Kto po Kaczyńskim?

Ponieważ nikt nie ośmiela się zadać głośno tego pytania, to ja zadam – w końcu wolny człowiek jestem :)

Najpierw krótki opis sytuacji:
JK za dwa lata będzie miał 70 lat. Oczywiście wiek o niczym nie przesądza, ale dokładnie wiemy, jakie są dziś  sympatie społeczne i kto cieszy się największym poparciem w Polsce, oto dowód > http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_033_17.PDF
Duda – 58/29, Szydło – 51/35,  Kaczyński - 34/53,  Macierewicz - 26/60. 
Tak wygląda stosunek głosów „za” i „przeciw” w przypadku czworga najbardziej istotnych polityków obozu władzy. 
Nie ma cudów, ani z Kaczyńskim ani tym bardziej z Macierewiczem PiS niczego nie wygra. 

To jest oczywiście bardzo przykre i niesprawiedliwe, ale takie są fakty. Narracja opozycji, czyli mówiąc w skrócie „Ucho Prezesa”, przedstawiająca JK jako Naczelnika, AM jako rozdającego karty, a prezydenta i premiera jako marionetki, ma jeden cel – podważyć obecne zaufanie społeczne. 
Niestety, część polityków PiS też już w to uwierzyła i rozpoczęła grę na osłabienie pozycji Szydło i Dudy. Ostatnie „wojny prasowe”, czyli (rzekoma?) wojna JK z Macierewiczem to najlepszy przykład paranoi ogarniającej część środowiska PiS. Duda rzucił koło ratunkowe, czyli referendum przed-konstytucyjne. Reakcje, zwłaszcza po prawej stronie, bardzo wiele mówią o sytuacji wewnątrz obozu władzy....
Brutalna prawda jest taka, że albo nastąpi łagodna i zaprojektowana wymiana pokoleniowa, a Kaczyński i Macierewicz pozostaną symbolami niezłomnych postaw i stworzą z czasem honorową Radę Starców PiS, albo opozycja swoimi działaniami doprowadzi do rozbicia wewnętrznego koalicji rządzącej i Zakon PC znowu wszystko przegra. 
Powiem szczerze, że obawiam się tego od momentu, kiedy to Kaczyński nie pojawił się na wieczorze wyborczym Dudy. Nikt w PiS, poza Drużyną Dudy, nie był przygotowany na tak duże zwycięstwo i ta sytuacja nadal wielu przerasta. Błyskawiczna realizacja obietnic wyborczych, zdecydowana zmiana w stosunkach z zagranicą, notowania gospodarcze – to wszystko jest zbyt piękne i różni "działacze" cały czas albo się boją, że to się nie uda, albo (zapominając o realiach) też chcą się dorwać do władzy. To są bardzo głupie i niebezpieczne gry, często sterowane z zewnątrz.

A teraz odpowiedź na tytułowe pytanie – kto po Kaczyńskim? 
Otóż naród już wybrał i potwierdza co miesiąc > Duda i Szydło. To oni są twarzami „dobrej zmiany”, cieszą się najwyższym zaufaniem i do tego całkowicie na to zasługują. Napisałam już wcześniej i powtórzę – albo Kaczyński będzie zwornikiem i wytrzyma w tej roli, wtedy przed nim i przed nami spokojne lata, albo da się ustawić jako Naczelnik, tym samym osłabiając  zaufanie do PAD i Beaty - i PiS przegra. 
I Duda i Szydło cierpliwie i wiernie przez lata pracowali na swoją pozycję i nadal próbują podtrzymać mit JK jako nie tylko przywódcy, ale wręcz geniusza politycznego, chociaż to nie całkiem prawda. Niemniej jeśli JK pójdzie za podpowiedziami frakcyjnymi, to przegra, bo ani PAD ani Beatka nie dadzą sobie władzy odebrać bez całkowitej rozwałki. I ja im się wcale nie dziwię, w końcu to oni od dwóch lat harują jak woły na sukces Zjednoczonej Prawicy, biorąc na klatę także różne, delikatnie mówiąc, nie końca przemyślane posunięcia różnych osób.
Wielokrotnie pisałam o tym, żeby się nie dawać nabierać na okrągłe buzie i miłe uśmiechy, Beata to córka górnika i wieloletni burmistrz górniczej gminy, a Duda był znakomitym europosłem, a do tego jest góralem z pochodzenia. Oni wszystko wytrzymają, a tworzą absolutnie zgrany duet.

Każdy, nawet najlepszy przywódca/kierownik/rodzic powinien wiedzieć, że jeśli dał szansę młodszym, a oni realizują jego zamierzenia - to musi ich wspierać i pogodzić się z tym, że powoli odchodzi na drugi plan, a oni będą to robić trochę inaczej, bardziej po swojemu.  Że nie można ich recenzować czy upominać publicznie, bo to natychmiast rodzi groźbę wojen wewnętrznych. Czyli, mówiąc brutalnie, albo Kaczyński zrozumie, że nie jest Naczelnikiem i wtedy będzie jeszcze długo na swoim stanowisku niewątpliwego Prezesa PiS i pytanie tytułowe straci sens, albo da się wpuścić w wojnę o przywództwo, której nie wygra, za to my wszyscy przegramy następną kadencję.

PS 1. Przypominam przy okazji, że w 1992 rząd Olszewskiego padł nie z powodu listy Macierewicza, to był tylko ostatni pretekst dla Wałęsy. Nie, rząd padł, bo frakcja Olszewskiego walczyła o władzę z frakcją Kaczyńskiego wewnątrz PC.  I to do ostatniej kropli krwi!  Byłam wtedy w PC i widziałam to z bliska, to było coś nieprawdopodobnego, zamiast poszerzać grono zwolenników, partia rządząca mordowała się sama, jak zaczadzona. Mam nadzieję, że 25 latach nie będę musiała znowu oglądać tego samego spektaklu...
PS 2. Wymiana Magierowskiego na Łapińskiego (który był w kampanii wyborczej zastępcą Mastalerka) – mówi wiele:
Nie po to harowałem, by teraz nasza praca była przekreślana przez niemądre wypowiedzi, głupie decyzje czy niegodne zachowania ludzi, których wtedy wokół nas nie było –mówi Łapiński. 
I lepiej, żeby to wszyscy w końcu zrozumieli....
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Napisałam tekst i pomyślałam sobie – właściwie po co to piszę? Przecież już i tak wszyscy się bawią w Naczelnika i marionetki, co lepsze – także wszyscy, po obu stronach barykady, wierzą w to, że jak Naczelnik padnie, to będzie koniec i wróci Tusk.  
A tu Duda wyskakuje z konstytucją, porządkiem ustrojowym, naiwniak czy co? 
Cóż, jak startował w kampanii prezydenckiej, to miał 6% poparcia. I mówił, że wygra.
Dlatego uprzejmie informuję, że jakby co, to nadal trzymam z Drużyną Dudy, mój mail macie – bo ja lubię wygrywać, a nie znowu „na dnie z honorem lec”.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

06-05-2017 [17:45] - Dorota M | Link:

To sie nazywa rozwalanie. Miłej zabawy. 

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [18:22] - eska | Link:

A można dopytać, co niby rozwalam?

Obrazek użytkownika Dorota M

06-05-2017 [19:03] - Dorota M | Link:

Prezes J Kaczyński usuwając sie w cień sam dokonał wyboru. Przeciez on promował pana A Dudę i panią B Szydło najważniejsze stanowiska w polskiej polityce, a właściwe określenie aktualnego stanu, to właśnie te trzy osoby, stanowiace drużynę a nie trzy, lub dwa zwalczajace sie obozy. A jesli chodzi o cięzka pracę, to jak pani sądzi, czy pan JK przeszkadza swoją pracą tym dwojgu młodszym, czy pomaga, bo ja to widzę jednoznacznie. POMAGA. Nie warto przyjmować retoryki opozycji, lub zakamuflowanych wrogów. Dodam jeszcze, że JK jest zbyt mądry, żeby burzyć to co sam zbudował, niezależnie od chęci maluczkich, nawet w bliskim otoczeniu i narwanych przyjaciół. Pozdrawiam DM.

Obrazek użytkownika paparazzi

06-05-2017 [22:07] - paparazzi | Link:

Zgadzam się z panią Dorota. Absolutnie nie można odmówić panu dr. Kaczyńskiemu politycznego profesjonalizmu. Moze trochę młodzi chcieli by widzieć ad hoc "krwi" i "igrzysk". Przyjdzie na to czas. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Lektor

06-05-2017 [21:51] - Lektor | Link:

Pani rozwala sobie, zupełnie niepotrzebnie,  własną głowę, a przy tym zawraca pani nam głowy !

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [22:24] - eska | Link:

A każe kto czytać? :)
Swoją drogą może i Pan ma rację, może mam zwidy, tyle, że ja już parę razy miałam zwidy, a potem okazało się - zresztą, proszę poczytać i koniecznie zobaczyć daty! >
http://eska.salon24.pl/153220,...
http://eska.salon24.pl/164773,...

Obrazek użytkownika marsie

06-05-2017 [18:35] - marsie | Link:

Od kiedy to CBOS jest dla nas wyrocznią? Córka „Górnika”, syn „Górala” – co to za argumenty? Ja też byłem w PC – rozwalał wtedy nie Kaczyński, a Olszewski (92, RdR!).  Co to jest „drużyna Dudy”? Jeżeli, to jest tylko „drużyna Kaczyńskiego”, tylko ona się liczy.  (O kretach w niej pisałem wielokrotnie, wygląda, że większość z nich już „odeszła”). Bez Kaczyńskiego nie ma PiS-u, przynajmniej na dzisiaj, a tzw. „Zakon PC” to przecież nic złego?.„Nie ma cudów, ani z Kaczyńskim ani tym bardziej z Macierewiczem PiS niczego nie wygra.” To zdanie godne GW-na – nie wstyd Ci, „esko”? Bo chyba coś już wygrali? (Nawiasem – zwycięstwa Dudy i PiS zapowiadałem w swym Biuletynie, każdy może sprawdzić).  Nie ma wyboru, Prezes musi jeszcze kilkanaście lat pożyć, czy to się komuś podoba, czy nie. O „Uchu” napisałem wczoraj kilka słów (zajrzyj!) – chyba nie traktujesz tego „wolnościowego gniota” poważnie? Reasumując, bo nie chce mi się więcej teraz  pisać – „Napisałam tekst i pomyślałam sobie – właściwie po co to piszę?” – no właśnie , po co? Ale – entuzjazm to nic złego, naprawdę - pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [19:12] - eska | Link:

Piszę o faktach. O tym, że się zaczynają żreć w obozie władzy i że to bardzo niedobrze. W 92' najpierw rozwalał Olszewski, ale potem rozwalali się dalej (o rząd Suchockiej). Mam uraz od tamtego czasu, zwłaszcza na tle kilku osób, które rozrabiały wtedy i rozrabiają dalej. 
Oczywiście możemy dalej klaskać w łapki, ale ja wolę dmuchać na zimne. 
Ludzi nie interesuje, co powiedziała pani Mazurek, ludzie chcą wiedzieć, dlaczego HGW jest nietykalna. I dlaczego zmienia się dobre prawo na gorsze (lex Szyszko).

Bycie dzieckiem górnika nie jest łatwe, kiedy wiadomo, że każdego praktycznie dnia ojciec może zginąć. To jest specyficzna szkoła życia. Wyrabia charakter. A górala to ja mam w domu, w charakterze ślubnego, to wiem, o czym piszę :)
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego przy ocenie polityków nie bierze się pod uwagę ich cech charakteru, doświadczeń życiowych itp.  
Natomiast jeśli nie wiesz, co to jest, czy raczej była Drużyna Dudy, to odsyłam do wypowiedzi Łapińskiego.
 

Obrazek użytkownika RoK

06-05-2017 [19:06] - RoK | Link:

Tym tekstem sama Pani tworzy podziały frakcyjne. Premier, prezydent i wreszcie PiS jako partia działają na właściwych sobie, nieco odmiennych płaszczyznach.

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [20:09] - eska | Link:

Olaboga, czyżby PiS był aż tak słaby, ze jakaś tam eska zdoła utworzyć podziały frakcyjne? Nie przesadzajmy może.... 
 

Obrazek użytkownika xena2012

06-05-2017 [19:08] - xena2012 | Link:

Czyżby Autorka sugerowała,że Kaczyński jest obciążeniem dla,, drużyny'' Szydło i Dudy? Myślę,że to przedwczesne a poza tym to Kaczyński jest spoiwem partii a także jej parawanem.To on bierze na siebie ciosy opozycji , nienawiść otumanionego  propagandą społeczeństwa ,gra rolę złego policjanta by oni mogli być policjantem dobrym. Kaczyński wskazuje kierunek ale jak każdy popełnia błędy: zbyt dużo ideologii tam gdzie trzeba mówic o gospodarce,upieranie się przy sprawach które Polaków obchodzą średnio albo denerwują- pomniki, zmiany nazw ulic ,teczki,nieustajace rocznice i obchody. Ale na dzisiaj bez wzgledu na błędy jest marka partii.

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [19:25] - eska | Link:

Autorka pisze (po raz kolejny) że Kaczyński jest ZWORNIKIEM całego układu. Natomiast wielu chce go widzieć w charakterze nieformalnego nad-szefa wszystkich, a to faktycznie osłabia polityczną pozycję premiera i prezydenta. Natomiast co do reszty - jeżeli cyrk z Misiewiczem przykrywa wyniki badań komisji smoleńskiej, to ja się pytam, w co jest grane?
 

Obrazek użytkownika xena2012

06-05-2017 [19:43] - xena2012 | Link:

Ci co chcą widzieć Kaczyńskiego jako nadszefa wszystkich i głosno o tym mówią grają na skłócenie partii z premierem i prezydentem. Opozycja przyjęła taką linię ataku: udawane zdziwienie,że szeregowy poseł Kaczyński dyryguje wg swojego kaprysu  premierem i prezydentem.Dla ludu przekazuje się to w formie kabaretu Górskiego (choćby sceny z krzesełkiem w przedpokoju gabinetu prezesa). Opozycja zresztą nie kryje się ze swoimi paskudnymi działaniami. Jak jest wewnątrz partii-nie wiem.

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [20:07] - eska | Link:

Dokładnie o to mi chodzi!
To, że tak gra opozycja, to oczywiste, kiedy zaczyna to być widoczne wewnątrz, to już niedobrze. A po komentarzach już widać, że przekaz działa. 

Nie może JK, po uchwaleniu przez sejm ustawy rządowej, wychodzić i mówić publicznie, że jest zła - bo tak nadaje GW. Zwłaszcza, że sam za nią prawdopodobnie głosował 
i że akurat była dobra (lex Szyszko), a teraz ją pracowicie psują. Sejm zepsuł tylko troszkę, to teraz senatorowie popsują bardziej. Jeżeli opozycja ma dyktować warunki, to po diabła była cała awantura o TK??

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-05-2017 [19:31] - zbieracz śmieci | Link:

Kim był Pan Prezydent Duda wcześniej był nieznanym wcześniej zwykłym obywatelem RP ,podobnie jak Pani Premier obywatelką .kto ich wyciągnął z  niebytu politycznego i na nich postawił ...przecież nie Eska ale Pan Prezes!Czy nie wiedział ,że są młodsi ,wiedział a czy na dziś stanowią dla niego zagrożenie,takie same jak Eska co od lat ryje pod PIS i czyni to ze szczególnym upodobaniem a gdy trafia się okazja taka jak wybryk Prezydenta to zawsze skorzysta z okazji.
Magierowski wyleciał a nie powinien nigdy pojawić u boku Prezydenta podobnie jak Zybertowicz i ta dwójka bo o niej wiemy podbijała ego Prezydenta a im większe ego napompują tym upadek będzie bardziej bolał ,stanie się drugim bulem który do dziś nie może pojąć co się stało.
Wieszczenie jakoby Pani Premier była w sojuszu z Prezydentem przeciwko Panu Prezesowi to już ssanie z brudnego palca trzonowego lewej nogi i marzenia totalnej opozycji a w opozycji Eska jest.
Nowy Prezydent USA jest starszy od Pana Prezesa nie wspomnę o Clinton i jakoś nikomu ich wiek nie przeszkadzał ,najlepsze co zrobił w swoim życiu Prezydent Reagan to gdy przekroczył 70 lat.
Eska pros swojego boga abyś w tym wieku nie nadawała się do utylizacji na wzór światłej Holandii,także pasierbiewicz bo jesteście tą samą stroną medalu.
 

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [19:59] - eska | Link:

Odpowiadam tylko dlatego, ze twój komentarz jest klasycznym przykładem zatrucia mózgu - Magierowski szuja, Zybertowicz szuja, Duda ma wybryki. 
Gratuluję, dokładnie takiego myślenia oczekuje od ciebie Tusk&Company.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-05-2017 [20:36] - zbieracz śmieci | Link:

Nie napisałem ,że to szuje w klasycznym wydaniu ale chyba nie przypadkiem są u Prezydenta,magierowski po 6 latach służby w gw a zybertowicz napisał w swojej książce to co napisał o Panu Prezesie i sam się wyautował chociaż bardzo mu zależało na zrobienie kariery w PIS i fuch .
Pan Prezydent nim ogłosił chęć przeprowadzenia referendum chyba ze skromności wcześniej publicznie nie podał jakich zmian ustrojowych oczekuje w nowej Konstytucji a szczególnie czy pełnia władzy dla Prezydenta czy dla Premiera.
Jeśli dla Prezydenta myśląc w kontekście o sobie to niech zapomni nie tylko o takiej władzy a także o drugiej kadencji.Dla zosi samosi nie ma miejsca w polityce jaka prowadzi PIS dziś i  będzie prowadził jutro.
Niech się puknie w glacę i to mu już wcześniej radziłem nim upadnie ku radości tuska i jego przydupasów.
Nim czegoś     zechce to ma tyrać jak wół aby PIS swoje plany zrealizował . 

Obrazek użytkownika Lektor

06-05-2017 [23:08] - Lektor | Link:

Ty koleś, zabierz już swoje śmieci i zniknij, bo zatruwasz powietrze.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-05-2017 [10:43] - zbieracz śmieci | Link:

Nie masz rodzin to szukasz kolesi ,na razie zajmuję się grubszymi śmieciami ale przyjdzie czas to schylę się po mniejsze.Śmieć mały czy duży to zawsze zagrożenie dla kraju i możesz być pewny ,że do komuszej zarazy się już nie dopuści.

Obrazek użytkownika Lektor

07-05-2017 [15:49] - Lektor | Link:

Sie rozumie, że sie nie dopuści, bo sie zajmuje wszystkimi rodzajami śmieci.
Ale udzieliłeś krótkiej i konkretnej odpowiedzi i to mnie cieszy, bo członkowie i zwolennicy PIS-u powinni dyskutować rozumnie, na temat o meritum poruszanej sprawy, a nie jak przygłupy z PO, którzy potrafią tylko odwracać kota ogonem. Niemniej przed następnym twoim komentarzem zastanów się najpierw co chcesz napisać, pomyśl w jaki sposób to zrobić i pisz na miłość Boską prawdę (a nie jakieś nie sprawdzone domysły).
Pozdrawiam cię.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-05-2017 [19:21] - zbieracz śmieci | Link:

Pisz swoje a ja pozostanę przy swoich przemyśleniach ,moje niesprawdzone niby domysły co do magierowskiego z żalem potwierdzili i lisicki i ob.z gw,nie wspomnę o tym co wygadywali pismacy w TVP INFO.dziwne ale do tej pory to mordy w kubeł .
Nie będę rozwijał dalej tematu Prezydenta ale był taki film "Ostatnie takie trio " i wielu by chciało aby to się sprawdziło.
PS.Nie wzywaj Pana do pomocy i nie zarzucaj mi kłamstwa skoro nie potrafisz tego udowodnić!

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-05-2017 [19:46] - maks jamnicki | Link:

Panie Pasierbiewicz, czasami lubię Pana poczytać, ale znowu Pan zaczyna. Znowu jak w 2015r JK "za stary", niech się "kulturalnie" odsunie na funkcje tylko honorowe i takie tam. Bo tylu jest przecież  młodszych, bardziej popularnych itd. A ja tam  wolę by JK żył i rządził jeszcze i  30 lat :). Piłsudskiego jego "dzieciska" słuchały i na łożu śmierci. Jak go zabrakło, nie potrafili go zastąpić i zaczęli robić błędy. Na razie JK jako jedyny posiada UMIEJĘTNOŚĆ SYNTEZY. Jeden jest zawsze Marszałek i naczelny strateg w armii, reszta to, przecież dziś znakomici  , ale generałowie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-05-2017 [19:53] - Imć Waszeć | Link:

O.o
Obawiam się, że to niewłaściwy blog, choć w sumie wyczuwam pewien sarkazm.

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [19:56] - eska | Link:

"Piłsudskiego jego "dzieciska" słuchały i na łożu śmierci. Jak go zabrakło, nie potrafili go zastąpić i zaczęli robić błędy."

No proszę, czyli z góry zakładamy, ze JK musi żyć wiecznie, bo po nim już tylko potop?

Obrazek użytkownika Ewa G

06-05-2017 [22:03] - Ewa G | Link:

Rozumiem, ze z punktu widzenia nastolatki Jarosław Kaczyński jest wiekowym starcem, ale chciałam przypomnieć, że taki np. Adenauer objął urząd kanclerski mając lat lat 74 i (w 1949) i rządził niepodzielnie do 1963 roku, tzn. przez lat 14. A i dziś, w erze kultu młodości, Taki tylko co wybrany na prezydenta Ameryki Trump ma lat 70. To może nie pochylajmy się z taką troską nad wiekiem Pana Prezesa. Bo jakby to był taki ważny czynnik, to by już dawno rządził Petru!

Obrazek użytkownika eska

06-05-2017 [23:55] - eska | Link:

Napisałam, że wiek o niczym nie przesądza. Napisałam, ze ważny jest, niestety, wizerunek, bo to przesądza. 
Sorry, ale nie mam juz siły tłumaczyć...

Obrazek użytkownika spike

07-05-2017 [00:53] - spike | Link:

"Napisałam, ze ważny jest, niestety, wizerunek, bo to przesądza."

i tu jest ten sam syndrom Echo24.
Jeżeli wizerunek jest najważniejszy dla Polaków, a nie szczerość i uczciwość, to znaczy że nie zasłużyli na lepszą Polskę, niech znowu Polskę okrada Tusk ze swoją mafią.
Jak Kaczyński nie zrobi obiecanego porządku z medialną V kolumną, to trzeba się liczyć z przegraną, choć targowiczanie będą mieć trudniej fałszować wybory, można się spodziewać, że ci co zyskali dzięki PiSowi, jak np. dzięki cofnięciu wieku emerytalnego, 500+, zmniejszenie bezrobocia, Mieszkanie+ itp. logicznie rzecz biorąc, nie powinni ryzykować dając władzę PO, która zapowiedziała "reformę" tych udogodnień, ale jak widać, Polak przed i po szkodzie głupi, wszystko jest możliwe, nawet dać się oszukać przy urnie.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Jabe

07-05-2017 [01:52] - Jabe | Link:

Suweren znowu zawiódł.

Obrazek użytkownika Leśniczy Ruchadełek

08-05-2017 [00:15] - Leśniczy Ruchadełek | Link:

Z tym cholernym suwerenem to się powinno cóś zrobić: albo wyzamykać albo przenieść do kądsiś... 

Obrazek użytkownika Robert

07-05-2017 [00:24] - Robert | Link:

A ja się z Panią zgadzam! Te partyjne wojenki, których efekty codziennie widzimy na ekranach telewizorów są mega szkodliwe. Dla skuteczności i powodzenia rządzenia PIS najważniejsze jest przekonanie Polaków o trwałości rządu. Niestety dzisiaj wielu ludzi nie wierzy, że PIS dotrwa nawet do końca tej kadencji i woli się nie wychylać żeby nie podpaść mimo że widzą pozytywne efekty rządzenia. Wśród ludzi którzy odpowiadają za inwestowanie naprawdę grubej kasy panuje przekonanie że Kaczor przewróci się na własnych sznurowadłach a nawet jak nie to i tak drugi raz samodzielnej większości PIS nie zdobędzie. Podważanie przez Kaczyńskiego pozycji Dudy wypowiedziami w stylu, że frankowicze powinni iść do sądów albo nie podziękowanie mu za szczyt NATO powoduje, że ludzie do których dotarło jakim "szambem" był Tusk nie widzą atrakcyjnej dla siebie alternatywy. A co do samego rządzenia to też wcale tak dobrze nie jest i jak by tak zacząć  merytorycznie rozliczać PIS np. z ukrainizacji rynku pracy, kolizyjności polityki energetycznej z polityką UE, totalnego dziadostwa w sferze kultury, czy polityki gospodarczej która z wyrównywaniem konkurencyjności polskich przedsiębiorców z zagranicznymi nie ma nic wspólnego to i w elektoracie PIS można się spodziwać sporego rozczarowania. Pora żeby nasza obecna partia rządząca wróciła na ziemię i włączyła drugi bieg bo dla nich skończą się te zabawy spektakularną porażką a dla Polski dyscyplinowaniem buntowniczej kolonii. 

Obrazek użytkownika arabas

07-05-2017 [00:58] - arabas | Link:

Lubię Panią czytać i często się z Panią zgadzam,ale czasem siląc się na oryginalność płodzi Pani tekst którego póżniej nie jest Pani w stanie  obronić w dyskusji na tym forum.Podobnie jest z tym tekstem ,który na ten czas uważam za ewidentnie szkodliwy, siejący ferment.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tomo1958

07-05-2017 [13:41] - tomo1958 | Link:

Pani jest za a nawet przeciw, jaka walka ? kogo z kim ? kto zaczął upubliczniać listy Prezydenta do Ministra ? niejaki Magierowski a gdzie pracował wcześniej ten dziennikarz ? i wszystko jasne, a co do sondaży to proszę nie wciskać że są choć w części prawdziwe, jaki koń każdy widzi wokół siebie. 

Obrazek użytkownika Galiński

07-05-2017 [17:35] - Galiński | Link:

WŁAŚNIE ! Wojna na wizerunki. Mamy się poddać, bo nie mamy nawet jednej własnej sieci TV i kilka słabo docierających gazet? Przeciw nam stoi i Bruksela i Rosja nie mówiąc o lewactwie całego świata, ze swoimi mediami.Mamy przejmować się WIZERUNKIEM ??
Wyobrażam sobie ministra obrony narodowej Gowina, jak swoim wizerunkiem lokuje w Polsce wojska amerykańskie.
Przecież to śmieszne!
Moim zdaniem zamiast  szachowych rozgrywek medialnych, należy zastanowić się, co zrobić, żeby Polacy byli prawdziwie informowani o sytuacji i ludziach, którzy rządzili , rządzą i mają zamiar rządzić w Polsce.

Obrazek użytkownika angela

07-05-2017 [19:17] - angela | Link:

A ja wiem,  ze pomimo roznic zdan, czy chwilowych roznic a takie byc musza, Kaczynski Duda Szydlo to zgrana  ekipa, ktorej dobro Polski jest najwyzszym prioritetem. 
A prezes Kaczynski, to juz inny polityk niz 26 lat temu, i wie, ze zmiana sie zbliza. 
Tutaj kazdy chce dobrze, i to jest najwazniejsze. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-05-2017 [22:30] - Marek1taki | Link:

"Tutaj każdy chce dobrze..." Nie kracz, nie kracz - chce się powiedzieć - bo wyjdzie jak zwykle. Nie już lepiej rzucą się sobie do gardeł, byle o coś. O coś więcej niż stołki dla swoich, które też są potrzebne, ale nie są celem samym w sobie.
Mnie brakuje w tym wszystkim deklaracji zasad naszej cywilizacji i zgodnego z nimi programu by zrealizować priorytet dobra Polski. Zamiast tego jest realizacja "pacta conventa" wg zasad cywilizacji nam wrogiej. Oczywiście dla dobra Polski to wszystko, ale sprowadza się do tego by wszystkim wyjąć a niektórym rozdzielić, wszystkim zakazać a niektórym pozwolić. To dzieli bardziej niż walka o zasady, a do tego demoralizuje.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-05-2017 [19:41] - Marek1taki | Link:

Trzeba mówić o podziałach i różnicach, bo są rzeczywistością. To lepsze z mojego punktu widzenia, wolę kawę na ławę, ale nie jest rzadkością upodobanie do pudrowania faktów. Platforma i SLD też prezentowały się na zewnątrz jako monolit, póki przewodziły. Propaganda sukcesu i jedności brzmi fałszywie gdy gołym okiem widać podziały, różnice i dywersje. Ma też wadę taką, że uniemożliwia dyskusję, bo zamienia elektorat w towarzystwo adoracji jedynie słusznych poglądów i zamyka je. Być może uniemożliwia to wzrost poparcia, co nie wyklucza, że jest gwarancją stabilnego poparcia.

Obrazek użytkownika eska

08-05-2017 [13:42] - eska | Link:

W tej notce największym problemem jest tytuł. Większość czyta resztę po łebkach i w stanie emocji, ale to nie moja wina.
Uważam, że skoro prawicowe pismaki wyciągają na wierzch temat, coś tam sugerując miedzy wierszami,
to trzeba to przeciąć i postawić sprawę jasno. Adoracja nawet najbardziej słusznych poglądów jest mi obca z natury, po to dobry Bóg dał mózg, żeby mysleć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-05-2017 [19:19] - Marek1taki | Link:

I za to cenię. Pozdrawiam.