Franciscus C. G. Maria (Frans) Timmermans i Waszczu

Franciscus Cornelis Gerardus Maria (Frans) Timmermans (ur. 1961 w Maastricht) – holenderski polityk i dyplomata, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Nasz absolutny wielbiciel, kocha Polskę serdecznie i jest nią szczerze zatroskany.
Dzielny Holender ukończył był studia filologiczne (aczkolwiek nie pisze, z jakiego języka), a także podyplomowe z prawa europejskiego i literatury francuskiej. Te drugie w Nancy - pewnie mogliby sobie pogadać z Geremkiem, ale to już nie na tym łez padole. Studia te nasz Frans pokończył pod koniec lat 80-tych, a już w latach 90-93 był drugim sekretarzem ambasady holenderskiej w Moskwie. I ten ostatni szczegół jakoś dziwnie umyka w dyskusjach o poglądach i zachowaniach naszego drogiego Fransa Marii.

Na spotkaniu w Monachium, które, dalibóg, nijak nie dotyczyło stanu demokracji w Polsce, nasz drogi v-ce przewodniczący KE oczywiście, jak zwykle, zaatakował tych głupich Polaczków, co psują swój piękny kraj, na co Waszczu strzelił mu cudownie - najpierw zaproponował, co by sobie Frans Maria utworzył Trybunał Konstytucyjny w Holandii, a po dość głupiej ripoście tegoż rzekł > Proszę pozwolić nam na działania zgodne z naszą konstytucją, a nie z pańską wizją naszej konstytucji. 

Minister Waszczykowski jest jednym z częściej atakowanych członków obecnego rządu, niestety także ze strony mediów prawicowych. Szkoda, że pismaki wszelkiego autoramentu nie potrafią zauważyć jednej „drobnej” rzeczy, a mianowicie tego, jak liczne wizyty zagraniczne składa prezydent Duda i premier Szydło, jak wielu gościmy gości zagranicznych z najwyższej półki, w ilu spotkaniach na wysokich i najwyższych szczeblach bierze udział Polska. Te wszystkie wizyty są znakomicie przygotowane, nie ma żadnych głupich wpadek, wszystko dopięte na ostatni guzik. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że odbywają się również spotkania „prywatne”, jak spotkanie Merkel z Kaczyńskim latem 2016.

A jak myślicie, pismackie żuczki, kto to wszystko przygotowuje? Samo się robi?
Otóż nie - to wszystko jest właśnie na siwej głowie naszego „Waszcza” (z którego wszyscy się tak radośnie nabijają), bo takie są obowiązki MSZ. Tylko w 2016 roku sam minister osobiście zaliczył ponad 65 wizyt zagranicznych, głównie w celu dopinania szczegółów wizyt prezydenta czy premier. Oprócz tego jeszcze reprezentuje Polskę na wszystkich spotkaniach na ciut niższym szczeblu i pilnuje całej machiny ministerstwa.
Bardzo lubię i cenię ministra Waszczykowskiego, także dlatego, że czasem odzywa się jak normalny człowiek, a nie jak nakręcona ministerialna kukiełka.
Chapeau bas, Waszczu!! I za Timmermansa i  za całokształt :)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2017 [16:30] - xena2012 | Link:

miło przeczytać ten blog,bo na innych portalach rozmowa Timmermansa z min.Waszczykowskim przedstawiona jako kłótnia wywołana przez polskiego ministra.Opłacone ujadające pieski  całą sympatię przelewają na gburowatego i głupiego Timmermansa.No cóż Polak Polakowi wilkiem.

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [16:47] - eska | Link:

No przecież to oczywiste, że szczekają - bo muszą. Czemu nasi nie odszczekują i to inteligentnie - to już nie wiem, sama wszystkiego nie załatwię :))

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

18-02-2017 [17:24] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Żałość bierze patrzeć, jak się wzajemnie zapewniają, że Timmermans, ach, zaorał Waszczykowskiego i że bardzo się tego wstydzą. Właśnie podejrzałem na TT folksdojcza Wielińskiego, który na tę okoliczność nawet ogłosił był, że absolutnie nic poza honorem biało-czerwonej mu na sercu nie leży. Czyżby wstąpił na drogę nawrócenia?

Inna rzecz jednak, to brak wieści, co się dzieje z postkomunistycznymi złogami, z których słynął MSZ. Państwo Sznepfowie powrócili na ojczyzny łono, ale przecież takich tam była masa, na różnych szczeblach.

(Na marginesie godzi się zauważyć, że forum ładnieje i miło, że różne uwagi i pojęki PT. Koleżeństwa są przez Dyrekcję brane pod uwagę; ciekawe, czy akapity już można robić - właśnie próbuję).

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [17:53] - eska | Link:

Forum przede wszystkim przyspieszyło w komentarzach, co zdecydowanie zwiększa możliwości działania. 

Obrazek użytkownika vitello

18-02-2017 [16:37] - vitello | Link:

Witaj Esko!
Minister Waszczykowski zachował się znakomicie, natomiast Timmermans dał dowody absolutnej ignorancji.
To jest mój pierwszy komentarz po zarejestrowaniu się na naszeblogi.pl (kilka minut temu).
Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [16:51] - eska | Link:

Ha, witam w nowych progach! :)

Warto też spróbować TUTAJ, zapraszam. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-02-2017 [16:58] - jazgdyni | Link:

Witaj

Przyłączam się do dobrej opinii o Waszczykowskim. Nie dość, że inteligentny i reprezentacyjny, to na dodatek asertywny. To absolutna nowość na tym stanowisku.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2017 [17:01] - xena2012 | Link:

podzielam opinię o Waszczykowskim ,szkoda tylko,że taki głupek z trzesącymi sie policzkami jak Halicki pod niebo wychwala Timmermansa.

Obrazek użytkownika MAUR

18-02-2017 [17:02] - MAUR | Link:

"Waszczu" zachował się jak należy. Prawie. Przypadkiem oglądałem to on-line. Aż spojrzałem z niedowierzaniem w ekran. To [prawie] wstawiłem li tylko z powodu dość pośpiesznego dodania przez "Waszczu" uwagi o retoryczności pytania. A już zanosiło się na ciekawszą wymianę. Po tym Timmermans pogadał sobie co chciał a ja pozostałem z niedosytem i kotłującymi się pod kopułą sugestiami typu: czy Timmermans reprezentuje Poland czy Holand? Czy rozróznia te kraje i wie gdzie który leży?  Itp. Bo jakoś miałem i ma nadal wątpliwości co do tego.
P.S. Te moje wątpliwości mają swoje uzasadnienie w faktach. Bo ktoś parę lat temu żonie napisał w dokumentach rozliczeniowych typu nasze ZUS + US, jako miejsce zamieszkania Holand zamiast Poland. Nasz US oczywiście zakwestionował i trzeba było pisać o korektę. No to w skorygowanym dokumencie wpisali Rumunię. Zaś trzeba było pisać i wyjaśniać, że oprócz Holand to jest i Poland a Romania to zupełnie inny kraj zupełnie gdzie indziej. Wyjaśnianie zajęło 2 lata. Dopiero chyba po tym zajrzeli w atlas... :)

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [17:29] - eska | Link:

Mity o wysokiej kulturze i wiedzy społeczeństw zachodnich to już chyba rozwalił "polski hydraulik" :))

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-02-2017 [18:36] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest mit tylko fakt. Tyle, że tych o wysokiej kulturze i wiedzy, skutecznie izolują od nas rzesze lewackich idyjotów. Oczywiście nie rozmawiamy tu o cieszących się niewątpliwym szacunkiem rzemieślnikach i fachowcach złotych rączkach, ale o ludziach wykształconych na dobrych uczelniach. Proszę jednak nie doszukiwać się podobnych wzorców na naszych UW, UWr, UAM, UJ i innych U z postfiksem, bo nie ma tu żadnej analogii. Wystarczy zauważyć, w jaki sposób podchodzi się do studentów na polskich uniwersytetach, a jak na przykład na Oksfordzie. W wersji dla pospólstwa to podejście jest uwidocznione w filmie o Harrym Potterze.

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [18:46] - eska | Link:

Ale już Sorbona spsiała całkiem na ten przykład...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-02-2017 [19:02] - Imć Waszeć | Link:

Owszem. Nie tylko Sorbona zresztą. Ale są też prowincjonalne uczelnie, które z szacunkiem podchodzą do człowieka, a nie tak jak u nas, per noga. "POlakom" wydaje się , że mają dostęp do nieograniczonego kapitału ludzkiego, a to kardynalny błąd. Można było tak myśleć, kiedy studia były aparatem kształcenia politruków i przetrwalników systemu komunistycznego. Efektem przedłużenia metod komunistycznych było prawdziwe "ludobójstwo" po roku 1989, które trwa do dziś. Wyjechało z Polski na stałe coś około pół miliona nieźle wykształconych i samodzielnie myślących młodych ludzi, którym wystarczyło tylko nadać szlif na zachodnich uczelniach, by stali się tam elitą i awangardą nauki, kultury oraz biznesu. Ich zysk i nasza strata.

Ja miałem okazję osobiście rozmawiać z ludźmi wykształconymi na zachodzie, więc wiem jaka jest tu ziejąca różnica. W wakacje gościł u nas na przykład doktorant językoznawstwa ze szkockiej uczelni w Glasgow czy Aberdeen. Właściwie to on był takim drużynowym większej międzynarodowej ekipy, która miała białych murzynków uczyć angielskiego. Nie uwierzyłaby Pani chyba, jak swobodnie z nimi się rozmawia i po jak szerokim spektrum tematów się poruszają. Nie wykluczając poezji i muzyki ;)

Obrazek użytkownika eska

19-02-2017 [00:29] - eska | Link:

Uwierzyłabym, też mamy zagranicznych studentów. A nasi swobodnie kończą studia na Zachodzie na zasadzie wymiany. Moja asystentka była nawet w Ameryce Płd. na praktyce z Francji.
Przesadza Pan, mamy znakomitą młodzież i opowieści o tym, że wszyscy uciekli - to bzdura. Oczywiście mówię o politechnikach, a nie o studiach gender czy innych bzdetach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-02-2017 [01:00] - Imć Waszeć | Link:

Nie chodzi mi o kończenie studiów za granicą, czy przez zagranicznych studentów. Dziś można skończyć studia przez Internet za pieniądze w połowie krajów świata i zjawić się dopiero na rozdaniu dyplomów, choć i to nie musi być konieczne. Chodzi mi o kulturę oraz wiedze ogólną, którą studenci wynoszą ze studiów.

Ja pamiętam profesora od analizy, który podczas zaliczania przedmiotu, z jakąś zboczoną satysfakcją rzucał indeksami po auli, a następnie cieszył się jak dziecko, gdy studenci musieli wchodzi po nie pod stoły na kolanach. Egzamin z algebry w sesji zimowej zdawałem w samej koszuli, krawacie, spodniach i tenisówkach, bo idioci w akademiku piętro wyżej świętowali właśnie zaliczenie i przez moją szafę popłynęła rzeka. Nie była to pierwsza rzeka, którą tam ujrzałem, bo innym razem zaliczył mój współlokator fizyk i gdy go kumple od butelki przynieśli i walnęli na łóżko, to z kolei zapomnieli zakręcić kranu. Wody było jakieś dwadzieścia centymetrów, bo uszczelniliśmy drzwi uszczelkami. Poszedłem spać w łóżku, a obudziłem się jak Kapitan Nemo dryfujący łóżkiem ku bezludnej wyspie.

O jakiej kulturze my tu rozmawiamy. Chyba kulturze bolszewickiej ewentualnie marksistowskiej. Jeżeli w Polsce najbardziej popularne jest - przepraszam za wyrażenie - zalewanie ryja po sesji i tą droga rodzą się najsilniejsze związki koleżeńskie rzutujące na kontakty towarzyskie i interesy nawet w państwowych korporacjach, a zajęcia z filozofii, historii nauki lub kultury cywilizacji nazywa się odchamiaczami, to o czym my tu w ogóle mówimy?

Oczywiście premier UK również podobno wkładał przyrodzenie w pysk martwego świniaka, ale podobno to była tylko inicjacja ;)). przede wszystkim chodzi mi o stosunek ludzi posiadających władzę, do tych, nad którymi mają władzę dzięki umocowaniu w systemie edukacji. Tu nie ma żadnej kultury, o czym swobodnie można poczytać w całym polskim internecie. Może Pan Docent przytoczy tu kilka bardziej przaśnych szczegółów, zamiast zakładać nam te czarne teczki :P

Obrazek użytkownika Leonarda

18-02-2017 [17:26] - Leonarda | Link:

Ponieważ targowica zrobiła z Waszczykowskiego chłopca do bicia więc jakaś istotna przyczyna tego musi być - nie pasuje im, czyli jest dobrze. Czasami mam wrażenie, że może powinien się bardziej pilnować w wywiadach, itp. bo te gnidy ze wszystkiego zrobią jakąś zadymę, szczególna ostrożność zalecana w żartach (pamiętam, co niemiecka prasa zrobiła z tych rowerzystów). Z drugiej strony masz rację, że trzeba być też normalnym, bo gnidy potrafią już zrobić aferę z kropki i przecinka. Najlepszy teraz jest Halicki - twierdzi, że  Timmermanns miał rację, bo ludzie bili mu brawa i dali głośny aplauz. Bardzo dobrze, że pajacowi powiedział, co trzeba. Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [17:35] - eska | Link:

Uważam, że jak się czasem zażartuje czy użyje przenośni, to oznacza, że człowiek normalny, a nie robot. A że tępaki wrzeszczą? Cóż, jak głupi, to się drze i sam sobie daje świadectwo.
Natomiast taki Halicki to niech lepiej opowie o tych reklamówkach od CDU dla KLD. I o innych sponsorach z początku lat 90-tych - to znacznie ciekawsze by było.

Obrazek użytkownika Leonarda

18-02-2017 [17:39] - Leonarda | Link:

Wszystko pasuje - dostali forsę, to się wypłacają i służą jak pieski. Tylko dawca wściekły, bo mieli rządzić po wsze czasy a tu sknocili robotę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-02-2017 [18:24] - Imć Waszeć | Link:

Waszczykowski jest dobry czyli zły - zły, a więc nie dobry dla oPOzycji - bo mówi w taki sposób, że nie ma konkretnie się do czego przyczepić. Kiedyś tego nie doceniałem, a teraz widzę ogromne plusy. Nasza cała polityka zagraniczna w okresie przejściowym powinna być jak rozmowa niemego z głuchym, bo to daje nam czas na załatwienie najpilniejszych spraw u siebie.

Obrazek użytkownika optymista

18-02-2017 [18:28] - optymista | Link:

Podpisuje sie Pod Pani wpisem bez zastrzeżeń.

Zwracam uwagę, że wiele osób świadomie lub bezrefleksyjnie, przeciwstawia Ministra Waszczykowskiego i Europosła Szymańskiego, lub szuka sprzeczności z działaniami Ministra Szczerskiego.

To iluzja. Uważam, że "wspólnie i w porozumieniu" grają na trzech instrumentach.

Myślę, że nikt sie tego nie spodziewał, a bez współpracy z aparatem MSZ, pomysł sczezł by na niczym.

To dlatego Minister Waszczykowski jest tak atakowany.

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [18:50] - eska | Link:

Tak własnie jest, a cały ten hejt najlepiej świadczy o tym, ze współpraca wszystkich odpowiedzialnych za politykę zagraniczną układa się znakomicie, ba - sami chyba puszczają czasem "dymy", żeby biedaki z opozycji miały o czym szczekać, podczas gdy prawdziwe problemy załatwia się zupełnie poza ich wiedzą.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-02-2017 [21:38] - zbieracz śmieci | Link:

Timmermans wykazujey nadzwyczajną aktywnośc we wszystkim co dotyczy Polski bo nasz kraj miał byc pierwszym który  miał być oddany w pacht i całkowite władanie Komisji Europejskiej jako pole doświadczalne dla wszystkich planów lewactwa.Niestety dla nich a dla nas stety na ich drodze jest PIS i świadoma zagrożenia część społeczeństwa PIS wspierająca.
Jest i druga przyczyna jego aktywności ,wie ,że dla niego granicą aktywności jest osiągniecie 75 roku życia bo zgodnie z panujacą doktryną w Holandii 75 lat to granica po przekroczeniu której staje sie ciężarem dla społeczenstwa i powinnen poddany zostac eutanazji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-02-2017 [00:28] - Imć Waszeć | Link:

No tak, kiedyś wystarczała samokrytyka. Dziś wymaga się już samoeutanazji. Ciekawe co wymyślą za lat 50? Okresowe masowe szczepienia z arszeniku w celu dania oddechu Matce Przyrodzie?

Ciekawostka historyczna: Kiedyś mieliśmy własnego Breivika, który próbował ostrzec ludzkość przed tym lewackim świństwem. Nazwał ich po prostu leftists i opisał ze szczegółami w "Unabomber manifesto". Nazywał się nomen omen Ted Kaczynski.

Uwaga, to nie ten: https://www.scottishsocialistp... . O tym, o którym piszę można przeczytać tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/... . Na uwagę zasługuje fragment "amerykański matematyk i terrorysta". Ciekawe czy o Ryżym też napiszą kiedyś "polski historyk i zdrajca"?

https://www.youtube.com/watch?...
Oryginał dla porządku: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika dziubas

18-02-2017 [22:34] - dziubas | Link:

w końcu Timmermans dostał na tyle po dziobie, że publika zauważyła jego intelektualną marnosc.Zdziwiony bardzo był, że nie było nikogo kto podały polską ,,flagę,, w którą mógłby nasmarkac. Już widzę ten skowyt i skręt kiszek ....

Obrazek użytkownika eska

18-02-2017 [23:05] - eska | Link:

I bardzo słusznie uwagi, tylko dlaczego ja Ciebie nie widzę TUTAJ ?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-02-2017 [09:31] - zbieracz śmieci | Link:

Byłem Tam i zdumienie bo zamiast bezusznego kociatka blond kicia...!?

Obrazek użytkownika Greg Zabrisky

19-02-2017 [19:36] - Greg Zabrisky | Link:

cześć Eska, dzięki za ciekawostkę o Timmermansie, nie znałem tych faktów. Dzisiaj zgrabnie podsumował go Piotr Cywiński. A z Waszczu jeszcze będą ludzie ;-)