FORTEL ANGELI

FORTEL  ANGELI – a niech to wszyscy anieli! Sprawa się rypła...wydało się wreszcie dlaczego to Angela Merkel dzwoniła ze sześć tygodni temu do Andrzeja Dudy i tak długo wierciła mu dziurę w brzuchu, aż nasz prezydent zawetował dwie ustawy – o SN i KRS! Perswazją go wzięła chyba enerdowską, a dyplomacją unijną omotała...Stasi z butów wciąż wyłazi! A syćko po to, by teraz wytknąć nam brak praworządności! I właśnie, z teutońską determinacją a powagą oznajmiła urbi et orbi, że nie może już utrzymać języka za zebami i nie mówić nic, by zachować pokój(?)... O, czy grozi nam znowu „Drang nach Osten”? I czy mamy  ogłosić pospolite ruszenie ? Czcigodna kanclerzyna dodała, że chodzi tu o fundamenty współpracy w UE...He, he... I sprecyzowała błyskotliwie, że jedność Unii za cenę rezygnacji z praworządności nie byłaby już UE! No proszę, najpierw podpuściła naszego Prezydenta, aby wstrzymał reformę Temidy, a teraz wytyka nam niepraworządność! A, to ci postępna lisica! ( a ma takie gładkie lica!)... Zapowiedziała też sterowanie procesami migracji, bo nie wszystkie kraje UE „odrobiły pracę domową”, po czym zganiła państwa odrzucające „uczciwy podział” uchodźców...(!?)  Uczciwy ? Mutti Merkel z nikim nie konsultowała zaproszenia uchodżców do Europy, a w ogóle to zapraszała ich do krajów niemieckich ( ku rozpaczy Bawarczyków!), a nawet do Stasilandu, bo tam też są oni lokowani blisko rzeki Odry, nad granicą z Lechistanem. Niechże więc ich utrzymuje i hołubi, może doczeka się wdzięczności na miarę zamachów w Nicei lub Barcelonie! Austriacy też nie chcą wpuszczać do siebie imigrantów, ustawili wojsko na granicy z Italią. Im wolno się bronić, a nam nie ? Coś ta pani kanclerzyna jest stronnicza, po kumotersku traktuje braci Austriaków, a są przecie w Unii!
     A wracając do praworządności to słusznie powiedział mininister Waszczykowski, że Komisja Europejska nie ma uprawnień do tego, aby ingerować w wewnętrzne kwestie polskiego wymiaru sprawiedliwości...To samo mógł oznajmić też Komisji Weneckiej, zamiast ją zapraszać! Bo Polska ma być suwerenna. Rząd PiS-u natomiast powinien był już dawno rozesłać do wszystkich ambasad wyjaśnienie na czym reforma sądów ma u nas polegać : właśnie na odpolitycznieniu sądów! Aby stały się niezależne i wyrokowały tylko na podstawie litery prawa, a nie politycznych nacisków. Dopiero niezależne sądy są oznaką demokracji!
      Teraz wszystko zależy od prezydenta Dudy. To prawie przewrót kopernikański :  by wstrzymał korupcję, ruszył sądy! Czekamy na to wbrew pomrukom kanclerzyny, Timmermansa et consortes. Wszystko teraz zależy od jednego człowieka, który kiedyś uratował Przenajświetszą Hostię! Czy ocali teraz Tysiącletnią Polskę ?  Przypomina się ta strofa z wiersza Marii Doroty Pieńkowskiej:
                                               na tym jednym
                                               zardzewiałym gwoździu
                                               mam zbudować świat...
                                                                                                                                   Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-08-2017 [16:32] - RinoCeronte | Link:

Budowa "Große Deutschland" zawsze sprowadzała na Europę nieszczęścia...

Obrazek użytkownika Natura Polaca

31-08-2017 [01:20] - Natura Polaca | Link:

Uff! Co za gromkie pohukiwania z Antypodów aż ku nam płynące. Dobrze niedawno Jabe napisał, że ten bloger żyje we własnym (i to wirtualnym - należałoby dodać) świecie . Jak Kaczyński donosił Merkel na Tuska, że będzie miał sprawy karne w Polsce, to było dobrze, chociaż zadziałało to akurat odwrotnie do intencji nadprezesa i skończyło się  "victorią brukselską" w stosunku 27:1. Głupociny pisze Baterowicz, jakoby KE nie miała prawa ingerować w sprawy praworządności, w tym niezawisłości sądów w państwach członkowskich bo akurat takie prawo ma, a  państwa członkowskie zobowiązały się do przestrzegania tych zasad. Ale Baterowiczowi wystarczy, że dyplomatoł Waszczykowski (który zaprosił Komisję Wenecką do oceny praworządności w Polsce), mówi teraz że KE takich uprawnień nie ma i już. Bezkrytyczna wiara we wszystko, co mówią przedstawiciele rządu jest oczywiście obowiązkiem ludu pisowskiego, tego, o którym Jacek Kurski mówił, że to ciemny lud, który wszystko kupi. Zapewne więc Baterowicz kupuje także objawione prawdy o lipcowych manifestacjach w obronie niezależności sądów: Błaszczaka, że to byli spacerowicze przy ładnej pogodzie, Zielińskiego, że wdowy po ubekach, a ostatnio Szydłowej, że ci protestujący byli zmanipulowani i opłacani, ale nie wiadomo przez kogo.  Baterowicz zresztą dał tu już nieraz dowody, że ślepo wierzy we wszystkie wersje Macierewicza o katastrofie smoleńskiej.            

Obrazek użytkownika xena2012

01-09-2017 [07:03] - xena2012 | Link:

To nie głupociny pana Baterowicza.W 2008 roku KE wyrzuciła do kosza list wystosowany do niej z podpisami 800 sędziów polskich ponieważ nie miała prawa do ingerencji w sptawy praworzadności krajów członkowskich co sama zresztą przyznała .Coś się zmieniło od tego czasu ,czy teraz KE łamie prawo postępując dowolnie i wybiórczo? 

Obrazek użytkownika Florentyna

01-09-2017 [00:11] - Florentyna | Link:

Sprawa się rypła...wydało się wreszcie dlaczego to Angela Merkel dzwoniła ze sześć tygodni temu do Andrzeja Dudy i tak długo wierciła mu dziurę w brzuchu, aż nasz prezydent zawetował dwie ustawy – o SN i KRS!
Wszystko teraz zależy od jednego człowieka, który kiedyś uratował Przenajświetszą Hostię! Czy ocali teraz Tysiącletnią Polskę ?

Naszemu Mareczkowi kochanemu znowu odbija palma: najpierw Mrekelka wierci polskiemu prezydentowi dziurę w brzuchu, a potem tenże prezydent. ma uratować tysiącletnią Polskę, jak ongiś uratował Przenajświętszą Hostię! A tymczasem to pan Mareczek powinien się ratować przed narastającym u niego odbijaniem palmy - tak, tak...
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-09-2017 [17:41] - RinoCeronte | Link:

Florentyna nie rozumieć prostej ironii... Florentyna musieć studiować polski język (zer kompliziert).

Obrazek użytkownika Florentyna

01-09-2017 [21:12] - Florentyna | Link:

A gdzie tu widzieć ironia: że Herr Maretschek zglupial i bzdety wypisywać?