Nie dajcie nabrać się na REIT- y

Frankowicze na drzewo.

Czarodziej z power - pointem. Całe szczęście, że tylko bajki opowiada.

Morawiecki posiada 13.700 akcji BZ WBK (wartości niemal 5 mln zł), a jednocześnie, jako wicepremier od gospodarki i finansów, ma znaczny wpływ na kondycję banków w Polsce.

Niech sobie posiada.

Kolizja interesów ?

Kto w Polsce zna to określenie ?

Mało kto.

Vice-prezes Banku Anglii (odpowiednik NBP) zrezygnowała z funkcji z powodu konfliktu interesów, bo jej brat pracuje dla Banku Barclays

Gdy miesiąc temu Kaczyński – prawdopodobnie z porady Morawieckiego, wysłał frankowiczów do sądu (czyli na drzewo), akcje banków poszły w górę i Morawiecki zarobił 200 tyś.

A niech sobie zaarbia ile chce ale nie jako minister finansów RP bo to jest insider trading.

W Polsce wiedza ekonomiczna jest na takim niskim poziomie, że.... ręce opadają

Sztukmistrzowi Rostowskiemu też Orban zamknął uniwersytet, którego profesorskim tytułem ten nasz całe szczęście były minister szpanował.

Panie J. Kaczyński wyp.... tych swoich ministrów od gospodarki i finansów, weź pan młodych ludzi i daj im możliwość działania.

Nie sami Misiewicze są w tym kraju. A jeśli są tylko tacy to należy głosować nogami.

Z Morawieckim nie zajedzie Pan daleko.

Nie można zatrudniać wilka do pilnowania owiec.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

15-04-2017 [20:03] - anakonda | Link:

" weź pan młodych ludzi i daj im możliwość działania "
----------------------------------------------------------------------------------------
To sie nie da, bo nuz sie znarowia i prezesa nie zechca sie sluchac.:))

Pozdrawia i zycze pogodnych swiat Wielkanocnych.

Obrazek użytkownika twardek

15-04-2017 [23:03] - twardek | Link:

Jeżeli Morawiecki nie sprzedał tych co posiadał po wzrostowej cenie i nie zainwestował tego gdzieś, gdzie spadło - to Pańskie zarzuty są przedwczesne i jako takie - jak na razie - nie uprawnione. A tak w ogóle, to proszę pomyśleć jak rozegrać sprawę frankowiczów nie wystawiając gospodarki na obsr...e. Może to, co się robi nie jest takie głupie?
Nie za wcześnie wystawia Pan swoje akcje ?

Obrazek użytkownika mjk1

16-04-2017 [12:23] - mjk1 | Link:

Naiwność, pobożne życzenia, czy jedno i drugie? Szanowny autorze, czarodziej z Żoliborza jest, podobnie jak Heniek Ford z pańskiego wcześniejszego wpisu, lojalnym członkiem systemu a Maciuś Morawiecki, jest od pilnowania interesów starszych i mądrzejszych (Michalkiewicz) a nie po to, żeby ludkowi nad Wisłą zrobić dobrze. Znowu niestety fantastycznie kłania się nieznajomość historii i to wcale nie tak odległej. Proszę, broń Boże, nie traktować tego jako zarzutu. Nie pańską winą jest, że w szkole nie było w telewizji nie pokazywano, w prasie nie napisano a w Internecie nie ma. Maciuś Morawiecki, podobnie jak jego poprzednicy, jest dokładnie tym, kim w pewnym dwudziestowiecznym reżimie był niejaki Hjalmar Schacht. Od samego początku lojalny członek zbrodniczego systemu, któremu włos z głowy nie spadł. W głośnym procesie nie dostał nawet symbolicznej kary. Został uniewinniony i nikt nie zapytał, ani do dzisiaj nie ma odwagi zapytać - dlaczego? Co to ma wspólnego z frankowiczami? Tylko tyle, że dopóki Maciuś będzie interesów pilnował, los frankowiczów się nie zmieni. Innych zadłużonych też nie. Chyba, że Maciusia zastąpi ktoś na miarę Federa, który nie tylko rozpracował zagadnienie w teorii, ale i pokazał w praktyce, że się da i że można. Co to z kolei ma wspólnego z Fordem? Tylko tyle, że nikt inny jak Ford z kolegami odstawili, fakt, że bardzo delikatnie, Federa na boczny tor. Mogli przecież zabić. Za co? Za to, że o zgrozo, dał możliwość korzystania szeregowym pracownikom z owoców swojej pracy. Proszę więc zapamiętać: kto panuje nad przeszłością, panuje nad teraźniejszością a kto panuje nad teraźniejszością, panuje nad przyszłością. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika twardek

16-04-2017 [16:53] - twardek | Link:

Jak przypuszczam, partytura jest rozpisana na kilku. Pomyślcie trochę. Jeżeli nie zdołają się z tym uporać, to zapłacić powinien, i zapłaci,  prezydent Duda. Zdaje się, że szkoda byłaby relatywnie mniejsza.

Obrazek użytkownika Zunrin

17-04-2017 [17:40] - Zunrin | Link:

Jeśli dobrze pamiętam, to Morawiecki zapowiadał zamrożenie na czas swego ministrowania posiadanych akcji. Fundusz czy jakoś tak, nie pamiętam szczegółów. A manewr z sądami wbrew pozorom rzeczywiście może być trafionym ruchem. PiS widząc problemy w postaci wpływu na gospodarkę, oporu szeroko rozumianego sektora bankowego jak i też kwestię stworzenia dobrych przepisów regulujących kompleksowo cały problem kieruje ludzi do wykorzystania istniejących rozwiązań. Takie wicie, rozumicie, pomożemy wam, ale to jeszcze potrwa, a na razie spróbujcie sami sobie pomóc idąc do sądów. A na razie to w sądach banki przegrywają na podstawie istniejących przepisów.