Tusk i Sienkiewicz bronią się metodami policyjnej dyktatury

  Wiadomość z godz. 20:00 dnia 18.06.2014; "Rozpoczęło się przeszukanie w redakcji "Wprost""  /TUTAJ/.  Juz po raz drugi dzisiejszego dnia wkroczyli tam agenci ABW w towarzystwie prokuratora Józefa Gacka.  Szukają taśm z nagraniami naruszając przy okazji prawo i Konstytucję.

  To, że Tusk i Sienkiewicz uciekną się do metod  policyjnych by chronić swe tyłki, mozna było przewidzieć już w niedzielę.  Wtedy policja zaatakowała pałkami i gazem pokojową, legalną demonstrację zwołaną przez Ruch Narodowy.  Podczas kolejnej demonstracji aresztowano Krzysztofa Bosaka i Roberta Winnickiego.  Wczoraj przywieziono ich do sądu /Winnickiego w kajdankach/.  Czytamy  /TUTAJ/:

  "Na korytarzu warszawskiego sądu Krzysztof Bosak relacjonuje, iż mimo zatrzymania uczestników manifestacji około 21szej policjanci aż do 3iej nad ranem uzgadniali swoją wersję oskarżenia o rzekome naruszenie nietykalności policjantów……
Trwa rozprawa. Krzysztof Bosak i Robert Winnicki mają postawione zarzuty z art. 222 pkt. 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Ci, którzy robili deal, którzy łamali prawo – Sienkiewicz i Belka – nie mają żadnych zarzutów, nie spędzili ani minuty w areszcie. Próbuje się uciszyć zmyślonymi zarzutami tych, którzy przeciwko bezprawiu protestują.".

  Ano właśnie, cała akcja ma powstrzymać publikację dalszych taśm.   Według portalu Wpolityce.pl  /TUTAJ/ w restauracji "Sowa i przyjaciele" nagrano ponad 900 godzin rozmów całej wierchuszki PO.  ABW wytypowało juz kozła ofiarnego - menedżera restauracji, Łukasza N., aresztowanego dzisiaj.

 Bezczelność władz PO jest coraz większa, gdyż opozycja  /PiS/ zupełnie się pogubiła.  Wielu zwraca uwagę na to, że Hajdarowicz ujawniając nagrania w sobotę /zamiast w poniedziałek/ ofiarował Tuskowi 50 godzin na przygotowanie się do poniedzialkowej konferencji prasowej.  Premier to wykorzystał, a opozycja nie zrobiła nic przez ten czas.  Nie przygotowała opinii ekspertów, ani żadnej akcji propagandowej /nie mówiąc już o jakichś manifestacjach/, a konferencja Kaczyńskiego była PRZED tą Tuska - kardynalny błąd.

  Prawdziwym skandalem był jednak brak jakiejkolwiek reakcji na bicie i aresztowania demonstrantów przez policję.  PiS-owi nie po drodze z RN, ale nie wolno było dawać milczącego przyzwolenia na stosowanie takich metod.  Istnieje coś takiego jak elementarna ludzka solidarnośc.  Dopiero dziś Jarosław Kaczyński zaprotestował przeciw akcji ABW w redakcji "Wprost".  Grubo za późno.

  Nieudolność opozycji, nieudolnością opozycji, ale wyrazy potępienia należą się rządowi Tuska, który MUSI się teraz podać do dymisji.  Powinno to nastąpić możliwie szybko.  Nie ma już innego wyjścia, bo z każdym dniem będzie coraz gorzej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Boruta

18-06-2014 [22:16] - Boruta | Link:

Opozycja wcale się nie pogubiła...Opozycja (PiS) nie ma żadnych instrumentów oddziaływania na społeczeństwo w celu zmiany istniejącej sytuacji, a tymi dysponuje Tusk... ot i wszystko.
Nie ma większego znaczenia ile czasu na przygotowanie się do konferencji miał Tusk i kiedy wystąpił Kaczyński.
O tym, że ta "afera" jeszcze bardziej wzmocni Tuska pomyślałem już w pierwszej chwili gdy informacje na jej temat wyciekły (oczywiście w sposób kontrolowany) do opinii publicznej ...

Obrazek użytkownika elig

18-06-2014 [23:30] - elig | Link:

   Jeśli kogoś wzmocni, to Komorowskiego, a nie Tuska.

Obrazek użytkownika elig

19-06-2014 [01:06] - elig | Link:

  Warto przeczytać List w obronie "Wprost", a zwłaszcza listę podpisów  /TUTAJ/.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-06-2014 [08:44] - NASZ_HENRY | Link:

Tusk został zaatakowany przez nierozPOznane siły! Nie jest to PiS i nie jest to RN! Latkowski robi tylko za POśrednika! Donald mało, że nie wie kto za tym stoi to i nie wie czym jeszcze dostanie PO głowie ;-)

Obrazek użytkownika elig

19-06-2014 [17:37] - elig | Link:

  Moim zdaniem, to połączone siły "stronnictwa ruskiego" i "stronnictwa pruskiego".  Kto mógł przez  co najmniej 2 lata zbierać konsekwentnie informacje o rozmowach wierchuszki PO?  Obce wywiady - za to przecież im płacą /Snowden ujawnił, że CIA podsłuchiwała regularnie komórkę Angeli Merkel/.  Wystarczyło, że przekazały one informacje swym stronnikom w Polsce.  Było to skutkiem wizyty Obamy.  Tusk nie wie, na jakim świecie żyje, a cały rząd powinien ustąpić, bo nikt nie ma pojęcia do kogo dotarły te taśmy i co na nich jeszcze jest.  Wątpię, czy "Wprost" dostał wszystko.

Obrazek użytkownika Boruta

20-06-2014 [05:51] - Boruta | Link:

...Komorowski?! ... no to jeszcze gorzej