec Kaczyńskiego to sku...", "Macierewicz to ruski agent") sąsiadki. Ciekawe czy te treści sąsiadki znalazły na etykietce foremki na jajka, czy może raczej to parszywe komuchy dobrze wiedzą jak dokonywać aksjologicznego sabotażu i destrukcji państwa?

Obrazek użytkownika Lektor

03-09-2017 [00:09] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, jeśli uważasz pan, że PIS wściekle atakuje Prezydenta A. Dudę, to albo jesteś pan chory i potrzebujesz pan pomocy psychiatry, albo robisz pan to specjalnie z nienawiści do normalności, lub z nienawiści za to, że lewactwu i złodziejom  w Polsce odebrano miejsca przy korytach.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-09-2017 [10:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Panie Krzysztofie, jeśli uważasz pan, że PIS wściekle atakuje Prezydenta A. Dudę, to albo jesteś pan chory i potrzebujesz pan pomocy psychiatry..."
---------------------
Pan chyba kompletnie nie śledzi mediów prawicowych.

Obrazek użytkownika Lektor

04-09-2017 [10:56] - Lektor | Link:

A śledzę panie !  Zadałem sobie nawet pracę i spośród wszystkich członków PIS-u nie znalazłem wymienionego przez pana Zbigniewa Ziobry. Pan, panie Krzysztofie łże jak z nut !!!  Pozatym pan wogóle nie kapuje co znaczy zwrot "wściekle atakować" !!!
Prośba do pana:  Przestań pan, na miłość boską przestań !!!

Obrazek użytkownika angela

03-09-2017 [07:38] - angela | Link:

Ott, obrońca się znalazł?????!!!!!! Jak judasze zaprzedani, tak ryja i kopią, pod naszą piękną Polską.
Piszą, ku czemuś, i po coś. 
Komu przeszkadza,  silna i bogata Polska. 
A kto broni, i naraża swoje życie, w walce z wewnętrznym i zewnętrznym wrogiem, i buduje siłę naszej ojczyzny, i dobrobyt Polaków, widać bardzo dokładnie. 
Na ile poczyni zmian ten rząd, tyle zostanie. 
Trzeba wszelkimi siłami i bardzo szybko uzdrawiac państwo, bo za dużo potężnych wrogów atakuje ten rząd. 

 

Obrazek użytkownika gorylisko

03-09-2017 [08:31] - gorylisko | Link:

spokojnie proszę pani...z panem drrrrr jak z kukuńkiem kto go bierze serio to sam krzywdę sobie robi
 

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-09-2017 [08:38] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

angela 7.38

To jest definicja obłudy w wykonania Echo TVN 24....sam tu pisał,że głosował na Kukiza,a teraz szlocha nad losem prezydenta Dudy.
No i atak na Ziobrę...na Macierewicza juz jest nieaktualne [chwilowo],jedziemy na Ziobrę...Gowina se zostawiamy....bo on taki za,a nawet przeciw....i był w PO.
Echo 24 albo łyka przekaz Tusk Vision Network 24 bezkrytycznie,albo jest przekaźnikiem...czy za darmo? Nie wiem...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

03-09-2017 [07:58] - ExWroclawianin | Link:

fritz

100/100 Absolutnie PRAWDA i zgadzam sie z wpisem.
Juz niedlugo (24.IX.2017) przekonamy sie tak naprawde "po ktorej stronie" stoi Prezydent Duda. Ja niestety ale sie zawiodlem i jestem w tej materii pesymista.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-09-2017 [11:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWroclawianin

"Ja niestety ale się zawiodłem i jestem w tej materii pesymistą..."
-----------------------
Mam podobne odczucia, ale jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy! I śledźmy z uwagą każdy ruch pana Prezydenta.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-09-2017 [12:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Dzień dobry Państwu!
 
Jak Państwo wiecie każdą napisaną notkę publikuję zarówno na Naszych Blogach, jak i na Salonie24. Więc mam do Państwa prośbę. Przeczytajcie Państwo merytoryczne komentarze dodane do mojej notki na Salonie24 – vide:
 
https://www.salon24.pl/u/salon...
 
i zastanówcie się nad poziomem merytorycznym i intelektualnym zamieszczonych tam komentarzy oraz na wysokim poziomem dyskusji pomiędzy komentatorami.
 
I sami musicie przyznać, że w porównaniu z tamtymi komentarzami poziom politycznego dyskursu na Naszych Blogach jest, poza nielicznymi wyjątkami kompromitująco niski i de facto sprowadza się do bardziej lub mniej prostackich ataków na autora notki.
 
Należy się tedy zastanowić, dlaczego się tak dzieje? Bo jestem pewien, że nie wszyscy internauci prawicowi odwiedzający Nasze Blogi są tak intelektualnie ograniczeni. Skoro tak, to nasuwa się kolejne pytanie, dlaczego Ci dorzeczni prawicowcy nie chcą komentować? Otóż nie komentują, dlatego, że nie chcą, albo lepiej brzydzą się wypowiadać na forum Naszych Blogów, gdyż wiedzą że zostaną łajnem ochlapani przez komentujących tu ćwierć-inteligentów.
 
I sytuacja ta nie dotyczy tylko mojego blogu, gdyż na innych blogach na portalu Nasze Blogi komentuje z małymi wyjątkami zawsze ta sama ograniczona intelektualnie sfora „moralistów” i „mentorów”, a de facto osób ideologicznie nawiedzonych, a nie rzadko niewychowanych.
 
Jeśli mogę coś Administratorom Naszych Blogów doradzić, jak uniknąć takiej sytuacji, która co tu dużo mówić wyniszcza wizerunek portalu, moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie do programu opcji umożliwiającej blogerom kasowanie głupawych bądź chamskich komentarzy, oraz blokowanie prawicowych trolli.
 
Życząc Państwu miłej niedzieli pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Domasuł

03-09-2017 [13:35] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To samo miałem napisac do admina przy okazji chama o ksywce Lektor. Jeśli takie chamidlo mieni sie pisowcem i wypisuje co mu się zywnie podoba na NB to jak to swiadczy o wyborcach PiS-u i portalu NB? Zamiast odgórnej cenzury to sam bloger moglby moderować swój blog, wywalając np takiego dziada na zbity pysk. Bloger bralby sam odpowiedzialność za swój blog i jeśli komus by się to nie spodobalo to po prostu ten blog by omijal. Oczywiście żeby uniknąć całkowitej samowolki blogera admin moglby interweniować w sytuacjach, kiedy bloger wypisywalby treści które moglyby mieć negatywny wpływ na wizerunek całego portalu.

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-09-2017 [15:43] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

echo 24  (12.00)
Proste jak spirala,ty żałosny błaźnie! 
Na s24 każdy komentarz,który krytykuje Echo24 i który nie wychwala jego geniuszu ...jest usuwany,a autor banowany.
Tu tego nie masz ciućmo z Bronowic,więc cierpisz za miliony...chcesz mieszkać w złotej klatce,która ci zbudowali państwo Janke....oboje związani z Michnikiem,Solorzem i Walterem.
Pasujesz do do s24...tam wycie lewactwa i kod,zmieszane ze zbydłeceniem ....tam ci dobrze...to tam siedź! 

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2017 [12:04] - xena2012 | Link:

Tyle sie obrywa (zwłaszcza na tej stronie) PiS-owi,jego członkom i elektoratowi.,,Wściekła furia PiS-u'' skierowana przeciw prezydentowi Andrzejowi Dudzie jest z lubością przekazywana przez brukowce,roztrzasana i krytykowana.Może jednak zamiast pastwic sie nad PiS-em,prawakami ortodoksami przyjrzec sie twórczości mędrca Europy Wałęsy umieszczajacego w sieci fotomontaz całujacych się J.Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą-przyszłym  prezydentem .To ordynarnie zmontowane zdjęcie nie tylko uderza w prezydenta ale go też ośmiesza i obraża.bo do ośmieszania J.Kaczyńskiego zdążyliśmy już przywyknąć. Ale nad chamstwem Wałęsy przejdziemy bez słowa prawda? A o furii PiS-u którą chyba tylko wnikliwy i uprzedzony do tej partii Autor bloga widzi będzie się mówić długo i ostro.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-09-2017 [12:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"A o furii PiS-u którą chyba tylko wnikliwy i uprzedzony do tej partii Autor bloga widzi będzie się mówić długo i ostro..."
-------------------
O ile wiem, pan Ścios to człowiek sprzyjający PIS-owi, więc proszę przeczytać, co pisze o prezydencie Dudzie - vide: https://bezdekretu.blogspot.co.at/

Więc niech mnie Pani nie rozśmiesza, Pani Xeno

"https://bezdekretu.blogspot.co.at/

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2017 [13:28] - xena2012 | Link:

Przeczytałam.I to jest ta furia? Raczej chyba inne niż obowiązujące spojrzenie na prezydenturę!!.O ile wiem jest dozwolone posiadanie własnego zdania.Jak jest naprawdę czas pokaże,ja oceniam prezydenturę Andrzeja Dudy za pozytywną.Sądzę to na podstawie aktywności prezydenta na arenie miedzynarodowej jakże innej od poprzedników-Komorowskiego czy Kwaśniewskiego,a będącej kontynuacją idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na temat stosunków na linii Pałac Prezydencki-ministrowie Macierewicz i Ziobro niewiele mogę wnioskować choć sądzę,że zbyt dużo pomyj wylano na obu ministrów o których nie mozna  powiedzieć,że nie pracują albo są niekompetentni w porównaniu do poprzedników.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-09-2017 [14:26] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysku, jedna rzecz dalbym Panu pod rozwagę. Takie Ściosy to nie sa ludzie sprzyjający PiS-owi. Proszę nie zapominać, ze PiS to zwyczajna partia polityczna, która po prostu rywalizuje o wyborcę z innymi partiami na politycznej scenie. To jest naprawdę bardzo proste. Takie Ściosy nie sympatyzują z PiS-em - oni po prostu wyobrazili sobie w swoim dziwacznym mniemaniu, ze PiS musi realizować ich własne pomysły na swiat. A jeśli okazuje się ze tak nie jest do końca to zaczyna się jazda, w tym przypadku na prezydenta. Poza tym Ścios to zwykly pozer i mitoman, probujacy robic za gwiazde internetu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-09-2017 [15:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Poza tym Ścios to zwykly pozer i mitoman, probujacy robic za gwiazde internetu..."
-----------------
To jest gwiazda Internetu bo wszyscy wiedzą, kto to Ścios.

A co do pierwszej części Pańskiego komentarza to posłużę się zaskakującym porównaniem od kilku dekad przemiennych poczynań określonych gremiów Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej do zjawisk opisanych w mechanice górotworu.

Otóż na pozór spokojny górotwór w rzeczywistości podlega powolnym ruchom, co prowadzi do powstawania w skałach różnego rodzaju naprężeń.
Ten górotwór to zależnie od tego, kto aktualnie rządzi elektorat Prawa i Sprawiedliwości, albo Platformy Obywatelskiej. Powstające w nim naprężenia to wynikające z nastrojów napięcia społeczne. A gwałtowne ruchy tego górotworu to okresy wyborów samorządowych (tąpnięcia) i parlamentarnych (trzęsienia ziemi).

Natomiast, specjaliści od technik odprężania to działacze siedzący całymi latami bezczynnie na ciepłych poselskich posadkach, jak ja to mówię w wyniku wieloletniego „zasiedzenia”.

Działacze ci uaktywniają się jedynie tuż przed wyborami. By uniknąć niepożądanych tąpnięć, w górnictwie dokonuje się często odprężenia górotworu. Podobnie niektórzy politycy partii aktualnie rządzącej, stosują taktykę wentyla służącego do upuszczania w stosownych momentach rodzących się w ich wyborcach napięć wypływających z braku partyjnych dokonań.

Bo ktoś to musi wreszcie otwarcie powiedzieć, że zarówno w PIS-ie, jak w Platformie kluczowe stanowiska w partii dzierżą odwiecznie te same jajogłowe zgredy i nie robi się nic, albo prawie, by ten stan rzeczy zmienić.

I tak od paru już dekad kręci się ta przemiennie rządząca Polską pisowsko platformerska karuzela.

I coś mi się widzi, że pan Prezydent się zorientował, że najwyższy czas tę karuzelę zatrzymać, bo jak tego w porę nie zrobi, to górotwór, czytaj elektorat, tak tąpnie, że drzazgi polecą. A nawet, jeśli "hamulcowym" uda się te ruchy chwilowo odprężyć, „górotwór” będzie podlegał stopniowej erozji, zacznie się łuszczyć i rozpadać na coraz to drobniejsze frakcje, aż z tego co się wydawało twardą litą skałą zostanie jedynie kupka zwietrzeliny.

Więc jeśli dobrze odgaduję, to kciuki za pana Prezydenta trzymam.

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2017 [16:11] - xena2012 | Link:

Aż dziwne ,że na takiego zwyczajnego jajoglowego zgreda za jakiego uwaza Pan Jarosława Kaczyńskiego poświęca Pan aż tyle notek a opozycja przy wsparciu mediów polskich,niemieckich,na Jamajce i pomocy polityków unijnych robi wszystko by go usunąć . Nawet Cybę wynajęto. Tyle zachodu dla jednej partii? 

Obrazek użytkownika Natura Polaca

03-09-2017 [17:00] - Natura Polaca | Link:

@xena2012
A co nie warto? Czy ktoś jeszcze, jakaś inna partia też rządzi Polską? Nie rozumiem Pani zdziwienia.

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2017 [17:34] - xena2012 | Link:

Zdziwiłam się dopiero teraz,że tak gładko i z taką radością Pani przechodzi nad planami opozycji usunięcia Jarosława Kaczyńskiego i partii. Tylko jaką partię Pani proponuje do rządzenia?może PO dla której Polska to tylko ,,ten kraj''?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-09-2017 [17:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena1012

"Aż dziwne ,że na takiego zwyczajnego jajoglowego zgreda za jakiego uwaza Pan Jarosława Kaczyńskiego poświęca Pan aż tyle notek..."
---------------
Czy Pani zdaje sobie sprawę, że pisząc te słowa Pani insynuuje?

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2017 [18:36] - xena2012 | Link:

Insynuuję? Przecież to chyba Pańskie słowa:,,Kluczowe stanowiska w partii dzierżą odwiecznie te same jajoglowe zgredy i nie robi się nic,by ten stan rzeczy zmienić''.Nawet jesli nie wymienił Pan nazwiska to i tak wiadomo nawet dla ćwierćinteligentów kogo ma Pan na myśli wciskając słówko ,,odwiecznie''. 

Obrazek użytkownika Domasuł

03-09-2017 [20:28] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pan Krzysiek nie miał na myśli Kaczynskiego. To oczywiste. Pani wpada w jakas paranoję.

Obrazek użytkownika xena2012

04-09-2017 [08:05] - xena2012 | Link:

W paranoję  wpada Autor notki.Pisząc powinien ważyć słowa,bo nie sprawą czytającego jest zastanawianie się kogo miał na myśli choc nadal uważam ,że treść jego przekazu wyraźnie sugerowała o kogo chodzi.Przypomina mi to europosła Migalskiego piszącego tzw.listy otwarte niby do J.Kaczyńskiego z udawaną troską o zaplecze partii ,by po trzecim czy czwartym uderzyć w niego samego. Ciekawe kiedy zrobi to Autor w swej misji ośmieszania jajogłowych jak to ujmuje.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-09-2017 [20:30] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

I co z tego ze drzazgi polecą? A niech lecą. Być może czas najwyższy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-09-2017 [19:15] - Imć Waszeć | Link:

Zabawne jak dorosły człowiek daje się brać na kompletne dezinformacyjne plewy. Oczywiste dla mnie jest, iż uważa Pan "Aleksandra Ściosa" za pewnego dobrego przyjaciela Antoniego Macierewicza, bo cały Salon24, TVN, GW, "NIE" i inne brukowce tak właśnie piszą:

https://pl.sputniknews.com/opi...
https://wiadomosci.wp.pl/pelno...
https://wiadomosci.wp.pl/to-on...

Tymczasem: http://niepoprawni.pl/blog/mar...

Dlatego właśnie ma Pan zepsutą optykę. Konflikt z pałacem jest innym polem gry, a nie innym argumentem pod założoną z góry tezę. Gdyby iść pańskim tokiem rozumowania, to w podobny sposób można by wnioskować ze słów Mariana Kowalskiego o PIS-ie. Nie podałem wszystkich linków, ale już z tych widać, że jest bardzo duża operacja niemiecko-ubeckich służb wymierzona konkretnie w ministra Macierewicza i zmiany w MON, śledztwo smoleńskie i aneks. Obok standardowych dla tajniaków ataków personalnych, obrzydzeń i wywlekania Misiewiczów, mamy właśnie posiłkowanie się też rozdętym do granic absurdu obrazem konfliktu z pałacem.

https://bezdekretu.blogspot.co...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-09-2017 [08:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

A wystarczyło temu harcerzowi pozwolić ten apel przeczytać. Więc proszę mnie nie rozśmieszać.

Obrazek użytkownika xena2012

04-09-2017 [10:32] - xena2012 | Link:

Przypuszczam że gdyby Apel Poległych przeczytał harcerz postawiono by i tak zarzut min.Macierewiczowi,że nie dostosował sie do obowiązujacego do dziś zarzadzenia Siemioniaka z 2014 roku o osobach uprawnionych do jego odczytywania.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-09-2017 [13:49] - Imć Waszeć | Link:

Nie można pozwalać na coś, co jest niezgodne z przepisami zawartymi w ustawach i rozporządzeniach. To nie jest PRL, gdzie lokalny kacyk partyjny sam oceniał co jest dobre, ważne, czyli po linii Partii. Pan proponuje, żeby znów objęcie jakiegoś urzędu w Polsce wiązało się z możliwością subiektywnego podchodzenia do prawa w zakresie swojego władztwa (HGW) lub na zarządzanym terenie. Tymczasem ci nowonawróceni miłośnicy wtryniających się w procedury harcerzy sami wyją, żeby szanować prawa i konstytucje. Proszę na siebie spojrzeć, proponując subiektywne (dobroserduszkowe) naginanie prawa jest Pan najczystszym produktem mentalnym PRL-u, więc po co to oskarżanie mnie o śmieszność? Ta uwaga o pozwalaniu na coś w ostatniej chwili jest po prostu żenadą i pokazuje, że niektórzy znów zbudowaliby nam państwo z dykty pokroju PRL, gdyby im tylko pozwolić działać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-09-2017 [14:10] - Imć Waszeć | Link:

PS: http://niezalezna.pl/202301-sk...

"Wszystko wskazuje na to, że prezydent Gdańska od początku miał zamiar zakłócić zaplanowany przebieg uroczystości na Westerplatte. Jak ustalił portal Niezalezna.pl, w czasie odczytywania apelu poległych przez żołnierza, ludzie Pawła Adamowicza wyłączyli nagłośnienie. Na szczęście Ministerstwo Obrony Narodowej – przewidując, że może dojść do komplikacji – przygotowało się na taką ewentualność."

Obrazek użytkownika Natura Polaca

03-09-2017 [15:39] - Natura Polaca | Link:

Nad czym się tu zastanawiać? PAD popsuł szyki Kaczyńskiemu na przejęcie sądownictwa,jak wcześniej prokuratury, i to bardzo poważnie, stąd wojenka na górze. Poczekajmy na nowe propozycje PAD-a, pamiętając jednak, że nie zasięga on żadnych opinii czy konsultacji ze środowiskami prawniczymi, nie licząc  prof. Królikowskiego, w którym  jakaś nadzieja, że Konstytucja znowu nie będzie poważnie naruszona. Nadal jednak obywatele nie mają nad czym głosować, bo pomysły przedstawione ostatnio ustnie  przez PAD-a zapowiadają rozwiązanie niezwykle kazuistyczne, tzn. że Konstytucja będzie zbiorem różnych, nieraz wykluczających się wzajemnie życzeń obywateli (chyba jest nas ok. 20 milionów uprawnionych do głosowania) - czyli artykułów w niej musiałoby być tysiące.Ta poważna sprawa,jak stworzenie (nie tylko jakieś napisanie) nowej Konstytucji wymaga ogromnej, rozłożonej nawet na lata pracy  zespołów wybitnych konstytucjonalistów i prawników z różnych dziedzin prawa tworzących wraz z politykami  tzw. konstytuantę. A więc elity,  a nie jak głosiło głupawe, populistyczne hasło na akademii ku czci rocznicy "S" , że konstytucja dla obywateli, nie dla elit - konstytucja ma być i dla elit i dla obywateli.
Awanturę pod tym wpisem, jak zwykle mało  merytoryczną  i jeszcze mniej kulturalną pozostawiam bez komentarza, nie mogąc wszakże pominąć milczeniem kolejnej propozycji, aby autorzy blogów mogli kasować komentarze, które im się nie podobają. Na wielu bogach i innych witrynach padają czasem  takie idiotyczne propozycje wprowadzenia zasad TWA, ale administratorzy szanujących się blogów czy witryn nigdy na to nie przystają.

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-09-2017 [17:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@natura Polaca

"nie mogąc wszakże pominąć milczeniem kolejnej propozycji, aby autorzy blogów mogli kasować komentarze, które im się nie podobają..."
------------------------------
Ja nie pisałem o kasowaniu komentarzy, które się blogerom nie podobają, lecz o tych, które w sposób bezpowrotny niszczą wizerunek Naszych Blogów, a co za tym idzie psują opinię partii Jarosława Kaczyńskiego. Proszę czytać uważnie, a nie będzie takich nieporozumień.

Obrazek użytkownika Lektor

03-09-2017 [19:19] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, jak pan przestanie wypisywać tu brednie i głupoty, to wizerunek Naszych Blogów poprawi się natychmiast.  Gwarantuję !!!

Obrazek użytkownika Natura Polaca

03-09-2017 [23:32] - Natura Polaca | Link:

A kto miałby decydować czy dany komentarz niszczy wizerunek NB i psuje opinię PiS? Czyż nie autor komentowanego wpisu częstokroć wściekły za jakiś niepochlebny dla niego komentarz? Wielu komentatorów to właśnie Panu zarzuca niszczenie wizerunku NB i opinii PiS moim zdaniem zupełnie niesłusznie)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-09-2017 [09:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Natura Polaca

"Wielu komentatorów to właśnie Panu zarzuca niszczenie wizerunku NB i opinii PiS moim zdaniem zupełnie niesłusznie..."
---------------------------
Na szczęście nie jest ich wielu, a stanowią zaledwie kilkuosobową grupkę wiecznie tych samych nawiedzonych nienawistników.

Obrazek użytkownika Domasuł

04-09-2017 [11:57] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Niestety sprawiają oni, ze NB zeszly na psy. Jest Pan jedynym bodaj blogerem, który osmiela się mieć własne zdanie, i co Pana spotyka? Podobnie z komentatorami. I gdzie jest admin, do cholery? Jaki pan taki kram.

Obrazek użytkownika AZ

03-09-2017 [18:57] - AZ | Link:

Nie widzę możliwości jakiegokolwiek porozumienia z totalną opozycją, dopóki będzie totalną. Z nią można się co najwyżej targować (coś za coś), a to jest fatalne wyjście z sytuacji.

Obrazek użytkownika ruisdael

04-09-2017 [08:17] - ruisdael | Link:

do fritza- dziękuję za opinię z którą się całkowicie, jak zawsze, zgadzam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-09-2017 [09:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ruisdael

"dziękuję za opinię z którą się całkowicie, jak zawsze, zgadzam..."
-------------------
Przepraszam, że się wtrącam, ale z pewnością zauważyliście Państwo, że po obu stronach polskiej sceny politycznej działają blogerzy, grupujący na swoich blogach zawsze się ze sobą zgadzających komentatorów, których ja nazywam wiecznie rozgadanym towarzystwem wzajemnego zachwytu nad samymi sobą. Takie blogi moim zdaniem, choć bardzo popularne są de facto kompletnie jałowe i bezproduktywne, gdyż jedynym, co produkują jest bita piana i samouwielbienie. Dlatego uważam, że nie wszystkie popularne blogi są dobre, a także, że nie wszyscy dobrzy blogerzy muszą być kochani przez wszystkich komentatorów partii, które popierają.
 

Obrazek użytkownika xena2012

04-09-2017 [10:13] - xena2012 | Link:

Przeciez to Pan jest najlepszym przykładem blogera który toleruje tylko tych którzy zgadzają sie z Pana tezami tworząc Towarzystwo Wzajemnej Adoracji .Dla  pozostałych ma Pan tylko wyrazy pełne pogardy i okreslenia(coraz ostrzejsze) ich niedostatków intelektualnych.Jak widac nie akceptuje Pan przytoczonego przez niego samego faktu że dobrzy blogerzy nie muszą być kochani i popierani. Zapomina Pan,że to merytoryczna dyskusja warunkuje na ile dobry jest bloger i to co pisze.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

04-09-2017 [12:23] - Andrzej W. | Link:

Z cyklu "Z życia wzięte".
Przedwczoraj była u mojej matki pewna znajoma. Byłem obecny przy tej wizycie. Kobieta pracowita i przedsiębiorcza, od lat z mężem na swoim, bez oglądania się na państwo. Głosowali na Dudę. Opowiedziała o jednym jej znajomym - jak go nazwała - ubeku, którego przed wyborami przekonywała, że Duda to jedyny rozsądny wybór; bez rezultatu zakładanego (a właściwie wymarzonego), za to z rezultatem konkretnym pod adresem Dudy i PIS. W obawie przed panem Adminem nie przytoczę tego, co przytoczyła nam nasza znajoma.

Dziś, kobieta ta pyta owego ubeka: "no i jak Duda?" Rzeczony ubek odpowiada: "Zaczyna mi się podobać, ale jeszcze zaczekam".

Ta scenka jest symboliczna. Oprócz opisu doznań teraźniejszych pokazuje bowiem, że nigdy nie będzie żadnego "pojednania narodowego", bo być nie może. Autentyczne pojednanie (narodowe, czy jakiekolwiek inne) może nastąpić wyłącznie w oparciu konsensus odnośnie do wartości. Nigdy coś takiego nie wystąpiło, i nigdy nie wystąpi, ponieważ piekło byłoby wówczas zbyteczne.

 

Obrazek użytkownika Tarantoga

04-09-2017 [15:48] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Krzysiu! Jak włączysz telewizor .... a  masz tylko tvn24....to sobie przypomnij ten obraz...
http://i.imgur.com/qflnOWH.jpg

I jeszcze ten...

http://old.niepoprawni.pl/files/images/sralon24.jpg