JAD ZABOJADA

JAD  ŻABOJADA – we francuskiej TV wystąpił właśnie Dominique de Villepin, były premier Francji, wytworny i jadowity. Potok kłamstw z ust jego spłynął...Jego zdaniem nasz kraj stawia się na marginesie Unii Europejskiej przeprowadzając reformę wymiaru sprawiedliwości, reformę – powiedzmy to na wstępie – absolutnie konieczną dla uzdrowienia polskich sądów i prokuratury, czego zdaje się nie rozumieć Komisja Europejska. Nasz wymiar sprawiedliwości, głęboko chory od 1945 r. i zepsuty przez reżim stalinowski i komunistyczny, nie odrodził się po roku 1989! Celem reformy, proponowanej przez rządu PiS-u, jest zatem uczynić sądy niezależnymi, co jest ważnym filarem demokracji. Monteskiusz byłby tym zachwycony, dlaczego nie pan, panie de Villepin ? O, z pewnością źle pana poinformowano, a uczynili to beneficjenci tamtego starego,  zepsutego wymiaru sprawiedliwości! A może źródło tej wiedzy bije w Niemczech, z którą Francja współgra na tej samej długości fal jak pan mówił ? Oto tajemnica. Lepiej było porozmawiać z Polakami, oni by panu zdradzili ten sekret Poliszynela: od 1945 r. sędziowie w Polsce  ( pardon, w PRL-u ) stosowali się do wytycznych reżimu, a – po 1989 – naciski polityczne bynajmniej nie zniknęły, zaś doszły nowe – mafijne! Polska Temida jest obłożnie chora, reforma jej jest więc naprawdę konieczna. Polacy zasługują w końcu na to, by mieć sędziów, którzy są pokornymi sługami ustaw! Prawa! Oto cel naszej reformy, a zatem kto wmówił panu, że sprzeciwia się ona wartościom europejskim ?? W Polsce istnieje obóz wzdychulców PRL-u, środowisko dosyć prężne i majętne i prawdopodobnie stamtąd pan Dominique de Villepin czerpał swoje wyssane z palca opinie, niegodne zresztą jego erudycji i inteligencji.
                                                                                                         Marek Baterowicz
Dominique de Villepin wystąpił w programie Bourdin Direct, BFM TV, 30 sierpnia br, o 8.35 rano.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Florentyna

02-09-2017 [14:11] - Florentyna | Link:

A pan Mareczek nadal  buja w tym swoim zaczadzonym światku czerpiąc wiadomości (na ogół lipne) o Polsce z określonych źródeł.  A "żabojady" ,jak ich pan Mareczek wytwornie nazywa, oczywiście nie mają zielonego pojęcia co się w Polsce dzieje, podobnie jak UE, która w ogóle nawet nie wie gdzie się taka Polska znajduje.
Przypominam o palmie, panie Mareczku kochany!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-09-2017 [17:17] - Imć Waszeć | Link:

Jakoś mi się skojarzył dobry tytuł artykułu o ostatnich prezydentach Francji - "Jaja żabojada" z odpowiednim zdjęciem skrzeku, o twarzach francuskich lewackich polityków, płynącego rynsztokiem do kratki ściekowej, nad którą zgodnie ze wschodnią kulturą, wypróżnia się zakutany w trójkolorowe szmaty muzułmanin. M-niodzio

Obrazek użytkownika Domasuł

03-09-2017 [13:57] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie Marku, nie wierze, ze Pana konstatacje sa tak ograniczone i jednostronne. Dlatego przypuszczam, ze to tylko na potrzeby starych wyjadaczy tego portalu.